Dodaj do ulubionych

Rosliny mi zdychaja :((( Co zrobic?

06.03.05, 17:49
Chyba ostatnio mam pecha, najpierw moj kroton zrzucil liscie i wcale nie wyglada jakby mial to przezyc, a teraz kupilam w hipermarkecie 3 juz podmaltretowane (tak je tam cudownie traktuja :/) mini-rozyczki, 2 maja sie swietnie a 3 zdycha, mimo, ze na poczatku nie byla w wiele gorszym stanie :( Tzn. miala 1 kwiatek, ktory juz przekwitl wiec go ucielam. W miedzyczasie zaczely jej schnac liscie i teraz zostal nedzny jeszcze zielony ale juz podeschniety kikut z marna resztka przyschnietych lisci, ktore i tak lada dzien opadna.. Ma jeszcze kilka "zarodkow" lisci, 1 calkiem duzy, ale jakos nie chce w ogole rosnac, pozostale rozyczki zdazyly juz bujnie wypuscic liscie a ta tylko schnie... Czy da sie ja w ogole uratowac? Zalecenie producenta to 15-30*C, umiarkowane slonce i podlewanie, w sumie nie tak jest tylko slonce, ale ja na to nie mam wplywu (i tak stoja na poludniowym oknie, ale za nim buro i ciemno).

I jeszcze pytanie a propos krotona - jak dlugo zajmuje tym roslinom wypuszczenie nowych lisci? I jak go najskuteczniej do tego zmusic?

Dzieki wielkie z gory.
Podlamana Paskudnica
Obserwuj wątek
    • anula36 Re: Rosliny mi zdychaja :((( Co zrobic? 06.03.05, 21:48
      co do rozyczki- jesli 2 rosna wmiare a jedna zdycha tzn ze cos jej
      szwankuje,mozema naruszony system korzeniowy,moze przemarzla w transporcie albo
      sklepie.
      Z krotonem to mozna mu zafundowac kuracje ostaniej szansy- przyciac lodygi do
      ok 12-15 cm nad ziemia zasilic nawozem regularnie podlewac...i czekac.
      A kiedy go przesadzalas ostatnio?
      • paskudnica Re: Rosliny mi zdychaja :((( Co zrobic? 06.03.05, 22:20
        Przez kilka dni wygladala zupelnie OK :( Nic sie nie da zrobic? Czy jak przyschnie, to nie ma szansy, ze sie jeszcze wypusci tak jak normalne roze (w koncu przekwitla)?

Krotona przesadzilam zaraz po kupnie czyli w zeszle wakacje. On nawet nie ma 12-15 cm, zeby go ucinac ;) W sklepie ogrodniczym powiedzieli mi, ze wcale nie trzeba go przycinac, ze powinien sam wypuscic liscie. Tylko ile to moze trwac? Nawoze go regularnie i spryskuje...
        • anula36 Re: Rosliny mi zdychaja :((( Co zrobic? 06.03.05, 23:09
          zmarzniety kwiatek moze wygladac ok i dopiero pasc.
          Szansa to jest zawsza - tak jak i z krotonem- po prostu pielegnowac i
          obserwowac- czy wypuszcza jakies zaczatki lisci- mysle ze jesli do miesiaca
          NICZEGO nie wypusci, to znaczy ze jest juz martwy.
          A ogladalam jedno i drugie? Nie ma tam jakichs pasozytow? Plam na lisciach ?
    • anula36 Re: Rosliny mi zdychaja :((( Co zrobic? 06.03.05, 21:48
      co do rozyczki- jesli 2 rosna wmiare a jedna zdycha tzn ze cos jej
      szwankuje,mozema naruszony system korzeniowy,moze przemarzla w transporcie albo
      sklepie.
      Z krotonem to mozna mu zafundowac kuracje ostaniej szansy- przyciac lodygi do
      ok 12-15 cm nad ziemia zasilic nawozem regularnie podlewac...i czekac.
      A kiedy go przesadzalas ostatnio?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka