Dodaj do ulubionych

Uważam, że czas postawić BIEDRONKĘ w Birczy!!!!

07.12.14, 20:46
Nie podoba mi się fakt, że od kilku ładnych lat pomysł ten jest ciągle bojkotowany! Kto był w tym sklepie ten wie, że towar jest dużo tańszy i teraz już tej samej jakości co w innych sklepach, a czasem i lepszy.

Niestety w Birczy jest pokaźna grono krzykaczy, którym to byłoby nie na rękę. Przepraszam bardzo ale to jest wolny rynek, nie blokujcie inwestorom ich pomysłów, teraz świat jest otwarty, nie wyszedł ci interes tutaj to masz zwijać manatki i jechać tam, gdzie ci wyjdzie. I nie ma że boli.

To, że w Birczy jest kilkanaście osób, które dbają o własne jedynie interesy nie znaczy, że cała gmina ma przepłacać trzy razy drożej, bo pare osób blokuje pomysł i ma wtyki "gdzie trzeba", by ten sklep tu w koncu nie powstał.

Już powstanie jednego z naszych birczanskich dyskontów nieźle potrzepało po kieszeni naszych sklepikarzy. Niestety nikt nie ma monopolu na kasę i takie są prawa rynku.

Mam nadzieję, że wreszcie ten sklep powstanie, prędzej czy później. Takie czasy, pretensje nie do zwolenników proszę, bo jesteśmy ludźmi trzeżwo myślącymi, którzy chcą wydawać pieniądze na przyjemności a niestety nie możemy bo w Birczy na jedzenie idzie tej kasy raczej dużo.
Obserwuj wątek
  • klawisz2 O czym Ty piszesz??? 10.12.14, 08:08
   Nie bardzo rozumiem Twój tekst. Nikt nie może zablokować powstawania nowej inwestycji. Jeżeli jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który dopuszcza taki obiekt i inwestor, który chce zainwestować, to nikt, ale to nikt nie może tego zablokować. O czym więc piszesz???
   • darino Re: O czym Ty piszesz??? 10.12.14, 08:36
    Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby ten inwestor się znalazł. Biedronka przed ulokowanie sklepu prowadzi dokładne badania marketingowe. Bircza ma za mały potencjał, żeby ulokować w niej "Biedronkę".
  • stary-pierog Re: Uważam, że czas postawić BIEDRONKĘ w Birczy!! 10.12.14, 11:48
   Biedronka to tylko taki przykład. Ja słyszałem od ludzi już kilka lat temu, ze w Birczy miał być jakiś większy sklep, którego jednak nie zbudowano, bo do tego potrzebny jest grunt, inwestor ma go kupić. A jak wieść niesie, paru takich, co się zmówiło i poszło do władz z prośbą o blokowanie pomysłu, osiągnęło swój cel. Tyle słyszałem, reszty się pewnie nie dowiem.
   • stary-pierog Re: Uważam, że czas postawić BIEDRONKĘ w Birczy!! 10.12.14, 22:29
    Edekzbirczy, masz rację. Dopytałem o to, co napisałeś i rzeczywiście, dokonano kupna ziemi pod sklep Biedronka w Starej Birczy, Proszę pana Klawisza by już się nie śmiał z moich wpisów, bo jak widać miałem rację: już kilka lat temu chciano kupić plac pod taki sklep ale co poniektórzy uprosili osoby, które mogły coś dogodnego odsprzedać, by nie sprzedawać. Ale jak widać nie udało się im to i oto plac jest kupiony. Tak że jednak wyszło na moje. I nie panie Klawisz, to nieprawda że Bircza nie ma potencjału klienteli na taki sklep - jak widać po tym co powyżej napisałem, ma potencjał i to spory. Ludzie jadący w Bieszczady mogą tam się tam zatrzymywać jak już sklep powstanie tak że myślę że utarg będzie na pewno.
  • darino ceny w supermarketach 11.12.14, 10:21
   > Kto był w tym sklepie ten wie, że towar jest dużo tańszy i teraz już tej samej
   > jakości co w innych sklepach, a czasem i lepszy.

   Towar w "Biedronce" nie będzie "dużo tańszy". Ceny w sieciach handlowych nie są ustalane centralnie, za wyjątkiem promocji. Sprawdza się ceny "u konkurencji", i ustala odrobinę niższe (jeżeli jest taka możliwość). Po co zarabiać mniej, jeśli można zarobić więcej ?
  • cherubin672 Re: Uważam, że czas postawić BIEDRONKĘ w Birczy!! 05.02.15, 21:01
   No to ruszyła maszyna - trwa dogrywanie ostatnich szczegółów i formalności związanych z powstaniem dyskontu. Zastanawiam się tylko nad jednym...czy taka lokalizacja jak ta planowana u nas ma rację bytu. Lepiej byłoby, gdyby taki sklep stanął w Birczy. Jest pewien obiekt w Birczy który można by wyburzyć bo stoi nie wiadomo po co, i na tym miejscu postawić taki sklep. Nie każda Biedronka to wielka hala sklepowa. Może w tę stronę należało? Niestety, chyba już po sprawie, bo grunt kupiony i tak jak mówię trwają ostatnie negocjacje. Ciekawe, czy Birczanom będzie chciało się chodzić aż na Starą Birczę. Podejrzewam że będzie to kupowanie masowe czyli pojechać raz samochodem i nakupić wielu rzeczy na wiele tygodni. Może dzięki temu i tak niebogaci Birczanie będą mogli oszczędzać. Duch postępu konsumpcyjnego zawitał i do Birczy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka