Dodaj do ulubionych

Bardzo proszę o pomoc - surfinie

22.07.06, 14:13
Witam,
bardzo Was proszę o pomoc. Mam na balkonie surfinie - odmianę pachnącą z ciemnymi granatowo-fioletowymi kwiatami. Pięknie wyrosła z sadzonek i kwitła na opczątku bardzo obficie. Jednak od około miesiaca coś się z nią dzieje. Pomimo regularnego odlewania i nawożenia, kwiaty prawie wcale się nie rozwijaja. Tzn roslina wytwarza pąki, które usychaja zanim zdążą się w pełni rozwinąć. Nie wiem co się dzieje. Może to coś z nawozem nie tak? To nawóz przeznaczony dla surfinii, "sypany" rozpuszczalny w wodzie. Na początku jak go używałam barwił wodę na różówo-czerwony kolor, teraz już nie, może jakiś składnik wywietrzał i dlatego moje surfinie nie kwitną tak pieknie jak na początku?
Będę wdzięczna za jakiekolwiek sugestie jak uratowac moje roslinki, bo obawiam sie, że jak tak dalej pódzie to zostaną same łodygi i liście. :(((
Obserwuj wątek
    • muka77 Re: Bardzo proszę o pomoc - surfinie 22.07.06, 21:03
      To moze byc spowodowane wieloma czynnikami takimi jak:
      -upal
      -ostre slonce
      -slaby nawoz
      -nie usuwanie starych pakow
      A moze poprostu juz na nie czas? Ja swoje pachnace juz zdjelam z okien bo sie
      wyeksploatowaly... Mozna tez je troche przyciac zeby pobudzic wzrost. Polecam
      nawoz do surfini z dzdzownic kalifornijskich.
      • kopytko_w_sosie Re: Bardzo proszę o pomoc - surfinie 22.07.06, 21:30
        Dziekuję za odpowiedź. Rzeczywiście słońce i upał w tym roku dają nam we znaki :/ dodam tylko, że podlewam bardzo regularnie, codziennie a jak trzeba to i dwa razy, usuwam przekwitłe kwiaty i staram sie naprawde o nie dbac. Czy przyciecie by pomogło? Czy surfinie sie przycina?
    • oka5 Re: Bardzo proszę o pomoc - surfinie 27.07.06, 09:25
      Stawiam na upał. Surfinie lubią wprawdzie słońce, ale tak wysokie i długotrwałe
      temperatury, to dla nich duże wyzwanie. Trzeba cierpliwie poczekać do
      chłodniejszych dni. Jeśli liście są w porządku, normalne kwitnienie powinno
      powrócić.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka