Dodaj do ulubionych

storczyk, czy mozna go przestawiać?

17.09.10, 23:17
czy zdecydowanie tego nie lubi?

Do tej pory stał w pokoju przy oknie /południowo-zachodnia strona/, ale zaczął się sezon grzewczy i kaloryfer pod oknem grzeje na maxa, więc przestawiłam go na szafkę na przeciwległej ścianie. Dodam,że jest już przekwitnięty, same liście.

Czy taka przeprowadzka nie spowoduje,że się na mnie obrazi?:(
Obserwuj wątek
      • kropkaaga Re: storczyk, czy mozna go przestawiać? 18.09.10, 13:25
        No właśnie.A ja się boję,że mój się obrazi bo my zmieniamy mieszkanie.Teraz storczyk stoi na oknie wschodnim w mieszkaniu z dużą(niestety) wilgocią.Zmieniamy mieszkanko na suche z centralnym.Tam mam do wyboru okna wsch-płd lub zach-pn.Zrobię tak jak tu przeczytałam,postawie doniczkę w podstawce z wodą tak by nie dotykała wody.Martwi mnie jednak to,że storczyk tak radykalnie zmieni środowisko.Dla mojej rodziny to super zmiana ale dla storczyka?
        • wanda43 Re: storczyk, czy mozna go przestawiać? 18.09.10, 17:56
          Ciesz sie nowym mieszkaniem. O storczyka sie nie martw. Wbrew pozorom trudno je dobic. No! Chyba, ze sa notorycznie zalewane kranowką. Jesli akurat kwitnie, to co najwyzej w nowym miejscu straci kwiaty, ale jak sie zaklimatyzuje, to odwdzieczy sie pieknym kwitnieniem.
    • natder Re: storczyk, czy mozna go przestawiać? 18.09.10, 19:52
      Wręcz preciwnie, storczyk lubi żeby po przekwitnięciu przestawić go w ciemniejsze, chłodniejsze miejsce i trzeba mu wówczas ograniczyć podlewanie. Będzie sobie odpoczywał i zbierał siły na następne kwitnienie. Jak pojawią się nowe pędy kwiatowe - to siup go w jaśniejsze miejsce. Jak go nie zalejesz za 3-4 miesiące będzie znów kwitł. Za oknem będzie śnieg, na parapecie lato ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka