Dodaj do ulubionych

zimowanie lawendy na balkonie

23.11.19, 12:45
w tym roku z nasion wyrosła mi lawenda w dużej donicy na balkonie. Jak ją zaopatrzyc na zimę?

owinąłem donicę szmatą dookoła i postawiłem w kartoniku czy to wystarczy, żeby przetrwała zimę na balkonie?

czy trzeba ją cała schować w kartonie, odcinając dopływ światła? ma ktoś doświadczenie z lawendą na balkonie zimą?
Obserwuj wątek
    • irenazu Re: zimowanie lawendy na balkonie 03.12.19, 21:02
      Powinno wystarczyć jej dobre opatulenie doniczki, niewielkie, chyba, że deszczyk lub śnieg może na nią spaść, nawilżenie raz na miesiąc. Oczywiście jeżeli to lawenda wąskolistna a nie francuska, bo ta druga naszych zim nie przetrzyma na dworze. Dużo zależy też od wielkości doniczki, im większa tym lepiej.
      • maryjanek66 Re: zimowanie lawendy na balkonie 11.03.20, 17:41
        Donica była duża, około 50 cm głębokości, średnica z 25 cm.Teraz zastanawiam się jak lawendę zregenerować po "zimie", wygląda na podeschniętą,ale zapach wciąż jest od niej jest intensywny (może będzie rosła). Czy podlac ją teraz mocniej? czy stopniowo nawodnić? jest ktoś doświadczony, kto poradzi?
        • irenazu Re: zimowanie lawendy na balkonie 25.03.20, 14:09
          Możesz ją krótko przyciąć (tak 10-15cm nad ziemią, ja swoje tak przycinam co rok). Jeżeli gałązki są w środku zielonkawe to powinna odbić. Wystarczy trochę ją podlewać i czekać na nowe pędy. A co do zapachu, to nawet sucha ładnie pachnie, więc to nie jest oznaka przezimowania, raczej zwróć uwagę na kolor gałązek po zdrapaniu kory blisko ziemi (lub po ścięciu).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka