Dodaj do ulubionych

hoja produkuje kwiatki ale one opadają :(

08.03.10, 10:34
jak w tytule - co jakis miesiąc mam pęki pączków na hoi australis, sa, rosna
ale sie nie otwieraja tylko opadaja. Okno południowe, hoja nie dotykana, nie
zmieniane miejsce ani nie trącana przypadkowo...
Obserwuj wątek
    • agnecha Re: hoja produkuje kwiatki ale one opadają :( 11.04.10, 10:51
      moja carnosa też gubiła nierozwinięte kwiatki, ale to przeze mnie bo zachciało
      mi się ją przestawiać, ale u Ciebie tego nie ma
      Południowe okno czyli ok (moja na parapecie stoi)
      Może brakuje jej odżywki do kwitnących? tylko nie przesadż z podlewaniem i
      nawożeniem bo na to też reaguje gubieniem
      • wanda43 Re: hoja produkuje kwiatki ale one opadają :( 17.04.10, 21:12
        Z mojego ponad 20-letniego doświadczenia z hoyą moge powiedziec, ze jest
        himeryczna. Mam staruszke wiele lat, jeszcze od czasu mieszkania w Wawie. Potem
        przetargalam do nowego domu, umiescilam w miejscu o zblizonym padaniu swiatla i
        nic. Az sie wkurzylam i powiesilam na okno z tej samej strony, ale w kuchni. I
        zakwitla obficie bardzo. Teraz kwitnie mniej lub bardziej obficie, ale co rok.
        Nie ruszam, nie przekręcam, zima skapo podlewam, czasem zraszam, czasem
        potraktuje nawozem i tyle.
      • vickydt Re: hoja produkuje kwiatki ale one opadają :( 22.04.10, 09:25
        ja jestem hojolubem, zeby nei powiedziec "hojoświrem". Uwielbiam hoje, ae tylko
        hojabell i australis. Te inne waskolistne mnie nie przekonuja. No i wlasnie
        australis ma pąki a inne nie, ale mi to nie przeszkadza, bo maja ładne liscie.

A co do tej australijskiej to chyba znalazlam przyczyne - w doniczce nie bylo
        juz ziemi, tak przerosla, wiem, ze ma miec ciasno no ale nie az tak! mysle ze
        miala notorycznie za sucho. Wsadzilam do wiekszej, zobaczymy...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka