Dodaj do ulubionych

Nagrał ktos kazanie w Birczy o WOŚP?

11.01.09, 21:39
Jednym slowem skandal, szukam nagrania na dyktafon dzisiejszego
kazania w Birczy o akcji Juraka Owsiaka WOŚP? Z gory dzieki... Pozdro
Obserwuj wątek
    • birczanka123 Re: Nagrał ktos kazanie w Birczy o WOŚP? 11.01.09, 22:06
      No właśnie skandal! Trzeba nie mieć serca, zeby krytykować taką
      akcje! Jak można powiedzieć, ze Owsiak każe zbierać dzieciom
      pieniądze pod kościołem? Albo ze część tych pieniędzy idzie na
      Woodstok, koncert na którym piją, słuchają satanistycznej muzyki i
      taplają sie w błocie! Czy kaznodzieja widział kiedyś dziecko chore
      na raka? czy był w szpitalu...? czy wie jak wygląda polska służba
      zdrowia...?
    • sluchacz12 Re: Nagrał ktos kazanie w Birczy o WOŚP? 12.01.09, 20:41
      Kazanie to jest nic po mszy Św o godzinie 8:00 ów ksiadz zaczął podniesionym głosem mówic do jedneogo ze strazaków i wolontariusza ze on nie lubi owsiaka i owsiak nie lubi koscioła i zeby poszli z tad( a stali koło schodów na asfalcie wiec nie na tenernie koscioła )jednak Ci młodzi ludzie nie przestraszyli sie i robili dalej swoje przyszli po mszy o godzinie 9:30 a znów do akcji wkroczył ksiadz z podobnymi tekstami jak wczesniej ale jednak wtedy zaatakował przy głownym wejsciu do koscioła (strazacy i wolontariusze stali na chodniku nie na terenie koscioła ) jednak dalej to nic nie pomogło oni nadal stali z całej akcji ksiedza sie smiali i poźniej było to kazanie na mszy o godz 11:00.Dziwi mnie zachowanie młodego ksiedza, bo widocznie mało wie o zyciu. Jestem tylko ciekawy jednej rzeczy czy jak bedzie w szpitalu (czego mu nie zycze) i zobacze aparature z serduszkiem czyli dar WOŚP i bedzie z niej korzysał co bedzie wtedy czuł
      • savage6 Re: Nagrał ktos kazanie w Birczy o WOŚP? 12.01.09, 22:07
        www.pardon.pl/artykul/7430/medycyna_prawdziwym_szatanem_kosciola
        Ciekawy tekst pokazujacy jak bardzo wladze koscielne się mylą w swoich decyzjach ;) heheh moze za paredziesiąt lat Owsiaka swietym ogloszą :) i beda przepraszac za podobne zachowania ksiezy :) jak to przepraszali za inkwizycje :D
            • xz1352 Re: Nagrał ktos kazanie w Birczy o WOŚP? 15.01.09, 15:03
              zal mi was ludzie. ks powiedzial na kazaniu prawde o owsiaku ale wy widac nie chcecie jej znac. tak naprawde na sprzet do szpitali idzie 1/3 z tej calej kasy bo reszta idzie na przystanek woodstok(gdzie panuje haslo owsiaka robta co chceta i owsiak zaprasza grupy satanistyczne i grupy z religii kryshna do ktorej sam na lezy i z ktorej wystepuje przeciw kosciolowi) a wiekszosc na zorganizowanie tego wszystkiego (wejscia antenowe, w kazdej miejscowosci cala impreza te serduszka i wszystko). Caritas nie jest tak rozglaszane zeby nie marnowac zebranej kasy na takie glupoty a przez rok zbierze i przekaze na potyrzebujacych wiecej niz taki owsiak. radze wam wszystkim poczytajcie o przystanku woodstok co tam sie dzieje i ile kasy na to idzie a jesli i to wam nie przemowi do rozumu to juz chyba nic. a co do tego ze ks wygonil strazakow spod kosciola to dobrze zrobil gdyz raz powiedzial im zeby nie stali przed kosciolem a oni nadal tam stali tyle ze przed brama zeby na sile wciskac ludziom srduszka i tam gdzie jest ich najwiecej. jestem jak najbardiej za ks moze kiedys zrozumiecie ze nie zrobil nic strasznego tylko powiedzial prawde i pokazal ze kosciol nie chce miec nic wspolnego z owsiakiem(przeciwnikiem kosciola.
              • savage6 Re: Nagrał ktos kazanie w Birczy o WOŚP? 15.01.09, 16:29
                Koszty organizacji orkiestry wynoszą okolo max 30% jest w nich przewidziane rowniez zorganizowanie przystanku woodstock o TYM SIE JAWNIE MOWI!!!

To ile duchowienstwo pobiera kasy (wolnej od podatku) od swoich wiernych za tzw msze w roznych intencjach tudziez gregorjanki, albo pogrzeby, malzenstwa tego nigdzie NIE PODAJĄ!!! ;)

dalej xz1352 mowi o satanistycznych zespolach (podobne zdanie ma kosciol) Jak zwykle madrze manipulujac nieswiadomymi owieczkami Satanizm wiąze sie sie z pewnym sposobem zycia o ktorym mowa w dziele A.Sz. Laveya - nie rozumiem wiec skąd synonim satanistyczny przy zespolach

"Grupy z religi Kryshna" :) na woodstocku a co w tym dziwnego ;) na woodstock moze przyjechac kazdy zaproszeni sa wszyscy :) Moze warto zeby duchowni katoliccy przyjechali rowniez porozmawiac z mlodziezą pobyc z nimi...

• sluchacz12 Re: Nagrał ktos kazanie w Birczy o WOŚP? 15.01.09, 20:43
                z tego co widziałem to zaden strazak nikomu zadnego serduszka nie wciskał wiec nie pisz głupot xz1352 a co do tego wyganiania to jakim prawem ksiadz cos miał do powiedzenia do nich jak oni stali na chodniku nie na terenie koscioła a chodnik jest kazdego i kazdy moze sobie tam stac wiec nie masz racji
                • xz1352 Re: Nagrał ktos kazanie w Birczy o WOŚP? 15.01.09, 21:00
                  widze ze nadal nie chcecie znac prawdy a jezeli tak to dalej trwajcie w swoich przekonaniach;/ a co do A.Sz. Laveya to jest zalozyciel religii satanistycznej w jego przekonaniu szatan jest dobry wiec wiadomo ze pisze ze satanizm to sposob zycia no nie? a co do tej kasy co Kosciol niby zbija na mszach to myslicie ze skad jest kasa na remonty kosciola lub plebani albo dodatkowe fundusze na rekolekcje co jest wazne dla mlodziezy albo na ogrzanie na plebani gdzie w salce prowadzone sa spotkania wspolnoty odnowy w Duchu Świetym ktore jest dla mlodych wazne?? ksieza przebywaja z mlodymi na rekolekcjach i w wspolnocie a nie jak jakis owsiak sciagajac ich na strone szatana tylko pomagajac im.
                  • darino co do kasy na remonty ... 15.01.09, 21:21
                    Wydaje mi się, że co jakiś czas gmina wysupłuje jakieś pieniądze na remonty.
                    Oprócz tego było chyba jakieś większe dofinansowanie remontu kościoła w Birczy,
                    nie pamiętam z jakiego funduszu (żeby nie skłamać).
                  • sluchacz12 Re: Nagrał ktos kazanie w Birczy o WOŚP? 15.01.09, 21:31
                    co do wypowiedzi xz1352 słuchaj nie znasz sie i piszesz wielkie bzdury. Bo pieniądze ze mszy sa dla ksiezy z tego co mi wiadomo a nie na jakies remonty koscioła plebani albo na ogrzewanie bo jest specjalna składka w niedziele na opał do kościoła i budynk plebani a na remonty sa dotacje i tez co miesiac dwa chodzą po domach członkowie rady parafialnej i zbierają na remonty
                    • xz1352 Re: Nagrał ktos kazanie w Birczy o WOŚP? 15.01.09, 21:36
                      myslisz ze taki remont albo opal to za kilka zeta i z skladek wystarczy??? nie
                      zgodze sie a ja mowie prawde i nie gadam bzdur kazdy moje zdanie i jestem w 100%
                      pewna ze to moje jest dobre juz wiecej nie bede wchodzic na to forum i czytac
                      tych bzdur. koniec a wy jak chcecie to dalej sie rozczulajcie nad soba
                  • savage6 Re: Nagrał ktos kazanie w Birczy o WOŚP? 15.01.09, 21:35
                    Na remonty przeznaczone sa pieniadze "niestety" z ministerstwa (np na renowacje zabytkow w tym kosciolow) czyli z naszych z pieniedzy - podatnikow ktorymi ksieza NIE SĄ (a tym bardziej wreczane im korzysci majątkowe nie sa opodatkowane) :) wiec sprawa remontow winna byc jasna ;)
                    Orkiestra jest rozliczona jawnie (np na stronie gminy Bircza jest protokol z informacją o pozyskanych funduszach od ludzi!!!!) xz1352 pokaz mi gdzie są informacje gdzie w Polscie i ile np ksiadz "x" wzial od parafian za intencje mszalne i ile z tych pieniedzy przeznaczyl chociazby na wspolprace z mlodziezą?
                    :D:D:D:D:D
                    Z Tym co zdefiniowales o filozofi Lavey'a to juz bez komentaza ;) ale prosze nie uzywac w stosunku do zespolow synonimu "satanistyczny" bo to jakbys zalozyl(a) kotu kaganiec (chociaz duchowni maja tendencje do popadania w skrajnosci widzac jedno zlo na 1000, tych tysiąc musi byc zlych, a sami jak sie u nich zdarzy jeden jakis zwyrodnialec mowią ze nie wszyscy sa tacy)

Zastanow sie czyja strone obierasz ja nie krytykuje akcji duchownych mowie tylko ze jest ich za malo i nie widac ich efektow...
                    • xz1352 Re: Nagrał ktos kazanie w Birczy o WOŚP? 15.01.09, 21:41
                      jak nie chcesz to nie zobaczysz ich efektow ja widze. wiem ile osob jezdzi na
                      rekolekcje jak dla nich wazni sa tacy ksieza w zyciu jak pomagaja mi tez duzo w
                      zyciu pomogli wiec mam swoje zdanie wiem czego Bóg chce i on jest dla mnie
                      najwazniejszy a jak jestescie przeciwni Bogu to prosze nie wyzywajcie sie na
                      biednych ksiezach ktorzy glosza Ewangelie. koniec dialogu zegnam
                      • pt1234 Re: Nagrał ktos kazanie w Birczy o WOŚP? 16.01.09, 16:11
                        Dziwią mnie wasze spostrzeżenia na temat kazania i wasza reakcja...a
                        może wy się po prostu boicie prawdy?!<żal>tacy z was chrześcijanie?!
                        uciekacie przed prawdą może jest bolesna ale cóż każda nawet
                        najgorsza prawda jest lepsza od kłamstwa...życie nie polega na
                        ciągłym oszukiwaniu się!!!Żal mi ks jak to mówicie "młodego" bo jako
                        jedyny w końcu powiedział prawdę o panu Owsiaku(bo to niestety
                        prawda że nie wszystkie pieniądze idą na słuszny cel ale pisząc nie
                        wszystkie nie mam ma myśli wszystkie)i został za to porządnie
                        skrytykowany...ciekawe tylko dlaczego?:/może jest młody ale wiem że
                        dużo dzięki niemu osiągnęłam i dziękuję Panu Bogu że owy ks o którym
                        to całe zamieszanie jest w naszej parafii i wiem że to nie przypadek
                        że tu jest a nie np w Próchniku...
              • sprawiedliwy699 Re: Nagrał ktos kazanie w Birczy o WOŚP? 02.05.09, 12:47
                Oczywiście że powiedział prawde!!! Ludzie (oczywiście nie młówiąc o
                wszystkich) to Swinie i jeszcze raz świnie!!! I z takiego narodu
                pochodzi nasz papież JAN PAWEL II?! Widać gołym okiem że jesteście
                dnem!!! W POLSCE KATOLICY SĄ WTEDY GDY COŚ ICH SPOTKA PRZYKREGO!!!
                WTEDY BIEGNĄ DO BOGA! a jak jest wszysko super to nik nie chce iśc
                do kościoła!!! te osoby powinno się nazywać mianem; Judaszy!!!!!!!!!
      • pt1234 Re: kazanie w Birczy 16.01.09, 20:21
        Chciałam tylko powiedzieć że nie znacie tak naprawde ks i nic o nim
        nie wiecie więc nie osądzajcie go po jednym kazaniu w którym
        oczywiście mówił prawde tyle że nie wszyscy taką prawde
        akceptuja...wy znacie taką prawde jaką chcecie znać a nie jaka jest
        naprawde...i troche mi was żal:/
          • holejnik Re: kazanie w Birczy 17.01.09, 11:10
            Witam, z wielką uwagą zapoznałem się z wszystkimi wpisami, uważam iż warto w takim razie zastanowić się i zamiast polemizować o zachowaniu Birczańskiego księdza lub Pana Owsiaka - odpowiedzieć na proste pytanie "Czy identyfikujesz się z WOŚP, oraz czy jesteś za zakończeniem Jej działania w dotychczasowej formule" Zwracając uwagę że formuła WOŚP z każdym rokiem się zmienia na lepsze. Pozdrawiam.
            • xz1352 Re: kazanie w Birczy 17.01.09, 11:39
              Ludzie boja sie prawdy to fakt. I ks musi przez to sie nasluchac co to on niby nie zrobil. on jest bardzo dobrym ks i bardzo pomaga ludziom mi pomogl bardzo i nie tylko mi. wogole chyba jako jedyny ks ktory byl do tej pory zainteresowal sie mlodzieza zacza organizowac rekolekcje i zalozyl wspolnote, przebywa z mlodzieza i jej bardzo pomaga. takze nie macie prawa go osadzac po jednym kazaniu nie znacie go widac ze nic o nim nie wiecie i przez to piszecie takie glupoty na jego temat. zal mi was. ale na cale szczescie sa ludzie ktorzy znaja i chca znac prawde a wy jak chcecie to wierzcie w co wam sie podoba i tak tych co znaja prawde i w nia wierza to nie ruszy
              • radob7 Re: kazanie w Birczy 17.01.09, 19:52
                xz1354 mialo cie juz tu nie byc na tym forum, a jednak twoja
                zaklamana ciekawość cie zżera, moim zdaniem dobrze by bylo gdybys
                sobie odpuscil i zajął sie czyms naprawde "ciekawym"... np Ojciec R
                prowadzi takie ciekawe relacje w Radiu Ma Ryja.... polecem
              • birczanka123 Re: kazanie w Birczy 18.01.09, 19:31
                Czytam te Twoje wypowiedzi szanowny internauto i zrobiło mi sie
                Ciebie zal! Rozumię, ze nie lubisz Owsiaka ale jesteś katolikiem
                (czką) i to jest OK! Podobie jak ks nie lubi Owsiak, nie lubi
                strażaków i marznących dzieci z puszkami pod kościołem i jak to
                napisałeś "jest bardzo dobrym ksiedzem". Tak Wam każe religia...?

Czy zastanowiłeś sie wogóle nad celem na jaki Owsiak zbiera te
                pieniądze? Gdyby chociaż 10% zebranej kasy szło na cel określony
                przez Owsiaka to uważam ze WOŚP jest potrzebna!
                Skoro piszesz ze ks i wasza wspólnota tak duzo czynią dobrego, to
                co dobrego zrobiliście dla chorych dzieci?. Nie wrzucacie do
                puszek, ks nie płaci podatków więc jak chcecie pomóc chorym
                dzieciom?
                A moze jako zadośćuczynienie zorganizujecie dyżury na oddziale
                onkologii dziecięcej lub w hospicjum w formie wolnotariatu.
                No chyba ze dzieci też nie lubicie...???

• pt1234 Re: kazanie w Birczy 18.01.09, 19:56
                  Ta wspólnota to ODNOWA w Duchu Świętym i jak pan/i coś czyta to
                  proszę czytać uważnie, ze zrozumieniem...Umacnia się tam wiarę w
                  Jezusa Chrystusa.(Takie wspólnoty nie zbierają pieniędzy)
                  • ziutaxyz5 Re: kazanie w Birczy 18.01.09, 20:38
                    Mam pytanie do pt1234, gdybyś nie daj Bóg potrzebował pomocy, wsiadłbyś do
                    karetki oznaczonej czerwonym serduszkiem??? Albo ktoś bliski, bądź ze Wspólnoty
                    musiał korzystać ze sprzętu darowanego od Owsiaka, czy wówczas odmówił byś, bo
                    go NIE LUBISZ???
                    • zawszekibic_ag Re: kazanie w Birczy 19.01.09, 08:59
                      Cytuje: *Caritas nie jest tak rozglaszane zeby nie marnowac zebranej kasy na
                      takie glupoty a przez rok zbierze i przekaze na potyrzebujacych wiecej niz taki
                      owsiak.*
                      Widze ze kolega jest zaslepiony i wszyscy co sie utozsamiaja z Bogiem sa piekni
                      i uczciwi a Taki Jurek Owsiak ktory jest Ateista jest oszustem.
                      Jesli juz zaczales temat Caritasu to czy wiesz jaki procent zebranej kasy idzie
                      dla potrzebujacych? Napewno mniejszy od WOSP. A czemu pracownicy Caritasu nie
                      pracuja za 1200 zl jak przecietny mieszkaniec Podkarpacia tylko po ponad 3000zl.
                      Ciekawy jestem jak wielki obronca naszego niedoswiadczonego ksiedza bedzie
                      bronil Caritasu.
                      Jestem pewny ze jesli Jurek Owsiak bylby Katolikiem to ksiadz z Ambony by
                      krzyczal ze nikt nie zbiednieje jesli zlotowke rzuci bo pieniadze ida na bardzo
                      wazny cel.
                      Pozdrawiam i czekam na odpowiedz obroncy...
                            • ziutaxyz5 Re: kazanie w Birczy 20.01.09, 16:10
                              Ale gdyby te same pieniądze trafiły do puszek przy Kościele i były zarządzane
                              przez Kościół, to nie wiem czy cieszyli byśmy się takim sprzętem w szpitalach
                              jak mamy. A wręcz jestem tego pewien:/ Kolejna rzecz; dla jakich dzieci są te
                              rekolekcje? Czy dziecko, którego rodziców nie stać opłacić kosztów podróży i
                              mieszkania ma możliwość skorzystać???
                              • kt1495 Re: kazanie w Birczy 20.01.09, 20:35
                                caritas takrze zbiera pieniadze i choc nie jest to rozglasniane takrze kupuje
                                sprzet do szpitali itp. a co do tych rekolekcji to jezeli nie ma sie pieniedzy
                                na rekolekcje trzeba powiedziec ksiedzu a on zalatwia pieniadze na wyjazd dla
                                tej osoby lub kilku osob.
                                • ziutaxyz5 Re: kazanie w Birczy 20.01.09, 20:50
                                  no właśnie, Caritas także zbiera pieniądze... a nie słyszałem, żeby ktokolwiek
                                  przeganiał kogokolwiek za zbieranie pieniędzy na tą akcję. Dlaczego ten szum w
                                  Birczy, przeganianie strażaków i wolontariuszy zbierających pieniążki na akcję
                                  Owsiaka. Przecież pieniądze trafiają tam gdzie potrzeba. Każda organizacja musi
                                  pozyskiwać środki na działalność... Caritas i WOŚP też
                                  • kt1495 Re: kazanie w Birczy 20.01.09, 22:17
                                    ale w porownaniu z wosp caritas marnuje na organizacje o wiele mniej pieniedzy.
                                    a co do zbierania pieniezy pod kosciolem to jest proste caritas jest organizacja
                                    koscielna wiec moga tam zbierac a kosciol z wosp nic nie ma wspolnego wiec
                                    dlaczego wosp poszedl zbierac pieniadze pod kosciol? a co do mojej ortografii to
                                    nikogo to nie powinno obchodzic.
                                    • ziutaxyz5 Re: kazanie w Birczy 21.01.09, 16:48
                                      A kiedy było podane ile Caritas zebrał pieniędzy z jakiejkolwiek akcji i jaka
                                      część została przekazana na cele charytatywne, czy organizacyjne... Jedna wielka
                                      niewiadoma:/ Kolejna sprawa, to od kiedy chodnik należy do Kościoła???
                        • savage6 Re: kazanie w Birczy 20.01.09, 02:01
                          subiektywne to strasznie ;) mi Jurek piwa nigdy w zyciu nie postawil zadnych narkotykow mi nie sprzedal jak bede chcial sie napic to zwyczajnie pojde do sklepu czy baru wszystko jest dla ludzi jak bede chcial trawke zajarac pojade do Holandii (zeby nie lamac prawa) JESTEM WOLNYM CZLOWIEKIEM MAM ROZUM bede chcial pojade na WOODSTOCK nikt tam nikomu na sile nie wlewa do gardla panuje wolnosc pogladow - ktos bedzie chcial wierzyc sekcie jakiejs to zrobi to wszedzie. Hiv'em tez mozna zarazic sie wszedzie co to na woodstock'u tylko latwo o robala? Ciekawe ile osob zarazi sie Hivem na WOOSTOCKU a ile przez glupie gadanie ksiezy na temat seksu czy antykoncepcji i zabezpieczania sie
                          PS A ja polecam piosenke THE BILL - HISTORIA PEWNEJ MILOSCI
                          ZA to wlasnie duchowni nie nawidza punk rocka :)
                              • kt1495 Re:piosenka 20.01.09, 20:37
                                nie martw sie ks swoimi sprawami napewno sie tez zajmuje a co do ks to poprostu
                                dba o wiernych mowiac im prawde chyba gorsze byloby gdyby sklamal no nie a wy
                                sie czepiacie o prawde;/ a niby jaka wine ma ks co kk2451??
        • godnosc13 Re: kazanie w birczy WOŚP 21.01.09, 16:34
          Tak chce być słynny...ludzie o co wam wogóle chodzi po pierwsze to
          ks nie prosił się o wywiad w gazecie i gdyby zależało mu na sławie
          to udzielił by wywiadu ale jednak tego nie zrobił wręcz przeciwnie
          nie chce udzielać się na temat swojego wywiadu
          • jjj-555 Re: kazanie w birczy WOŚP 21.01.09, 19:59
            Wiecie co ludzie?! Odczepcie wy się już tamtego kazania! Było - minęło i koniec kropka!!! Każdy ma przecież inne poglądy na tą sprawę. W niedzielę 18.I.2009 roku Ksiądz Proboszcz powiedział śliczne kazanie o Ruchu Ekumeńicznym... Możecie na przykład zkomentowac je... Mi się bardzo podobało. Pozdrowienia dla Księdza Proboszcza.
          • aj0320 Re: kazanie w birczy WOŚP 21.01.09, 20:34
            Czepiacie się księdza, osądzacie go a czy znacie go na tyle dobrze
            żeby pisac o nim te wszystkie kłamstwa?? Skąd wiecie że nie miał do
            czynienia z dziećmi chorymi na raka pytaliście sie go jakie było
            jego życie przed przyjścieem do nas do parafi? Wiem ze ks robi dużo
            dla innych zwłaszcza dla młodych ludzi ktorzy przecież często
            potrzebują rozmowy itd a on nam to umożliwia!!!Mówicie że nie zna
            jeszcze życia bo jest młody! Widac kto tu nie zna zycia...
            Potraficie tylko osadzac innych!!!!!!Zastanowcie sie troche nad tym
            co wy najlepszego robicie..Przynosi wam to taka satysfakcje???
            • pt1234 Re: kazanie w birczy WOŚP 22.01.09, 17:23
              carexic ta piosenka, którą poleciłeś jest strasznie głypia...Co jak
              co, ale słuchać muzykę lubię , lecz to coś było
              okropne...brrrrrrrrr, do dzisiaj nie mogę się otrząsnąć...
              • pt1234 Re: kazanie w birczy WOŚP 22.01.09, 19:47
                kk2451 wytłumacz mi jaką winę ponosi Ksiądz ...jeśli mówisz prawdę
                to napisz co złego zrobił, jeśli nie napiszesz to uznam że kłamiesz
                a tego byś nie chciał, prawda???!Każesz innym zajmować się własnymi
                sprawami, może pierwsze warto zacząć od siebie...coooooooooo?????????
                • qw-12 Re: kazanie w birczy WOŚP 22.01.09, 20:13
                  Zgadzam się z pt1234...wytłumaczcie nam co złego zrobił
                  Ks.......Czekam na odpowież kk2451(inni też mogą udzielić
                  odpowiedzi)...Aha, czytając wasze wypowiedzi na forum stwierdziłam,
                  że niektórzy z was są niedojrzali i wogóle nie myślą o Bogu i
                  uczuciach innych.Ks jest napewno bardzo przykro!!!!!!! Zastanówcie
                  się co czynicie i czy Bóg wam to wybaczy?
                  Wybacz im Boże bo nie wiedzą co czynią.
                  • savage6 Re: kazanie w birczy WOŚP 22.01.09, 22:00
                    Czlowiek cierpiący np (dziecko z powodu nowotworu) pozwole sobie ze swojej wiedzy opisac wam jak to wygląda
                    ciągle chemioterapie wyniszczajace organizm dostrzetnie, radioterapie, bolesne operacje, leki pochodne opiatow ktore w koncu nie usmiezają bólu swiadomosc zblirzającego sie konca ktora uszczesliwia chorego bo ból wreszcie sie konczy...
                    no i nasz Jurek wciąga cale spoleczenstwo aby zebrać pieniądze na dany cel srodki te trafiają do szpitali aby wygrac z chorobą

Teraz jakis ksiadz krytykuje WOŚP robiąc wiernym wode z mozgu I mowisz ze jemu jest przykro ja sie pytam czy on ma w ogole sumienie?
                    • qw-12 Re: kazanie w birczy WOŚP 23.01.09, 15:13
                      Jakbyś nie wiedział to każdy człowiek ma sumienie... nawet ty
                      bezbożniku...Wcześniej savage6 pisałeś, że do Kościoła nie
                      uczęszczasz,a pozatym nie słyszałeś tego kazania nie wiesz jaki był
                      jego sens i przesłanie... Więc pytam się jakim prawem krytykujesz
                      Ks. może warto pierwsze zacząć chodzić do Kościoła...\
                      A tak na marginesie to czekam na odpowiedz: Co złego zrobił Ks./
                      • non-b Re: kazanie w birczy WOŚP 23.01.09, 15:50
                        Byłem wówczas w kościele i słyszałem owe kazanie. Osobiście czułem się
                        zażenowany, ponieważ ok. 70 % uczestników mszy, w tym i ja, miała orkiestrowe
                        serduszka na piersiach. Wszystkie te osoby usłyszały, że nie są katolikami - ba
                        - nawet chrześcijanami, ponieważ wspierają akcję Owsiaka. Ksiądz ma prawo do
                        własnej opinii, lecz w tym przypadku argumentacja była przesadzona. Mimo
                        wszystko publiczna nagonka na księdza jest również przesadzona. Odbywa się na
                        nim swoisty sąd skorupkowy. Jednak, jak dobrze pamiętam, owy ksiądz był na to
                        przygotowany.
                        • godnosc13 Re: kazanie w birczy WOŚP 23.01.09, 16:15
                          po pierwsze to widać że nie słuchałeś kazania więc jakim prawem
                          piszesz takie głupoty...ks powiedział że w tej całej akcji Owsiaka
                          gdzie pieniądze w dużym procencie idą na Woodstock gdzie sa koncerty
                          satanistyczne itp itd bez szczegółów, biorą udział chrześcijanie i
                          wcale nie powiedział że ci chrześcijanie nie są
                          chrześcijaninami...wniosek z tego że albo nie byłeś wtedy w kościele
                          i masz złe źródło informacji albo po prostu wyobraźnia wzięła górę
                          bądź nie słuchałeś kazania co bardzo możliwe jeśli mówisz że byłeś w
                          Kościele...
                        • savage6 Re: kazanie w birczy WOŚP 25.01.09, 03:08
                          a i dziekuje za tytul bezboznika wole ateista ;) ale i tak swietnie bynajmniej lepiej brzmi niz "chrzescicijanin hipokryta" wolający o MILOŚĆ DO BLIZNIEGO ;) a krytykujacy taka akcje jak WOŚP :) albo wyglaszający swoje przekonania 'jako nauke dla wiernych' na kazaniu kiedy ma "ciepla" posadke... mimo ze ludzie z glodu na swiecie chociazby w Afryce umieraja :/
                            • ziutaxyz5 Re: kazanie w birczy WOŚP 25.01.09, 10:36
                              I to są słowa osoby uważającej się za katolika??? Żal mi ciebie, jesteś żałosny....
                              "...czytając wasze wypowiedzi na forum stwierdziłam,
                              że niektórzy z was są niedojrzali i wogóle nie myślą o Bogu i
                              uczuciach innych.Ks jest napewno bardzo przykro!!!!!!! Zastanówcie
                              się co czynicie i czy Bóg wam to wybaczy?..." Poznajesz te słowa?
                              Wybacz mu Boże bo nie wie co czyni....
                            • krados Re: kazanie w birczy WOŚP 25.01.09, 10:48
                              Biskupie pałace,zlote pierścienie na palcach,samochody,nakremowane
                              ręce,papulaste swiecące policzki,majątki w Kotowie,Łomnej i cholera
                              wie gdzie jeszcze,najładniejsze dziewczyny i mężatki- a nas nawołuja
                              do pokory,skromności.Jezus powiedział:Jeżeli chcesz być blisko Boga
                              to pójdż w odosobnione miejsce,Sam kiedy chcial porozmawiać z Bogiem
                              udal sie na pustynię,a nasi księża dając przykład j.w uzurpuja sobie
                              prawo do wyłącznego występowania w imieniu Jezusa.Kościół to ludzie-
                              jakim więc prawem ksiądz wyprosił strazaków ,na kościoł ja tez daję
                              pieniądze, jak zresztą wszyscy,kościoł należy do nas a nie do
                              księdza,on ma tylko sprawować posługę w NASZYM kościele a nie
                              wyganiać ludzi z pod kościoła.
                              • ciekawy344 Re: kazanie w birczy WOŚP 25.01.09, 11:19
                                Jurek Owsiak be ? a o imamie z Torunia ów Wasz zacny ksiądz wspomniał ?
                                Czy to temat tabu na kazaniach ?
                                Jak to jest Jurkowi liczycie złotówki i jak je wydaje ?
                                Tadkowi Toruńskiemu gdy kto próbuje dukaty na stocznie policzyć, zaraz się krzyk
                                podnosi " nie dawałeś siedź cicho" wiec vice versa dewoty !

Czy księdzu przyrko może, ale niech się broni nawet tu na forum ( no nie wierze
                                że nie czyta )

• jozekxyz Re: kazanie w birczy WOŚP 25.01.09, 11:33
                                  ...Ale gdyby uznać, że Rydzyk jest właścicielem swojego imperium, byłby
                                  multimilionerem. "Wprost" oszacował jego majątek według metodologii, jaką
                                  stosuje przy publikacji corocznej listy stu najbogatszych Polaków. Fortuna o.
                                  Rydzyka to 294 mln zł. Daje to mu 87. miejsce na tegorocznej liście
                                  najbogatszych rodaków. Z wyliczeń tygodnika wynika, że samo Radio Maryja jest
                                  warte 240 mln zł, bowiem na konta rozgłośni wpływają szeroką rzeką datki od
                                  ofiarodawców - indywidualnych słuchaczy, których radio ma prawie dwa i pół
                                  miliona. Tygodnik przypomina, że na konto Radia Maryja wpłynęło także ponad 160
                                  mln zł na ratowanie Stoczni Gdańskiej, ale stoczniowcy nigdy tych pieniędzy nie
                                  ujrzeli...
                                  • qw-12 Re: kazanie w birczy WOŚP 25.01.09, 12:05
                                    Mam dość tego forum!!!!Już nigdy tu nic nie napiszę i nic nie
                                    przeczytam, do takich jak wy i tak prawda nie dotrze...Znacie taką
                                    prawdę jaką chcecie znać. Nie chcecie wiedzieć jaki naprawdę jest
                                    Owsiak, widzicie tylko to co chcecie zobaczyć...
                                      • ciekawy344 Re: kazanie w birczy WOŚP 26.01.09, 16:28
                                        czy nie zrobił ? torpedował puszki przed kościołem jakby nie patrzeć w większej
                                        części na szczytny cel. Cóż Owsiaka można nie lubić, ja go nie lubie nie lubie
                                        "róbta co chceta " zasadniczo "Przystanek ...." ma więcej minusów jak plusów,
                                        ale to żaden powód by nie dać dzieciakom, by torpedować to co jest podstawą
                                        akcji WOŚP zakup sprzętu. Myślę dzieciakom trzeba dać mimo stosunku do Owsiaka
                                        bo kto da ? nieudolne Państwo ? Caritas ? może ale jak widać to dużo za mało :(
      • jo_tkaa Re: Nagrał ktos kazanie w Birczy o WOŚP? 24.08.09, 02:53
        Matko... Coż za ciemnogród w tej Birczy.
        Ludzie! Poczytajcie troche zanim zaczniecie krytykować tego ksiedza który prawde powiedział!
        Nic się nie interesujecie i dajecie pieniadze na WOŚP jak te matołki, żeby sąsiedzi widzieli jacy to wy miłosierni (niestety na pokaz (!) ) a później jeszcze się oburzacie jak ktoś prawde powie.
        A prawda jest taka, że nie macie zielonego pojęcia jakie zło się kryje pod tą WOŚP. (!!!)
        Zastanówcie się ile pieniędzy uzbieranych przez tyle lat idzie na sekte Hare Kriszna do której Owsiak należy.
        Rzucając do puszki pieniądze dajecie na wakacje na Kanarach dla Owsiaka i grupy która przygotowuje Przystanek Woodstock gdzie Owsiak rzuca hasła w stylu "Róbta co chceta" (wolna miłosc, narkomanizm, alkoholizm, satanizm).
        Naprawde co poniektórzy zastanówcie się troche zanim napiszecie cokolwiek.

PS. Powinniście gorzko żałować, że ksiądz który rzucał jakieś światło na ten panujący ciemnogród w gminie Bircza własnie odszedł do innej parafii!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka