Dodaj do ulubionych

Czy ktoś hoduje noliny?

25.06.07, 16:32
Bardzo spodobała mi się ta roślina. Chciałabym wiedzieć, czy jest to roślina
łatwa, czy trudna w uprawie? Czy jest dostępna w sprzedaży (mieszkam w okolicy
Wrocławia)? Na co zwrócić uwagę przy zakupie tej rośliny? A może warto
wyhodować z nasion, ktoś próbował?
Pozdrawiam:)
Obserwuj wątek
    • klara551 Re: Czy ktoś hoduje noliny? 25.06.07, 22:59
      Roslina jest łatwa w uprawie/dużo światła,mniej niż średnio wody/ Najlepiej
      kupić małą roślinę i wsadzić do płytkiej doniczki,tak żeby połowa kulki była na
      powierzchni. Mam nolinę od 10 lat i ma się dobrze
      • hania48 Re: Czy ktoś hoduje noliny? 26.06.07, 01:41
        Potwierdzam. Moje są starsze - ok. 15 lat. Kupiłam kuleczki o średnicy ok. 2-3 cm. Teraz mają powyżej 10 cm. średnicy. Przyrastają powoli, ale roślina prezentuje się ładnie. Kilkoro moich znajomych zmarnowało swoje nadmiernym podlewaniem.
    • asdaa Re: Czy ktoś hoduje noliny? 26.06.07, 19:46
      Dołączam się do zdania poprzedniczek. Mam już drugą nolinę (pierwsza
      kilkunastoletnie była tak wielka, że wyniosłam ją do pracy). Lato spędzają na
      balkonie wschodnim, aż do pierwszych przymrozków, zimę w mieszkaniu w temp. ok
      15 stopni. Potrzebują niezbyt dużo światła i niewiele wody, która jest
      magazynowana w bulwie.
    • agar999 Re: Czy ktoś hoduje noliny? 18.07.07, 12:07
      Witam;
      ja mam dwie noliny; jedna - wąskolistna - ma cztery pnie i około 20 lat; druga-
      szerokolistna - jest dwupienna i ma ponad 20lat. Obie rosną w płaskich
      donicach, stoją na wystawie południowo-zachodniej, podlewam je raz na 10 dni i
      co dzień zraszam. Nie ma z nimi większych problemów; podstawowe kłopoty to:
      szybko usychające końcówki jeśli zapomni się o zraszaniu; łamanie liści, jeśli
      stają się zbyt długie i nie mogą udźwignąć swego ciężaru (liście mojej noliny
      szerokolistnej mają 1,5m) oraz wełnowce, które lubią zamieszkiwać na liściach.
      Ja raczej poleciłabym zakup niedużej rośliny (bez pnia), bo wówczas można ją
      sobie ukształtować wedle uznania, natomiast duże rośliny najczęściej mają już
      ucięty pień i trudno jest coś z nimi zdziałać (wymaga to bardzo dużo
      czasu).Uprawa z nasion może być ciekawa, ale przynajmniej ja nie mam tyle
      cierpliwości, żeby czekać na efekty... Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka