Dodaj do ulubionych

Radny uświęcony w prawdzie.

01.03.15, 14:03
Ten ,który zbierał podpisy na honorowego obywatela Birczy.
Dziś honorowego nazywa publicznie złodziejem.Uczy religii.
Ogień gaśnie blask ciemnieje .Gdzie jest prawda? Kto złodziejem?
Obserwuj wątek
    • aztprak Re: Radny uświęcony w prawdzie. 02.03.15, 17:26
      ipn69, na jakiej podstawie stwierdzasz, że nie dotrwa do końca kadencji? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
      P.S. Lokalny, "Jeszcze" 3 lata? 3 lata to bardzo dużo.
      Zachodzi obawa, że zarzut postawiony przez birczanina7 jest trochę na wyrost. A co jeśli radny zbierał podpisy na honorowego tylko dlatego, że wystąpiła presja grupy, w tym przypadku radnych?
      Szczegółów nie znam, ale jeśli to jest niesprawdzone albo co gorsza z premedytacją wyssane z palca to niedobrze. Mam więc nadzieję, że mój 'zabawny' wierszyk nijak się ma do prawdy. Prawdą jest jednak także i to,że władza mami i kusi i wielu żeby utrzymać się blisko niej potrafi zmieniać poglądy jak rękawiczki. Ale czy tutaj tak było nie jestem przekonany.
      Dużą wadą wypowiadających się tutaj jest to, że zaczynają jakiś wątek, rzucają rozmyte, niejasne strzępy faktów i potem nie chcą podać żadnego szczegółu, jakoś tego rozwinąć.
      Pytanie: gdzie i kiedy padły takie słowa z ust radnego, czy to pewne?
      • karolekw1906 Re: Radny uświęcony w prawdzie. 02.03.15, 17:59
        Masz aztprak rację, wszędzie są ludzi dobrzy i źli. I tylko pod tym kątem powinno się ich oceniać.i. Jednak zgodzisz się chyba ze mną, że ze względu na profesję od niektórych wymaga się więcej. Dlatego ludzie Kościoła , którzy mają usta pełne moralności powinni świecić przykładem. A jest odwrotnie. To nie ja wymyśliłem; modli się pod figurą a diabła ma za skórą. I z tym się zgadzam .
      • arturbuczek Re: Radny uświęcony w prawdzie. 02.03.15, 18:14
        Birczaninie 7 i ipn 69 wybaczam Wam wcześniejsze oszczerstwa i te z ostatnich dni bo trwa Wielki Post.
        Józefowi Żydownikowi honorowe obywatelstwo się należało, bo Bircza przez ostatnie dwie kadencje rozwinęła się ogromnie. Popierałem i zdania nie zmieniam. Nigdy nie nazywałem Józefa złodziejem, więc nie opowiadajcie bzdur.
        Chcę zaznaczyć, że nie jesteście dla mnie anonimowi - wpis ipn 69 jest groźbą karalną, więc czas się opamiętać.
        Ten wierszyk aztprak - nie na miejscu i w złym smaku ale widzę zreflektowałeś się OK.
        Buczek nie ulega presjom bo tylko Boga się boi - przyjąć proszę do wiadomości.
        Zapraszam Was do siebie na pogawędkę-adres znany.
        Człowiek, mieszkaniec Birczy od urodzenia, katecheta, radny
        ARTUR BUCZEK
        • ipn69 Re: Radny uświęcony w prawdzie. 02.03.15, 19:06
          arturbuczek napisał(a):

> Birczaninie 7 i ipn 69 wybaczam Wam wcześniejsze oszczerstwa i te z ostatnich d
          > ni bo trwa Wielki Post.

> Chcę zaznaczyć, że nie jesteście dla mnie anonimowi - wpis ipn 69 jest groźbą k
          > aralną, więc czas się opamiętać.

Nie stanowi groźby karalnej pouczenie świadka o odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego zeznania czy zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Takie ostrzeżenie nie jest bowiem bezprawne. Przeciwnie, działanie tego rodzaju ma swoją podstawę prawną, a co jest prawnie dozwolone, nie może jednocześnie być przestępczym bezprawiem.Tak stanowi prawo.Nadal uważam,że nie doczekasz końca kadencji ,gdyż zostaniesz zdjęty z funkcji radnego a i być może katechety gdyż złamałeś wcześniej jako radny prawo ,i to dwukrotnie : za zniszczenie pomnika na rynku w Birczy, a co się z tym wiąże również za zniszczenie mienia i po dzień dzisiejszy nie poniosłeś kary.Po tym haniebnym czynie gdy walił ci się grunt pod nogami uratowało cię wstawiennictwo Jego Eminencji, teraz może być inaczej.Więc nie drażnij ,gdyż ty tym bardziej nie jesteś anonimowy,ty jesteś publiczny.
          • ipn69 Re: Radny uświęcony w prawdzie. 02.03.15, 19:36
            Jest to czyn haniebny. Nie ma nic bardziej haniebnego w kulturze europejskiej niż dewastacja grobu i pomnika poświęconego zmarłym. Z umarłymi nie prowadzi się wojny. Jest po stokroć haniebne, jeśli dzieje się to w kraju mieniącym się najbardziej chrześcijańskim w Europie i jeśli czynią to ludzie prawdopodobnie uważający się za katolików pełną gębą. Gardzę tobą za to, że otworzyłeś przy tym usta różnego rodzaju hołocie / również tej nacjonalistycznej / która ci wtedy przyklaskiwała na różnych stronach internetowych dziękując ci i prosząc abyś usuną również napisy z MO i ORMO.Jesteś wrogiem Polski i Polaków.Amen.
          • karolekw1906 Re: Radny uświęcony w prawdzie. 02.03.15, 20:21
            Panie radny. Jeśli już wiadomo o kogo chodzi to pozwolę sobie odnieść się do Pana wpisu. Ile arogancji jest w Pana stwierdzeniu " że tylko boga się boję ". Czy to znaczy , że tą ziemską hołotę ma Pan gdzieś.?! To tu i teraz powinien się Pan " bać " mieszkańców. Pisząc " bać " mam na myśli lojalność wobec wyborców i poważne podchodzenie do każdej krytyki z ich strony. Oprócz wspomnianego pomnika nic mi nie wiadomo z Pana " przestępczej " działalności, ale pachnie mi Pan Rydzykiem dla którego prawo boskie jest nadrzędne nad państwowym.
            • ipn69 Re: Radny uświęcony w prawdzie. 02.03.15, 20:55
              karolekw1906 napisał(a):

> ale pachnie
              > mi Pan Rydzykiem dla którego prawo boskie jest nadrzędne nad państwowym.
              Z tym się nie zgodzę .Ksiądz Rydzyk manipuluje prawem boskim,gdyż jest ono podrzędnym względem jego prywatnego prawa.Według mnie tacy jak Rydzyk,wcześniej Jankowski,nasi biskupi którzy nie słuchają Papierza Franciszka oraz księża którzy szerzą zgorszenie /mając np. po dwoje dzieci/ radny dobrze wie o jakiego dziecioroba mi chodzi bardzo szkodzą Kościołowi.Cała nadzieja w nowym Papierzu oby prowadził swoją owczarnię jak najdłużej.Dla mnie prawo boskie jest nadrzędnym nad państwowym.
              • karolekw1906 Re: Radny uświęcony w prawdzie. 02.03.15, 21:58
                Użyłem sformułowania " prawo boskie ", bo takiego używają hierarchowie Kościoła.. Takie prawo nie istnieje. To Kościół interpretuje Biblię pod swoje potrzeby, zmienił przykazania, wymyślił świętych, odpusty, wprowadził spowiedź uszną, itd. , by baranków wziąć za twarz. I to jest to " prawo boskie ". Nikt Ci nie broni żyć według zaleceń Kościoła , ale w świeckim kraju masz przestrzegać obowiązującego w nim prawa.
                • krados Re: Radny uświęcony w prawdzie. 03.03.15, 08:11
                  Panie Arturze, - jeśli chodzi o Prawo Boże to zawiera się Ono w Dekalogu, oraz 2 Przykazaniach Miłości zawartych w Ewangeli. Mam do Pana prośbę jako do katechety proszę mi wyjaśnić dlaczego kościół katolicki "pominął ", w swoim nauczaniu czy czy jak to Pan określił "prawie" właśnie drugie przykazanie Dekalogu, dlaczego zmienił Prawo Boga. Będę wdzięczny za odpowiedż. Pozdrawiam.
                    • krados Re: Radny uświęcony w prawdzie. 04.03.15, 06:31
                      Dziękuję że Pan zareagował na mój wpis. Być może skorzystam z telefonu aby z Panem wyjaśnić pewne kwestie związane z nasza gminą, ale temat religijny poruszyłem na tym forum publicznie więc akurat ta sprawę zakończmy z wiedzą pozostałych szanownych uczestników tego forum. Jestem osobą wierzącą. tak dla zasady czy może z ciekawości doszedłem do wniosku że jeżeli mężczyzna powinien spłodzić syna, wybudować dom i posadzic drzewo, to ja jako osoba wierzą powininem dodatkowo przeczytać Pismo Święte.Przeczytałem więc i znalazłem mnóstwo różnic między tym co słyszę w kościele a tym co przeczytałem w Bibli. Proszę wybaczyć że akurat zwróciłem sie do Pana ale po pierwsze jest Pan katechetą, po drugie jest Pan radnym na którego głosowałem.Pozostanę przy dwóch kwestiach co do których mam uwagi. Pierwszy to Dekalog który ja znając na pamięć jeszcze z lekcji religi nie wiedziałem że drugie przykazanie tego Dekalogu przedstawionego w Bibli brzmi całkiem inaczej niz mnie uczono w kościele. brzmi tak: " Nie będziesz czynił żadnych RZEŻB , ani OBRAZÓW czegokolwiek co jest na niebie wysoko, co jest na ziemi nisko, co jest w wodach i pod ziemią, nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, albowiem Ja twoj Bóg Pan, jestem bogiem zazdrosnym i karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia, a nagradzam do setnego pokolenia tych którzy mnie miłują ". Panie Arturze nie bedę jednak przedstawiał pozostałych swoich 'odkryć" z Pisma Swiętego, bo jest tego tak dużo że tekst byłby bardzo długi, proszę o wyjaśnienie jako katecheta dlaczego Dekalog głoszony przez kościół nie zawiera tego przykazania.Dziękuję za wyczerpującą odpowiedż. Pozdrawiam. J.
            • gajowy770 Re: Radny uświęcony w prawdzie. 03.03.15, 10:43
              Ja rozumiem że nie ulegał presji grupy radnych bo tylko Boga się boi a wy jazda że wyborców olewa. Beznadziejni jesteście! Panie Artku ja rozumiem ale niech pan więcej nie pisze bo oni się nie podpiszą z nazwiska jak pan i dalej będą na pana pomyje wylewać bo tylko to im w życiu wychodzi a zwyczajnie panu zazdroszczą. A z pomnikiem to na forum zostało wszystko kiedyś wyjaśnione. Nie ma innych tematów naprawdę?
              • ipn69 Re: Radny uświęcony w prawdzie. 03.03.15, 11:29
                gajowy770 napisał(a):

. A z pomnikiem to na forum zostało wszystko kiedyś wyjaśnione. Zostało wszystko wyjaśnione ale przez grupę banderowców którzy często i gęsto piszą na tym forum.Neobanderowcy nie posiadali się z radości po tym chuligańskim wyczynie radnego Artura Buczka który znieważył pamięć po bohaterskich obrońcach naszej miejscowości.Pamiętajcie wszyscy o tym,że gdyby banderowcy zdobyli Birczę nikt by tutaj nie przeżył ,wszyscy mieszkańcy zginęli by w potwornych męczarniach.A ten gajowy 770 to nic innego jak następny nacjonalista nastawiony wrogo do Polski i Polaków.Na koniec od wyjaśniania tej sprawy jest Prokuratura a nie zwolennicy UPA na tym forum.

• karolekw1906 Re: Radny uświęcony w prawdzie. 03.03.15, 13:07
                  Panie gajowy 770 zacznijmy od tego , że Pan również nie podpisał się z imienia i nazwiska, choć uważa Pan że staje po właściwej stronie. To jest forum dyskusyjne na którym powinno przedstawiać się swoje punkty widzenia na różne kwestie. Nie każdy chce , by jego poglądy z różnych względów były jawne. Uszanujmy to i tyle. Podobnie jak Pan uważam, że z wszelkimi oskarżeniami należy być bardzo ostrożnym. Nie wolno rzucać oskarżeń nie mając dowodów / dot. nazwania byłego wójta złodziejem nie ma /, a jeśli jest to informacja zasłyszana można jedynie spytać o jej autentyczność. To dla jasności. Ja jednak odniosłem się do zdania - "Buczek nie ulega presjom, bo tylko Boga się boi". Głoszący takie banały człowiek zostawia sobie furtkę na bezeceństwa w życiu świeckim, rekompensując to udziałem w życiu Kościoła. I to jest ta obłuda. Przykład; byłem na zebraniu przedwyborczym Pana Gągoli na którym był również wspomniany radny. Pan Urban w swoim wystąpieniu zarzucił wszystkim radnym minionej kadencji, że byli jedynie maszynkami do głosowania koncepcji byłego wójta. Głosowali bezmyślnie , często wbrew zdrowemu rozsądkowi. Pan Buczek nie zareagował. Uznałem więc, że Urban mówi prawdę. Pytam więc, boi się tylko Boga, czy może kogoś jeszcze?! .Dlaczego bezmyślnie podnosił ręce na sesjach. Był taki głupi, czy może czegoś się obawiał ? A może Urban kłamał , to dlaczego nie wstał i nie zaprzeczył! A może bał się ludzi lub Urbana.?! Pytań jest wiele a odpowiedź jedna. Fałsz i obłuda.
    • stary-pierog Re: Radny uświęcony w prawdzie. 03.03.15, 15:16
      Od początku czułem, że cały ten cyrk zawistnego i wręcz kipiącego od nienawiści nie tylko do byłego wójta, ale też i do wielu innych ważnych Birczan, jest robiony celowo aby skompromitować co niektórych. Birczanin7, nie wiem kim jesteś, ale zaprzeczasz faktom konsekwentnie od kilku lat. Zazdrość cię zżerała jak był tamten wójt, nie wiem, może kiedyś aspirowałeś do takiego stanowiska albo miałeś coś wspólnego z władzą, a może jesteś po prostu złośliwy i udajesz że nie widzisz tego, ile się (jak słusznie zauważa pan Artur) w gminie zmieniło.
      Ludzie maluczcy będą wyciągać jakieś niedomówienia, dumać nad tym jakby komuś podłożyć świnię albo trzymać spasione tyłki na stołkach i nie robić nic, by gmina się rozwijała. Pan Żydownik był bardzo różny od Ciebie, tak samo jest różny od Ciebie pan Buczek, tak samo - mam nadzieję - będzie z nowym wójtem. Ohydne jest człowieka oczerniać. Nikt nie jest idealny, to prawda.

Karolekw ja Cię poniekąd rozumiem, ale takie stwierdzenie, że od katolika wymaga się więcej jest trochę na wyrost, wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, katolik, niekatolik, ateista, buddysta czy inny - wszyscy mamy słabości i nie można kogoś linczować za to, że coś źle zrobił a jemu nie wolno bo piastuje taką a nie inną funkcję. Oczywiście zdarzają się srogie nadużycia jak u niektórych hierarchów kościelnych, ale tak samo jest z politykami, dyrektorami szkół, z każdym, nawet z panią w sklepie. Może powinienem okrzyczeć teraz panią ze sklepu, że nie przekręciła nazwę towaru? No przecież powinna znać...
      Nie uznajecie żadnych odstępstw. Człowiek, nawet katecheta czy ksiądz jest nadal czowiekiem, z różnymi ułomnościami.

Zakompleksieni leniwi ludzie zawsze znajdą na każdego kto coś robi, jakiegoś haka.
      Ja nie czuję się zniesmaczony zmianą napisu na pomniku, nie było to celowe niszczenie mienia, była to kosmetyczna poprawka, bardziej zająłbym się wandalami od obelisku, ktokolwiek to jest. Jakoś o tym nikt nie mówi, to nikogo nie interesuje.
      • stary-pierog Re: Radny uświęcony w prawdzie. 03.03.15, 15:22
        Zajmijcie się własnym życiem o ile jeszcze jakieś macie. Chyba teraz najlepszym batem na plotkarzy byłoby jasne zapytanie: Dlaczego nie podajecie szczegółów rzucanych informacji, jak już tu ktoś słusznie napisał? Ktoś rzuca hasło: ten kłamie, ten to, ten tamto. To podaj jeden z drugim czas mniej więcej, miejsce, jakieś nazwisko świadków. Ha, nie podajecie. A dlaczego? Bo się boicie to raz a dwa bo pewnie takiego zdarzenia w ogóle nie było. Jak było to proszę bardzo birczanin7 opowiedz ze szczegółami. Czekamy! Albo raczej NIE czekamy...bo wokół tej sprawy narośnie wiele mitów. Łatwo jest kogoś obsmarować. Na przyszłość pamiętajcie, co wysyłasz w świat to do Ciebie wraca.
        • stary-pierog Re: Radny uświęcony w prawdzie. 03.03.15, 15:25
          Ach, muszę dodać jeszcze jedne szczegół o którym niestety znów zapomniałem:
          takie doczepianie się do wykształcenia byłego wójta tylko pokazuje jakie sami macie kompleksy, bo szlag was trafia że wy jesteście może wielkimi magistrami albo i coś więcej, a mniej potraficie po sobie zostawić niż człowiek taki jak pan Józef. Bo co wy robicie? Zrobiliście jakąś inwestycję w tej gminie? Nieliczni chyba. Reszta "dla siebie zbiera gwiazdy". Nie umiał się wysłowić? A Ty człowieku umiesz się wysłowić? Chyba po kielichu,.
          • karolekw1906 Re: Radny uświęcony w prawdzie. 03.03.15, 22:03
            Jest wiele racji w tym co stary-pierogu napisałeś. Muszę jednak odnieść się do kwestii o której pisałem wcześniej. Otóż nie uważam , że katolikowi wolno mniej niż ateiście , buddyście itd. Tu chodzi o to, że jeśli ktoś pełni określoną funkcję, to niestety wolno mu mniej. Nie chodzi tu o aspekt prawny ale moralny. Inaczej patrzymy na zachowania przysłowiowego Kowalskiego a inaczej na powiedzmy, policjanta, księdza, nauczyciela, czy przedstawiciela władzy jakiegokolwiek szczebla. Ponadto muszą się oni liczyć z krytyką , często niestety nieuzasadnioną. Tak jest w demokracji i musimy się z tym godzić. Inną sprawą są pomówienia, które są najbardziej bolesne. Ale jak sam pisałeś , jesteśmy tylko ludźmi . A to znaczy, że jesteśmy także zawistni, zazdrośni, złośliwi, egoistyczni, a często po prostu głupi bez względu na wykształcenie.
      • ipn69 Do pieroga 03.03.15, 21:36
        stary-pierog napisał(a):

> Ja nie czuję się zniesmaczony zmianą napisu na pomniku, nie było to celowe nisz
        > czenie mienia, była to kosmetyczna poprawka, bardziej zająłbym się wandalami od
        > obelisku, ktokolwiek to jest. Jakoś o tym nikt nie mówi, to nikogo nie interes
        > uje.
        Panie pierog proszę tylko nie pudrować i tuszować ,prawo jest prawem i zostało złamane .A co do obelisku to nie daleko padło jabłko od jabłoni bo zatrzymało się przy pomniku.Po drugie jeśli pana interesuje historia tego miejsca to proszę się zapytać naszego drogiego radnego powiatowego znawcy historii wszelakiej co się stało z pierwszą tablicą na tym obelisku i dlaczego ją podmieniono.
    • stary-pierog Re: Radny uświęcony w prawdzie. 04.03.15, 12:35
      Do tych, którzy nazwali działanie radnych wandalizmem: przyjrzyjcie się dokładnie definicji wandalizmu.
      Źródło może pierwsze z brzegu, ale wiarygodne chyba w tym przypadku.
      Z Wikipedii:
      "Wandalizm - niszczenie bez wyraźnego powodu cudzego mienia, zwłaszcza publicznego. (...)
      Ze względu na motywy i cel można wyróżnić następujące typy wandalizmu:
      * zaborczy - niszczenie w celu uzyskania korzyści majątkowej, np. okradanie automatów z monet, instalacji z miedzianych kabli (np. sieci trakcyjnych), kradzież papieru z toalet przenośnych itp;
      * taktyczny - zwracający uwagę na czyjeś postulaty, np. zniszczenie stołówki przez zbuntowanych więźniów, zniszczenie szyby przez bezdomnego w celu spędzenia zimy w areszcie, zepsucie lampy aby w ciemności móc dokonać włamania;
      * ideologiczny - protest o charakterze politycznym, np. namalowanie antyrządowych haseł na murach, palenie flag USA przez fundamentalistów islamskich;
      * mściwy - mający na celu rewanż za domniemaną krzywdę, np. zniszczenie przedmiotu należącego do nasyłającego policję sąsiada, zniszczenie mienia szkolnego przez niesprawiedliwie - w swoim mniemaniu - ukaranych uczniów;
      * zabawowy - niszczenie dla zabawy (dominującym motywem jest nuda), np. kto zbije najwięcej lamp ulicznych, przewajwięcej toalet publicznych, wszelkiego rodzaju napisy (np. tagi);
      * złośliwy - wyrażenie złości i frustracji, np. demolowanie mienia przez kibiców po przegranym meczu, niszczenie narzędzi przez zdenerwowanych robotników."

Czy zmiana napisu na pomniku walk w UPA nosi znamiona któregokolwiek z powyższych podtypów przestępstwa? NIE. Nawet pod ideologiczne nie podpada, bo nie namalowano żadnych antyrzadowych czy innych haseł, po prostu część napisu usunięto, PODOBNO słusznie,bo tamta jednostka niewiele miała ze sprawą wspólnego. Za to obelisk na rozdrożu "ubogacono", jak już ktoryś z Was pisał, napisem "Śmierć wrogom ojczyzny". TO jest wandalizm. TO jest niszczenie. I TEGO nie zrobili radni.
      • stary-pierog Re: Radny uświęcony w prawdzie. 04.03.15, 12:44
        Są bowiem jak widać między nami ludzie mający klapki na oczach, dla których fakt, że pomagano naszym uporać się z UPA nic nie znaczy, jeśli pomagali także zwolennicy władzy ludowej. Takie hasła jak: "Śmierć wrogom ojczyzny", "Przecz z komuną", węszenie tu i tam komuny ponad 20 lat po jej upadku to jest choroba. Niestety niektórzy mają to w genach i przechodzi to z pokolenia na pokolenie a jedno jest głupsze od drugiego. Taka choroba bliżej znana np. panu Macierewiczowi. Zajmijcie się aktualnymi problemami tego kraju, a takie hasła jakie głosicie: "Śmierć wrogom", "Czerwona hołota" to papka bardzo atrakcyjna dla ludzi nieużywających mózgu. Nacjonalizm lubi ludzi niewykształconych, buntowniczych i niemających jasnych celów - nie bez powodu. Sam nie jestem komunistą i daleko mi do takich sympatii, ale nie lubię tępoty i draństwa, jednotorowego myślenia, zwidów i halucynacji typu: ten komuch, tamten komuch, jesteśmy zagrożeni.
        • karolekw1906 Re: Radny uświęcony w prawdzie. 04.03.15, 14:01
          Dobrze ktoś powiedział, że historię powinno pisać się co najmniej 100 lat po wydarzeniach, gdy opadną emocje i umrze ostatni świadek. Usunięcie napisu na pomniku była niczym innym jak aktem wandalizmu, podyktowanym istniejącym ideologicznym trendem, zamazywania wszystkiego co kojarzy się z komuną. UB ma niechlubną kartę w naszej najnowszej historii , ale fakt jest faktem , że również ludzie z tej formacji mają swój wkład w wyplenieniu UPA z tych terenów. Szczególnie tu, na tej ziemi zbrukanej krwią męczonych mężczyzn, kobiet i dzieci przez ukraińskich nacjonalistów powinno szanować się każdego, kto oddał życie w walkach z banderowcami. Usunięcie napisu moim zdaniem to wyraz cynizmu i tępoty.
    • stary-pierog Re: Radny uświęcony w prawdzie. 04.03.15, 20:16
      Tak myślałem, że coś takiego, karolekw1906. No masz trochę racji, że żadnych treści na nim nie powinno się zmieniać, ale to nie było stricte niszczenie mienia, nie widzę by tablica była zniszczona, fakt,źle że - nawet i źle kojarzącą się - nazwę zmieniono, ale to jednak nie to samo co przyjście ze sprayem i napsikanie bandyckiego tekstu czy namalowanie przekreślonego sierpu i młota a tak napisaliście że było z obeliskiem przy wyjeździe z Birczy. Dla mnie różnica jest kolosalna, wybaczcie. Do tego dochodzi fakt, że co wolno przedstawicielowi władz gminy bo widać władza (były wójt) pozwoliła, tego nie wolno przypadkowym ludziom niestety - bo zakładam że oni tego nie zrobili na czyjeś żądanie. Kto normalny kazałby gówniarzom pomazać farbką pomnik. Może za chwilę wszyscy wyjdźmy i zamazujmy takie czy inne treści, dopisujmy co się nam tylko zamarzy. Jestem daleki od potępiania tych, którzy dokonali zmian na pomniku z orłem a dlaczego? Dlatego że decyzja zapewne nie była tylko jednej osoby i ludzie rządzący tą gminą albo się na to zgodzili albo co gorsza sami to zaproponowali. A przy okazji: widzę,że nasza Bircza nadal idzie pod prąd. Kraj się laicyzuje, a my na nowo kreujemy powojenną historię w imię przyklaskiwania kościołowi. Pozostawię to bez dalszego komentarza.
      • stary-pierog Re: Radny uświęcony w prawdzie. 04.03.15, 20:23
        Dodatkowo: mogło sobie być UB na tej tablicy. Zmieniono - trudno, stało się. Ale nikt niczego nie zdemolował i nie zniszczyl, nie szczujcie. Gdyby to samo zrobiono na obelisku i zrobiłyby to władze, nie obruszyłbym się aż tak, ale jak człowiek jedzie rano i widzi pomazany pomnik, popisany, to ma odczucia co do sprawców jednoznaczne.
        • karolekw1906 Re: Radny uświęcony w prawdzie. 04.03.15, 21:29
          Nie szczuje na nikogo, jedynie stwierdzam fakt. Najgorszą rzeczą jest jak historię piszą politycy w tym
          przypadku lokalni. Tu kierowali się cynizmem i aktualnym " zapotrzebowaniem " na jedynie słuszną linie polityczną . Jednak nie potrafię powiedzieć, kto i czym kierował / kierowali / się sprawcy niszcząc obelisk. Bez względu na powód to niewątpliwie jest wandalizm godny potępienia.
          • gajowy770 Re: Radny uświęcony w prawdzie. 04.03.15, 23:12
            jak nie szczujesz a co kurka wodna robicie już się wymiotować chce od tego prostactwa. Nie wiecie kto nie wiecie kiedy i jak . Artek i tak ma cierpliwość że wam jeszcze sprawy nie robi. jak chcesz stwierdzić fakt to się z nim najpierw zapoznaj. Cała Bircza widziała a wy po radnym jedziecie, co to w nocy ktoś robił czy co. Może byście napisali jak orłowi na pomniku korone zrobił nim jeszcze radnym został bo to akurat prawda .Jak chcecie mądrale o faktach mówić to jest jeden. Nikt już w Birczy ubekom się nie kłania a może wam tego brakuje co? Dla mnie to Artek może i jakiś bohater trochę jest. Toby było na tyle na razie
            • ipn69 Re: Radny uświęcony w prawdzie. 04.03.15, 23:44
              Ubolewam nad tym,że Lasy Państwowe produkują takich tępych gajowych.Trochę mniej alkoholu ,a więcej książek.A jak nie lubi książek to niech poczyta coś z branży leśnej, czyli "Dziennik gajowego Maruchy" a wyjdzie mu to na zdrowie.Darz Wór.
              • stary-pierog Re: Radny uświęcony w prawdzie. 05.03.15, 00:41
                Drogi Panie Gajowy! Mam nadzieję, że Pan wie o kim Pan mówi jak Pan używa tych gorzkich słów. Ja chyba dosadnie dałem wyraz temu, że pana Artura cenię. I nie uważam, aby zrobił coś złego. Jest to patriota i mądry człowiek. Bez względu na sprawę z pomnikiem. A korona na głowie orła - plus dla pana Artura.
                "nie wiecie kto, nie wiecie jak" - no tego to akurat z chęcią bym się dowiedział w przypadku obelisku, bo nazwisk sprawców to nawet najstarsi górale nie znają. Ciekawe, czy policja dotarła do tych osób. Byłoby dobrze gdyby czyny tego typu były napiętnowane a skoro nikt nic nie wie to mniemam, że sprawcy bliżej nieznani birczańskiej opinii publicznej. To mógł być co drugi młody. Ale że teraz mały odsetek młodzieży angażuje się w cokolwiek związanego z polskością i z polityką, stawiałbym albo na osoby afiszujące się ze swoimi poglądami typu 'precz z komuną' albo na tzw. cichaczy, którzy siedzą grzecznie w domu jakby nigdy nic i z nudów przyszło im do głowy narozrabiać. Jeśli sądzą, że dzięki hasełkom typu "precz z komuną", przybędzie im czegokolwiek to się mylą. Tym na chleb nie zarobicie, za robotę się wziąć! I zostawić już w spokoju tę komunę i komuchów. Może to wyraz niezgody na aktualną sytuację w państwie. No tak, tylko co do tego ma KPW to ja nie wiem. Logiki brak. Frustracje i pretensje, szukanie winowajcy tego, że komuś jest w życiu źle bo zapuścił korzeń w jednej miejscowości i siłą nie da się go nigdzie przesadzić. Wiecie co, nie jesteście jedyni, Na całym świecie ludzie wyjeżdżają za chlebem, np. w Niemczech też ludzie jadą ze wsi do miast i nikt nie wyżywa się o to zamazując obeliski i zwalając wszystko na dawny ustrój. Polecam włączyć myślenie.
                • gajowy770 Re: Radny uświęcony w prawdzie. 05.03.15, 09:24
                  Stary pierogu bez urazy nie o Tobie pisałem .Ciebie cenię boś mądry gość. Natomiast ipeena do lasu zapraszam jak się dotleni to i na oczy przejrzy, trochę jadu wypluje i ogólnie mu się polepszy. A co do tego kto co widział i kto piłował to o ub na pomniku mi chodziło bo teraz wszystko kurka wodna na Artka a wszyscy widzieli kto, tylko teraz cicho siedzą tchórze cholera szlak mnie trafia. A od Lasów Państwowych się odwal ipeenie jeden. Panie Pierogu pisz pan więcej bo miło się Pana czyta.To pozdrowionka.
                    • krados Re: Radny uświęcony w prawdzie. 05.03.15, 11:08
                      Odnośnie napisu na pomniku to zmieniając treśc na tablicy zakłamano historię, bo za kilkadziesiat lat mało kto będzie wiedział jakie formacje brały udział w walkach w Birczy. Jak ich zwał, czy UB. sB, czy KBW, jezeli brali udział w tej zawierusze, to na pomniku taka informacja powinna byc zawarta. Zakłamywanie histori poprzez pisanie jej pod 'terażniejsze "zamówienie jest czystym łgarstwem, -i co przyjdzie za jakiś czas inna "obcja', i znowu będzie sie zmieniac napisy. Czy to dobra czy zła ale treść powinna być PRAWDZIWA.
                        • stary-pierog Re: Radny uświęcony w prawdzie. 05.03.15, 12:57
                          Dziękuję za dobre słowo.
                          A co do usunięcia napisu UB to ile razy karolekw mam powtarzać, że wcale nie uważam, że dobrze się stało że usunięto co usunięto - historii nie należy zakłamywać. Chciałem tylko zwócić uwagę na dwa fakty: akt ten nie miał na celu zdezelowania dobra publicznego jak to było z kolei w przypadku obelisku (tego się bardziej można czepiać jeśli już, bo to według mnie była sprawa większego kalibru) i jeszcze to jest ważne że jedna jaskółka (przepraszam za to nietrafne może porównanie) wiosny nie uczyniła, nie można zwalać wszystkiego na jedną osobę, znaleźliście sobie jednego kozła ofiarnego a jak słusznie zauważa pan Gajowy nie była to inicjatywa płynąca od jednej osoby. Może przykaz szedł z góry, nie wiecie a obrzucacie ludzi błotem.
                          Chciałbym też usłyszeć birczanin7 jakieś konkrety, gdy już tak piszesz o samych złych rzeczach, rzucasz kość i się wycofujesz, żeby nie dać więcej (jakieś strzępy informacji rzucasz). Ileż więcej byłoby spokoju między ludźmi jakby mówili prawdę, a nie rozpuszczali niepotwierdzone plotki. Ja pisałem np. o Biedronce bo wiedziałem, że to sprawdzone i że już jest kupiona działka przez inwestora. Nie wyobrażam sobie napisać takiego oszczerrstwa jak Ty na kogokolwiek. Dlaczego birczanin7, milczysz? Gdzie i kiedy i kto, nazwał pana Żydownika tak a nie inaczej? W jakich okolicznościach, w jakim kontekście bo to też ważne??? Zadaj sobie ten pytania i odpowiedz sobie i nam na nie zanim na następny raz chlapniesz bez zastanowienia krzywdzące oskarżenie. Jakoś Ci nie wierzę.
                          • karolekw1906 Re: Radny uświęcony w prawdzie. 05.03.15, 14:57
                            Źle mnie stary pierog zrozumiałeś. Widzę, że jesteś rozumnym facetem, a tylko uparłeś się być adwokatem. Niepotrzebnie. Moim zdaniem wystarczyło powiedzieć, że źle się stało , zagrały emocje itp. A tłumaczenie , że może mu ktoś może kazał, ze inicjatywa odgórna itd. to dziecinada. To dorosły człowiek i nikt mu nie zmuszał biegać ze szlifierką . I tyle mam w tym temacie. Popieram Cię jednak bezgranicznie co do fałszywych pomówień, kogokolwiek one dotyczyą.
                            • gajowy770 Re: Radny uświęcony w prawdzie. 05.03.15, 15:31
                              a widziałeś karolekw kto biegał ze szlifierką bo ludzie widzieli i to właśnie ty ludzi pomawiasz. Nie dociera do ciebie co robisz to też się dotleń w lesie. Idźcie z ipeenem i birczaninem razem na grzybki, tylko tych trujących więcej nie jedzcie, a stary pierog nie występuje jako adwokat tylko widzę prawdy szuka, i dobrze. Teraz się będziesz tłumaczył że ci nie o to chodziło? pierdu pierdu tamto siamto myślisz że to tumaneria czyta i nie widzą ludzie że tylko o plucie wam chodzi nie mam co do tego złudzeń i chyba nikt nie ma.
                              • karolekw1906 Re: Radny uświęcony w prawdzie. 05.03.15, 15:41
                                Jeśli się mylę to powiedz kto i jak usunął napis. .Takie mam informacje i to nie od jednej osoby . Skoro są nieprawdziwe to z góry Pana A . B. przepraszam. Ty się jednak nie podniecaj, tylko spokojnie wytłumacz jak to rzeczywiście było..
        • gajowy770 Re: Radny uświęcony w prawdzie. 06.03.15, 21:21
          To że się w lesie mieszka to nie znaczy że się jest donosicielem, ale tylko wzywam wszystkich aby nie oczerniać i nie pomawiać uczciwych obywateli i nie szargać ich dobrego imienia bo to są właśnie ubeckie podłe metody zakamuflowane i tchórzliwe. Jak będziecie mieli zamiar przestać to dajcie znać. To przez takich jak wy to forum jest plugawe.
          • ipn69 Re: Radny uświęcony w prawdzie. 06.03.15, 22:31
            Widzę,że zrobiło się bardzo gorąco.Maćku, czy ty nie możesz zrozumieć,że nie chodzi tu o to,że usunięto napis UB,równie dobrze mógłby być usunięty inny napis z inną formacją.Tu chodzi tylko i wyłącznie o to,że złamano prawo, a przede wszystkim o to ,że POKAZANO FURTKĘ innym którzy za chwilę zaczną usuwać napis MO czy ORMO i będą się czuli bezkarnie bo temu który pokazał drogę nic się dotychczas nie stało.Najgorsze w tym wszystkim jest to,że zaraz po wycięciu napisów zaczęli wypisywać na forum różni osobnicy raczej o poglądach nacjonalistycznych teksty w stylu : "dobrze zrobiłeś ,przejedz się jeszcze szlifierką po KBW ,inny dodał po MO i ORMO również.Myślę,że jak się nad tym głębiej zastanowisz to przyznasz mi rację.Co do założyciela tego wątku birczanina7 który publicznie jakby nie było wysunął tak ciężkie pomówienia,chcąc równocześnie skłócić ze sobą obecnego radnego z byłym wójtem, to jeśli to nie jest prawdą to jeden i drugi powinni skopać temu birczaninowi tyłek.
    • wonnabzdzina Re: Radny uświęcony w prawdzie. 26.03.15, 18:47
      No nie...myślałam, że nie da się bardziej pogrążyć...a jednak myliłam się. Zabawy z historią -w ręku ze szlifierką -eh no comment!!! Ale są na to paragrafy...I w końcu próby ratowania poprzez dyskusje w szerokim znaczeniu tego słowa, gdy woda już w płucach...no nie. M.O. i O.R.M.O. tylko pozostało a może aż. Najwłaściwszym wyjściem pozostaje rekonstrukcja tablicy do pierwowzoru...treści.

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka