Dodaj do ulubionych

Kwiaty do sypialni, jakie?

10.04.07, 10:31
Robimy remont sypilani...
Mam spore okno z pięknym, duzym parapetem, na którym chcę poustawiac doniczki
z kiawtami (nie wyobrazam sobie pomieszczenia bez roslin :)). Pokój
jest "słoneczny", czyli od godz. 11-12 do późnego wieczora świeci moco
słońce...niby zaleta, ale z drugiej strony wada, bo niewiele kwiatów zniesie
to. Od razu mówię, że kaktusów nie chcę - już kiedyś miałam.
Co innego mogę wstawić???
Liczę na Was
Obserwuj wątek
    • muka77 Re: Kwiaty do sypialni, jakie? 11.04.07, 10:02
      U mnie tez caly dzien na parapetach slonce, w pokoju w ktorym spie mam na
      parapecie poludniowym lithopsy (pieknie kwitna), aloes, sanserwiere, fiolki
      (tez wciaz kwitna a to poludniowe okno), grubosza, draceny, wilczomlecz,
      szczawik, krasule (mam duzy parapet :)),
    • katarzyna.bn Re: Kwiaty do sypialni, jakie? 11.04.07, 10:12
      ja też mam południowy parapet i mam na nim 3 rosiczki, muchołówkę, zielistkę,
      aloes, kaktusy, pileę peperomioidas, zygokaktusa (teraz w stanie spoczynku w
      piwnicy), wilczomlecza, nagarbię (pot. całusek, złota rybka), mimozę i
      skrzydłokwiaty
    • joloczka Re: Kwiaty do sypialni, jakie? 11.04.07, 12:49
      Do takich warunkow polecam: sanseverie, roze chinska (hibiskus), meczennice
      (pasiflora), oleander, genura, z owadozernych raczej kapturnica (rosiczka
      powinna jednak stac w polcieniu), juka, popularna ostatnio mandevilla
      (dipladenia), kalanchoe.
      • funia771 Re: Kwiaty do sypialni, jakie? 13.04.07, 11:31
        Bradzo mi się podoba kalanchoe, ale to chyba jedyny kwiat, do którego nie mam
        szczęścia ;(.
        Po prostu nie umiem go hodować, bo co dostanę jakiś okaz albo skuszę się na
        zakup, to ma pecha, bo kalanchoe po jakimś czasie pada :(((
    • mama.mikolaja Re: Kwiaty do sypialni, jakie? 12.04.07, 10:38
      U mnie w sypialni też słonecznej stoi EChmea, piękność wsród kwiatów, oraz
      aloes. Ciesze się że macie tak wiele kwiatów w sypialni, ja zawsze słyszałam ze
      kwiaty zabierają tlen i staram się ograniczac ich ilość w sypialni, ale skoro
      innym nie szkodzą to chyba dodam co nieco do kolekcji.pozdrawiam
    • funia771 Re: Kwiaty do sypialni, jakie? 13.04.07, 10:06
      Bardzo dziekuję ze wszelkie propozycje. Na pewno skorzystam ;)
      Chciałabym, żeby "coś" kwitło, więc z pewnością z tej całej grupy sporo wybiorę.

A co sądzicie o oknach od północy? Mam wstawione: skrzydłokwiaty, "zamie" i
      szeflere. Dodatkowo miałam jeszcze paprocie, ale ktoś życzliwy
      (pst...teściowa...) mi je zalał i nie dało się już odratować.
      Ogólnie "mówi się", że na oknach od północy NIC nie rośnie. Jakoś tego nie
      podzielam ;)

• usianka Re: Kwiaty do sypialni, jakie? 13.04.07, 10:37
        moim zdaniem okna polnocne są swietne - nie ma swiatla bezposredniego, tylko
        rozproszone. Jest duuuzo roslin, ktore lubia takie warunki. U mnie na
        polnocnych parapetach rosną maranta, calathea, zamioculcas, fiołki, benjaminki,
        skrzydłokwiat, sanswieria, diffenbachia, paprotka, cyklamen - takze jak widac
        niemało :) Parapet północny jest moim zdaniem znacznie łatwiejszy niz
        poludniowy :)
        • funia771 Re: Kwiaty do sypialni, jakie? 13.04.07, 11:26
          Ula,

czy Ty masz je wszystkie na parapecie? Tzn. zastanawia mnie, czy któreś z nich
          mogłyby stać na dole (tzn. na parkiecie), w malej odległości od okna. Martwię
          się, czy nie będą miały zbyt malo światła - tzn. okno północne, czyli świtiatło
          rozproszone, do tego firanka i jeszcze podłoga...na pewno przetrzymie to zamia
          i skrzydłokwiat, ale pozostałe??? No może jeszcze diffenbachia.
          Mam w domku 4 piękne okazy kliwii i kusi mnie, żeby również przestawić.
          Niestety na parapet się one nie nadają, bo za duże okazy ;)
          • usianka Re: Kwiaty do sypialni, jakie? 13.04.07, 12:54
            Na komodzie obok okna mam marante, zamioculcasa i paprotke (po drodze firanka
            woalowa i ciemnoniebieskie zaslony). Mysle ze calathea i skrzydlokwiat tez
            moglyby dac rade - byleby to nie byla podloga tuz obok grzejnika, bo moze byc
            za suche powietrze.
            Na parapety polnocne i okolice zapomnialam oczywiscie o bluszczu hedera - on na
            pewno da rade. Poza tym cissus, monstera, aspidistra, widliczka - i pewnie
            jeszcze duzo innych ;)
    • usianka Re: Kwiaty do sypialni, jakie? 13.04.07, 12:56
      Na poludniowym parapecie mam grubosze i krotona. Przy czym ten parapet wychodzi
      na balkon (taki osłoniety), wiec w samo poludnie latem slonce nie swieci
      bezposrednio (zimą tak). Warunki poludniowego parapetu uwielbia rowniez pachira
      aquatica - sa okazy roznej wielkosci.
    • ula53 Re: Kwiaty do sypialni, jakie? 25.04.07, 19:17
      Hoja z kolorowymi kaktusami zdobi moje okno.Ty kaktusow nie lubisz wiec z calego
      serca polecam hoje.Bosko kwitnie nie jest trudna w uprawie,lubi slonce.Pnie sie
      jak oszalala

Hoja i juka zdobi moje okno.Polecam hoje bo kwitnie jak szalona i cudnie
      pachnie.Obie lubia slonce

• joloczka Re: Kwiaty do sypialni, jakie? 26.04.07, 11:38
        Hoja??? No tak, bardzo piekna i tez bardzo lubie jak kwitnie. Niestety nie
        polecam do sypalni. Wlasnie wyrzucilam tego "smierdziucha" do pokoju w ktorym
        nikt nie spi. Przeciez wieczorem w tym "zapachu" nieda sie wytrzymac a juz
        napewno nieda rady spac.
    • katarzyna.bn Drzewko szczęścia 05.05.07, 11:02
      Co myślicie o Gruboszu w sypialni? Właśnie mam dylemat, bo teściowie odnowili
      sobie sypialnie i nie maja tam kwiatka, a maja teraz 50 urodziny, więc myślałam
      właśnie o dużym okazie grubosza.. okno jest zachodnie zasłonięte firaną, ale
      myślałam żeby mięli go na podłodze z dala od okna i kaloryfera.
      • usianka Re: Drzewko szczęścia 06.05.07, 20:33
        U mnie grubosze stoja na poludniowym parapecie. Mysle, ze z dala od zachodniego
        okna moze mu byc za ciemno. Chyba ze bedzie stal w takim miejscu, w ktorym
        bedzie na niego padalo swiatlo sloneczne. Gdy maja za ciemno rosną, ale sie
        wyciągaja.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka