Dodaj do ulubionych

budowa ul. Bocianiej

26.06.12, 22:08
Decyzja zezwalająca na realizację inwestycji drogowej - budowa ul. Bocianiej na odcinku od skrzyżowania w rejonie ul. Albatrosów do skrzyżowania z ul. Powstańców Warszawy w Piasecznie
bip.piaseczno.pl/public/?id=114767
Obserwuj wątek
    • artsg Re: budowa ul. Bocianiej 26.06.12, 22:56
      3fx napisał:

> Decyzja zezwalająca na realizację inwestycji drogowej - budowa ul. Bocianiej na
      > odcinku od skrzyżowania w rejonie ul. Albatrosów do skrzyżowania z ul. Powstań
      > ców Warszawy w Piasecznie
      > bip.piaseczno.pl/public/?id=114767

Ciekawe zjawisko z tym remontem piaseczyńskich ulic.
      Bociania, Lotników i Saperów
      Ale to że to są najkrótsze ulice w Piasecznie to inna sprawa, bo wszystkie razem do kupy to się uzbiera może ze dwieście metrów. I jestem sie gotów założyć z każdym że to "inwestycje" pod wybory.
      • 3fx Re: budowa ul. Bocianiej 27.06.12, 08:42
        To ja się założę z Tobą, tylko wymyśl coś konkretnego.

Poświęć trochę czasu, przeczytaj sobie co znajduje się w budżecie Piaseczna, kiedy rozpoczęły się przygotowania do przebudowy tych ulic, jakie są plany na przebudowę kolejnych ulic i inne inwestycje, ile pieniędzy już zarezerwowano na poszczególne inwestycje w poprzednich latach. Wszystko jest dostępne, trzeba tylko chcieć to przeczytać, przemyśleć i wyciągnąć właściwe wnioski.

Coś Tobie się wydaje, coś gdzieś usłyszałeś, coś zakładasz i... wypisujesz to na forum.

I te trzy ulice w sumie będą miały jakieś 360 metrów, więc do swoich 200 metrów musisz dodać tylko... 80%.
        • artsg Re: budowa ul. Bocianiej 27.06.12, 08:48

> I te trzy ulice w sumie będą miały jakieś 360 metrów, więc do swoich 200 metrów
          > musisz dodać tylko... 80%.

Podaj w centymetrach albo w milimetrach to bedzie jeszcze lepiej wyglądać
          • 3fx Re: budowa ul. Bocianiej 27.06.12, 09:00
            Widzisz, nie potrafisz przyznać się do błędu, to takie trudne?
            I co już się nie zakładamy?

Ty i Twoi koledzy zachowujecie się jak dzieci. Przedstawiacie niestworzone historie, rzeczy wyssane z palca, szukacie taniej sensacji, a gdy ktoś Wam udowodni, że nie macie racji to zamiast powiedzieć "ok, przepraszam, nie miałem racji" wypisujecie kolejne bzdury.
            • artsg Re: budowa ul. Bocianiej 27.06.12, 09:24
              3fx napisał:

> Widzisz, nie potrafisz przyznać się do błędu, to takie trudne?
              > I co już się nie zakładamy?
              >
              > Ty i Twoi koledzy zachowujecie się jak dzieci. Przedstawiacie niestworzone hist
              > orie, rzeczy wyssane z palca, szukacie taniej sensacji, a gdy ktoś Wam udowodni
              > , że nie macie racji to zamiast powiedzieć "ok, przepraszam, nie miałem racji"
              > wypisujecie kolejne bzdury.

Nie mam nic przeciwko temu że remontuje sie ulice czy buduje orliki ale to że wykorzystuje sie to do celów propagandowych. Po za tym temu zasyfionemu przez lata miastu należą sie remonty jak psu buda. Jednak należy to robić kompleksowo i z sensem, bo cóż z tego że miasto powiedzmy że wyładnieje jak nie daje sie do niego wjechać czy wyjechać. Ot choćby popatrz na sąsiedni wątek gdzie ktoś pyta czy na przejechanie piętnastu kilometrów wystarczy mu półtorej godziny
              • mo_nicka_ja Re: budowa ul. Bocianiej 27.06.12, 10:24
                lubisz pisać, wygłaszać sądy
                nawet jak nic nie wiesz na dany temat

akurat Bociania - to nie żaden remont jak na przytaczanych przez ciebie ulicach Lotników czy Saperów
                tu jest budowa NOWEGO odcinka
                nareszcie, po 15 latach od zaplanowania tej całej ulicy
                było sporo protestów zdaje się ale sławetna firma M-H już dawno na własny koszt (w ramach odszkodowania za zajęcie terenu przy Arkadii) miała wybudować tę uliczkę między Albatrosów a Słowiczą - ciekawe czy wyegzekwują od nich choc kasę?

ciekawe kiedy zaczną budować...
                • mamba11 Re: budowa ul. Bocianiej 27.06.12, 14:06
                  Gratuluję pierwszej merytorycznej wypowiedzi w tym temacie.
                  (A tym którzy chcą tylko skrytykować innych i pokłócić się z kimś - dziękujemy.)
                  Właśnie spojrzałam na mapę, czy to oznacza, że będzie przebitka do Powstańców?
              • 3fx Re: budowa ul. Bocianiej 27.06.12, 13:05
                artsg napisał:
                > Nie mam nic przeciwko temu że remontuje sie ulice czy buduje orliki ale to że w
                > ykorzystuje sie to do celów propagandowych. Po za tym temu zasyfionemu przez la
                > ta miastu należą sie remonty jak psu buda. Jednak należy to robić kompleksowo i
                > z sensem, bo cóż z tego że miasto powiedzmy że wyładnieje jak nie daje sie do
                > niego wjechać czy wyjechać. Ot choćby popatrz na sąsiedni wątek gdzie ktoś pyta
                > czy na przejechanie piętnastu kilometrów wystarczy mu półtorej godziny

To, że coś wykorzystuje się do celów propagandowych napisałeś tylko Ty i jak się okazało nie potrafisz nawet tego udowodnić. Za to ja mogę Tobie udowodnić, że zostało to zaplanowane dużo wcześniej i jest realizowane zgodnie z harmonogramem. Gdybyś posłuchał mojej rady to wiedziałbyś na jakim etapie jeżeli chodzi o projektowanie i zapewnienie finansowania są takie inwestycje jak kompletna przebudowa ulicy Powstańców Warszawy, modernizacja dworca PKP, stworzenie P&R przy dworcu, budowa mostów (zamiast obecnych przepustów) nad Kanałem Piaseczyńskim w ul. Wojska Polskiego i Kniaziewicza wraz z przebudową fragmantów ulic i wiele innych ważnych inwestycji.

Ale oczywiście pewnie uznasz, że wymienione przeze mnie inwestycje, które tak naprawdę są w realizacji (ale jeszcze nie w budowie) to też tylko "kiełbasa wyborcza". Rondo przy Almie to też nic takiego? - pamiętasz ile wypadków było zanim powstało, a ile wydarzyło się od przebudowy?

Temat dojazdu do Warszawy był wielokrotnie wałkowany, wszystko jest dostępne w sieci i akurat władze Piaseczna mają na to taki sam wpływ jak na opady deszczu na Saharze. Poczytaj sobie kto odpowiada za budowę/przebudowę DK79 (dla nas Puławska), S7, 721-bis, czy linii kolejowej nr 8 na interesujących nas odcinkach.

To tyle.
                  • artsg Re: budowa ul. Bocianiej 28.09.12, 09:28
                    vym3 napisał:

> 3fx wielkie dzięki!!! Genialne!!! Nareszcie wziął ogon pod siebie!

A może ty coś wiesz na temat tych budów????

"takie inwestycje jak kompletna przebudowa ulicy Powstańców Warszawy, modernizacja dworca PKP, stworzenie P&R przy dworcu, budowa mostów (zamiast obecnych przepustów) nad Kanałem Piaseczyńskim w ul. Wojska Polskiego i Kniaziewicza wraz z przebudową fragmantów ulic i wiele innych ważnych inwestycji.

Ale oczywiście pewnie uznasz, że wymienione przeze mnie inwestycje, które tak naprawdę są w realizacji (ale jeszcze nie w budowie) to też tylko "kiełbasa wyborcza"."
                • tomjani Re: budowa ul. Bocianiej 28.06.12, 09:44
                  3fx napisał:

> kompletna przebudowa ulicy Powstańców Warszawy, modernizacja dworca PKP, stworzenie
                  > P&R przy dworcu,

I tak będzie można to wszystko OKDR jeśli nie zostanie kompletnie zrewidowany układ ulic tworzących główne ciągi komunikacyjne w Piasecznie. Przykład pierwszy z brzegu - to właśnie Powstańców Warszawy, tworząca taki ciąg komunikacyjny z ul. Dworcową. Tyle że akurat jadąc na wprost przez skrzyżowanie Dworcowej z JPII nie wjedzie się bynajmniej w Powstańców Warszawy, lecz w równoległą do niej uliczkę, która po chwili połączy się z Fabryczną i odrzuci od Powstańców Warszawy daleko. Gdyby znałazło się jeszcze miejsce - należałoby zrobić bezpiośrednie połączenie owego króciutkiego przedłużenia Dworcowej za skrzyżowaniem z JP2 z Powstańców Warszawy, a obecne skrzyżowanie tej ostatniej z Dworcową zlikwidować, a przynajmniej skasować lewoskręt z JPII. Niestety na osi przedłużenia Dworcowej stoi kościół, a od Powstańców Warszawy oddziela ją niska zabudowa w dużym zagęszczeniu. Nowa, a więc wybudowana kompletnie bez głowy, liczyl się tylko doraźnty zysk handlarza nieruchomościami oraz developera. Pozostaje więc chyba tylko... tunel, który niechybnie będzie zalewany podczas większych opadów (patrz Globusowa i Dźwigowa na Włochach). Pozostawienie zaś obecnego stanu rzeczy będzie skutkowało korkowaniem się Dworcowej i JPII przez sktręcające w lewo pojazdy, a teraz dodatkowo pogorszy sytuację obecność Biedronki.

> budowa mostów (zamiast obecnych przepustów) nad Kanałem Piaseczyńskim w
                  > ul. Wojska Polskiego i Kniaziewicza

??? :Kanał Piaseczczyński znajduje sie w Warszawie. W Piasecznie jest rzeka Perełka, nie żaden kanał!

> Poczytaj sobie kto odpowiada za budowę/przebudowę DK79 (dla nas Puławska), S7, 721-
                  > bis, czy linii kolejowej nr 8 na interesujących nas odcinkach.

Po prawdzie to GDAKA ma w głębokiej doopie Puławską, czy DK79 na odcinku Piaseczno - Góra Kalwaria (a półpaśce dla rowerów i innego ruchu powolnego po obydwu stronach jezdni byłyby tam bardzo na miejscu). Oni wspierani przez SIUŚKOM usiłują wysępić niewyobrażalną kasę na budowę tzw. Puławskiej - Bis, która betonowymi klocami swoich estakad przytłoczy sielskie dotąd tereny na zachód od Piaseczna :,-(
                  • mo_nicka_ja Re: budowa ul. Bocianiej 28.06.12, 12:27
                    > Dworcowej stoi kościół, a od Powstańców Warszawy oddziela ją niska zabudowa w d
                    > użym zagęszczeniu. Nowa, a więc wybudowana kompletnie bez głowy, liczyl się tyl
                    > ko doraźnty zysk handlarza nieruchomościami oraz developera. Pozostaje więc chy

chyba żyjemy w różnych czasoprzestrzeniach
                    gdzie między Słowiczą a Powstańców jest NOWA w dodatku developerska zabudowa???
                    działki są obecnie niemożebnie dogęszczane POMIĘDZY starą istniejącą odkąd sięgnę pamięcią zabudową
                    akurat jedyny niezabudowany kawałek to miejsce gdzie przebiją ulice Bocianią

ja akurat nie rozumiem pchających się Dworcową i Powstańców, można pojechać prosto Jarząbka i wyskoczyć na Nową, można skręcić w Nadarzyńską i dojechać do Wojska Polskiego można wyskoczyć na obwodnicę, jakoś wątpię by ten ruch to sami mieszkający przy Dworcowej...

> Warszawy daleko. Gdyby znałazło się jeszcze miejsce - należałoby zrobić bezpioś
                    > rednie połączenie owego króciutkiego przedłużenia Dworcowej za skrzyżowaniem z
                    > JP2 z Powstańców Warszawy, a obecne skrzyżowanie tej ostatniej z Dworcową zlikw
                    > idować, a przynajmniej skasować lewoskręt z JPII. Niestety na osi przedłużenia

to przedłużenie Dworcowej to żadne przedłużenie Dworcowej tylko Jarząbka i ciąg dalszy to już również Jarząbka, lata temu zmieniono nazwę tego odcinka z Fabrycznej na takową
                    pomysł wpuszczenia ruchu w Słowiczą albo może w króciutki odcinek Fabrycznej gdzie nie ma nawet chodnika a domy stoją tuż przy ulicy praktycznie - ??????? skąd ci się takie pomysły biorą?
                    faktem jest że jak przebudują ul. Bociana część ruchu może właśnie pójść w Słowiczą do skrzyżowania z Bocianią i do Powstańców
                    choć niezbyt to bezpieczne, na rogu koło kościoła wszyscy ścinają zakręt i stłuczek już tam parę było, a że dzieci do szkoły tędy chodzą to zdecydowanie zwiększanie ruchu nie będzie dobrym pomysłem

a co przebudowy S79 - gdyby jakiś urzędnik nie zapomniał papierka złożyć we właściwym momencie to już by była przebudowywana od 2009, termin przegapili nasi ulubieńcy i mamy to co mamy
                    • tomjani Re: budowa ul. Bocianiej 28.06.12, 13:49
                      mo_nicka_ja napisała:

> gdzie między Słowiczą a Powstańców jest NOWA w dodatku developerska zabudowa???

Pisałem wyraźnie o niskiej zabudowie, a że jest w miarę nowa - wywnioskowałem na podstawie jej zagęszczenia, nie to co typowe domki z ogródkiem. Zapewne się mylę, skoro twierdzisz inaczej.
                      Bez względu jednak na powyższe - developer dał ciała na całej linii, w tym także stawiając bloki Osiedla im. Słowika, bowiem miał gdzieś komunikację, byle tylko przyznany mu kawałek gruntu jak najintensywniej zabudować. Podczas spotkania ŁnM z prof. Królikowskim, o którym wspominałem gdzie indziej - prelegent zwrócił uwagę że efektem takiej radosnej twórczości developerów staje się nie tyle miasto, co konglomerat projektowanych niezależnie jedno od drugiego osiedli, których głowne osie komunikacyjne łączą się w sposób uskokowy - dokładnie tak jak widzimy na przykładzie Arkadii (ul. Dworcowa) oraz Słowicza (Powstańców Warszawy).

> akurat jedyny niezabudowany kawałek to miejsce gdzie przebiją ulice Bocianią

W efekcie da to dodatkowy wjazd z osiedla na tranzytową ul. Powstańców Warszawy, ale przejazdu z Dworcowej na tę ostatnią nijak nie ułatwi, ul Albatrosów zdecydowanie nie nadaje do przejęcia ruchu tranzytowego, ponieważ bez względu na to że leży niemal na osi Dworcowej, to wjechać tam można tylko klucząc ulicami Jarząbka oraz Czyżyków.

> ja akurat nie rozumiem pchających się Dworcową i Powstańców, można pojechać pro
                      > sto Jarząbka i wyskoczyć na Nową, można skręcić w Nadarzyńską i dojechać do Woj
                      > ska Polskiego można wyskoczyć na obwodnicę,

Można, ale drogi nadkłada się od pyty, zwlaszcza w tym drugim przypadku. Działa też efekt psychologiczny: widzi się zakręt Jarząbka w stronę przeciwną od tej w którą chciałoby się skręcić, więc się taki wariant odrzuca w przedbiegach. Myśli się: "a postoję sobie na JP2 nawet jeszcze i te 3 zmiany świateł, a potem już Powstańców Warszawy praktycznie bez zatrzymania". Mało go w tym momencie obchodzi że przez te 3 zmiany świateł korek jaki uformowal się za nim na Dworcowej zdążył sięgnąć stacji PKP. Kto będzie pchał się z Dworcowej w jeszcze ciaśniejszą Nadarzynską, zwlaszcza jak nie zna dobrze miasta i nie ma pewności że w pewej chwili trafi na bramę zamkniętego osiedla i w najlepszym wypadku będzie zmuszony wracać jakąś równoległa uliczką aby w końcu wypaść z powrotem na Dworcową jakieś 100 metrów od miejsca z w którym z niej zjechał? Albo jeśli zna miasto nieco tylko lepiej - ma podstawy się obawiać że dłuuugo sobie postoi przed wjazdem na ul. WP.

> jakoś wątpię by ten ruch to sami mieszkający przy Dworcowej...

Oczywiście że nie tylko. Są tam z pewnością i mieszkańcy Zalesia Dolnego, Gołkowa, Głoskowa, Jazgarzewa i dalszych miejscowości. Trudno im się dziwić że instynkt podpowiada im aby skręcić w Dworcową, tak jak od niepamiętych czasów czyniły bezpośrednie PKS-y z Grójca i Głoskowa do Warszawy, zamiast pchać się w kierunku centrum. Ul. WP istnieje zresztą stosunkowo niedługo, wcześniej jak już wielokrotnie pisałem - biegł w tym miejscu pociuchciowy nasyp ze ścieżką. Przed zbudowaniem ul WP trzeba było jeszcze dodatkowo kluczyć ul Kościuszki (w kierunku Góry Kalwarii) i Wschodnią aby trafić na ul. Sierakowskiego (d. Warszawską) jako że ul. Kościuszki od strony Warszawy była jednokierunkowa. Trudno jest niektórym zmienić nawyki nabyte kilkanaście a może kilkadziesiąt lat temu, zanim jeszcze brykę sobie kupili.

> pomysł wpuszczenia ruchu w Słowiczą albo może w króciutki odcinek Fabrycznej gdzie
                      > nie ma nawet chodnika a domy stoją tuż przy ulicy praktycznie - ??????? skąd ci się takie
                      > pomysły biorą?

Tylko i wyłacznie z chęci wyeliminowania fatalnego, skutkującego korkami na całej długości ul Dworcowej uskoku na odcinku Dworcowa - JPII - Powstańców Warszawy, z dwoma kolejnymi zakrętami, najpierw w prawo potem w lewo na wąziutkich, pozbawionych wszelkich pasów do skrętów ulicach. Zarazem widząc podobnie jak Ty do jakiego stopnia zapchali tam każdy skrawek terenu - zdaję sobie sprawę że w grę mógłby wchodzić jedynie tunel.

> faktem jest że jak przebudują ul. Bociana część ruchu może właśnie pójść w Słowiczą
                      > do skrzyżowania z Bocianią i do Powstańców

Całkiem prawdopodobne. Wjazd z Dworcowej w Słowiczą też wygląda "fajnie" podobnie jak w Albatrosów: ten podwójny wiraż Jarząbka - Fabryczna - Słowicza. I to akurat przed samym kościołem! Dojdzie tam pewnie do serii spektakularnych wypadków z udziałem samochodziarzy którym się bardzo śpieszy do zajęcia swojego miejsca w... korku na Puławskiej, i na stanowcze życzenie mieszkańców osiedla skończy się interwencją... śpiącej policji która wyeliminuje ruch tranzytowy ze Słowiczej, czyli sytuacja wróci do punktu wyjścia.

> choć niezbyt to bezpieczne, na rogu koło kościoła wszyscy ścinają zakręt i stłuczek już tam
                      > parę było, a że dzieci do szkoły tędy chodzą to zdecydowanie zwiększanie ruchu
                      > nie będzie dobrym pomysłem

No! Możesz mi wierzyć lub nie, ale poprzedni swój akapit napisałem zanim przeczytałem to co wyżej. Znaczy - myślimy podobnie :O)

> a co przebudowy S79 - gdyby jakiś urzędnik nie zapomniał papierka złożyć we wła
                      > ściwym momencie to już by była przebudowywana od 2009, termin przegapili nasi u
                      > lubieńcy i mamy to co mamy.

Albo i uznali że taka przebudowa w ograniczonym zakresie, o jakim pisałem poprzednio - to dla GDAKA marny interes. Oni chcieliby pójść od razu na całość, fundując mieszkańcom Żabieńca, Pilawy, Baniochy, Tomic. Kątów, Mikówca - expresówkę z dwiema jezdniami conajmniej po 2 pasy w każdą ze stron, gigantycznymi wywłaszczeniami i wyburzeniami, o wycinkach na terenie Lasów Chojnowskich już nie mówiąc, huczącymi klocami żelbetowtych estakad nad skrzyżowaniami z lokalnymi drogami, a na koniec okaże się że pobito kolejny rekord świata co do kosztów budowy dróg (oczywiście w kategoriach pozaalpejskich) należący dotąd do warszawskiej S-8. I że będzie kolejny interes do zrobienia za następnych kilkanaście lat, gdy te kloce zaczną się walić, tak jak to się dzieje z estakadami Trasy AK oraz Hynka nad Żwirki i Wigury.
                      • mo_nicka_ja Re: budowa ul. Bocianiej 28.06.12, 23:09
                        w typowych domkach z ogródkiem ludzie sie rozmnażają
                        a że działki w mieście drogie to obok domu pączkuje drugi, przyjrzyj się kiedyś na ilu działkach stoją po dwa domy

wiesz, żarty mają to do siebie że powtarzane raz po raz robia się czerstwe
                        dotyczy to również powtarzanych "śmiesznych" określeń typu osiedle im. Słowika - osiedle przyjęło swą nazwę Słowicza od ulicy Słowiczej a nie od nazwiska, twoje ciągłe przekręcanie wszystkich nazw jest męczące, niezabawne i robi z ciebie upierdliwego wujcia co się najgłośniej śmieje ze swoich dowcipów na imieninach u stryjny

przy okazji: z łaski swojej nie zdrabniaj mego imienia, raz już prosiłam

układ ulic jest w tym rejonie stary, kiedyś tu nie było już miasta tylko wieś, nie mam pojęcia na ile to planowano przed wojną, jeszcze nie tak dawno w miejscu przejścia z sygnalizatorami była kuźnia - deweloperzy i ich radosna twórczość nie mają akurat tu za wiele do powiedzenia
                        prędzej należy spojrzeć co nam szykują w przestrzeni między Nadarzyńską a Sienkiewicza bo tu faktycznie się dzieje i dziać będzie

> Kto będzie pchał się z Dworcowej w jeszcze ciaśniejszą Nadarzynską, zwlaszcza jak nie zna
                        > dobrze miasta i nie ma pewności że w pewej chwili trafi na bramę zamkniętego osiedla i w
                        > najlepszym wypadku będzie zmuszony wracać jakąś równoległa uliczką aby w końcu
                        > wypaść z powrotem na Dworcową jakieś 100 metrów od miejsca z w którym z niej zjechał?
                        > Albo jeśli zna miasto nieco tylko lepiej - ma podstawy się obawiać że dłuuugo sobie postoi
                        > przed wjazdem na ul. WP.

znowu różne czasoprzestrzenie
                        Nadarzyńska jest dokładnie taka sama jak Dworcowa, asfalt może nawet lepszy, prosta jak w pysk strzelił aż do Bema i widac na przestrzał że szlabanów nie ma
                        do tego nie wierzę w klapki na oczach kierowców, potrafią się kanałami przekradać by ominąć korki na Puławskiej, a po mieście nie potrafią się poruszać? po sznurku do pracy - z pracy? zakładam że jeżdżą na zakupy, do lekarza, do znajomych a Nadarzyńska to już nie zadupie od ładnych paru lat i ludziska wiedzą że jest przejezdna

> Ul. WP istnieje zresztą stosunkowo niedługo, wcześniej jak już wielokrotnie pisałem - biegł
                        > w tym miejscu pociuchciowy nasyp ze ścieżką. Przed zbudowaniem ul WP trzeba było
                        > jeszcze dodatkowo kluczyć ul Kościuszki (w kierunku Góry Kalwarii) i Wschodnią aby trafić
                        > na ul. Sierakowskiego (d. Warszawską) jako że ul. Kościuszki od strony Warszawy była
                        > jednokierunkowa. Trudno jest niektórym zmienić nawyki nabyte kilkanaście a może
                        > kilkadziesiąt lat temu, zanim jeszcze brykę sobie kupili.

masz specyficzne pojęcie na temat ludzkiej natury
                        jestem tutejsza, nasyp pamiętam, pamiętam też że ta ulica już kilkanaście lat istnieje, biorąc pod uwagę że połowa mieszkańców to przyjezdni to dla nich istnienie Wojska Polskiego w takiej postaci jest bardziej oczywiste niż dla ciebie
                        w zamierzchłych czasach nie trzeba było kluczyć bo ulica w centrum miasta była dwukierunkowa, to akurat dość dawno sie zmieniło bo jakoś 20 lat temu

co do przebudowy drogi to o ile pamiętam wykupy gruntu są zrobione , może nie na całej długości ale już od paru lat było to robione, nie wiem czy i wycinki juz nie było kawałkami?
                        ta droga musi być zrobiona, tak, po dwa pasy ruchu plus drogi ruchu lokalnego
                        to jest droga śmierci, nic nie poradzisz że okolica się rozwija i ruch rośnie, nie mam ochoty na więcej ofiar niż już było
                        jeśli wycięcie pasa drzew będzie ceną za ocalenie kilku ludzi... ta droga jest w fatalnym stanie

nie ma co człowieku, ciężko być tobą, te apokaliptyczne wizji o czym nie rozmawiasz - chyba w nocy straszne koszmary miewasz
                        • tomjani Re: budowa ul. Bocianiej 29.06.12, 23:57
                          mo_nicka_ja napisała:

> w typowych domkach z ogródkiem ludzie sie rozmnażają
                          > a że działki w mieście drogie to obok domu pączkuje drugi, przyjrzyj się kiedyś
                          > na ilu działkach stoją po dwa domy

Tak wnikliwie się nie przyglądałem, spodziewałem się raczej że polityką fiskalną wymuszono zrzeczenie się częsci działki na rzecz obcych.
                          >
                          > osiedle im. Słowika - osiedle przyjęło swą nazwę Słowicza od ulicy Słowiczej a nie od
                          > nazwiska

A GROM nie przyjął nazwy od imienia generała Gromosława? ;-)

> przy okazji: z łaski swojej nie zdrabniaj mego imienia, raz już prosiłam

A to szczerze przepraszam, więcej już nie będę. Myślałem że Twój nick takie zdrobnienie podpowiada, i w myślach nazywałem Cię tak od początku :O)
                          >
                          > w miejsc u przejścia z sygnalizatorami była kuźnia - deweloperzy i ich radosna twórczość
                          > nie mają akurat tu za wiele do powiedzenia

No nie, to bylo wszak do przewisdzenia że takie łamańce (Dworcowa - JPII - Powstańców Warszawy) będą skutkować absurdalnym tamowaniem ruchu przez sznury skręcających samochodów. Trza było rozplanować osiedle tak aby przedłużenie Dworcowej biegło dalej na przestrzal, mniej więcej po Albatrosów, a z Powstańców Warszawy zrobić uliczkę lokalną. Ten objazd autobusu 710 prrzed wjazdem do Piasczna też wygląda cokolwiek kuriozalnie. Dlaczrgo zrobili Chyliczkwską jednokierunkową? Czy w porannym szczycie panuje tam taki masakryczny ruch, bo tego nie miałem okazji widzieć?

> prędzej należy spojrzeć co nam szykują w przestrzeni między Nadarzyńską a Sienk
                          > iewicza bo tu faktycznie się dzieje i dziać będzie

Współczuję mieszkającym tam od wielu pokoleń wlascicielom domków z ogródkiem, może jeszczei ze spacerującymi kurkami lub gołębiami. Już raz ucierpieli za sprawą POwodzi z roku 2010 nie z własnej winy. Teraz pewnie ich w końcu stamtąd wyrugują, proponując w najlepszym razie apartamenty 29mkw....

> Nadarzyńska jest dokładnie taka sama jak Dworcowa, asfalt może nawet lepszy, prosta
                          > jak w pysk strzelił aż do Bema i widac na przestrzał że szlabanów nie ma

No, może faktycznie widać, jak się patrzy w bok zamiast przed maskę auta. Ale skąd wiedzieć można zawczasu że nagle nie pojawi się znak zakazu wjazdu, kierujący ruch np. z powrotem do Sienkiewicza? W Piasecznie takie numery nie powinny dziwić.

> do tego nie wierzę w klapki na oczach kierowców, potrafią się kanałami
                          > przekradać by ominąć korki na Puławskiej,

Hehe, przepychając się przez jakąś Przepiórczą, Indyczą i inne zaulki Dąbrówki rowerem parę lat temu ujrzałem wywieszony na płocie jednej z posesji kawal poszarzałej dykty z nasmarowanym czarnymi kulfonami napisem o treści: Prosimy o powolną jazdę. Kurzy się. A więc to iomijającym korek na Puławskiej tak się śpieszy :-DDDD

> a po mieście nie potrafią się poruszać? po sznurku do pracy - z pracy? zakładam że jeżdżą
                          > na zakupy, do lekarza, do znajomych a Nadarzyńska to już nie zadupie od ładnych paru lat
                          > i ludziska wiedzą że jest przejezdna

Ale może działać też owczy pęd: wszyscy stoją w korku to jak też postoję. Z jakiej racji akurat ja miałbym szukać objazdu? Aby ci co stoją za mną skorzystali i pojechali krótszą drogą, i jeszcze mnie wyprzedzili jeśli na tym objeździe wpadnę w kolejny korek?
                          >

> istnienie Wojska Polskiego w takiej postaci jest bardziej oczywiste niż dla ciebie

Niemniej jednak widywaalem (co pradwa po południu, w stonę Zalesia) korki i na Sienkiewicza. Jeżeli podobnie, tylko w drugą stronę jest rano, to i nie dziwota że się skręca w pozornie pustą Dworcową nie wiedząc że zaraz za zakrętem zaczyna się i tam korek, co gorsze praktycznie stojący, z powodui owych łamańców na sąsiednich skrzyżowaniach.

> w zamierzchłych czasach nie trzeba było kluczyć bo ulica w centrum miasta była
                          > dwukierunkowa, to akurat dość dawno sie zmieniło bo jakoś 20 lat temu

Tymczasem WP (wcześniej Hanki Sawickiej) aż tak długo chyba nie istnieje?

> ta droga musi być zrobiona, tak, po dwa pasy ruchu plus drogi ruchu lokalnego
                          > to jest droga śmierci, nic nie poradzisz że okolica się rozwija i ruch rośnie,
                          > nie mam ochoty na więcej ofiar niż już było

Droga dwujezdnioa też niejedno ma imię. Może to być nadal "zwykła", tylko nieco szersza droga, ewent. z barierką na wąskim pasie rozdzielającym aby prawdopodobieństwo czołówek wyeliminować. Ale to jedyna różnica: byłyby utwardzone pobocza po których w miarę bezpiecznie można poruszać się rowerem, na skrzyżowaniach takich jak w Żabieńcu, Pilawie, Baniosze i gdzieś tam jeszcze działałaby sygnalizacja świetlna, a na przecieciach z ważniejszymi ciągami pieszo - turystycznymi (np. gruntową drogą Czarnów - Spalona) funkcjonowałyby światła na guzik. Ale z tego co piszez - ma to być coś przeciwnego: istny kombinat transportowy, z drogami ruchu lokalnego (i ile one powstaną, często ich budowę odkłada się ac calendar grecas, stawiając jednak barierki po obu stronach jezdni, co wyklucza ruch pieszych a rowerzystów naraża na śmiertelne niebezpieczeństwo), klocami estakad nad skrzyżowaniami z ważniejszymi drogami lokalnymi (i tak, można się spodziewać takowej w Pilawie nad drogą do Chojnowa i Czarnego Lasu, ale do Zalesia Górnego już niekoniecznie: aby od strony Góry Kalwarii pojechać do Zalesia trzeba będzie w takim wypadku nadłożyć drogi aż do... Żabieńca (bo tam obniżenie doliny Jeziorki będzie sprzyjać budowie kolejnej estakady) lub przebić łącznik do wspomnianej szosy Pilawa - Czarny Las, np. asfaltując gruntową dziś uliczkę Braci Czapskich (mój wujek byl jednym z nich, tym który jako jedyny uniknął hitlerowskiej egzekucji) i wtłaczając ruch z kierunku Zalesia pomiędzy zabudowania Pilawy. Zachęcająca perspektywa, co? Nie mówiąc już o grzybiarzach: aby przekroczyć krajówkę idąc np. z Czarnowa w kierunku Zalesia trzeba będzie dymać aż do Pilawy i z powrotem. Taki jest wybór: albo droga przyjazna ludziom, która w minimalnym tylko stopniu utrudni normalne życie, albo samochodom pozwalająć śmigać ile fabryka dała.

> jeśli wycięcie pasa drzew będzie ceną za ocalenie kilku ludzi... ta droga jest
                          > w fatalnym stanie

A co do tego ostatniego pełna zgoda: parę lat temu sam omal nie uległem wypadkowi jako pasażer samochodu skręcającego w Pilawie w kierunku Piaseczna. Jakiś qt#$^&* nadjeżdżający od strony Piaseczna wlókl się za inmym samochodem mając podobnie jak on włączony prawy kierunkowskaz, ale gdy ten pierwszy skręcił - tamten. zamiast skręcić w ślad za nim... dał po garach i pojechał prosto Ale dla uniknięcia podobnego wypaku niepotrzebna jest od razu estakada i ślimaki, wystarczyłoby lekkie rozsunięcie obydwu pasów ruchu aby wyjeżdżający z drogi podporządkowanej nie musiał wstrzeliwać się w luki jednocześnie z obywdu kierunków.
                          >
                          > nie ma co człowieku, ciężko być tobą, te apokaliptyczne wizji o czym nie rozmaw
                          > iasz - chyba w nocy straszne koszmary miewasz

Sczerze: czy sama spodziewałaś się kiedykolwiek że Perełka sprawi taki POtop? To nawet nie był koszmar, to tragikomedia.
      • tomjani Re: budowa ul. Bocianiej 28.06.12, 14:25
        artsg napisał:

> Bociania, Lotników i Saperów
        > Ale to że to są najkrótsze ulice w Piasecznie to inna sprawa, bo wszystkie raze
        > m do kupy to się uzbiera może ze dwieście metrów. I jestem sie gotów założyć z
        > każdym że to "inwestycje" pod wybory.

Do wyborów qpa czasu, dużo więcej niż spodziwany czas budowy, więc aż takich spisków syjonistycznych bym nie wietrzył. Już raczej obstawiałbym, że faktycznym celem przebicia ul. Bocianiej do Powstańców Warszawy jest skręcenie lodów na owym niezabudowanym jeszcze skrawku ziemi, o jakim Moniczka pisała. Jest tam coś co z góry wygląda na minibazarek z blaszanymi budami - budowa drogi będzie znakomitym pretextem aby go zlikwidować napędzając klientów nowej Biedronce, a na zwolnione miejsce wciśnie się po obu stronach nowej Bocianiej kolejne gargamele. Bociania ma po prostu zapewnić należyty dojazd do nich.
        • arek.stanczak Re: budowa ul. Bocianiej 29.06.12, 09:09
          No nie mogę ... kolejny Maciarewicz. Spisek ! Wszędzie spisek !

Chłopie, odpuść, bo kompromitujesz się swoimi wypowiedziami dając wyraźnie do zrozumienia, że nie masz pojęcia kompletnie żadnego. Usłyszałeś temat ulicy Bocianiej i wynalazłeś spisek, a tak naprawdę wystarczy poszukać w budżetach Gminy sprzed kilku lat, kiedy to było planowane. O żadnej Biedronce nikt wtedy jeszcze nawet nie marzył ...

Trolujesz na tym forum - piszą Ci o tym kolejne osoby, a Ty nic. Nas to najzwyczajniej męczy ... uważasz że to Twoje przekręcanie wszystkich nazw jest zabawne ? Jest żałosne i dziecinne. Wyluzuj proszę trochę bo non stop bijesz polityczną pianę wszędzie. To naprawdę cholernie męczy ...
        • 3alfa.alfa Re: budowa ul. Bocianiej 20.10.13, 00:11
          tomjani napisał:

> artsg napisał:
          >
          > > Bociania, Lotników i Saperów
          > > Ale to że to są najkrótsze ulice w Piasecznie to inna sprawa, bo wszystki
          > e raze
          > > m do kupy to się uzbiera może ze dwieście metrów. I jestem sie gotów zało
          > żyć z
          > > każdym że to "inwestycje" pod wybory.
          >
          > Do wyborów qpa czasu, dużo więcej niż spodziwany czas budowy, więc aż takich [i
          > ]spisków syjonistycznych[/i] bym nie wietrzył.

Okazuje sie że jednak ta inwestycja będzie robiona po wybory
    • nowdar1 Re: budowa ul. Bocianiej 27.06.12, 21:10
      Ten kawałek ulicy Bocianiej na pewno się przyda tylko jestem ciekaw jak to w efekcie będzie wyglądało czy ten wyjazd będzie tak wąski i z łaski jak teraz przy aptece czy może jednak będzie to ulica i wyjazd z prawdziwego zdarzenia a może i skrzyżowanie równorzędne bo na światła bym nie liczył chociaż dzieci do szkoły na pewno by miały bezpieczniejszą drogę.
      • mo_nicka_ja Re: budowa ul. Bocianiej 27.06.12, 22:17
        z tego co pamiętam to w planach było po jednym pasie a na wyjeździe miały być dwa pasy w lewo i jeden w prawo
        ale na czym stanęło nie wiem

ciekawe jak cały ten obszar rozwiążą komunikacyjnie, niby poszerzenie Powstańców dla samochodziarzy pożądane ale szkoda tych resztek zieleni
        • zawsze-meander Re: budowa ul. Bocianiej 29.06.12, 01:33
          Ul. Bociania była w planach, potem zapewne dzięki działaniom p. radnej O. została z planów usunięta i wróciła dopiero po działaniach radnego poprzedniej kadencji p. Choińskiego.
          Pani radna - również obecnej kadencji ma działkę między Słowiczą i Powstańców Warszawy. Obok stoją blaszane garaże a nie żaden bazarek.
          Jest to nie tyle połączenie Słowiczej z Powstańców Warszawy, co zapewnienie kolejnego wyjazdu z dużego osiedla. Przy okazji kilka budynków uzyska wreszcie dostęp do drogi publicznej.
          W przypadku Osiedla Słowicza to nie deweloper dał D... On osiągnął wszystko to co chciał.
          D... dały wszystkie piaseczyńskie urzędy budowlane. Gmina, później starostwo i na koniec PiNB - pilnowały interesu dewelopera, a nie przyszłych właścicieli lokali. O obowiązku pilnowania przestrzegania prawa budowlanego lepiej nawet nie wspominać. Dzięki temu deweloper nie wybudował 1430 miejsc parkingowych. Kto winien ? Na 100% nie obecna władze, ale te, które dzierżyły władzę przed rokiem 2010r.
          Dopowiem jeszcze, że oprócz Bocianiej powstanie również ul. Tukanów ( od strony Nowej ),
          Od Powstańców Warszawy do ul. Jarząbka.
          Dla kogo ? Dla 1/5 mieszkańców miasta Piaseczna.
          • tomjani Re: budowa ul. Bocianiej 29.06.12, 08:24
            zawsze-meander napisał:

> W przypadku Osiedla Słowicza to nie deweloper dał D... On osiągnął wszystko to
            > co chciał.
            > D... dały wszystkie piaseczyńskie urzędy budowlane. Gmina, później starostwo i na koniec
            > PiNB - pilnowały interesu dewelopera, a nie przyszłych właścicieli lokali. O obowiązku
            > pilnowania przestrzegania prawa budowlanego lepiej nawet nie wspominać.

Należałoby wobec powyższego powiedzieć: Nie tylko developer dał doopy. Można też orzec że mafia developerska, mająca w kieszeni waadze i urzędy szczebli wszelakich jest faktem.

> Dzięki temu deweloper nie wybudował 1430 miejsc parkingowych.

A tu jeszcze mają zniknąć owe blaszane garaże w miejscu przyszłej Bocianiej...

> Kto winien ? Na 100% nie obecna władze, ale te, które dzierżyły władzę przed rokiem 2010r.

No przecie to dokładnie te same waadze! Klasyczna karuzela stanowisk: na miejsce burmistrza Zalewajskiego przyszedł jego dotychczasowy zastępca Chytrusek!

> Dopowiem jeszcze, że oprócz Bocianiej powstanie również ul. Tukanów ( od strony
            > Nowej ),
            > Od Powstańców Warszawy do ul. Jarząbka.
            > Dla kogo ? Dla 1/5 mieszkańców miasta Piaseczna.

Znaczy - tyle mieszka na Osiedlu im. Radnego Słowika, czy też spodziewasz się że po jej powstaniu ulice Jarząbka i Tukanów przejmą część tranzytu z kierunku Zalesie Dolne - Warszawa?
    • artsg Jakieś wieści z placu budowy????? 28.09.12, 09:18
      3fx napisał:

> Decyzja zezwalająca na realizację inwestycji drogowej - budowa ul. Bocianiej na
      > odcinku od skrzyżowania w rejonie ul. Albatrosów do skrzyżowania z ul. Powstań
      > ców Warszawy w Piasecznie
      > bip.piaseczno.pl/public/?id=114767

Budowy która miała miec ponoć "rygor natychmiastowej wykonalności"
      • 3fx Re: Jakieś wieści z placu budowy????? 28.09.12, 11:07
        artsg napisał:

> 3fx napisał:
        >
        > > Decyzja zezwalająca na realizację inwestycji drogowej - budowa ul. Bocian
        > iej na
        > > odcinku od skrzyżowania w rejonie ul. Albatrosów do skrzyżowania z ul. P
        > owstań
        > > ców Warszawy w Piasecznie
        > > bip.piaseczno.pl/public/?id=114767
        >
        > Budowy która miała miec ponoć "rygor natychmiastowej wykonalności"

Miała mieć i ma. Nie oznacza to jednak, że następnego dnia rozpoczyna się budowa:) Trzeba jeszcze "tylko" ogłosić przetarg, wybrać wykonawcę, podpisać z nim umowę i dopiero wtedy coś zacznie się dziać na budowie.

Przetargu jeszcze nie było i słusznie. Najpierw trzeba przebudować ul. Powstańców Warszawy na odcinku od ul. Jana Pawła II do ul. Okulickiego (tutaj już został w przetargu wybrany wykonawca : piaseczno.eu/index.php?&mnu=315&id=3923 ) i dopiero po zakończeniu tej przebudowy będzie można wybierać wykonawcę ul. Bocianiej.
        • artsg Re: Jakieś wieści z placu budowy????? 28.09.12, 23:11

> Przetargu jeszcze nie było i słusznie. Najpierw trzeba przebudować ul. Powstańców Warszawy na odcinku od ul. Jana Pawła II do ul. Okulickiego

I myślisz że to coś da? Będzie jeszcze większy kocioł na skrzyżowaniu Okulickiego z Puławską ewntualnie na Nowej w Starej Iwicznie. Ale jak bedą budować w takim tempie to może moje wnuki tego doczekają
    • artsg Re: budowa ul. Bocianiej 28.09.12, 09:26
      ">To, że coś wykorzystuje się do celów propagandowych napisałeś tylko Ty i jak się okazało nie potrafisz nawet tego udowodnić. Za to ja mogę Tobie udowodnić, że zostało to zaplanowane dużo wcześniej i jest realizowane zgodnie z harmonogramem. Gdybyś posłuchał mojej rady to wiedziałbyś na jakim etapie jeżeli chodzi o projektowanie i zapewnienie finansowania są takie inwestycje jak kompletna przebudowa ulicy Powstańców Warszawy, modernizacja dworca PKP, stworzenie P&R przy dworcu, budowa mostów (zamiast obecnych przepustów) nad Kanałem Piaseczyńskim w ul. Wojska Polskiego i Kniaziewicza wraz z przebudową fragmantów ulic i wiele innych ważnych inwestycji."

Wydawać by się mogło że jesteś rozsądnym człowiekiem a tu proszę kompletny debil albo kur.... (końcówkę przemilczę) prostytuująca (pisząca ku chwale ryżawego słoneczka) się za pieniądze

Ale oczywiście pewnie uznasz, że wymienione przeze mnie inwestycje, które tak naprawdę są w realizacji (ale jeszcze nie w budowie) to też tylko "kiełbasa wyborcza".
      • 3fx Re: budowa ul. Bocianiej 28.09.12, 11:22
        artsg napisał:
        > Wydawać by się mogło że jesteś rozsądnym człowiekiem a tu proszę kompletny debi
        > l albo kur.... (końcówkę przemilczę) prostytuująca (pisząca ku chwale ryżawego
        > słoneczka) się za pieniądze

Lepiej? Ulżyło? Miłego dnia życzę:)
          • jacekglm Re: budowa ul. Bocianiej 29.09.12, 01:29
            co się tak ciskasz artsg,3alfa czy cholera wie jeszcze pod jakim tam nickiem piszesz.
            Krzysiek pokazał że g.. wiesz o piaseczyńskich inwestycjach i taki jest fakt.

p.s.
            czas uaktualnić listę :)

PLONK!
            • 3alfa.alfa Re: budowa ul. Bocianiej 29.09.12, 22:25
              jacekglm napisał:

> co się tak ciskasz artsg,3alfa czy cholera wie jeszcze pod jakim tam nickiem pi
              > szesz.
              > Krzysiek pokazał że g.. wiesz o piaseczyńskich inwestycjach i taki jest fakt.
              >
              > p.s.
              > czas uaktualnić listę :)

To jest naprawdę kuriozum chwalic sie inwestycjami których nie ma
              • zawsze-meander Re: budowa ul. Bocianiej 02.10.12, 22:40
                Czytajcie lokalne gazety !
                Już w sierpniu wojewoda uchylił decyzję starosty i cofnął sprawę do organu pierwszej instancji.

Oczywiście będzie ponowne podejście do pozwolenia na budowę ale sama budowa się przesunie.
                • 3alfa.alfa Re: budowa ul. Bocianiej 03.10.12, 08:48
                  zawsze-meander napisał:

> Czytajcie lokalne gazety !
                  > Już w sierpniu wojewoda uchylił decyzję starosty i cofnął sprawę do organu pier
                  > wszej instancji.
                  >
                  > Oczywiście będzie ponowne podejście do pozwolenia na budowę ale sama budowa się
                  > przesunie.

Tu nie trzeba nawet żadnych gazet czytać, żeby stwierdzić że nic się nie buduje, choć wszystkie piaseczyńskie drogi są podziurawione niczym ser. Ale lemingi wiedzą lepiej. Dostały przekaż żeby pieprzyć głupoty, to pieprzą.
                  • nomado Re: budowa ul. Bocianiej 03.10.12, 10:12
                    POSZERZYĆ DROGI! WYREMONTOWAĆ!
                    PRZESUNĄĆ CHODNIK NA SIENKIEWICZA ZA TORY KOLEJKI. NIE DA SIE TAMTEDY IŚĆ TAK WALI ROPA I RAKOTWÓRCZYMI ZWIAZKAMI!

Sory za capsa - zdenerowowałem się!
                • 3fx Re: budowa ul. Bocianiej 03.10.12, 10:10
                  zawsze-meander napisał:
                  > Czytajcie lokalne gazety !
                  > Już w sierpniu wojewoda uchylił decyzję starosty i cofnął sprawę do organu pier
                  > wszej instancji.

Masz jakiś link do tego? Chciałbym wiedzieć z jakiego powodu zostało uchylone to pozwolenie.
                    • 3fx Re: budowa ul. Bocianiej 04.10.12, 08:21
                      zawsze-meander napisał:
                      > Wkleiłem skan na forum osiedlowe.
                      > www.slowicza.org/phpBB2/topics12/czas-przypomniec-sie-burmistrzowi-miasta-vt3260,15.htm#69465

Dzięki za informację. Spróbuję dowiedzieć się o co chodzi:)
                      • 3alfa.alfa Re: budowa ul. Bocianiej 04.10.12, 14:32

> Dzięki za informację. Spróbuję dowiedzieć się o co chodzi:)

Jak nie wiesz o co chodzi to tu jest wytłumaczenie

warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,12604867,Na_A2_po_Euro_juz_sie_nie_spiesza__Wciaz_rozgrzebana.html
                          • 3alfa.alfa Re: budowa ul. Bocianiej 19.10.13, 08:56
                            zawsze-meander napisał:

> Jest przetarg na przebicie i budowę ulicy Bocianiej. Światła na Powstańców Wars
                            > zawy już czekają. Miejmy nadzieję, że finał już blisko.
                            >
                            > piaseczno.eu/index.php?&mnu=315&id=5498

Ta wiadomość potwierdza moją teorię, że w Polsce coś się buduje tylko jak jest okazja na lepszy wynik wyborczy. Tutaj to samo - kiełbasa wyborcza dla pozyskania głosów tego dużego osiedla
                            • mo_nicka_ja Re: budowa ul. Bocianiej 21.10.13, 17:02
                              bramy postawiono by ograniczać ruch - bo deweloper miała w nosie przepisy różnorakie
                              Albatrosów choć wąska to był tor przeszkód skrzyżowany z torem wyścigowym kiedyś
                              jak postawiono pierwsza bramę - od razu się uspokoiło :)

myślę że po zrobieniu Bocianiej ulegnie zmianie organizacja ruchu na całym osiedlu Słowicza

swoją drogą dlaczego nie MultiHekk na własny koszt to robi? mieli zrobić przynajmniej odcinek do Słowiczej za zabranie pasa drogowego przy Arkadii?
                              i czy kiedyś doczekamy sie że nie najniższa cena jest najważniejszym i jedynym kryterium przetargu? bo potem zwykle jakość jest adekwatna do ceny...
    • mo_nicka_ja nadeszła wiepokomna chwila 27.11.13, 13:23
      po jakichś 15-17 latach wreszcie rozpoczęła się budowa ulicy Bocianiej! :)

praca wre od rana, nie ma to jak zima na przyspieszenie tempa prac :P
      ja się cieszę ale jak znam życie pewnie parę osób będzie niezadowolonych...
      • 3alfa.alfa Re: nadeszła wiepokomna chwila 27.11.13, 15:24
        mo_nicka_ja napisała:

> po jakichś 15-17 latach wreszcie rozpoczęła się budowa ulicy Bocianiej! :)
        >
        > praca wre od rana, nie ma to jak zima na przyspieszenie tempa prac :P
        > ja się cieszę ale jak znam życie pewnie parę osób będzie niezadowolonych...

Niezadowolonych to dopiero zobaczymy jak ruszy budowa obwodnicy Lesznowoli, która ma przebiegać między Biedronką a wieżowcem Prestige czyli tuż pod oknami mieszkań Osiedla Słowicza. I pewnie to będą ci sami co obecnie się cieszą z Bocianiej
        • mo_nicka_ja Re: nadeszła wiepokomna chwila 27.11.13, 23:05
          o?
          w tym miejscu już nam zapowiedziano centrum handlowe z odpowiednio dużym parkingiem
          sądzisz że jeszcze da się tam upchnąć OBWODNICĘ???
          z tego co pamiętam obwodnica miała iść na północ od drogi na Magdalenkę więc nie strasz
          :P
          ale
          w sumie
          wiesz gdzie są jakieś mapy tego przebiegu? może zalinkujesz?
              • 3alfa.alfa Re: nadeszła wiepokomna chwila 28.11.13, 11:33
                relyt napisał:

> Aa, ok. Czyli na renderach pasazu Tukanow jest narysowana dwupasmowa obwodnica
                > Lesznowoli, a nie Nowa.

Czyli tym samym zostanie prawdopodobnie odcięty wyjazd z osiedla ul. Jarząbka, co tłumaczy budowę innego wyjazdu jakim jest przedłużenie ul. Bocianiej.
                • relyt Re: nadeszła wiepokomna chwila 28.11.13, 12:12
                  Szybki fotoszop (mad skillz, wiem :) imageshack.us/photo/my-images/34/8mno.png

Do czasu zbudowania DW721 z wyjazdem na Jarzabka nic nie bedzie, nie? Jak zbuduja, to moze bedzie to sensownie, np. obwodnica na wiadukcie.
                  • 3alfa.alfa Re: nadeszła wiepokomna chwila 28.11.13, 14:46
                    relyt napisał:

> Szybki fotoszop (mad skillz, wiem :) imageshack.us/photo/my-images/34/8mno.png
                    >
                    > Do czasu zbudowania DW721 z wyjazdem na Jarzabka nic nie bedzie, nie? Jak zbudu
                    > ja, to moze bedzie to sensownie, np. obwodnica na wiadukcie.

Czy to centrum handlowe tam się zmieści? Może i tak. Jednak ja bym tam widział jakiś pas zieleni, której kompletnie brakuje na słowiczym osiedlu, które jest jednym z najgęściej zaludnionych obszarów na świecie (w przeliczeniu około 40 000 osób/km2) Ale jak znam życie to skończy się na postawieniu ekranów i być może jeszcze kilku bloków.
                    • relyt Re: nadeszła wiepokomna chwila 28.11.13, 15:01
                      3alfa.alfa napisała:

> Jednak ja bym tam widział jakiś pas zieleni, której kompletnie brakuje na
                      > słowiczym osiedlu,
                      Moim zdaniem na pas zieleni/park nie ma szans. Bo jedyne dostępne miejsce - przy Jarzabka pomiedzy dw721 i tukanow (jak zbuduja jedną i drugą :)) - to juz Lesznowola, a korystalyby sie z tego glownie mieszkańce Prestige/Slowicza czyli Piaseczna. "Nie da sie" (c)
                      • zawsze-meander Re: nadeszła wiepokomna chwila 10.12.13, 17:37
                        Gmina Lesznowola wcina się klinem aż przez ulicę Puławską.
                        Zatem korzyści finansowe dla Lesznowoli a ruch drogowy dla Piaseczna. Już podpisano dzierżawę terenów dawnego Mysiadła na kolejne 30 lat. Powstaną następne galerie i markety.
                        Będziemy mieli blisko ! A powalczyć musimy o ścieżki rowerowe do Chojnowa. Tej zieleni nam prędko nie odbiorą.
      • zizu1234 Re: nadeszła wiepokomna chwila 19.06.14, 09:11
        Witam.
        Ulica Bociania dokończona i jest OK ale czy na skrzyżowaniu równorzędnym Bociania/Słowicza nie powinno tam być przejść dla pieszych gdyż. Czy ktoś ma wiedzę czy prace zostały odebrane i tak ma być.
        Pozdrawiam
        • too-man lepiej już jest , ale do doskonałości daleko 20.06.14, 14:06
          Gorąco popieram. Przejścia dla pieszych powinny bezwarunkowo zostac wytyczone.
          Dodatkowo teraz widoczny jest problem braku odpowiedniej wielkości chodnika dla pieszych wzdłuż nowego odcinka Bocianiej. Ten istniejący zajmują w całości parkujące auta. Po drugiej stronie chodnika brak. W efekcie piesi maszerują srodkiem drogi, zwłaszcza dotyczy to przechodniów w wózkami, którzy nie mieszczą się na zatarasowanym chodniku.
          Cóż, jest lepiej, ale do doskonałości wciąż daleko.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka