Dodaj do ulubionych

Awokado,kto ma doswiadczenie w z ta roslinka?

• ata2 Re: Awokado,kto ma doswiadczenie w z ta roslinka? 31.12.04, 12:33
        pestke po awokada nadziałam na trzy drewniane patyczki do szaszłyków
        włożyłam do słoika , zalałam wodą do wysokości 2/3 pestki.
        I czekałam ok 2 miesiące aż wyrosły korzonki .Wsadziłam je do ziemi tak żeby
        końcówka pestki wystawała.
        I wyrosło piękne na wysokośc ok 30 cm po czym zdechło powoli powoli najpierw
        odpadły listki jeden drugie aż został smutnu kikut :(
        szkoda.....
        • czarna_jagodka Re: Awokado,kto ma doswiadczenie w z ta roslinka? 31.12.04, 17:06
          > pestke po awokada nadziałam na trzy drewniane patyczki do szaszłyków
          > włożyłam do słoika , zalałam wodą do wysokości 2/3 pestki.
          > I czekałam ok 2 miesiące aż wyrosły korzonki .Wsadziłam je do ziemi tak żeby
          > końcówka pestki wystawała.
          Robiłam podobnie :-))) Dodam tylko że pestkę umieszcza się w wodzie tą bardziej
          płaską stroną.i nie trzeba aż tak dużo zalewać. wystarczy 1/3 wysokości pestki.

> I wyrosło piękne na wysokośc ok 30 cm po czym zdechło powoli powoli najpierw
          > odpadły listki jeden drugie aż został smutnu kikut :(
          > szkoda.....
          Mnie wyrosła śliczna roślinka. Mam ja już chyba z 3 czy 4 lata. Jest bardzo
          ładna i dekoracyjna.
      • angelfish Awokado,kto ma doswiadczenie w z ta roslinka? 02.08.05, 23:04
        wychodowalam juz kilka drzewek....
        - najpierw mocze pestke na noc, zeby obrac latwo z brazowej skorki,
        - potem nakluwam 3 wykalaczkami i zanurzam w kieliszku w wodzie -spiczastym
        czubkiem do gory ( z plaskiego wyrasta korzen- o sadzeniu poziomo w ziemi nigdy
        nie slyszalam, pewnie trwa wieki zanim cos sie ukaze)
        - stawiam w szafce bez dostepu swiatla, zmieniajac wode co jakis czas,
        - po jakims czasie peka na dwie czesci i pojawia sie bialy kielek, wtedy
        stawiam na parapecie,
        - jak wyrosna pierwsze zielone listki, sadzam do doniczki, tak by polowa peski
        byla na wierzchu.
        Potem rosnie sobie jak drzewko, jak wyrosnie 6-8 lisci obcinam czubek, wtedy
        sie rozdwaja i tak w kolko, az bedzie krzaczek.
        Powodzenia.
    • grom31 Małe pytanko 27.09.05, 07:15
      Moje Awokado ma ponad metr i ma okolo roku, czy mam je obciac od gory zeby
      poszlo ma boki ??? Troche sie boję. Aha i jeszcze jedno, moje drzewko nie lubi
      telewizora, odpadaly liscie.
      Pozdrawiam.
    • jadwiha Re: Awokado,kto ma doswiadczenie w z ta roslinka? 11.10.05, 10:23
      wiosną włożyłam pestki do doniczki z ziemią siup na balkon, z 4 pestek wyrosły 2
      roslinki, mają po ok 30 cm. Teraz przniosłam je do domu i zaczynają im zasychać
      cześci liści (brązowe plamy.) Czy jakoś nawilżacie, spryskujecie swoje roślinki
      stojące w mieszkaniach? Nie wiem co sie dzieje.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka