Dodaj do ulubionych

Skrzydłokwiat.

26.11.19, 23:23
Ze 3 lata temu kupiłam 3 najmniejsze skrzydłokwiaty.Po 3 m-cach przesadziłam do nowych ciut większych doniczek.Stały tak 2 lata .Nie kwitły,nie wzrastały.W tym roku wczesną wiosną.przesadziłam do nowych większych doniczek ze zwykłą ziemią z Tesco.Kwiaty oszalały.Z tych najmniejszych wyrosły na przeszło pół metra.Przez cały czas kwitną.U mnie został już tylko jeden.Resztę wycyganiły koleżanki.
Czy ktoś spotkał się z takim fenomenem?/
No a teraz mam problem.Skrzydłokwiat tak się rozrósł,że mieści się w doniczce,Czy mogę go teraz przesadzić,czy czekać do wiosny?.Czy przesadzać do dużo większej donicy,czy rozsadzić do dwóch?.Jak myślicie.Tamtej ziemi już nie mam.
Obserwuj wątek
    • irenazu Re: Skrzydłokwiat. 03.12.19, 21:11
      Ktoś mi kiedyś powiedział, że w czasie adwentu ziemia odpoczywa i nie trzeba jej w tym przeszkadzać. Więc jeżeli coś dla Ciebie adwent znaczy to może poczekaj, a tak swoją drogą, ja często przesadzam rośliny jesienią albo wtedy gdy jest taka potrzeba i jakoś nie zabijam ich. Ważniejsze jest dobre przesadzenie niż pora roku. Możliwe, że coś w poprzednim przesadzaniu było nie tak, bo skrzydłokwiaty raczej nie są kłopotliwe. Jeżeli masz miejsce na wielką doniczkę to przesadź do jednej (zawsze można skubnąć jakieś małe odnóżki i mieć nowe rośliny) ale podzielenie na mniejsze rośliny też powinny dobrze znieść.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka