Dodaj do ulubionych

dziwne zachowanie kaktusa

16.02.07, 01:56
mam kaktuska, kupilam go, podrósł troszke a potem mu się odwidziało i wyglada jakby był podsuszony. zdjęciem nieszczęsnika niestety nie dysponuje, ale powinien wygladać mniej wiecej tak : [url]www.hardcopy.de/Fotogalerie/Flora/Kaktus_CRW_0270.jpg[/url]. Jak wyglada podsuszona sztuka, każdy potrafi sobie wyobrazić ;). no i nie bardzo wiem co z nim zrobic. to jedyny kaktus któremu nie podoba sie moje podlewanie, a boje sie podlewac go wiecej bo ziemia i tak dosyc mokra... ma tak juz jakos od roku, wiec to raczej nie grozne, ale mimo wszystko z checia przywróciłabym mu zdrowy wyglad. boje sie jednak ze może zacząc nić albo co, bo tego zaden kaktus nie przezyje. ma ktoś pomysł co może z nim byc?
Obserwuj wątek
          • bakali Re: dziwne zachowanie kaktusa 29.12.07, 12:36
            Mam takiego kaktusa. Trzeba go hodować tak samo jak inne kaktusy: w słońcu,
            rozsądnie podlewać dopiero kiedy przeschnie ziemia w doniczce, a zimą przenieść
            do chłodniejszego pomieszczenia i przesuszyć. Ziemia z grubym piaskiem, standard.
            Kwiatek raczej nie sprawiał mi kłopotu, tyle tylko, że ciagle rósł w górę i po
            jakimś czasie trzeba było wymieniać mu doniczki na wąskie i wysokie, żeby się
            nie przewrócił i wetknąc w doniczkę podpórkę. Raz rzeczywiście mi usechł, tak
            dziwnie, jakby zaczął schnąc od środka, ale wtedy po prostu odcięłam boczne
            odrosty i na nowo posadziłam do doniczki, a uschniętą resztę wyrzuciłąm. Odrósł
            bardzo szybko i od tamtej pory żadnych kłopotów już nie sprawiał.
    • olptica Re: dziwne zachowanie kaktusa 08.01.08, 23:59
      Moja opuncja też zawsze marnie wygląda zimą, marszczy się i patrząc na nią mam ochotę się jej pozbyć, ale to normalne- zima, stan spoczynku, latem znów będzie piękna.

"Marszczenie się i obkurczanie roślin nie powinno nas przerażać, chociaż wyglądają wtedy niezbyt estetycznie. Staną się znów jędrne i gładkie, gdy wiosną rozpoczną wegetację przy odpowiednim świetle we właściwej temperaturze i wilgotności."
      www.kaktusyiwa.friko.pl/zimowanie.html
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka