Dodaj do ulubionych

Bóg rodzi sie w ciemnościach

25.12.14, 10:24
Myślę, że to tylko niedopatrzenie nowego wójta, ale na przyszłość musi pomyśleć o tym, żeby wracający z Pasterki Birczanie mogli względnie bezpiecznie wrócić do domu. W tym roku aura nas nie rozpieściła i o 1 w nocy lało jak trzeba, do tego wyłączone oświetlenie sprawiło, że większość z nas wpadała w kałuże i błotne bajorka. Oby więcej się to nie zdarzyło. Pozdrawiam Bożonarodzeniowo, prawie mieszkanka
Obserwuj wątek
   • spacja55 Re: Bóg rodzi sie w ciemnościach 25.12.14, 21:33
    Jest, owszem, ale wiele osób o tym nie pomyślało, a władza myśleć powinna. Ja akurat nie dysponuję tym sprzętem bo przyjeżdżam jedynie na okres świąteczny. A tak na marginesie wcale nie atakuję Waszego wójta, daję tylko dobrą radę.
    • klawisz2 Re: Bóg rodzi sie w ciemnościach 26.12.14, 07:39
     Bezpieczeństwo w drodze do i z kościoła powinien zapewnić organizator imprezy. To organizator odpowiada za bezpieczeństwo ( ustawa o imprezach masowych). Nie wspominam o fakcie, że w przypadku organizacji tzw. Pasterek czy mszy, organizatorzy czerpią również korzyści materialne. Czas najwyższy zmienić myślenie, gmina odpowiedzialna jest za zadania obligatoryjne ( woda, ścieki, drogi, oświata, gospodarka komunalna) a nie za fundowanie infrastruktury prywatnym podmiotom.
     • klawisz2 Re: Bóg rodzi sie w ciemnościach 26.12.14, 07:42
      Dodam jeszcze że podmioty gospodarcze w przeciwieństwie do związku wyznaniowego „kościół katolicki”, kreują miejsca pracy i płacą lokalne podatki. Kościoły są zwolnione z jakichkolwiek opłat ( podatek od nieruchomości, podatek od wzbogacenia) a jego działalność jest wręcz obciążaniem dla gmin i powiatów.
      • spacja55 Re: Bóg rodzi sie w ciemnościach 27.12.14, 00:44
       No to już jest jakaś paranoja. Parafia ma zaświecić światła w Birczy??? Myślę że to automatyczne wyłączanie i należało tylko zmienić godzinę, ale nic tak strasznego się nie stało, żeby atakować księży z Waszej parafii.Ty chyba chory jesteś z nienawiści do kościoła.


       • klawisz2 @spacja55 27.12.14, 07:42
        Piszę tylko prawdę. Kościół nie płaci żadnych podatków ( nieruchomości, dochodowy PIT, CIT itd.), wyprowadza środki finansowe z budżetów samorządów „tylnymi drzwiami”. My płacimy za naukę religii, fundusz kościelny i mnóstwo innych mniej oficjalnych wydatków.
        Rozumiem jednak, że Ty to nazywasz atakiem. Tak Was uczą w kościele, mnie też kiedyż próbowali. Kiedy pytam znajomego, który jest zapatrzony w nowego papieża, dlaczego papież pozwala takiemu zwyrodnialcowi jak Wesołowski „spacerować” po Watykanie On również twierdzi, że „atakuję? No cóż nauki kościoła pozbawiły Was jakiekolwiek racjonalnego myślenia. Ale i tak jest lepiej. Były takie czasy w historii kościoła, kiedy tych, którzy pytali lub krytykowali obdzierano żywcem ze skóry, lub jeżeli biskup miał dobry humor, tylko wieszano. Dzisiaj przybrało to mniej łagodny wymiar, a to straszenie piekłem, czy odmówienie pochówku na cmentarzu katolickim, odmówienie chrztu czy innych sakramentów.
        • spacja55 Re: @spacja55 28.12.14, 19:40
         Kolego, aż mrozi od tej nienawiści do kościoła. Nie wiem jaką traumę przeżyłeś w tym "związku" ale w sumie to tylko mi Ciebie żal.W każdej instytucji( szczególnie tej która czegoś wymaga) też znajduję podłości i przekręty- niestety wszędzie są TYLKO LUDZIE. To oni powodują, że jest dobrze lub źle. Zresztą to dyskusja nie do pisania, a raczej na żywo. Twoje wywody są bardzo powierzchowne. Coś tam poczytałeś, coś tam wiesz, ale nie do końca, nie mówiąc o tym, że dla przyzwoitości pasowałoby podać także "parę" dobrych rzeczy. A wracając do Pasterki w Birczy ( drogą przez Watykan i przez wieki) to ludzie chcą iść o północy do kościoła, Ci sami którzy płacą podatki
         • karolekw1906 Re: @spacja55 28.12.14, 20:50
          Nie wiem spacjo czy mnie miałaś na myśli niemniej odniosę się do zarzutów. To nie nienawiść, ale obiektywna ocena. Zgodzę się, że w każdej instytucji są " tylko ludzie ", ale ocena dotyczy właśnie instytucji a nie osób. . Nie przeczytałem , by ktoś zaatakował personalnie jakiegoś księdza. Jednak zgodzisz się chyba ze mną, że od Kościoła który ma się za strażnika moralności należy oczekiwać czegoś więcej. A niestety ,smrodem zalatuje od samego Watykanu. Przykładów chyba nie trzeba przytaczać. Zastanawiałem się jakie to dobre rzeczy wnosi ta instytucja do społecznego życia i jakoś nic nie przychodzi mi do głowy. Owszem są tam ludzie, którzy zasługują na słowa szacunku i tu ukłon w ich stronę. Nie zmienia to jednak faktu, że ta cała instytucja jest chora. Jak mówi posłanka Senyszyn; Kościół jest 5 x be. Bogaty, bezkarny, bezczelny, bezideowy i bezduszny. I czyż nie ma racji ?! A wracając do oświetlenia to wszyscy płacimy podatki i dlatego dla nas wszystkich lampy świecą do 22 . Dlaczego więc robić jakieś wyjątki.
  • stary-pierog Re: Bóg rodzi sie w ciemnościach 28.12.14, 23:51
   WSTY? I HAŃBA, KLAWISZ, wiemy że jesteś wrogo nastawiony do Kościoła, ja nie należę do jego zaciekłych obrońców ale uważam, że to co robisz, jest niesmaczne. Pod każdym możliwym wątkiem wciskasz antyklerykalne wypowiedzi średnio mające sie do treści wątku. Było ciemno jak w d.... i o tym każdy wie. Raz w roku jest pasterka, jak władza nie pofatyguje się to niech przynajmniej zadba o jakieś 70% które się pofatyguje, bo chcąc nie chcąc praktykujący wiarę stanowią w tej gminie, śmiem sądzić, grubo ponad połowę, a więc większość.
   • klawisz2 Re: Bóg rodzi sie w ciemnościach 29.12.14, 08:21
    Widzę, że część braci katolików po podzieleniu się opłatkiem, odprężeniu przy kolędach i wysłuchaniu liturgii wraca do tego, czego, do czego jest wytresowana, czyli obrony wartości chrześcijańskiej. Jak było „ciemno jak w dupie” to należy to zgłosić do organizatora imprezy i poprosić, aby w przyszłości na miesiąc wcześniej wynajął oświetlenie z agregatorami. Ponadto każdy uczestnik tej imprezy mógł również zaopatrzyć się w ledowe lampki, które są ogólnie dostępne a nie przerzucać koszt swojej imprezy na wszystkich.
    Masz trochę materiału jak rozwiązać problem. Pierwszy przykład to jak kościół kradł prąd. Drugi jest lepszy gdyż opisuje jak kościół podpiął się pod kotłownię w szkole:):):)
    myszkow.naszemiasto.pl/archiwum/ksiadz-kradl-prad,1135706,art,t,id,tm.html
    wiadomosci.onet.pl/olsztyn/rura-tajemnic-kosciol-kradl-energie/wz40p
    Nie interesuje mnie ile osób „praktykuje wiarę” tylko ile uczestniczyło w pasterce. Ile osób mogło być na pasterce 100-200? Jaki to % mieszkańców gminy?? Idąc tokiem Twojego rozumowania, to należałoby na koszt podatników oświetlić wszystkie drogi biegnące do Częstochowy, wybrukować lasy i polany a najlepiej zamknąć ruch kołowy dla pojazdów, niech drogi będą tylko dla pielgrzymów odwiedzających Częstochowę. Wiesz, dlaczego prezydentem tego pobożnego miasta został człowiek lewicy? Bo powiedział, że należy opodatkować kościół ( klasztor) za koszty ponoszone przez miasto w związku z pielgrzymkami. Zgadnij, jakie są największe problemy miasta związane z pątnikami?? Słuchaj tego,…nielegalna prostytucja, nielegalne spożywanie alkoholu w miejscach publicznych i załatwianie potrzeb fizjologicznych gdzie się tylko da:):):)
    • karolekw1906 Re: Bóg rodzi sie w ciemnościach 29.12.14, 14:37
     "WSTYD, HAŃBA , KLAWISZ wiemy, że jesteś wrogo nastawiony do kościoła ". - rozpoczyna swój wpis stary-pierog. Brakuje mi powiesić, lub spalić. Tak bowiem prawdziwi chrześcijanie rozprawiali się z inaczej myślącymi. Nie mogę tylko zrozumieć, jak ludzie skądinąd rozumni w temacie Kościoła zatracają zdolność racjonalnego myślenia. Przecież klawisz przytoczył jedynie fakty. Kościół nie może działać poza prawem . A skoro jest wszechobecny w życiu publicznym , to dlaczego ma nie podlegać rzetelnej ocenie.
    • karolekw1906 Re: Bóg rodzi sie w ciemnościach 04.01.15, 21:50
     Nie będę poniżał się do poziomu który starasz się narzucić. Ja wiem swoje, Ty swoje. Niech wreszcie do Ciebie dotrze, że to Kościół organizuje pasterkę i to on powinien zapewnić potrzebne oświetlenie na terenie objętym uroczystością. Natomiast pozostałą część drogi można oświetlać lampkami, świecami lub łuczywem. Jeśli natomiast chcesz mięć oświetlenie uliczne na ten okres to niech płaci organizator lub sponsor. I tyle.
  • klawisz2 Re: Bóg rodzi sie w ciemnościach 29.12.14, 16:41
   Kościół jest i będzie podlegał krytyce i to nie tylko, dlatego że jest „wszechobecny”, ale również, dlatego że jest beneficjentem ogromnych środków finansowych z budżetu państwa, czyli podatków nas wszystkich. Uważam również, że tak jak osoby publiczne opłacane z budżetu państwa ( radni, wójtowie, posłowie itd.) również proboszczowie i biskupi powinni składać oświadczenia majątkowe. Uważam również, że w związku z aferami „optymalizacji” podatków ( duże koncerny unikają płacenia podatków w Polsce transferując środki finansowe tzw. rajów finansowych) kościół również powinien zostać poddany monitoringowi w kontekście przepływy środków finansowych do Watykanu. Kilka faktów poniżej.
   Roczne wydatki z budżetu państwa, związane z funkcjonowaniem Kościoła katolickiego
   Koszt związany za nauczaniem religii w szkołach około 1 150 mln zł
   Dotacje dla Kościelnych Uczelni Wyższych, wydziałów teologicznych, szkół, przedszkoli i ochronek 521 mln zł
   Fundusz Kościelny 89 mln zł
   Dotacje do remontów zabytków kościelnych 26, 6 mln zł
   Ordynariat Polowy Wojska Polskiego19, 2 mln zł
   Caritas Polska 5, 5 mln zł
   Kapelani szpitalni 3 mln zł
   Kapelani więzienni 2, 4 mln zł
   Kapelani Straży Granicznej 842 tys. zł
   Kapelani Straży Pożarnej 745 tys. zł
   Kapelani w Policji 441 tys. zł
   Kapelani Biura Ochrony Rządu150 tys. zł
   Razem blisko 1 820 mln zł – prawie 2 miliardy!!!!

   Powyższe dane nie obejmują oczywiście dotacji unijnych, które kościół w Polsce czerpie pełną garścią w tym samym czasie nazywając UE lewakami, genderystami itd. Do tego dochodzą ogromne nieopodatkowane wpływy z prowadzenia działalności gospodarczej, miliardy z działalności parafialnych cmentarzy, media, tace, chrzty, pogrzeby, wesela, kolędy, kolejne kilka miliardów w nieruchomościach przekazanych przez Komisję Majątkową, miliardy w nieruchomościach przekazanych przez naiwne samorządy z 99% bonifikatą ( umożliwia to konkordat). I nie możemy zapomnieć, że tzw. „Żydy” plasują się daleko daleko za KK w pozwach przeciwko Państwu Polskiemu o zwrot/odszkodowania za utracone nieruchomości.

    • karolekw1906 Re: Bóg rodzi sie w ciemnościach 30.12.14, 10:12
     To nie ma się z czego śmiać, to jest nad czym zapłakać. Za wątpliwe poparcie w wyborach władza lekką ręką pompuje kasę do watykańskiej kieszeni. Zamiast na służbę zdrowia czy szkolnictwo, zaspakaja się zachcianki rozpasłego kleru. To jest HAŃBA ;- zrozumcie to wreszcie wszyscy którzy tak ochoczo krzyczycie , że to atak na wiarę.
       • klawisz2 Re: Bóg rodzi sie w ciemnościach 30.12.14, 16:00
        czesio48 napisał:

        > Czytając wasze wypociny myślę że niepotrzebnie uczy się każdego głupka czytać i
        > pisać.

        Z takiego założenia wychodzi też kościół. Wynika to z prostej kalkulacji. Otóż odsetek ludzi wierzących jest niższy wraz z rosnącym poziomem edukacji. W grupie ludności, którą możemy zaliczyć do prawie analfabetów procent katolików wynosi prawie 90. Jest to naturalne, głupszym zawsze łatwiej manipulować.
        Na wsi również maleje % praktykujących katolików, co wynika ze wzrostu poziomu wykształcenia. Poniżej kilka cytatów z raportu „Wieś polska…” polecam
        „W ciągu ostatnich 20 lat systematycznie zmniejsza się zaangażowanie religijne mieszkańców wsi - wynika z raportu Centrum Badania Opinii Publicznej (CBOS). Od roku 1992 odsetek badanych praktykujących religijnie co najmniej raz w tygodniu zmalał z 75 do 59 proc”.

        „Z opublikowanego dziś raportu "Wieś polska - dwadzieścia lat przemian" wynika też, że w ciągu dwudziestu czterech lat podniósł się poziom wykształcenia mieszkańców wsi. Jeszcze na początku lat dziewięćdziesiątych przeważająca część badanych legitymowała się wykształceniem podstawowym. Do dnia dzisiejszego odsetek respondentów najsłabiej wykształconych zmniejszył się prawie dwukrotnie - obecnie zbliżone liczebnie grupy deklarują wykształcenie zasadnicze zawodowe lub średnie”.


         • krados Re: Bóg rodzi sie w ciemnościach 31.12.14, 09:56
          ten czesio zachowuje się jak typowy "parafian ", obraża wszystkich którzy cokolwiek wypowiedzą się nie po jego myśli. słuchaj no chłopie tobie też można nawciskać od debili, buców,zakutych pał itp. - ale to nie są argumenty w rozmowie, - nie potrafisz przedstawić żadnych racjonalnych argumentów na swoje wypowiedzi jedynie wyzywasz od głupków. opanuj się gościu.
           • klawisz2 Re: Bóg rodzi sie w ciemnościach 31.12.14, 12:27
            Czesiu,
            Jako niepraktykujący katolik przypominam Ci, co Jezus powiedział do swoich uczniów: "Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem". Z tego zrodziło się przykazanie „Miłuj bliźniego swego jak siebie samego”!
            Czesiu, jak będziesz obrażał innych to trafisz do piekła. I nie zapomnij przy najbliższej spowiedzi wyspowiadać się, że obrażałeś innych. Żałuj również za swój grzech i odpraw pokutę. Nie proś mnie o przebaczenie gdyż ja Ci wybaczam. Nie wiem jak inni.
              • edekzbirczy Re: Bóg rodzi sie w ciemnościach 02.01.15, 21:36
               Jeżeli nowy wójt Gągola wprowadza zmiany w urzędowaniu Gminy gasząc światło na pasterce to nie ma co gratulować. Pieniądze nie są w życiu najważniejsze, a tu na forum tylko każdy liczy kasę ile i gdzie się wydaje. Nie pamiętam żadnego roku za rządów Pana Góralewicza czy też Żydownika żeby nie świeciło się światło po pasterce. Każdy miał problem z odnalezieniem swoich bliskich wychodząc z kościoła, bo nic nie było widać.
               • stary-pierog Re: Bóg rodzi sie w ciemnościach 02.01.15, 22:04
                Popieram i to samo mówiłem co edekzbirczy, napisałem też o tym w osobnym poście dotyczącym kamerki, ale zostałem zakrzyczany przez klawisza. O ile kamerka to może być przypadek, o tyle sprawa wyłączania świateł za wcześnie to jest fakt. Robicie z tej Birczy wiochę ze średniowiecza, gdzie strach wyjść z domu po 20 godzinie. Tak tak, po dwudziestej, bo ostatnio światła gasną coraz wcześniej.
                • karolekw1906 Re: Bóg rodzi sie w ciemnościach 04.01.15, 09:55
                 skoro się świeciło za G i Ż to znaczy , że obaj włazili nie chcę powiedzieć gdzie proboszczom. Przyszedł nowy i miejmy nadzieję, że to się zmieni. Jeśli nie wybrano dwóch powyższych to znaczy, że również w tej materii mieszkańcy oczekują równego traktowania także duchownych. Chcecie w tym roku czynne oświetlenie na pasterce to wpłyńcie na proboszcza niech zapłaci.
                 • stary-pierog Re: Bóg rodzi sie w ciemnościach 04.01.15, 14:38
                  Do karolekw1906: Człowieku, co ty bredzisz? Proboszcza namawiać by płacił na oświetlenie w Birczy w czasie świąt? Chyba sam nie wiesz co mówisz... A jak się odniesiesz do tego, że światło gaśnie na ulicach (prawie wszystkich) o 20??? Oszczędzać na oświetleniu - taki pomysł ma gmina? I ile ona na tym oszczędzi?? Za to też kościół ma płacić? Uderz w głowę ciężkim młotem, może coś przeskoczy.
                  • karolekw1906 Re: Bóg rodzi sie w ciemnościach 04.01.15, 22:04
                   Nie będę zniżał się do poziomu , który starasz się narzucić. Niech wreszcie do Ciebie dotrze, że to Kościół organizuje pasterkę i to on powinien zapewnić potrzebne oświetlenie na terenie uroczystości. Natomiast pozostałą część drogi można oświetlać lampkami, świecami lub łuczywem. Jeśli natomiast chcesz mieć oświetlenie na ten okres to niech płaci organizator lub sponsor. I tyle.
                   • 1samiecalfazero Re: Bóg rodzi sie w ciemnościach 04.01.15, 22:31
                    karolekw1906 idąc twoim tokiem myślenia to rozumiem że zbliżająca się orkiestra świątecznej pomocy powinna również uregulować kwestie oświetlenia rynku w Birczy i zajęcie parkingu? Co z imprezami organizowanymi przez UG lub GOKSiT? czy wszystkie wsie mają się złożyć na energię elektryczną potrzebną do zapewnienia imprezy?
                    • karolekw1906 Re: Bóg rodzi sie w ciemnościach 05.01.15, 11:18
                     Jeśli impreza będzie trwała dłużej niż zazwyczaj Gmina oświetla Rynek to Urząd powinien uzgodnić z organizatorem tę kwestie. Jeśli Wy stawiacie znak równości pomiędzy imprezą o wymiarze światowym, której celem jest pomoc chorym tj. nas wszystkich, a uroczystością religijną to gratuluję oceny. Moim zdaniem zwolnienie Orkiestry z opłat nie podlega dyskusji w przeciwieństwie do uroczystości religijnych. I żeby była jasność dotyczy to wszystkich religii, bo póki co , nie jesteśmy przynajmniej oficjalnie państwem wyznaniowym. Jeśli uważacie inaczej to macie do tego prawo. Tylko wymiana poglądów napędza postęp.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka