Dodaj do ulubionych

gdzie stoją Wasze storczyki?

15.12.07, 11:48
na parapetach? dalej od okna?
jaki kierunek świata?
Obserwuj wątek
    • altu Re: gdzie stoją Wasze storczyki? 03.01.08, 15:09
      mój stoi na wschodnim parapecie. ale dopiero od niedawna.
      wcześniej w pokoju, na komodzie. razem z przemeblowaniem trzeba coś było z nim
      zrobić. [ale i tak go chyba nie uratuje.. ten patyk, na ktorym kiedys byly
      kwiatki zaczyna usychac..]

--
      Co robić, żeby mieć dzieci?
    • zolza78 Re: gdzie stoją Wasze storczyki? 22.02.08, 13:05
      ja mam wszystkie okna od zachodu, dlatego storczyków nie ustawiam na
      parapecie. Stoja tak trochę w głębi pokojów, na komodach,
      stoliczkach. czasem, zanim zacznie się upalne lato, przenoszę je na
      okno. ale to na dzień,dwa.
      --
      Kluś Maluś Kluś Pępuś
    • altu Re: gdzie stoją Wasze storczyki? 11.03.08, 22:18
      mój storczyk po przekwitnięciu, jak już mu patyczek usechł,
      na spodniej części liści dostał "wysypki"
      tzn. na samych brzegach od spodu zbiera się coś jakby rosa.
      tyle tylko, że ta rosa jakaś taka kleista jest.
      jakby storczyk soki puszczał..
      i nie mogę się doczytać, co to oznacza, co to jest, i czy to dobrze..
      ktoś poradzi?

--
      Aaaa. oddam dziecko?
    • marianna73 Re: gdzie stoją Wasze storczyki? 30.03.08, 14:04
      u mnie coś nie teges ze storczykami,nie wiem może im nie służy mój dom:(
      nawet jak kupuję takie z dużą ilością pąków, to te małe pączki niestety usychają
      i odpadają,nie mówiac już o wypuszczaniu nowych

ogółem mam 4 storczyki,najstarszy ma rok,nigdy nie kwitły ponownie...stosuję
      odżywkę,podlewanie wodą przegotowaną,nie wiem czy podlewam za duzo czy za mało,
      bo z jednej strony doniczka jest lekka, podłoże wyglada na przesuszone,a nie
      sciągają wody z podstawki i przy podlewaniu cała od razu przecieka na podstawkę...
      poza tym mam wrazenie ,że zanikają w nich korzenie(wiem ,że po ich wyglądzie
      można sterować podlewaniem,ale co w sytuacji gdy korzeni wewnątrz doniczki
      praktycznie nie widać,a te na powierzchni są pozasychane?
      i czy normą jest to ,że kwiat wypuszcza nowy liść ,a w tym czasie "zrzuca"
      pozostałe 2 stare liscie? czy to objaw choroby?

czy wymieniacie tez co jakiś czas podłoże w doniczkach czy wasze storczyki wciąż
      stoją w tej samej mieszance od czasu zakupu?

--
      "Bez twojego przyzwolenia nikt nie może sprawić, że poczujesz się gorszy."
      • bellissp Re: gdzie stoją Wasze storczyki? 31.03.08, 14:10
        Witam!
        Moje storczyki są rozstawione na parapecie (południowy) i komodach.
        Kwitną nieprzerwanie od trzech lat, od czasu do czasu wymieniam podłoże ale
        tylko częściowo (wtedy gdy nie kwitną!!) Co do podlewania to stosuję kąpiele
        wodne przez 20 min (wstawiam donicę do miski z wodą) mniej więcej raz na tydzień.
      • wanda43 Re: gdzie stoją Wasze storczyki? 01.04.08, 09:01
        Od niedawna zajelam sie hodowaniem storczykow. Mam 2 cymbidium rozsadzone z
        jednego duzego, 4 phalaenopsisy i sabotka.
        Nie wiem, jakie ty masz storczyki, bo rozne lubia rozne warunki w zaleznosci
        skad pochodza. Najpopularniejsze sa phalaenopsisy. Bardzo czesto kupione piekne
        kwitnące przyniesione do domu zrzucają kwiaty i pąki. Nie lubia przestawianie i
        przekręcania. Ale sie nie przejmuj, są do uratowania. Przede wszystkim nie
        nalezy ich przelewac. Ja swoje raz na 10 dni do 2 tygodni wstawiam do miski z
        wodą z dodatkiem nawozu do storczykow wg przepisu i trzymam w wodzie ok 15
        min.Potem odstawiam,aby obciekły i dopiero na okno. Stoją na podstawkach
        wysypanych kamyczkami zalanymi troche wodą. Jest to niezbedne,gdy stoją na
        parapecie nad kaloryferem.
        Jezeli twoje wyglądaja troche, jak chore, to kup podloze do storczykow, powyjmuj
        z pojemniczkow, powycinaj takie puste szare korzenie i zasyp swiezym podlozem.
        Nie podlewaj przez ok 2 tygodnie. Ja tak uratowalam swoje i zaczely wypuszczac
        nowe listki.
        --
        mój osobisty diabeł stróż
        ------------------------------------------------------------
        nekrolog
    • biala27 Liście 19.03.09, 10:57
      Pozwolę sobie podpiąć się - 2 z moich storczyków wypuszczają nowe liście (a
      jeden z nich ma je naprawdę kiepskie) - założyłam, że nic nie będę robić ze
      starymi - poczekam aż same opadną - czy słusznie?
      --
      Jaś
      Marta
      • wanda43 Re: Liście 21.03.09, 13:38
        To zalezy. Jesli to dolne liscie zolkna, to moze byc naturalny proces. Jesli e
        wyzej, to moze byc powodem np. zły stan korzeni lub jakas choroba.
        --
        „Polsce potrzebna jest koncepcja kontroli państwowej,
        która obejmuje wszystkie dziedziny życia publicznego, nie pozostawiając sfer
        niczyich" - J. Kaczyński
        -------------------------------------------------
        Ciii! Diabeł spiii!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka