Dodaj do ulubionych

zakaz w birczańskim Gimnazjum

02.04.14, 21:48
Podobno jakiś nauczyciel zakazał młodzieży w birczańskim Gimnazjum uczestniczenia w sobotnim spotkaniu ks.Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego z mieszkańcami naszej gminy.Spotkanie ma się odbyć w budynku GOK o godz.13.Co jest powodem takiego zakazu,przecież to katolicki ksiądz.
Obserwuj wątek
  • klawisz2 Re: zakaz w birczańskim Gimnazjum 03.04.14, 07:19
   Co za banalne pytanie:):) Isakowicz wielokrotnie krytykował kościół analizując, dlaczego księża zrzucają sutanny, czy nauczanie religii w szkołach ma sens, czy Lech Kaczyński powinien spoczywać na Wawelu? Najbardziej jednak ów pasterz podpadł starym wyleniałym knurom ( biskupi??) za to, że domagał się ujawnienia księży współpracujących, z SB. Isakowicz wielokrotnie podkreślał, że duchowni współpracowali z SB na masową skalę. W swojej książeczce "Księża wobec bezpieki" ujawnił wiele nazwisk domniemanych agentów w Kościele.
   Znane są również jego wypowiedzi krytykujące homoseksualizm w kościele, a raczej jak kościół tuszuje rzeczoną sprawę.

    • klawisz2 Re: zakaz robienia wody z mózgu 03.04.14, 18:47
     Reakcja hierarchów jest albo bardzo opóźniona, albo do ludzi docierają bardzo sprzeczne informacje. Przykładem może być sprawa księdza Natanka i pedofilii - mówi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w rozmowie z Agatą Grzelińską.Najnowsza książka księdza "Chodzi mi tylko o prawdę" wywołała burzę. Co najbardziej porusza? Temat homoseksualizmu w Kościele katolickim?
     Na lobby homoseksualnym koncentrują się media, a to zaledwie margines książki. Ludzie piszą o dwóch sprawach. Pierwsza, która dotyka wszystkich, to pytanie, co się obecnie dzieje w Kościele polskim. Chyba wszyscy widzą, że nie jest dobrze. Przede wszystkim nie ma lidera. I nie chodzi o jedną osobę, bo drugi Karol Wojtyła czy Stefan Wyszyński się nie narodzi, ale o to, że nie ma wyraźnej linii w wielu sprawach. Reakcja hierarchów jest albo bardzo opóźniona, albo do ludzi docierają bardzo sprzeczne informacje.
     www.polskatimes.pl/artykul/537821,abp-peatz-czuje-sie-bezkarny-ksieza-pisza-do-mnie-o-tym-jak-tuszowano-inne-przypadki,id,t.html
     Mafia homoseksualna trzęsie Kościołem - twierdzi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. - Lobby gejowskie może zniszczyć każdego, kto wejdzie mu w drogę - opowiada duchowny w książce "Chodzi mi tylko o prawdę". W wywiadzie-rzece, przeprowadzonym przez Tomasza Terlikowskiego, atakuje też kardynała Stanisława Dziwisza. www.polskatimes.pl/artykul/532047,ks-isakowiczzaleski-homoseksualizm-w-kosciele-im-wyzej-tym-gorzej,id,t.html
     Z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, rozmawia Joanna Leszczyńska.Arcybiskup Pietro Parolin, przyszły sekretarz stanu w Stolicy Apostolskiej, powiedział, że celibat księży nie jest dogmatem Kościoła i można o nim dyskutować...

     Po raz pierwszy tak ważna osobistość z Watykanu przypomniała, że celibat nie jest dogmatem. Jego słowa odbieram jako zachętę, by na ten temat rozmawiać. W Piśmie Świętym nie przeczyta się o nakazie celibatu. Przecież apostołowie byli żonaci, w Ewangelii jest mowa o teściowej świętego Piotra, bo to był człowiek żonaty. Celibat jest decyzją administracyjną, wprowadzoną 1000 lat temu, a Kościół trwa 2 tysiące lat. Sobór Trydencki przyjął, że księża nie mogą być żonaci. www.polskatimes.pl/artykul/993456,ks-isakowiczzaleski-to-powtarzany-mit-ze-zonaci-beda-zlymi-ksiezmi-wywiad,id,t.html
     • gladysek Re: zakaz robienia wody z mózgu 05.04.14, 21:15
      No dobrze ale komu ta prawda jest potrzebna. Czy ludzie wiedzac o tym co sie dzieje w kosciele odejda od kosciola, czy wladze swieckie w jakikolwiek sposob zechca ingerowac w wewnetrzne sprawy kosciola. Nie mysle by doszlo do jakichkolwiek zmian. Kosciol od zawsze byl taki, kosciol grzeszyl cudzolostwem, zbrodniami, mordami, nadmiernym umilowaniem pieniadza i uciech swieckich, popieral i uczeastniczyl w wojnach slowem z niezwykla zajadloscia realizowal dzielo szatana. I co ? dzisiaj jakis ksiezulo poprzez swoje pogadanki zachowujac sie jak zdrajca watykanskiego panstwa zmieni mentalnosc i zachowanie koscielnych owieczek ? nie mysle. Jego pogadanki to nic innego jak napuszczanie ludzi przeciwko sobie, tworzenie sensacji i czynienie z siebie meczennika. Mysle wiec ze taki ksiadz powinien zrzucic sutanne i dopiero wtedy jezdzic z tym swoim obwoznym kabarecikiem.
      A ci ktorym nie podoba sie zachowanie i postepowanie ksiezy niech nie chodza do kosciola, nie daja na tace, nie korzystaja z chrztow, pochowkow, czy slubow. Slowem niech odstawia ksiezy swiat od koryta. I tylko ci dostapia krolestwa bozego . Inna sprawa ze wiara katolicka ze swoimi obrzedami to balwochwalstwo i prosta droga w ogien piekielny.
      • ipn69 podpisujący się jako "birczanin" zdemaskowany 06.04.14, 09:47
       na wczorajszym spotkaniu z ks.Isakowiczem-Zaleskim które odbyło się w sali widowiskowej /kinowej/ w GOK-u w Birczy.Pan Przewodniczący Rady Gminy oraz Pan Wójt nawiązali do mającego się odbyć rajdu młodych neobanderowców ze Lwowa, którego trasa miała przebiegać przez Birczę.Władze naszej Gminy robiły wszystko żeby udaremnić ten haniebny przejazd młodych pedałów ze Swobody .Ksiądz Isakowicz w odpowiedzi nawiązał do tego,że w Birczy był wyznaczony postój i nocleg tej czerni,a nocować mieli u "birczanina".Na sali zrobiła się mała konsternacja,ludzie zaczęli szeptać między sobą i pytać się jeden drugiego kto to jest ten cały "birczanin".A więc kto się ukrywa pod tym pseudonimem?
       • darino takie sobie "pierdu-pierdu" 06.04.14, 10:58
        Ksiądz, jak to ksiądz, robi ciemniakom wodę z mózgu :). Zajmuje się rajdem sprzed 5 lat, który został zatrzymany na granicy, i teraz wyznacza noclegi ;). Myślę, że w razie potrzeby potencjalni uczestnicy znaleźliby nocleg w gospodarstwach agroturystycznych albo zajazdach, i to z pocałowaniem ręki.
        Ale przypuszczalnie takich rajdów już nie będzie, zbyt wiele jest do zrobienia w samej Ukrainie.

        PS. "Rajdy im. Bandery" odbywają się co roku w Krakowie, spod cerkwi, w której Bandera brał ślub, w rocznicę tego wydarzenia. Zdjęcia dostępne w internecie :)
  • karolekw1906 Re: zakaz w birczańskim Gimnazjum 06.04.14, 11:24
   Jeśli tak było istotnie, to jest to tragedia. To jeszcze jeden dowód, że szkoła publiczna w Birczy jest pod wpływem miejscowego kleru. W przeciwnym razie taki pedagog powinien wylecieć na " zbitą buzię" / co na to Dyrekcja szkoły /. Młodzi mają prawo do słuchania różnych racji a obowiązkiem nauczyciela w świeckiej szkole jest nie tylko informować , ale wręcz zachęcać do udziału w różnych spotkaniach. To poszerza wiedzę i pozwala samodzielnie oceniać rzeczywistość. A średniowieczne, klerykalne poglądy nauczyciela nie mogą być hamulcem w zdobywaniu wiedzy przez naszą młodzież.
   • ipn69 Re: zakaz w birczańskim Gimnazjum 06.04.14, 15:19
    karolekw1906 napisał(a):

    > Jeśli tak było istotnie, to jest to tragedia. To jeszcze jeden dowód, że szkoła
    > publiczna w Birczy jest pod wpływem miejscowego kleru. W przeciwnym razie tak
    > i pedagog powinien wylecieć na " zbitą buzię" / co na to Dyrekcja szkoły /. Mł
    > odzi mają prawo do słuchania różnych racji a obowiązkiem nauczyciela w świeckie
    > j szkole jest nie tylko informować , ale wręcz zachęcać do udziału w różnych sp
    > otkaniach. To poszerza wiedzę i pozwala samodzielnie oceniać rzeczywistość. A ś
    > redniowieczne, klerykalne poglądy nauczyciela nie mogą być hamulcem w zdobywani
    > u wiedzy przez naszą młodzież.
    Niestety,karolek mylisz się w paru kwestiach.Między innymi na pewno nie było nacisków ze strony naszych księży na nauczycieli z birczańskiego gimnazjum w kwestii uczestnictwa w spotkaniu z ks.Isakowiczem -Zaleskim z prostych przyczyn . Po pierwsze ; w spotkaniu uczestniczyli nasi księża. Wielkie brawa dla proboszcza z Borownicy za wspaniałe wystąpienie. Po drugie ; nasz PROBOSZCZ jest księdzem bardzo taktownym i inteligentnym,jest przy tym bardzo tolerancyjny, to prawdziwy gospodarz i społecznik.Żaden inny ksiądz po wojnie nie zrobił tak wiele dla Kościoła i naszej społeczności.Reasumując nigdy by się nie zniżył ani On ,ani żaden z birczańskich księży do wywierania nacisków na nauczycielach.
    • karolekw1906 Re: zakaz w birczańskim Gimnazjum 06.04.14, 22:07
     Moja uwaga odniosła się do pewnej , przytoczonej na forum sytuacji. Nie powiedziałem, że były naciski ze strony miejscowych księży. Stwierdziłem, że szkoła publiczna jest pod wpływem miejscowego kleru, bo czym innym wytłumaczyć swego rodzaju cenzurę nałożoną przez wspomnianego nauczyciela. Również to, że w spotkaniu uczestniczyli miejscowi księża nie ma związku z wspomnianym incydentem.To nauczyciel uznał, że udział młodzieży w tym spotkaniu może być dla nich szkodliwe. Nic księżom w tym temacie nie zarzucałem. Uważam jednak za nadmierne ingerowanie Kościoła w życie publiczne skutkuje zachowaniami jakim popisał się nieszczęsny nauczyciel. A tak na marginesie.Mam duży szacunek dla proboszcza ale chciałbym się dowiedzieć co takiego on zrobił jedynie dla Gminy pomijając interes Kościoła.
  • wiahor W jakim celu sprowadzono księdza Isakowicza ? 06.04.14, 12:01
   Dla mnie sprawa jest prosta - zbliżają się wybory samorządowe. Trzeba mieszkańców czymś zająć. Pracy nadal nie ma, inwestycji zero, rosnące długi gminy.
   Więc pan wójt Żydownik razem z panem przewodniczącym Bobowskim sprowadzili księdza Isakowicza, aby natchnął mieszkańców nowym, nacjonalistycznym duchem, i aby mieszkańcy zrozumieli, że należy się wyrzec własnych pragnień dobrej pracy i płacy w imię wyższych celów - zachowania i umocnienia Narodu Polskiego, zagrożonego przez czających się po lasach banderowców.
   • darino Re: W jakim celu sprowadzono księdza Isakowicza ? 07.04.14, 13:34
    wiahor napisała:

    > Dla mnie sprawa jest prosta - zbliżają się wybory samorządowe. Trzeba mieszkańc
    > ów czymś zająć. Pracy nadal nie ma, inwestycji zero, rosnące długi gminy.
    > Więc pan wójt Żydownik razem z panem przewodniczącym Bobowskim sprowadzili księ
    > dza Isakowicza, aby natchnął mieszkańców nowym, nacjonalistycznym duchem, i aby
    > mieszkańcy zrozumieli, że należy się wyrzec własnych pragnień dobrej pracy i p
    > łacy w imię wyższych celów - zachowania i umocnienia Narodu Polskiego, zagrożon
    > ego przez czających się po lasach banderowców.

    A tu poseł Golba, który był organizatorem spotkania z księdzem Isakowiczem:
    supernowosci24.pl/samochody-ludzi-wladzy/
    • ipn69 Re: W jakim celu sprowadzono księdza Isakowicza ? 07.04.14, 14:40
     darino napisał:


     >
     > A tu poseł Golba, który był organizatorem spotkania z księdzem Isakowiczem:
     > supernowosci24.pl/samochody-ludzi-wladzy/
     No i po co siać ferment ,i nawijać pierdu,pierdu. Z tego co przeczytałem Pan Golba posiada trzy niezbyt młode i niezbyt drogie samochody.Ja sam posiadam też trzy samochody, z których dwa są na pewno droższe od aut Pana Golby.To w tych czasach norma.Trzeba raczej wskazywać na tych którzy w wieku 50-ciu lat nie zdążyli zrobić prawa jazdy i co za tym idzie nie posiadają żadnego samochodu.Pan Golba do zamożności doszedł ciężką pracą.Prowadzi bardzo solidną firmę i jak Go ładnie poprosisz to może ci sprzeda piekny drewniany domek ,jeden z wielu jakie produkuje.
     • darino W jakim celu ? 07.04.14, 15:19
      Widzę, że jesteś ciężko kapujący, więc wyłożę sprawę prosto, jak krowie na granicy. Chodzi mi o to, że zarówno pan poseł, jak i pan wójt i pan przewodniczący, wykorzystują takich maluczkich, jak uczestnicy spotkania w Birczy, do utrzymania się przy korycie.
      Jeśli pan Golba utrzymuje się z produkcji pięknych drewnianych domków, to może zrezygnowałby z posady posła RP, bo już trzyma się koryta przez trzy kadencje ?
      • ipn69 Re: W jakim celu ? 07.04.14, 17:43
       Widzę,że jesteś bardzo ciężko kapujący,więc wyłożę sprawę bardzo prosto, jak kozie na granicy.Pan poseł jest na tyle zamożny,że nie musi się dorabiać na państwowym korycie.Jest tam po to żeby trzymać w Sejmie za mordę pogrobowców stefka bandery,i od czasu do czasu lać ich po mordach nahajką.
       • darino cel wyborczy 07.04.14, 18:14
        ipn69 napisał(a):

        > Jest tam po to żeby trzymać w Sejmie za mordę pogrobowców stefk
        > a bandery,i od czasu do czasu lać ich po mordach nahajką.

        To, że gość z takim "programem wyborczym" uzyskuje mandat poselski, świadczy bardzo źle o mieszkańcach Podkarpacia :)))))
         • ipn69 Re: cel wyborczy 10.04.14, 12:27
          birczanin7 napisał:

          > Miecia Golby aktywność polityczna jest raczej rachityczna.
          > Co on robi w Sejmie nie wiem........
          Kolego najpierw czytaj wcześniejsze wpisy ,a potem zadawaj pytania.Przecież jest wyrażnie napisane, że stoi na straży polskości w Sejmie i ma tam lać nahajką po mordach synów i wnuków ludobójców z pod znaku widelca.A tak na marginesie to po spotkaniu w GOK-u gdy się ludzie dowiedzieli kto to jest ten cały "birczanin" to słychać było głosy ,że jak się tylko pojawi na święta wielkanocne lub przy innej okazji to obiją mu ten banderowski ryj.
           • klawisz2 Re: cel wyborczy 14.04.14, 14:01
            Niestety Podkarpacie od lat glosuje na PiS. I niech tak robi dalej. Gdyby ta partia doszła do władzy to kolejne lata upłyną na Smoleńsku, gender, rozliczaniu poprzedniej ekipy i krzewieniu wartości chrześcijańskich. A co z tego będzie miał młody człowiek, który chce mieć prace, godziwe zarobki, samochód mieszkanie i jakieś fajne wakacje. Będzie miał figę z makiem. Popatrzcie tylko na tych wybranków Podkarpacia www.kazimierzjaworski.pl/
            www.zdzislawpupa.pl/index.php/galeria-2/category/8-w-pielgrzymce-na-jasnej-gorze
            Najlepszy jest Jaworski, który żyje w świecie gender i aborcji. Powinien wstąpić do zakonu a nie brać 12tys z budżetu. Ale to nie jego wina, jak lud prosty….Teraz przeszedł do partii Gowina, który nie tak dawno jeszcze głosował za wydłużeniem wieku emerytalnego
            Nie narzekajcie również na tych, co „są przy korycie” To tylko świadczy o tym, że jedna świnia jest mądrzejsza od wasz wszystkich. Bierzcie udział w wyborach i wybierajcie mądrych ludzi. Ciekawe, jaka będzie frekwencja w Birczy w wyborach do Parlamentu Europejskiego???

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka