Dodaj do ulubionych

Bambus-w doniczke??

06.01.06, 22:10
pol roku temu dostalam bukiet kwiatow, a w nim jako element byl bambus.
Bukiet zwiedl, ale bambusa zielonego jakos tak szkoda mi bylo wyrzucac.
Wstawial go wiec do malego wazonika zwoda.
Bambus wypuscil korzenie i... u gory wypuszcza kłącza, któe są coraz to
dłuższe.
Wciąż trzymam go w tym wazoniku z woda (ktora oczywiscie uzupelniam).
Boje sie go przesadzic w ziemie, no a poza tym nie ma takich doniczek waskich
i dlugich do bambusow wlasnie. A w tym wazoniku nie wyglada to najlepiej
Czy macie taka rosline i jesli tak- co z nia robicie. Jak hodujecie
Obserwuj wątek
    • isislawa Bambus-w doniczke?? 15.01.06, 12:51
      Ja też mam babusa.Dostałam go,a raczje cały pęczke na urodziny w doniczce z
      wodą. Nie wiem co sie z nim dzieje ostanio bo zaczyna mi strasznie żółknąć.
      Powiedzcie co mam z nim zrobić. Jak przesadzić do doniczki z ziemią do do
      jakiej???
      Z gory dzieki za help ;)

Isisława
      • ania-wichip Re: Bambus-w doniczke?? 03.02.06, 12:45
        ja swojego upolowalam w ikei :) wyroslo bydle takie wielkie ze szukam juz podporek bo mi sie przewroci. po jakims czasie zaczal zolknac, ale okazalo sie ze wypuscil 2 mlode :) jedno od korzeni wyrasta sobie spod ziemi, a drugie z lodygi z boku. te zolknace liscie oderwalam ale teraz troszke malo efektownie wyglada 1,5 metrowa lodyga z wiecha lisci na czubku (musze przyznac jednak ze ladnych lisc :) pocieszam sie ze te mlode jakos ubytki mi zaslonia za pewien czas
      • ania-wichip Re: Bambus-w doniczke?? 03.02.06, 12:45
        ja swojego upolowalam w ikei :) wyroslo bydle takie wielkie ze szukam juz podporek bo mi sie przewroci. po jakims czasie zaczal zolknac, ale okazalo sie ze wypuscil 2 mlode :) jedno od korzeni wyrasta sobie spod ziemi, a drugie z lodygi z boku. te zolknace liscie oderwalam ale teraz troszke malo efektownie wyglada 1,5 metrowa lodyga z wiecha lisci na czubku (musze przyznac jednak ze ladnych lisc :) pocieszam sie ze te mlode jakos ubytki mi zaslonia za pewien czas
    • aree Re: Bambus-w doniczke?? 21.02.06, 00:41
      Posadziłam do zwykłej ziemi, eksperymentalnie. Chcę te "patyki" pomęczyć i
      postawiłam je w dosyć ciemnym miejscu. Ile wody lać do tej ziemi? Normalnie czy
      ma być bardzo mokro tak jak w wazonie?
      • chiara76 Aree 21.02.06, 00:48
        ja je posadziłam po miesiącu do zwykłej ziemi. Podlewam całkiem obficie. Te
        liscie rosną, jak szalone;)
        Nie wiem, czy dobrze robię, w każdym razie jeśli się sprawdza, to ja nic nie
        zmieniam;)
        U mnie stoją na oknie zachodnim (taki wymóg mieszkaniowy), w lecie wędrują na
        balkon wschodni i jest im najwyraźniej bardzo dobrze.
        • aree Re: Aree 21.02.06, 10:20
          Dzięki Chiaro za wskazówki, będę lać porządnie :) Ale z tym ciemnym miejscem
          spróbuję. Jak zaczną marnieć to przestawię. Jeden patyk stoi już u mnie w
          wodzie chyba z pół roku daleko od wschodniego okna, nigdy nie ma słońca i ma
          się całkiem dobrze. Zobaczymy.
    • agniecha_rmf Re: Bambus-w doniczke?? 22.02.06, 09:41
      My naszego bambusa trzymamy w ziemi z piachem i kamyczkami ( mniej więcej w
      proporcji 1/3)rośnie jak szalony, o żółknięciu liści nie ma mowy, bo raz na
      jakoś czasz przeieram je PIWEM i tymże piwem ( rozcienczonym wodą) raz w
      miesiący go podlewam. Bambus ma 3 lata z jednego pędu wyrosły w tym czasie 4!!!
      nowe, a ten główny ma jakieś 120 cm.
      • psciolka Re: Bambus-w doniczke?? 13.06.06, 13:49
        Ja mam dwie takie yukki ("bambusy"). Trzymam je w prostokątnym wazonie o
        wysokości ok. 25 cm. Wazon wypełniony jest kolorowymi szklanymi kulkami i
        zalany wodą. Co kilka tygodni zmieniam wodę, myję kuleczki i wazon (bo zbiera
        się na nim osad-tak jak w akwariach). Przy wyjmowaniu i ponownym osadzaniu w
        wazonie trzeba uważac, aby zbytnio nie naruszyc korzeni, gdyż w wodzie bardzo
        mocno sie ukożenia. W wazonie w kulkach wygląda świetnie, szczególnie gdy
        promienie słoneczne przechodzą przez kolorowe kuleczki dając różnokolorowe
        refleksy świetlne na ścianach.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka