Dodaj do ulubionych

2-ga tura w Piasecznie.

22.11.10, 08:29
Niestety tego nalezało się spodziewać.
Zalewski Józef wygrywa z 38,05% poparciem.
Druga (tradycyjnie) jest pani Bernacka-Rheims z 10,56% głosów.
Szczegóły tutaj: wybory2002.pkw.gov.pl/wojt/t1/gw1/w14/p1418/g141804.html

Obserwuj wątek
      • drzejms-buond Re: 2-ga tura w Piasecznie - tutaj aktualne 22.11.10, 09:39
        O Jezu! dochodzę do wniosku że nasi współobywatele są po prostu GŁUPI!
        Myślę,że to dlatego, że 3/4 Piaseczynian, to dzieci alkoholików u których
        nadrzędnym hasłem życia jest : "znane piekło jest lepsze niż nieznany raj"

Nie wiem co się jeszcze musi stać,żeby ludzie stracili zaufanie do Zalewskiego?

żenada!
        • stanis-6 Re: 2-ga tura w Piasecznie - tutaj aktualne 22.11.10, 13:05
          Jako rodowita mieszkanka Piaseczna czuję się obrażona! Nie pochodzę z rodziny patologicznej /czyt. dziecko alkoholików/. Nasze miasto i okolice zostały "zalane" przez ludność napływową z małych miasteczek, w których, jak ogólnie wiadomo, nie wylewa się za kołnierz, a więc część z was też jest wnukami alkoholików. Ci młodzi ludzie zakorkowali nam wszystkie drogi, zaśmiecają miasto, nie przeszkadza im wszędobylski bałagan i brud, nie interweniują u służb odpowiedzialnych za czystość miasta, nie nauczyli dzieci nie wyrzucania na ulice śmieci, sprzatania psich kup, itd. Większość z nich podatki płaci w swoich miejscowościach,bo tam jest zameldowana.
          Wiem, że jesteście młodzi, wykształceni, a niektórym z was tylko się tak wydaje, ale jednak dużo wam jeszcze brakuje do ogólnie pojętej ogłady i kultury bycia. To widać i słychać w naszym mieście.
          Nie chcę wywołać wojny piaseczyńsko-piaseczyńskiej, przepraszam jeśli ktoś poczuł się urażony, bo niesłusznie "dotknięty".
          Dodam, że na Zalewskiego nie głosowałam.
          • mo_nicka_ja Re: 2-ga tura w Piasecznie - tutaj aktualne 22.11.10, 16:42
            rodowita piasecznianko
            naprawde myslisz że rodowici mieszkańcy nie śmiecą i dbają o swoje miasto?
            to miasto żyje
            i dobrze że mamy nowych mieszkańców

śmieszne jest przypisywanie przybyszom samych najgorszych cech
            choć....
            Zalewski tez nietutejszy :P

ja jestem urodzona piasecznianka i jakos sobie nie przypominam by moje miasto PRZED najazdem nowych mieszkańców :P było wzorem czystości i dobrego gospodarowania......
            ale MOGŁOBY wreszcie się takim stać!

cytacik:
            > Wiem, że jesteście młodzi, wykształceni, a niektórym z was tylko się tak wydaje
            > , ale jednak dużo wam jeszcze brakuje do ogólnie pojętej ogłady i kultury bycia
            > . To widać i słychać w naszym mieście.

rozumiem że każdego kto zachowa się niekulturalnie odpytujesz jak długo tu mieszka?
            bo skąd to przekonanie że to nie tubylcy z dziada pradziada?
            • czarnaab Re: 2-ga tura w Piasecznie - tutaj aktualne 22.11.10, 16:51
              to taki syndrom wielu osób w każdym miejscu zamieszkania.

Warszawa vs napływ
              Piaseczno vs. napływ
              Kraków vs napływ
              itd, itp,
              a tak naprawdę to nie ma znaczenia skąd jesteś i jak długo mieszkasz w danym miejscu, ale co wyniosłeś z domu.

na "starym" Piasecznie jakoś nie widuję śmiecących napływów, za to wystającą po bramach "starą gwardię", jakoś nie widzę, żeby "stare" Piaseczno było bardziej czyste i kulturalne, niż nowe osiedla.

bzdurne podziały i nic poza tym.
        • natretna Re: 2-ga tura w Piasecznie - tutaj aktualne 22.11.10, 13:41
          Chciałam sie jeszcze odnieść do wypowiedzi uzytkiwnika "drzejms-buond"
          Jak można byc tak prosta osobą, aby wypisywać takie opinie tylko dlatego, że inni ludzie nie głosowali na naszego kandydata ?

mam nadzieje, że to tylko emocje a tak na codzień masz trochę wiecej kultury.

drzejms-buond napisał:

> O Jezu! dochodzę do wniosku że nasi współobywatele są po prostu GŁUPI!
          > Myślę,że to dlatego, że 3/4 Piaseczynian, to dzieci alkoholików u których
          > nadrzędnym hasłem życia jest : "znane piekło jest lepsze niż nieznany raj"
          >
          > Nie wiem co się jeszcze musi stać,żeby ludzie stracili zaufanie do Zalewskiego?
          >
          > żenada!
        • babazzamiedzy Re: 2-ga tura w Piasecznie. 22.11.10, 10:53
          załamać się można... nosz q w tym kraju nie będzie lepiej, skoro "70% społeczeństwa nie rozumie dziennika". Jest tak jak przewidziałam - beton Zalewskiego poleciał głosować i przed nami druga tura. Ciekawe, co ten człowiek musiałby zrobić by ludzie oprzytomnieli? Ja nawet nie potrafię skomentować tych wyników...dramat
          • czarnaab Re: 2-ga tura w Piasecznie. 22.11.10, 11:02
            nie ma się co załamywać, wręcz przeciwnie.
            będzie II tura, tak więc nie wszystko stracone, ale potrzeba trochę wysiłku w to włożyć.

Trzeba po prostu dotrzeć do ludzi, pokazać im jaki jest Zalewski, a chyba każdy z zaglądających tutaj ma o nim wyrobione zdanie i nie jest ono pochlebne.

spróbować zrobić kolejną debatę, którą rozreklamuje się w Piasecznie i okolicy, trzeba przygotować pytania i to dosyć szczegółowe, tak, żeby kandydaci nie lali nam wody, bo w tym pan Zalewski jest świetny.

Kto był na ostatniej debacie, ten wie o czym mówię, kilkanaście osób, sposób prowadzenia bardzo nieudolny, informacja o debacie prawie zerowa.
            • marcin.brzezinski Re: 2-ga tura w Piasecznie. 22.11.10, 11:17
              Niestety w drugiej turze mamy do wyboru Zalewskiego i jakiegoś partyjnego aparatczyka w wieku przedemerytalnym. Moim zdaniem taki wynik to jedna wielka dupa.
              Ludzie w wyborach lokalnych zagłosowali na partie polityczne... fatalnie.
              Ja tą drugą turę chromolę. Wszystko mi jedno który z tych dwóch panów zostanie burmistrzem, nie spodziewam się żadnych pozytywnych zmian w Piasecznie w najbliższym czasie, szkoda czasu aby głosować w drugiej turze...
              • czarnaab Re: 2-ga tura w Piasecznie. 22.11.10, 11:25
                no widzisz Marcin, a ja wręcz przeciwnie i będę namawiał znajomych do głosowania, bo kolejnej kadencji Zalewskiego nie zniosę, facet zalazł mi za skórę swoją arogancją chamstwem, olewaniem mnie jako mieszkańca i ciągłym mówieniem "niedasie"
                • marcin.brzezinski Re: 2-ga tura w Piasecznie. 22.11.10, 11:45
                  Ale przynajmniej nie bede musiał nigdzie chodzić aby ten "głos" oddać.
                  Wybór między Zalewskim a jakimś lokalnym działaczem partyjnym (w dodatku starym a więc ukształtowanym w PRLu i mającym bliską perspektywę emerytury) to wybór między jednym złem a drugim złem. Niezaleznie od tego kto wygra drugą turę nie widzę żadnych pozytywów. Można się zastanawiać które zło będzie bardziej śmierdziało, ale ja mam takie wybory gdzieś. Jakoś przetrzymamy kolejne 4 lata, może wtedy ludzie w Piasecznie zaczną myśleć inaczej...
              • natretna Re: 2-ga tura w Piasecznie. 22.11.10, 11:31
                A czy ja moge nie pochodzic z rodziny patologicznej i mimo wszystko byc za Zalewskim.
                Mieszkam w Zalesiu i jestem zadowolona z zmian jakie zaszły.
                Z tego co wiem w Piasecznie tez trochę sie zmieniło, czy może według Was nic sie nie zmienia ?
                • drzejms-buond Re: 2-ga tura w Piasecznie. 22.11.10, 11:45
                  natretna napisała:

> A czy ja moge nie pochodzic z rodziny patologicznej i mimo wszystko byc za Zale
                  > wskim.
                  > Mieszkam w Zalesiu i jestem zadowolona z zmian jakie zaszły.
                  > Z tego co wiem w Piasecznie tez trochę sie zmieniło, czy może według Was nic si
                  > e nie zmienia ?
                  >
                  >
                  ja też zalesianin. jakie to szaleńcze zmiany w zalesiu zaszły? mało tego, spytam które zmiany można przypisać ZALEWSKIEMU?

na wszelkie swiętosci, zaklinam cię: NIE GŁOSUJ NA ZALEWSKIEGO!
                  każdy kandydat jest lepszy od Zalewskiego- chodzi nie tylko o jego "czarną kartę w historii Polski"
                  ale o rozbicie układu zależności - wzajemnych interesów, dzięki którym
                  panowie się bogacą a nam nie żyje się lepiej!

• czarnaab Re: 2-ga tura w Piasecznie. 22.11.10, 12:13
                          natretna napisała:

> A czy nowy rynek w Piasecznie też powstał bez udziału Zalewskiego ?

hehehehe, jestem pod wrażeniem ...
                          tak właśnie działa "kiełbasa wyborcza"

a to, że:
                          - nie ma parkingu przy stacji PKP,
                          - brak ścieżek rowerowych , po których można byłoby się bezpiecznie poruszać
                          - wiele dróg nie utwardzonych,
                          - dziwna "promocja" jednego z developerów,
                          - problemy z "perełką",
                          - komunikacja
                          - i wiele innych niedociągnięć ...

ale najważniejsze, że mamy nowy rynek i to z fontanną, cieszmy się bo ludzki gospodarz nam się trafił ;)
                        • babazzamiedzy Re: 2-ga tura w Piasecznie. 22.11.10, 12:23
                          Kobieto, słyszałaś o kiełbasie wyborczej??? Ten rynek kosztował 8 MILIONÓW. To kamienna pustynia, praktycznie pozbawiona zieleni, kierowcy głupieją jak tam wzjeżdżają, nawet fontanna=całkiem śmieszna= nie pasuje do kościoła z Xvi wieku. Dalej skwer Kisiela- komletny chaos. W ścisłym centrum miasta -SĄD, bo przecież każdy tam codziennie lata - za to gimnazjum na rogatkach. Bo wszędzie przecież poupychano bloki i to tak ściśle, że deszczówka nie ma gdzie spłyawć. Zrujnowany park i zostawione odłogeim tereny pomiędzy parkingiem policyjnym a dawnym nasypem. No i wisienka na torcie - Górki Zalewskiego.
                          Dostrzegasz tu jakąś wizję? Bo dla mnie to się kupy nie trzyma. Chora wizja naćpanego architekta
                          • tomjani Re: 2-ga tura w Piasecznie. 22.11.10, 12:33
                            babazzamiedzy napisała:

> Dalej skwer Kisiela- komletny chaos. W ścisłym centrum miasta -SĄD, bo przecież
                            > każdy tam codziennie lata

A i owszem, bo do tego sądu Zalewski będzie odtąd pozywał wszystkich tych co go krytykują na niniejszym Forum. :-P Ale tak na poważnie - to napisałem już że budowa tego gmaszyska okrakiem na zamkniętej w szamborurze Perełce była skandalem. Tej rzeczki (a nie żadnego kanału melioracyjnego!) chyba niedasie już uratować, a z widoku przeuroczej choć już wtedy zapuszczonej dolinki zza przystanku PKS obok miejskiego szaletu jaki zapamiętałem z dzieciństwa, z zamykającym perspektywę nasypem ciuchci z żelaznym mostkiem na ażurowych filarach i trójkomorowym świetlnym semaforem wjazdowym na stację Piaseczno Miasto nie pozostało obecnie już absolutnie nic :'-(

> No i wisienka na torcie - Górki Zalewskiego.

A co to takiego?
                        • mo_nicka_ja Re: 2-ga tura w Piasecznie. 22.11.10, 16:53
                          to chyba kolejny powód by gościa pogonić?
                          rynek z jego udziałem - koszmar
                          pusta płaszczyzna nieprzyjazna mieszkańcom, zero zieleni (prawie, bo paru drzew ZAPOMNIELI wyciąć), zero ławek, zero koszy na śmieci zero myślenia czy to sie opłacało i było najpilniejsze
                    • drzejms-buond Re: 2-ga tura w Piasecznie. 22.11.10, 12:40
                      "ładnie zagospodarowana przestrzeń" to nie jest zasługa Zalewskiego -plany są przedwojenne.
                      Widać,ze od niedawna jesteś mieszkańcem Zalesia.
                      Pan Zalewski jest u nas juz parę kadencji, podczas których mógł się wykazać
                      Znaczna część inwestycji na terenie Gminy (w tym w Zalesiu) pochodzi z inicjatywy i w wyniku OSTREJ WALKI Z CIEMNĄ MATERIĄ, samych mieszkańców.
                      Gdzie masz obiecywane 10 lat temu ścieżki rowerowe
                      gdzie jest obiecywany porządek na Górkach Szymona?
                      z dróg obiecanych a wykonanych mogę sobie przypomnieć jedynie dwie, w tym, wypasioną aleję pokoju i aleję kalin- obie wykonane PO naciskach mieszkańców.
                      (jest tam ścieżka rowerowa, istotnie ale spróbuj nią pojechać nie powodując wypadku)

Od razu dodam, że kanalizacja i woda to wymóg unijny. Koszty i przekręty przy jej zakładaniu to osobna lista udręk mieszkańców.

Zamiana Piaseczna w sypialnię Warszawy to kolejny genialny pomysł pana burmistrza.
                      To przez to mamy korki , ścisk na drogach i za oknami naszych domów.
                      Jaką masz pewność, że na sąsiedniej działce nie postawią ci bloku dla 30 rodzi?
                      Być może w wilii w Zalesiu Dolnym mieszka się wygodnie (jeśli ma się kasę)
                      ale na Zalesiu życie się nie kończy.

Ratusz i jego "remont" ...to osobny temat, kolorowa fontanna (nazwana MYJNIĄ SAMOCHODOWĄ) przebarwiła wam wszystkim świat . Nie wiem czemu wam się podoba ta betonowa pustynia- rzecz gustu.
                      jedzcie te swoje wyborcze kiełbachy -juz mi się nie chce tłumaczyć rzeczy oczywistych.

• czarnaab Re: 2-ga tura w Piasecznie. 22.11.10, 11:35
                pod rozwagę
                ".... nie spodziewaliśmy się odpowiedzi ze strony Józefa Zalewskiego. Nie dostaliśmy takiej i nie zawiedliśmy się, akurat w tym wypadku Burmistrz nas nie zawiódł. Konsekwentnie odmawia współpracy z mieszkańcami miasta. ..."

i

"...Tym bardziej dziękujemy Zdzisławowi Lisowi, Barbarze Rudzińskiej – Mękal, Mariuszowi Słowikowi i Krzysztofowi Tarchalskiemu za poświęcony czas i odwagę konfrontacji z wyborcami. Czujemy się przez nich – jako wyborcy – szanowani. ..."

samej treści wypowiedzi nie komentuję
                • mb75 Re: 2-ga tura w Piasecznie. 22.11.10, 12:32
                  A już miałam nadzieję, że to, co zaprezentował Zalewski po tym, jak w Boże Ciało Perełka wylała (załapał się wtedy nawet na Szkło Kontaktowe) definitywnie pogrzebie jego szanse na wybór. Cóż, widać są u nas tacy, dla których najważniejsza jest fontanna na rynku. Szczęśliwi ludzie, nie mają takich problemów jak wylewająca Perełka, brak porządnych parkingów w pobliżu stacji PKP i pętli autobusowej, brak odwodnień (polikwidowane lub niedrożne rowy).

Pomijam już to, co się dzieje w samym urzędzie gminy (niektóre rozmowy należałoby nagrać i wysłać do telewizji).
                  • natretna Re: 2-ga tura w Piasecznie. 22.11.10, 13:34
                    A nie przyszło wam do głowy, że nie da się wszystkiego zrobić na raz ?
                    Ze nie na wszystko są pieniądze ?

A co Wam sie nie podoba w fontannie ?
                    Bo mam wrażenie, że kilka osób na tym forum jest wiecznie zle nastawiona.
                    Jak Zalewski coś zrobi to zle bo np. fontanna brzydka jak nie robi to tez zle.

A jaki jest wasz kandydat ?
                    • agus-ka Re: 2-ga tura w Piasecznie. 22.11.10, 13:42
                      Naprawdę uważasz, ze fontanna za 8 mln to priorytet Piaseczna?
                      Wg mnie problem Perełki (i nie tylko, pamiętajcie, ze okoliczne miejscowości tez zalało np Nowa Iwiczną, Józefosław, Julianów), brak chodników i ścieżek rowerowych, brak żłobków, przedszkoli i szkół to są problemy wyższej wagi niż fontanna w jakim by kolorze nie była.
                    • tomjani Re: 2-ga tura w Piasecznie. 22.11.10, 13:50
                      Perełka wylała nie dlatego że NIC przy niej nie zrobiono. Wyłała dlatego że zrobiono przy niej ŹLE! Bo kogo miała obchodzić jakaś smrodliwa rzeczułka: kasę zrobi się na developerce zlokalizowanej w dolince, na "oszczędnościach" dzięki zastąpieniu mostu ul. WP szamborurą, na salonie Peugeota, na parkingu naprzeciw niego, na budowie sądowego gmaszyska tam gdzie być go nie powinno.
                    • mb75 Re: 2-ga tura w Piasecznie. 22.11.10, 14:47
                      Co mi się nie podoba w fontannie?

Kilkakrotnie dzwoniłam do gminy w sprawie rowu przy mojej ulicy. Usłyszałam, że naprawa tego rowu kosztowałaby ok. 30 tys PLN a gmina tych pieniędzy nie ma. Za to ma 8 milionów na fontannę. Co mi po pięknej fontannie jak przy każdym większym deszczu mnie zalewa?

To własnie mi się nie podoba w fontannie. Jak nie mam pieniędzy na chleb, to nie kupuję sobie wypasionej bryki.
                    • mo_nicka_ja Re: 2-ga tura w Piasecznie. 22.11.10, 17:00
                      a nie przyszło ci do głowy że burmistrzem powinien być człowiek na tyle inteligentny żeby pomysleć że jak sie miasto rozbudowuje to trzeba zadbac o infrastrukturę?

szkoły, przedszkola, drogi, parkingi, rekreacja, kultura...
                      i jakie naraz? ten facet rządzi 8 lat jako burmistrz a jeszcze kilka tez był u władzy wcześniej i nawet prawdziwych planów nie ma przez tyle czasu
                      za to jest mnóstwo ludzi

w fontannie nie podoba mi się jej cena i całe otoczenie czemu bardzo dokładnie dałam wyraz w watku rynkowi poswięconemu
                      a ty tez masz wokół domu wybetonowana równo płaszczyzne bez skrawka zieleni???

i prosze - głosowałam na Bernacką :)
                  • agus-ka Re: 2-ga tura w Piasecznie. 22.11.10, 13:37
                    to ja jeszcze dorzucę kolejny kamyczek do ogródka
                    od 2011 roku jest obowiązek przedszkolny dla pięciolatków. Jak wiadomo w Piasecznie brakuje przedszkoli. Nawet jesli w placówkach gminnych zostaną same pięciolatki, to tych miejsc jest i tak za mało, więc spodziewajmy się obciążenia budżetu kosztami opłacenia miejsc w prywatnych placówkach.
                    Nie wspomnę już o tym, ze to absurd, ze w gminnych przedszkoalch nie ma miejsc dla 3-latków (tak jest w tym roku). Ten problem oczywiście p. Zalewskiego nie martwi.
                            • czarnaab Re: 2-ga tura w Piasecznie. 22.11.10, 14:25
                              nie wiem, ty wybierasz, ty decydujesz

Zalewski nie jest moim burmistrzem, tak jak ja nie byłem dla niego partnerem do rozmowy.

Parę miesięcy temu w czasie spotkania z tym panem dowiedziałem się, że nie jest on moim reprezentantem, bo jak były wybory to ja jeszcze nie mieszkałem w Piasecznie, a więc nie głosowałem na Józefa Zalewskiego.

To nic, że teraz tu mieszkam, to nic, że mam tu zarejestrowaną działalność, to nic, że tu odprowadzam podatki, to nic, że pośrednio wspieram tą miejscowość, to nic że poprzez zakupy w lokalnych sklepach, daję zatrudnienie miejscowej ludności.

Najważniejsze było jedno - nie głosowałem na pana Zalewskiego, więc on mnie nie będzie reprezentował.

Cóż, przyznałem mu rację, przypomniałem o zbliżających się wyborach i wyszedłem zniesmaczony ze spotkania z "nie moim" burmistrzem
                              • tomjani Re: 2-ga tura w Piasecznie. 22.11.10, 14:42
                                czarnaab napisał:

> Parę miesięcy temu w czasie spotkania z tym panem dowiedziałem się, że nie jest
                                > on moim reprezentantem, bo jak były wybory to ja jeszcze nie mieszkałem w Pias
                                > ecznie, a więc nie głosowałem na Józefa Zalewskiego.

Nihil nowi sub sole. Tej arogacji Zalewski niechybnie nauczył się od niejakiego Krzaklewskiego, który na czele AWS szedł do wyborów w 1997 roku pod hasłem "Idziemy po władzę aby oddać ją społeczeństwu". I AWS wygrała tamte wybory, ale potem stało się tak jak tego sobie życzył niejaki, noo... tam... Szwendała: "AWS powinna wygrać te wybory po aby mogła rządzić Unia Wolności". Krzaklewski zamiast szukać koalicjanta wśród parlamentarzystów Ligi Polskich Rodzin (naonczas nie mającej nic wspólnego ze szpecem od gier tych nikczemnych) i mającego program wyborczy bardzo zbliżony do oficjalnego, przedstawianego na użytek wyborców programu AWS poszedł na pasku Herr Baltzerovizscha, "schłodził" gospodarkę a swoim krytykom na falach Radia Maryja(!) odpowiadał butnie: "Wy na nas nie głosowaliście tylko na LPR, zatem nie macie prawa nas krytykować" I tak jak powódź 1997 roku zatopiła rząd Czerwonej Cimoszki (mimo podkolorowania oczu na niebiesko w telawizyjnych spotach) tak w 2001 roku z kolei Krzaklewski odszedł w polityczny niebyt, płacąc za zdradę swoich wyborców - całkowicie i oby nieodwołalnie.
                        • cojones_grandes Re: 2-ga tura w Piasecznie. 22.11.10, 14:26
                          Gmina Turek to nieco inna bajka. Nie dość, że struktura demograficzna inna (ilość mieszkańców spada bo wyjeżdżają młodzi ludzie w wieku tzw. rozrodczym), to jeszcze struktura dochodów inna (główny dochód pochodzi z podatków od gruntów i nieruchomości kopalni węgla brunatnego i elektrowni). Podobnie rzecz wygląda w Kleszczowie (kopalnia Bełchatów). Natomiast w Piasecznie liczba mieszkańców wzrosła dramatycznie. W przeważającej części nowi mieszkańcy Piaseczna to ludzie młodzi. A gdzie młodzi, tam i dzieci. Struktura dochodów też inna. Główne wpływy stanowią opłaty i podatki związane de facto z liczbą mieszkańców (nie mamy dobrego wujka-kopalni). W Piasecznie jest zameldowanych ponad 40 tys. osób. Nieoficjalnie (ktoś to szacował na podstawie liczby pozwoleń na budowę i natężenia ruchu drogowego) prawdziwa liczba mieszkańców to 60-65 tys. osób.
                      • babazzamiedzy Re: 2-ga tura w Piasecznie. 22.11.10, 14:05
                        Wiesz, są miejsca gdzie nia ma takiego problemu - wsie, z których sprowadziło się wielu nowych mieszkańców. Są tam puste przekszkola, ale też nie ma pracy.
                        Obowiązkiem burmistrza i włodarzy jest rządzić tak, aby rozwój danej miejscowości był zrównoważony - budują się osiedla, ale wtedy też dogi, przedszkola,szkoły.
                        A u nas co?? Deweloperzy nastawiali blokowisk (o aferach w urzedzie w związku z wydawaniem pozwoleń na te budowy było głośno) i powstały centra handlowe . Koniec.
                        Mamy za to osiedla bez wjazdu i wyjazdu. Za Słowiczą ktoś powinien iść siedzieć.
                        Piaseczno mogło być taką "perłą w koronie" z racji swojego potencjału, a stało się sypialnią z której rano nie można się wydostać.
                        Pamiętam dziamanie Zalewskiego na TWN 24. Był obrażony na mieszkańców i telewizję, że robią wielki problem z powodzi... cyt. "A co? Ci ludzie na wyspie mieszkają?" Co było szczególnie śmieszne, bo bloki wystające z wody faktycznie wyspy przypominały. Chłop winił za tę sytuację wszystkich dookoła i wszystkich świętych oraz zasłaniał się swoim słowem-wytrychem - on "nie mógł przecież nic zrobić". No więc jak jest zawsze taki bezradny, to niech da sobie w końcu spokój z tym rządzeniem. Ale widać nie brakuje ludzi ślepych i głuchych na argumenty i będą na niego głosować.
                        • xioncpb Re: 2-ga tura w Piasecznie. 22.11.10, 14:38
                          Na początek:
                          > budują się osiedla, ale wtedy też dogi, przedszkola,szkoły.

Przez 30 sekund zastanawiałem się gdzie i po co ktoś miałby budować. Najtrudniejsza dla mnie w życiu literówka :)

Przechodząc ad rem:
                          > A u nas co?? Deweloperzy nastawiali blokowisk (o aferach w urzedzie w związku z
                          > wydawaniem pozwoleń na te budowy było głośno) i powstały centra handlowe .

Bardziej by się tu przydała liczba pojedyńcza – centrum handlowe, Fashion House jest jedno i g…o tam jest, a ceny kosmiczne.
                          W Piasecznie nie ma gdzie pójść, nie ma którędy pójść (czy pojechać rowerem), ale za to jest fontanna za osiem baniek, którą - jak jej zaraz nie zakręcą, to ją zaraz szlag trafi – bo zamarzająca woda rozsadzi rury.

> Mamy za to osiedla bez wjazdu i wyjazdu. Za Słowiczą ktoś powinien iść siedzieć.

Nie tylko za Słowiczą, za bloki w okolicach stadionu też, taki syf wystawić tuż przy wjeździe do miasta, to jest wstyd. Gdzie jest plan zagospodarowania przestrzennego, w fundamentach tej fontanny? Parę innych bloków „cudownie” wplecionych między domki jednorodzinne też cieszy oko widokiem.

> Chłop winił za tę sytuację wszystkich dookoła i wszystkich święt ych oraz zasłaniał się swoim słowem-wytrychem - on "nie mógł przecież nic zrobić".

Jakoś burmistrz Sandomierza i wójt Wilkowa (jest o tym artykuł na TVN24) mogli się dobrze zapisać swoim działaniem w umysłach ludzi. Naszego Józefa zapisano na taśmie w Szkle Kontaktowym. Z drugiej strony, może przez ten występ w Szkle ludziom się tak spodobał?

Co do drugiej tury, trzeba pójść i zagłosować przeciw Zalewskiemu, choćby na emeryta, jak o nim pisał Marcin. Chociaż piaseczyńska Platforma długo popierała Józefa Zalewskiego i dlatego ma u mnie dużą krechę, mimo zmiany stanowiska.
        • mo_nicka_ja Re: 2-ga tura w Piasecznie. 22.11.10, 16:35
          tu nawet nie chodzi o to NA KOGO głosować
          tylko na kogo NA PEWNO NIE
          :P

mieszkasz w Zalesiu i chyba mało ci do szczęścia Piaseczno potrzebne
          ja mieszkam w mieście i widze że główną zmianą od lat jest zagęszczająca sie zabudowa i ubywanie zieleni...
          szkoły i przedszkola - to chyba oczywistość że trzeba je budować równoczesnie z pozwalaniem na wybudowanie osiedli na kilkanaście tysięcy osób?
          ile szkół i przedszkoli wybudował Zalewski za swoich 2 kadencji W MIEŚCIE PIASECZNO?????
          ile parkingów?
          za czyich rządów nadbudowano w skandaliczny sposób starą substancję mieszkaniową w Piasecznie?
          oczywiście - to nie jest kwestia tylko burmistrza :)
          ale to burmistrz miasta i gminy firmuje swoim uśmiechem to co się tu dzieje
          dlaczego mielibyśmy jemu przypisywac tylko to co dobre a komus innemu braki? skoro się przyznaje do tego co sie udało to niech pamieta tez o tym czego NIE zrobił
          a sporo tego!
          • mamba11 Re: 2-ga tura w Piasecznie. 23.11.10, 13:15
            Z pewnością nie głosujmy na Zalewskiego.
            Ten człowiek nas olewa, nasze sprawy i bolączki i tak też czynią jemu podlegli urzędnicy i wszyscy śmieją się ludziom w twarz. A życie w Piasecznie z roku na rok staje się coraz gorsze: coraz więcej samochodów, coraz więcej mieszkań, coraz więcej ludzi, coraz więcej brudu, jeden żłobek, klika przedszkoli, w których brak miejsc, przepełnione szkoły, coraz trudniej rano wyjechać, coraz później wraca się po południu, nie ma gdzie pójść z dziećmi na spacer ............
            Na początku lipca zwróciłam się z zaopytaniem do Burmistrza w istotnej dla mnie sprawie, do chwili obecnej nie otrzymałam informacji o które poprosiłam. Rozmiawiałam już z prawnikami UMiG Piaseczno, ale oni z racji nieumiejętności rozwiązania sprawy (niedasię) z powrotem skierowli sprawę do Burmistrza. I tak mija kolejny, 5 już miesiąc oczekiwania na odpowiedź.
            Po co ma Pan adres mailowy Panie Zalewski? Skoro i tak "niedasię"?
            Szkoda gadać, a głosować trzeba na każdego tylko nie na Zalewskiego.
          • zawsze-meander Re: 2-ga tura w Piasecznie. 25.11.10, 19:01
            Fajnie ten temat się zaczął :

Zalewski Józef wygrywa z 38,05% poparciem.
            Druga (tradycyjnie) jest pani Bernacka-Rheims z 10,56% głosów.

Oczywiście wiecie, że w drugiej turze w 2006 r. Zalewski wygrał różnicą tylko 735 głosów.
            Z 22.000 mieszkańców głosujących w pierwszej turze, do urn w drugiej poszło tylko 15.600.
            Decyzji nie chciało podjąć aż 6.400 ( marcinów.brzezińskich)

Obecnie w wyborach uczestniczyło 23.650 mieszkańców. Aż 18.096 głosowało przeciwko Zalewskiemu. Zalewski dostał już na starcie o 1.500 głosów mniej niż cztery lata temu.

Nie dajmy się uśpić. Idźmy na wybory. Jest ogromna szansa na zmianę. Nie chciałeś Zalewskiego ? Trzymaj tak dalej.
      • tomjani Re: 2-ga tura w Piasecznie. 25.11.10, 20:43
        Z tego też względu w drugiej turze wyborów prezydenckich w 1995 roku, mając wybór między Szwendałą[/i] (na którego to głosowalem pięc lat wcześniej z przekonania ale okazał się plugawym wiarołomcą) a Kwachem a[i] który jaki jest i skad się wziął - każdy widział - pozostałem w domu...

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka