Dodaj do ulubionych

Co z Zespołem Muzycznym Gminy??:)

20.01.07, 20:54
witam:) Czy są już jacyś chętni do gry bądź śpiewu w zespole???
Obserwuj wątek
    • miroonn Re: Co z Zespołem Muzycznym Gminy??:) 21.01.07, 16:24
      Przyczyną upadków poprzednich zespołów jakie powstawały w GOKu był brak osoby
      która by tym zespołem kierowała tzw menedżera. Póki takowy menedżer się nie
      znajdzie nie ma sensu zakładać zespołu bo będzie tak jak było. Być może uda się
      zorganizować pieniądze na odnowienie starej perkusji GOKowskiej, wystarczyło by
      wymienić błony, wstawić nowe łączenia i śruby i kilka innych części. Może z
      pomocą Dyrektora GOKu oraz Pana Wójta uda się zdobyc trochę gotówki na zakup
      porządnego nagłośnienia oraz brakującego sprzętu jak i w/w części perkusyjnych
      żeby przygotowanie do prób odbyło się jak najmniejszym nakładem finansowym.
      Korzystanie z perkusji oraz nagłośnienia Gimnazjum w Birczy jest sprawą śliską,
      gdyż w każdej chwili a już nie mówiąc przed występem można spotkać się ze
      sprzeciwem osoby odpowiadającej za ten sprzęt i zespół zostaje na lodzie.
      Dlatego najlepszym rozwiązaniem byłoby używanie sprzętu GOKu (skoro zespół ma
      działać przy nim) W przyszłym tygodniu postaram się porozmawiać z Panem
      Kwaśnickim oraz Panem Krotoszyńskim. Być może jeden z nich zgodzi się
      poprowadzić zespół. Co do śpiewu to Arek byłby dobrym wokalistą do rockowego
      zespołu. Czyli wokalista już by był, perkusista również, gitara elektryczna i
      klawisze. Brakuje natomiast basisty, który niestety poszedł służyć Ojczyźnie i
      prędko nie wróci ;) Cały czas czekam na jakieś propozycje ze strony
      uzdolnionych osób które zechciałyby zagrać w tym zespole. Jeżeli znalazłby się
      basista, moglibyśmy zacząć juz działać w tym tygodniu.
      • savage6 Re: Co z Zespołem Muzycznym Gminy??:) 21.01.07, 19:27
        Co do braku srodków na sprzęt to może ktoś napisałby pismo do przewodniczącego rady aby ten wyszedł z taką propozycją do obradujących na sesji; by radni przeznaczyli jedną swoją dietę na zakup sprzętu. Myśle ze kwestia straty tych kilkuset złotych dla radnego nie była by taka tragiczna, a przecież pieniądze poszłyby na szlachetny cel ;)

PS Drodzy radni młodzież liczy na waszą bezineresowność!!!!
          • lontv Re: Co z Zespołem Muzycznym Gminy??:) 21.01.07, 22:00
            Popieram propozycję currara2.
            W pierwszej kolejności zwróciłbym się do radnych z obozu Pana Żydownika, którzy
            byli przeciwko ustalaniu diet - myślę, że bez problemu zgodzą się na
            przekazanie swoich diet na zakup sprzętu. W następnej kolejności zwróciłbym się
            do pozostałych radnych.
            Pozdr.
            • miroonn Re: Co z Zespołem Muzycznym Gminy??:) 21.01.07, 23:35
              Bardzo dobry pomysł. Postaram się dopiąć sprawę do końca w tym tygodniu jeśli
              chodzi o zebranie potrzebnej kwoty na remont lub ewentualnie na zakup nowego
              sprzętu. Nie wiem jak zareaguje władza na to pismo ale spróbować można. Nie wiem
              również czy w grę będzie wchodził zakup nowego sprzętu czy też udoskonalenie
              starego. Zobaczymy... Przygotuję kosztorys całej "akcji" i przedstawię to władzy.
              • kkazioo Re: Co z Zespołem Muzycznym Gminy??:) 22.01.07, 12:58
                Zakup sprzętu do nagłośnienia: To jest głośniki + końcówki mocy 1800 RMS nowe +
                Mikser na 16 kanałów to jest jakies 15.000 Jest to sprzęt nowy i dobrej klasy.
                Liczyć do tego trzeba gitary 2x + perkusje 1x + mikrofony x 10. to takie min. 5-
                6 tys dodatkowo.
                • kkazioo Re: Co z Zespołem Muzycznym Gminy??:) 22.01.07, 13:10
                  www.allegro.pl/item159470566_okazja_mikrofon_azusa_naglosnienie_perkusji.html

www.allegro.pl/item159559769_mikser_mackie_16_8_2_live_studio.html
                  www.allegro.pl/item157223177_jbl_na_plener_lub_dla_dj_1800_w_rms_nowy_fv_raty_.html

Tyle starczy + jakieś drobne. I tak wyszło troche wiecej niż pisałem wcześniej

• miroonn Re: Co z Zespołem Muzycznym Gminy??:) 22.01.07, 13:46
                    Myślę, że z pomocą Pana Wójta oraz dyrektora GOKu uda się zorganizować
                    potrzebną sumę na zakup sprzętu. Jednak decyzję co, jak i za ile powierzyłbym
                    osobie, która się na tym zna. Nie sztuką jest wywalić grubą kasę na sprzęt nic
                    nie wartujący. Jak mówiłem postaram się zdobyć w tym tygodniu najpotrzebniejsze
                    informacje dotyczące sprzętu, kwoty za ten sprzęt oraz osób potrzebnych do
                    zespołu. Będę na bierząco informował o tym na forum.
                    • carexic Re: Co z Zespołem Muzycznym Gminy??:) 22.01.07, 14:11
                      W sprawach doboru sprzętu i jego mocy to najlepiej zasięgnij opinii u pana G.
                      Kwaśnickiego. Ale kkazio wcale wysokiej ceny nie zapodał za sprzęt bo
                      nagłośnienie Peaveya kosztowało ok. 10 tys.a jest o wiele slabsze od tego co on
                      podał w sumie po 500wat Rms na strone. Fakt jest taki, że mikser musi mieć
                      przynajmniej 15 kanałów bo sama perkusja zabiera 4- 6 wejść a dolicz gitarki,
                      bas, klawisze i conajmniej dwa mikrofony. No i końcówka mocy myśle że 2x700 wat
                      była by wystarczająca przy opcji dwie kolumny Basowe ( na 18 calowych glosnikach
                      każda po 500 wat) i dwie z podwójnymi głośnikami( 2 x 15 cali każda po500 wat
                      RMS). Zajrzyj sobie na stronę www.gmm.com.pl Tam się zorientujesz w cenach itp.
                      Pozdrawiam i życze udanych negocjacji z władzami.
    • dyda24 Re: Co z Zespołem Muzycznym Gminy??:) 23.01.07, 00:32
      Gadacie o tym zespole i tak sobie przytakujecie ale naprawdę to nikt nic nie
      zrobił w tym kierunku. Czy ktoś rozmawiał z tymi ludźmi czy podejmą się tego
      zadania by prowadzić zespół i ile za to chcą. A co do ceny sprzętu to co ma
      Gimnazjum kosztowało 6000zł a nie 10000zł wiem to od osób które kupowały ten
      sprzęt, a taki sprzęt który jest potrzebny dla zespołu waszego będzie kosztował
      co najmniej 15000zł i co do końcówki mocy to trzeba dwie do dołów i górek nie
      mówiąc już o czymś takim jak krosower.
      Życzę wam wytrwałości w tym działaniu bo z tego co wiem to gmina nie wyłoży ani
      grosza na nowy sprzęt radni wolą sobie podnieść diety a to co ma Gimnazjum to
      na tym można sobie pograć poezję śpiewaną, ale chwała im że potrafili się
      zmobilizować i załatwić środki na taki sprzęt bo inni jakoś nie potrafią nic
      załatwić tylko narzekają i liczą na cudze.
      • miroonn Re: Co z Zespołem Muzycznym Gminy??:) 23.01.07, 08:25
        Rozmawiałem wczoraj z jednym Radnym, który podjął by się zadania opieki nad
        zespołem. Narazie za wcześnie rozmawiać o wynagrodzeniu za tą opiekę. Nie da się
        stworzyć zespołu w 10 min. Potrzeba trochę czasu ze względu choćby na
        zorganizowanie pieniążków na sprzęt. Być może prawdą jest to co piszesz jednak
        ja jestem dobrej myśli i będę czekał do końca aż ktoś mi powie że definitywnie
        nie dostaniemy ani grosza na sprzęt. Faktem również jest że osoba odpowiedzialna
        za sprzęt gimnazjalny nie użyczy tego sprzętu dla zespołu który obstawiałby
        wszelkie gminne imprezy, gdyż jak usłyszałem "zespół rockowy rozniósł by ten
        sprzęt w mak". I wcale się nie dziwie postawie jaką przyjął opiekun sprzętu.
        Kwota jaka potrzebna jest na zakup sprzętu nie jest małą kwotą. Chcemy zebrać
        przyszłych członków zespołu i wtedy zacząć rozmowy z Dyrektorem GOKu i starać
        się o jakąś dotację ze strony Ośrodka Kultury jak i Gminy. Myślę, że skoro
        powstałby taki zespół, który dałby radę obstawić wszystkie w/w imprezy gminne to
        wydanie nawet tych 15 tys zł na sprzęt zwróciłoby się w ciągu jednego roku.
        Skoro Gimnazjum zmobilizowało się i załatwiło środki na obecny sprzęt jaki
        posiada to wierzę, że nam też się uda.
        • darino sami też pomyślcie o kasie 23.01.07, 08:58
          Oprócz starania się o dotację z Urzędu Gmuny, możecie spróbować sami zdobyć
          część potrzebnych funduszy (choćby małą). Można zorganizować koncert
          zaprzyjaźnionych zespołów, z którego dochód przeznaczony będzie na zakup
          sprzętu. Możecie kwestować w czasie świąt i uroczystości gminnych (to za zgodą
          wójta, bo wymaga to załatwienia kilku formalności). Można zorganizować loterię.
          Można wreszcie załatwić subkonto w banku i ogłosić to na forum - może ktoś coś
          wpłaci (ja sam chętnie wesprę tę ideę małą sumką).

Po prostu osoby decydujące o zakupie sprzetu muszą widzieć, że naprawdę
          jesteście w to zaangażowani.
          • miroonn Re: sami też pomyślcie o kasie 23.01.07, 09:22
            Zgadza się. Jak na razie odwołuję się do mojego poprzedniego postu i kompletuję
            grupę. Później będziemy rozmawiać na temat finansów. Oczywiście nie będziemy
            czekać na mannę z nieba. Również przyczynimy się finansowo do zakupu sprzętu.
            Gdy już pójdziemy na rozmowy z władzami poruszymy tematy o których wspomniałeś.
            Dzieki za podpowiedzi.
            • carexic Re: sami też pomyślcie o kasie 23.01.07, 09:33
              Hej:) Jak już wspominałem w poprzednim wątku ja mogę bez problemu użyczyć gitarę
              elektryczną z efektem podobnie jak saveage a myślę że Pedra Bas pod jego
              nieobecność w trakcie służby Ojczyźnie też byłby bez problemu dostępny.
              Pozdrowienia Z Krakowa i Życzę Powodzenia !!!!!!!!!! :))
            • darino możecie też robić "fajfy" 23.01.07, 11:43
              Czyli dyskoteki dla młodzieży młodszej - na przykład od 17 do 21 w GOK-u.
              Czytałem na oficjalnym forum, że młodsza młodzież nie ma swojego miejsca -
              "Pizzeria" i "Prohibicja" nie dla nich ...
              Może na "fajfach" dałoby się coś zarobić ?
                • jozefzydownik Re: możecie też robić "fajfy" 25.01.07, 19:41
                  Popieram powstanie miesjcowego zespołu muzycznego lub innych zespołów , w
                  której będzie zaangażowana nasza młodzież .Co do wsparcia finanspwego to
                  rozmawiałem z jednym Wójtem powiatu Rzeszowskiego , który powiedział mi ,że
                  jego Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury złożył wniosek na zakup sprzętu
                  muzycznego i takie pieniądze uzyskał . Ponieważ w tej inwestycji musi być
                  udział 20 % srodków własnych to ja poproszę Radę Gminy o te 20 % wsparcie .
                  • miroonn Re: możecie też robić "fajfy" 25.01.07, 21:36
                    Bardzo się cieszę że jest zainteresowanie tym zespołem i dziękuje za pomoc. Z
                    mojej strony zagwarantuję, że jeżeli znajdą się osoby chętne do założenia
                    zespołu to ten zespół powstanie i będzie grał na okolicznościowych imprezach.
      • miroonn Re: Co z Zespołem Muzycznym Gminy??:) 28.01.07, 18:44
        Zespół powstanie o ile znajdą się pieniądze na podstawowy sprzęt, na którym
        będzie możliwość odbywania prób a co za tym idzie obstawiania okolicznych imprez
        gminnych. W piątek 26 stycznia br. w GOKu odbyło się pierwsze spotkanie z
        udziałem Dyrektora Pana Józefa Piotrowskiego, Pana Artura Buczka, Przemka Jugo,
        Tomka Teleśnickiego i mnie:) Na tym spotkaniu omówiliśmy wstępne kwestie
        dotyczące powstania zespołu. Na chwilę obecną prowadzimy działania umożliwiające
        otrzymanie w/w.Prowadzimy rozmowy z odpowiednimi osobami, zbieramy informacje
        itp. Jeśli zespół powstanie na pewno o tym usłyszycie :)

Rafał Kozanecki
      • jodla14 Re: Czarna lista zespołów w POlsce 23.06.07, 23:49
        Gdyby nie Fumba1 nie załapałabym tego wątku, ale jej wpis odświeżył sprawę.
        Przedostatni wpis był datowany na początek lutego tego roku. Czyżby obietnice
        dofinansowania spełzły na niczym? Pytam, bo nadal jestem duchem młoda i
        wyobrażam sobie jakie rozterki targają Wami: z jednej strony ogromny zapał, żeby
        coś robić, z drugiej strony indolencja i brak wyobraźni osób, do których
        zgłaszacie się o pomoc. Byłoby mi bardzo przykro, gdyby okazało się, że znowu
        inicjatywa młodych ludzi rozbija się o wysokie brzegi niemocy urzędasów.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka