Dodaj do ulubionych

żłobek miejski w Piasecznie

03.12.13, 12:59
Co da zamknięcie żłobka miejskiego w Piasecznie?
Aktualnie rodzice podpisują list protestacyjny mający na celu niezamykania żłobka. Niedawno w kurierze południowym był artykuł na temat żłobka : - planowany remont wg gminy się nie opłaca, - placówka jest za droga, - padła propozycja że za te pieniądze będą wykupione miejsca w prywatnych placówkach dla 90 dzieci (a nie jak obecnie przebywa tam 25), -żłobek zostanie zamknięty w przyszłym roku.
W marcu pojawiła się informacja, że żłobek będzie remontowany, gdyż są na to pieniądze z UE z programu Maluch. Będzie działał do kwietnia, następnie kilka miesięcy przerwy, i od września 2014 - nowy, większy żłobek. Następna inf. z września - żłobek zamykamy z końcem czerwca - nie opłaca się remontować, za drogie utrzymanie.
Jak się okazało - pieniądze z UE były w zeszłym roku przyznane dla Gminy kwota 129 990 zł - Program Maluch tura I. Zostały niewykorzystane i wygląda na to, że przepadły. W Konstancinie obecnie trwa rozbudowa żłobka z tego programu, miejsc będzie dla 75 dzieci.
Dwa lata temu gmina chciała po cichu zamknąć żłobek, były protesty, następnie podwyższono opłatę, teraz ciągle pojawiają się informacje o zamykaniu żłobka - czyżby próba odstraszenia potencjalnych rodziców. Gmina chce pokazać że "nie ma chętnych" to nie opłaca się prowadzić placówki. Dodatkowo plotki że teren żłobka jest dość wartościową działką.... Pieniądze na remont były. Teraz nie proponując nic w zamian chcą po prostu zamknąć żłobek. Gmina Piaseczno jest duża, ciągle się rozrasta, dzieci przybywa, a żłobek mają zlikwidować. A nie każdego stać na prywatną placówkę.
Obserwuj wątek
  • robertokok Re: żłobek miejski w Piasecznie 03.12.13, 14:33
   No i dobrze, że likwidują!! Bo za ciężkie pieniądze przez wiele lat do tej pory z naszej kasy korzystało kilkanaście osób, znajomych królika (mniejsza o to kim był królik...).
   Teraz jak wspomiałaś gmina kupi wielokrotnie więcej miejsc w prywatnych żłobkach i dzięki temu rozwiązaniu skorzysta z tego o wiele więcej rodziców i ich dzieci!
   • galek12 Re: żłobek miejski w Piasecznie 03.12.13, 17:07
    NO PEWNIE ŻE DOBRZE ŻE LIKWIDUJĄ BO NIE BĘDĄ DO NIEGO ODDAWAĆ SWOICH DZIECI TACY ZGORZKNIALI RODZICE. PEWNIE TWOJE DZIECKO SIĘ NIE DOSTAŁO I TERAZ WYLEWASZ SWOJE "JADY" NA FORUM :) A NA BURMISTRZA I OBIECANE MIEJSCA W PRYWATNYCH ŻŁOBKACH TO NIE LICZ, BO NA OBIECANKACH SIĘ KOŃCZY :) NIE TAK DAWNO OBIECAŁ NIE ZAMYKAĆ ŻŁOBKA :)
    • robertokok Re: żłobek miejski w Piasecznie 09.12.13, 10:15
     Żłobek obecnie może przyjąć 20 dzieci, a gmina ma zamiar za tą kasę kupić w prywatnych przedszkolach chyba około 60 miejsc, nie jestem zainteresowany bo nie mam małych dzieci, ale jak dla mnie rachunek jest prosty...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka