Dodaj do ulubionych

Pakiety żywnościowe Huta Brzuska

13.12.18, 21:37
Czy ktoś wie dlaczego nie pojawiły się pakiety żywnościowe w Hucie? Czy ma to związek z nielegalną opłatą pobieraną przez wydających? Ponoć prokuratura zajęła się sprawą? ? Ktoś coś? ??
Obserwuj wątek
  • ra_ko Re: Pakiety żywnościowe Huta Brzuska 14.12.18, 21:03
   Trzeba odpowiedzieć na pytanie: jaka kwota była pobierana od członka rodziny przez wolontariuszy z Huty?
   • wojtekz444 Re: Pakiety żywnościowe Huta Brzuska 14.12.18, 21:46
    Ra ko przepraszam bardzo wolontariuszy???? Nielegalne pobieranie opłaty od każdego mieszkańca w zamian za tzw "DARY" to wolontariat???? To złodziejstwo jednego dobrze znanego pana w Hucie,który wymyślił sobie że będzie pobierał pieniądze bezprawnie !!!!!!
    • ra_ko Re: Pakiety żywnościowe Huta Brzuska 14.12.18, 21:52
     wojtekz444 napisał(a):

     > Ra ko przepraszam bardzo wolontariuszy???? Nielegalne pobieranie opłaty od każd
     > ego mieszkańca w zamian za tzw "DARY" to wolontariat???? To złodziejstwo jedneg
     > o dobrze znanego pana w Hucie,który wymyślił sobie że będzie pobierał pieniądze
     > bezprawnie !!!!!!

     Wiem, że pobierana opłata w wysokości 5PLN/os. to koszt transportu darów do punktu a osoby, które te dary wydają robią to charytatywnie.

     Od strony praktycznej NAWET jeśli by pobierały drobną opłatę za to że tam siedzą, sortują, wydają towar, poświęcają swój czas żeby towar wypakować z TIRa to myślę, że 5 PLN/os. to jeszcze nie jest majątek i powód do kierowania sprawy do prokuratury.

     • wojtekz444 Re: Pakiety żywnościowe Huta Brzuska 14.12.18, 22:14
      Nie ważne czy to będzie złotówka czy 5 złotych ,w całym kraju ,w każdej gminie nie ma miejsca na pobieranie opłat za pakiety żywnościowe jeśli było by to zgodne z prawem to w większości gmin ustalone były by stawki od osoby.... Nie jest tak ponieważ to skierowane jest w stronę tych mniej zamożnych ludzi dla których płacenie od osoby 5 polskich złotych to spora kwota i absurd.... Zapewnienie rozładunku i wydawanie pakietów to obowiązek gminy ! Dlaczego wszystko nagle zostało wstrzymane? Zainteresowało to prokuraturę ??? A pan włodarz radny kompletnie nie potrafi wytłumaczyć ów całej sytuacji????
      • cyklop6666 Re: Pakiety żywnościowe Huta Brzuska 15.12.18, 08:23
       To w takim razie pozostaje tylko jedna rzecz osądzić tego radnego i kazać oddać wszystkie zrabowane pieniądze co do grosza . Przypomina to trochę daniny i czasy średniowiecza w których to wiesniacy swoim wlodarzom znosili pieniądze i różne inne rzeczy,tylko za co płacili w tym przypadku? ?? Może na utrzymywanie radnego i jego rodziny ??
       • lotny21 Re: Pakiety żywnościowe Huta Brzuska 17.12.18, 20:01
        cylkop6666 jak jesteś taki cwany to załatwiaj ty taki pakiet żywnościowy. Załatw swój transport i poświęć swój czas wolny na rozdawanie nie kilku kilogramów żywności tylko kilkunastu ton żywności. Nawet jeśli radny brał od każdej osoby jakąś opłatę to ja nie widzę w tym nic złego za darmo niestety nikt nie będzie robił.
        • wojtekz444 Re: Pakiety żywnościowe Huta Brzuska 17.12.18, 21:51
         Zapewne Lotny jesteś z tych co pochwalają i utożsamiają się z radnym.. Jestem mądry bo nigdy nie zgodził bym się na płacenie za coś co należy się za darmo!!!! Lotny jeszcze raz powtarzam:ROZŁADUNEK,SELEKCJA,ROZDAWANIE NALEŻY DO OBOWIĄZKÓW PRACOWNIKÓW GMINY BIRCZA NIE NABIJANIA SAKWY RADNEMU. Druga sprawa to to iż pan radny nie załatwił w żadnym razie tych pakietów tylko są one kierowane do wszystkich gmin i miast w całym kraju!!!! Trzecia sprawa chyba najważniejsza,radny na pewno nie poświęcał by swojego czasu na bezinteresowne rozdawanie pakietów żywnościowych gdyby nie miał z tego korzyści w postaci pieniężnej !!!!!! Lotny21 nie widzisz w tym nic złego ponieważ albo pisze to sam radny albo też ktoś z jego otoczenia .Zapewniam wszystkich że sprawa ta będzie mieć finał w sądzie .
         • lotny21 Re: Pakiety żywnościowe Huta Brzuska 18.12.18, 14:32
          wojtekz444 ale jakos do tej pory nie widziałem tam zangarzowania pracowników gminy. A tak na marginesie to akurat z radnym z Huty to za bardzo nieprzepadam. A ty wojtkz444 czemu tak strasznie nie lubisz radnego czyżby chodziło o spór związany z remontem drogi do państwa Kud. Bo moim zdaniem tylko o ten spór chodzi
          • wojtekz444 Re: Pakiety żywnościowe Huta Brzuska 18.12.18, 19:06
           Tak,pracownicy gminni powinni zajmować się rozładunkiem i rozdzielaniem tej żywności ,to dlaczego tego nie robią zostawiam władzom gminy....Kwestia lubienia czy też nie radnego nie będę tutaj poruszał,w sprawie drogi radny będzie tłumaczyć się przed odpowiednimi osobami. Mam nadzieję że i w tej sprawie która ewidentnie jest przestępstwem będzie odpowiadać przed właściwymi organami.
        • van_holder Re: Pakiety żywnościowe Huta Brzuska 18.12.18, 16:02
         lotny21 napisał(a):

         > cylkop6666 jak jesteś taki cwany to załatwiaj ty taki pakiet żywnościowy. Załat
         > w swój transport i poświęć swój czas wolny na rozdawanie nie kilku kilogramów ż
         > ywności tylko kilkunastu ton żywności. Nawet jeśli radny brał od każdej osoby
         > jakąś opłatę to ja nie widzę w tym nic złego za darmo niestety nikt nie będzi
         > e robił.


         Chłopak prawdę pisze. Nawet jeśli pobierają jakąś opłatę to spróbujcie za te parę złotych kupić tyle produktów ile można otrzymać. Dajcie już spokój! Idźcie odgarnąć śnieg przed domem dla ochłonięcia...
         • wojtekz444 Re: Pakiety żywnościowe Huta Brzuska 18.12.18, 19:11
          van holder dlaczego ludzie mają płacić za coś co wszędzie wydawane jest ZA DARMO???? Pozwolę sobie aby sprawą tą zajęły się odpowiednie organy śledcze.
          • zatkanypisuar1 Re: Pakiety żywnościowe Huta Brzuska 18.12.18, 21:44
           do sądu nie ma co się pieprzyć z dziadami. Jak są jakieś nieprawidłowości to wszystko zgłaszać bo inaczej ludzi się niczego nie nauczą i będą cały czas mataczyć, pozwalać sobie na więcej by na końcu zwyczajnie kraść. Nawet jak brał po 2 zł a przyjedzie 200 osób to zarobi taki typ 400 zł.
           • cyklop6666 Re: Pakiety żywnościowe Huta Brzuska 19.12.18, 10:20
            Dokładnie tak jak zatkanypisuar1 pisze ,uczyć ludzi uświadamiać im że nie musi tak być jak jest teraz. .Przed sąd radnego i jeszcze przy okazji mogą wyjść inne rzeczy. .
  • kostaki100 Re: Pakiety żywnościowe Huta Brzuska 31.12.18, 12:36
   jak widzę tych buraków biednych to mi się ..... otwiera, nie napasionych.....!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka