Dodaj do ulubionych

uciekający z donicy storczyk...pomocy

21.11.12, 11:29
witam,

poradźcie proszę w czym umieścić uciekające z doniczek storczyki (falki); mam kilka ładnych okazów, które mają po 3-4 pędy kwiatowe i mnóstwo powietrznych...nie mieszczą się w standardowych storczykowych osłonkach szklanych...potrzebuję czegoś o większej średnicy, żeby jakoś to upchnąć:)nie znalazłam na all ani w marketach....
pozdrawiam!!
Obserwuj wątek
      • mag2004 Re: uciekający z donicy storczyk...pomocy 21.11.12, 12:52
        Wando,
        dzięki za podpowiedź:)fakt, że tam są trochę wieksze niż moja, która ma ok.13cm śr...tylko zawsze myślałam, że muszą być szklane przeźroczyste...miałam jednego pięknego i padł mi w plastikowej fioletowej....czy to prawda, że te powietrzne muszą mieć dostęp do światła?
        co do usuwania martwych/suchych - to co zrobić jeśli pęd powietrzny czy też korzeń w połowie jest suchy czy zgniły...usunąć cały czy zostawić??
        i jeszcze jedno - korzystając z okazji:) jak wspomniałam wyżej mam falka 2pędowego (kupiony niestety w OBI), który po przekwitnięciu stracił liście, po prostu odpadły piękne zielone od pnia...korzenie wyglądają ładnie wg.mnie, zielone...czy da się go uratować?czy w ogóle go teraz podlewać czy dać mu spokój....

pzdr.
    • anodka Re: uciekający z donicy storczyk...pomocy 02.02.13, 19:38
      korzystając z wątku też zapytam o doniczkę, ale mój problem jest zwiazany z wysokością doniczki. Moje storczyki mają korzenie bardzo wysoko, dolne liscie spadają i korzenie wyrastają coraz wyżej. Storczyki mają sie dobrze, kwitną ale czy znajdę takie wyższe doniczki, potrzebowałabym min. 20 cm. wysokości albo więcej. A może w jakiś inny sposób to rowiązać. Kwiatów jest dużo, są piekne , ale te korzenie na wierzchu wygladają brzydko.
    • wonsowaty Re: uciekający z donicy storczyk...pomocy 07.02.13, 09:16
      Wiesz co fajne i eksluzywne donice można zamówić na rattanart.pl Sam tam zamawiam a dla ciebie przyda się informacja że mogą dopasować wymiary do twoich potrzeb. Mało jest firm sprzedających wyroby z technorattanu tak bardzo dopasowujących się do twoich potrzeb. Może spróbuj do nich zadzwonić i się zapytać co ci doradzą?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka