Dodaj do ulubionych

Moj papirus usycha, co robic ?

04.07.05, 09:39
Dwa tygodnie temu kupilam piekny okaz papirusa, wysoki i gesty. Niestety juz
na drugi dzien zauwazylam ze zaczyna podsychac. Zgodnie z informacjami ktore
znalazlam w internecie i wskazowkami sprzedawcy umiescilam doniczke z
papirusem w oslonce i trzymam go w mokrej doniczce, tj: oslonka wypelniona w
1/3 woda. Stoi w slonecznym pokoju ale nie w bezposrednim sloncu. Mimo to
nadal schnie i pewnie niedlugo strace cala rosline. Czy ktos mial podobny
problem ?
Obserwuj wątek
    • chiara76 Re: Moj papirus usycha, co robic ? 04.07.05, 10:26
      może powietrze w pokoju jest zbyt suche??
      Nie znam się na papirusie, ale może w tym problem. Może trzeba by nawilżyć
      powietrze w mieszkaniu, czy w pomieszczeniu, w którym stoi. Ale poczekam, aż
      wypowie się ktoś bardziej kompetentny.
    • kaasia8 Re: Moj papirus usycha, co robic ? 04.07.05, 10:51
      Kiedyś miałam papirusa i bardzo dobrze rósł. Doniczkę z rośliną trzymałam w
      drugiej doniczce (bez otworu), dość płytkiej i szerokiej (dużo szerszej niż ta
      z papirusem). W tej doniczce stale była woda (tak dużo jak się da). Nawet jeśli
      papirus teraz trochę usycha, to przy tak dużej ilości wody wkrótce wszystko
      powinno wrócić do normy. Oczywiście rośliny lepiej nie trzymać na pełnym słońcu.
    • klle Re: Moj papirus usycha, co robic ? 10.07.05, 23:10
      to jest częsta przypadłość papirusów kupionych
      w szklarniach i sklepach ogrodniczych jest duża wilgotność w domu nie
      a papirus to jest roślina bagienna i brzegowa w ojczyżnie np.: egipt
      Kocha mięć nogi w wodzie i źle znośi zmianę miejsca
      woda do podlewania to nie prosto z kranu tylko przegotowana i odstana z odrobiną
      biohumusu
      powinien po pewnym czasie się przyzwyczaić u mnie rośnie jak szalony i zasiewa
      się do wszystkich doniczek jakie tylko stoją w okolicy
      • gilraena Re: Moj papirus usycha, co robic ? 12.07.05, 19:01
        Mam papirusa wiele lat,lubi duuużo wody,doniczkę ma bez dziury.Zawsze pilnuje
        aby woda przykrywała ziemię w doniczce.Możnz napowietrzać korzenie przekłuwając
        długim ,cienkim patykiem ziemię w doniczce do dna.Jeżeli uschnie można lać dużo
        wody powinien odrosnąć.Wychodować można nowy ucinając jeden baldachim i wstawić
        doszklanki z wodą baldachimem do wody,dość szybko wyrastają nowe roślny.
    • aree Re: Moj papirus usycha, co robic ? 13.07.05, 16:16
      Mój też pomimo, że codziennie leje w niego wodę (do większej doniczki, w której
      jest mniejsza z papirusem). Ale wczoraj odkryłam w nim minimilimetrowe
      punkciki, które jak się lekko puknie to zaczynają "biec". To przędziorki,
      doszukałam się w internecie, podobno najgorszy pasożyt w domowych kwiatach,
      który uczy się jak walczyć z tym, że my walczymy z nim.

Wydaje mi się, że to może być przyczyna usychania. Kwiat porządnie umyłam,
      najgorsze liście wycięłam, zobaczymy co będzie dalej. Poszukaj bardzo uważnie
      czerwonawych albo żółtawych albo nawet białawych punkcików. Znalezienie gada to
      już połowa sukcesu.

Pozdrawiam
      • rawe Re: Moj papirus usycha, co robic ? 01.08.05, 20:00
        jesli to przedziorek to aby sie o tym przekonac nie muisz znalezc jego samego.
        wystarczy obejrzec dokladnie kwiatka czy nie ma na nim pajęczynek, bo z tam
        gdzie jest przedziorek sa i pajęczynki. to tak jakbys tropiła małego pajączka ;)
        ale jak to dziadostwo gosciło na moich kwiatkach to papirus nie przypadł mu do
        gustu... moze twoj jest smaczniejszy. powodzenia w walce z problemem
    • althea35 Re: Moj papirus usycha, co robic ? 04.08.05, 13:38

Ja mialam dwa papirusy od kilku lat i jakis czas uschly. Nie mam pojecia co im
      sie stalo. Moze nie spodobalo mi sie nowe podloze, rozly w kamykach nie w
      ziemi, rosly tak od poczatku, ale przesadzilam je i jakis czas po tym padly.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka