Dodaj do ulubionych

podlewanie storczyków-zgłupiałam!

19.08.10, 16:27
witam nigdy nie pisałam ,ale czytam Was bardzo często gdy miałam problem zawsze znalazłam tu odpowiedż,ale teraz zgłupiałam już dokumentnie,otóż mam storczyki i podlewałam je jak tu piszecie bardzo rzadko i rósł sobie też byle jak,moja szwagierka też ma storczyki i poprostu je zalewa wodą w osłonce zawsze jest woda korzenie są piekne zielone te na wierzchu też ładne wypuszcza liście nawet 2 w miesiącu i kwitnie jej jak szalony jeszcze stare nie przekwitły a już nowe rozkwitają,i moje pytanie dlaczego tak jest moje wszystko tak jak w instrukcji i efekt marny ona zaleje po 2tygodniach doleje wody i ma cuda na oknie
Obserwuj wątek
    • nikoru Re: podlewanie storczyków-zgłupiałam! 22.08.10, 12:46
      U mojej cioci też korzenie ciągle są w wodzie. Storczyk ma już nawet za ciasno,
      ale ciocia boi się go przesadzić. Kwitnie pięknie a ma już co najmniej dwa lata.

Sama chciałam nawet tutaj zapytać, jak to jest z tym podlewaniem, bo ja staram
      się, żeby wodę z osłonki zawsze wylewać a storczyki i tak gubią kwiaty i pąki
      (mam je dopiero kilka tygodni - dwie sztuki, trzeci wcześniej zalałam i padł
      całkowicie).

• maciekk123pl Re: podlewanie storczyków-zgłupiałam! 23.08.10, 11:42
      Podpisuję się pod tym, co napisała Wanda. Storczyki są epifitami,
      rosną na drzewach, w naturze mają mało wody, nigdy absolutnie w niej
      nie stoją! Woda im szkodzi, powoduje gnicie korzeni po pewnym
      czasie. Dostosowały się do suszy wytwarzajac korzenie powietrzne.
      Zapewne piękne liście i kwiaty u falenopsisa nie są dzieki
      zalewaniu. Należy zapewnić im po prostu dobre jedzonko i właściwe
      warunki świetlne.
      • adzikowa Re: podlewanie storczyków-zgłupiałam! 24.08.10, 09:06
        Dziękuje Wam kochani za odpowiedzi,moja szwagierka też storczyki choduje kilka lat ale kilka prowadzi własnie przez zalewanie i robi to ok.3lat reszcie pozwala prawie zaschnąć nim je podleje i rosna tak sobie.Stwierdziła ostatnio ,ze nawet gdy padną i tak warto było patrzeć na kwiaty przez cały rok.Moje też zalałam ale do wysokości tej podpóri w osłonce aby miały tylko wilgoć zobacze co z tego wyjdzie.
        • wanda43 Re: podlewanie storczyków-zgłupiałam! 24.08.10, 20:39
          Storczyki sie namacza, tzn. raz na ok, 2 tygodnie, gdy korzenie sa srebrzyste -
          wstawia sie do destylowanej bądz przegotowanej i odstalej wody z dodatkiem
          nawozu do storczykow. Moczy sie je ok. 30 minut, odstawia do odciekniecia i
          spokoj na kolejne 2 tygodnie. Dla zwiekszenia wilgotnosci wokol rosliny dobrze
          jest ustawic w podblizu naczynka z wodą i raz na pare dni przetrzec liscie
          wacikiem zwilzonym woda z dodatkiem paru kropel cytryny lub piwem.
    • nikoru Re: podlewanie storczyków-zgłupiałam! 04.09.10, 11:41
      Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące podlewania. Chodzi mi o namaczanie. Co
      robicie później z wodą?
      Wydaje mi się, że trochę szkoda ją wylewać i przelewam ją do słoika, zakręcam,
      stawiam w ciemne miejsce i wykorzystuję do następnego podlewania.
      Czy nie szkodzę tym kwiatkom? Może w wodzie mnożą się jakieś bakterie?
      Oczywiście używam wody przefiltrowanej w Bricie i przegotowanej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka