Dodaj do ulubionych

kliwia...czy to prawda????

05.05.13, 13:27
Mam w jednej donicy 2 dorosle kliwie i trzecią mlodziutka.I stąd pytanie. Czy zakwitnie mi tylko ta mlodziutka, czy jest szansa, że te dwie dorosle także.Pytanie jest stąd, że pewna Mądrala(moja Corka( ha,ha,ha twierdzi, że zakwitnie mi tylko ta mloda bo kliwia zakwita tylko jeden raz, a potem juz tylko te mlode, a ja sie z tą jej opinią nie zgadzam.Dlatego pytanie kieruje do ekspertow dziekując serdecznie z gory za odpowiedz.
Obserwuj wątek
    • zygopetalum Re: kliwia...czy to prawda???? 05.05.13, 16:29
      I słusznie, ze sie nie zgdzasz :)
      Mloda kliwia zakwitnie po ok. 4 latach. Stara, wlasciwie pielęgnowana co rok.
      • tad2012ns Re: kliwia...czy to prawda???? 05.05.13, 17:29
        Ciocia nie ma racji. O kliwii możesz przeczytać np. tu :kwiatyogrodowe.blogspot.com/2013/03/kliwia-kwiat-naszych-prababek.html
      • yoma Re: kliwia...czy to prawda???? 06.05.13, 11:23
        Albo i dwa razy do roku. Gratuluję bukietu kliwii.
    • ls48 Re: kliwia...czy to prawda???? 06.05.13, 12:07
      Kochani...bardzo serdecznie dziekuje za wyczerpujace wiadomosci. rozumiem tez że nie mam przesadzać kliwii kazdej osobno, tylko razem te 3 mogą być.?
      • wanda43 Re: kliwia...czy to prawda???? 06.05.13, 12:22
        Mogą. Jedna z moich się rozrosła i jest jej bodaj 6 w jednej donicy. Teraz wlasnie jedna z odnog kwitnie.
        • ls48 Re: kliwia...czy to prawda???? 06.05.13, 12:32
          Cudnie...dziekuje serdecznie...
          • yoma Re: kliwia...czy to prawda???? 06.05.13, 18:34
            Przy odrobinie szczęścia zakwitną ci jednocześnie i będziesz miała pięknie :)
            • ls48 Re: kliwia...czy to prawda???? 06.05.13, 18:37
              Oby Twe slowa byly prorocze.Wtedy beda dwie lodygi z kwiatami bo na tę trzecia nie licze bo jest malusia......dzieki.....
            • wanda43 Re: kliwia...czy to prawda???? 13.05.13, 15:23
              Moja kliwia szaleje. Pare lat kwitnąć nie chciala, a teraz wypuszcza kolejny pęd kwiatowy. Jest jej 5 w donicy, ciekawe czy i pozostałe zakwitną. Szkoda tylko, że nie wszystkie na raz. To byłby widok!
              • ls48 Re: kliwia...czy to prawda???? 13.05.13, 16:52
                Cudnie....nie szkodzi że nie wszystkie na raz.Przynajmniej bedziesz miala sukcesywnie kwiatki.gratuluje i pozdrawiam...
                • wanda43 Re: kliwia...czy to prawda???? 14.05.13, 10:35
                  Dziś zauważyłam, że trzecia kliwia też puszcza pęd kwiatowy. Teraz tylko podlewanko letnia wodą, aby ładnie wyciągnął sie do góry.
              • jozef48xyz Re: kliwia...czy to prawda???? 14.05.13, 08:11
                Mam kliwię ponad 25 lat, kwitła jak pamiętam co 2-3 lata. W tym roku zakwitła pewnie po 5-6 latach i wypuściła 3 odnogi. Jej obecnie 12-sto kielichowy kwiat wygląda po prostu rewelacyjnie, zresztą zobaczcie sami na zdjęciach w mojej galerii fotoforum.gazeta.pl/u/jozef48xyz.html
                Po przekwitnięciu te wyrastające odnogi chcę oderwać, ale nie wiem czy je oderwać i włożyć do słoika z wodą czy prosto do ziemi, chyba poeksperymentuję lub poszukam info. w tej sprawie. Może ktoś mi podpowie..., mając jakieś w tym temacie doświadczenie? Pozdrawiam wszystkich miłośników tych pięknych egzotycznych kwiatów doniczkowych !!!
                • wanda43 Re: kliwia...czy to prawda???? 14.05.13, 10:41
                  .........do ziemi od razu. Ale ... ona pięknie wygląda w dużej donicy gdy jest jej kilka razem. W jednej donicy mam 5 albo i 6 już dużych. W drugiej - ciut inna odmiana - 4 razem. Trzecia siedzi sama. One lubią mieć ciut ciasno i sucho. Więcej podlewam letnią wodą gdy pokazują się pędy kwiatowe.
                  • jozef48xyz Re: kliwia...czy to prawda???? 14.05.13, 17:56
                    Dziękuję za informacje, już nie będę szukał. Jeden pęd muszę jednak po przekwitnięciu delikatnie oderwać i jak mówisz zaraz do ziemi, bo obiecałem koleżance. Zauroczył ja ten kwiat i co mam zrobić. Wando, czym nawozisz ? Może ta kliwia coś specjalnego potrzebuje, przesadzę za tydzień w ciut większą doniczkę i dodam trochę nowej ziemi, bo za tak przepiękny kwiat jej się należy. Pozdrawiam serdecznie, Józef !
                    • wanda43 Re: kliwia...czy to prawda???? 14.05.13, 20:05
                      Od ok. miesiąca używam nawoz uniwersalny do kwitnących firmy Biopon.
                      • jozef48xyz Re: kliwia...czy to prawda???? 15.05.13, 08:10
                        Dziękuje bardzo za podpowiedź.
    • tad2012ns Re: kliwia...czy to prawda???? 25.05.13, 20:07
      Ja mam te piękne kwiaty od dawna. Dostałam kiedyś odnóżkę od bratowej, teraz mam ich 4 i wszystkie kwitną - co roku !
      Zobacz na temat tego kwiatka np tu:

kwiatyogrodowe.blogspot.com/2013/03/kliwia-kwiat-naszych-prababek.html
      • jozef48xyz Re: kliwia...czy to prawda???? 26.05.13, 19:09
        Bardzo dziękuje za wskazany link, już coś więcej o tych pięknych kwiatach wiem. Byłem bardzo mile zaskoczony ich widokiem po zakwitnięciu, że zrobiłem im małą foto-sesję i wkleiłem na FF.
        fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3423828,2,50,wiosenna-impresja-i-fascynacja-kwiatem.html
        fotoforum.gazeta.pl/72,2,685,105175668,144481417.html
    • wanda43 Re: kliwia...czy to prawda???? 04.06.13, 11:25
      Moje kwitnące kliwie. Ta z drugiej fotki już kwitła na jednym pędzie, teraz kwitnie na dwóch.
      fotoforum.gazeta.pl/photo/0/mb/yj/nbef/McwBubF70w7oGGiJYB.jpg
      fotoforum.gazeta.pl/photo/0/mb/yj/nbef/L3p4WpeVnit7Me3ALB.jpg
      • jozef48xyz Re: kliwia...czy to prawda???? 05.06.13, 11:03
        Dzięki za linki, Twoje też piękne i w dodatku tak jak napisałaś i pokazałaś kwitną te odrosty boczne. Faktycznie trzeba mieć dużo miejsca, aby pięknie się prezentowały. Moja kliwia rosła przez ostatnie lata od północy, więc może trochę zdziczała i dlatego tak długo nie kwitła. Zatem, będę musiał jej poprawić warunki i przenieść je do pokoju od południa.
      • yoma Re: kliwia...czy to prawda???? 05.06.13, 18:24
        No, pięknie.

A mnie ukochany małżonek sprezentował był właśnie kremową, ciekawe, jak się będzie sprawować (kliwia, nie chłop).
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka