Dodaj do ulubionych

A może by tak z Pędziwiatrem...

20.03.07, 23:41
Ogłoszenia mają swój kąt,rowerzyści mają,Puławska ma więc chyba nic się nie
stanie jak założę temat do którego będę wrzucał info o wypadach Pędziwiatra ;)
Obserwuj wątek
    • jacekglm 25.03 Sochaczew-Żelazowa Wola-Błonie 20.03.07, 23:42
      Witamy

Zapraszamy na kolejną klubową wycieczkę rowerową.
      Tym razem naszym celem będą tereny na zachód od Warszawy.

Trasa Wycieczki:
      Sochaczew - Chodakówek-Żelazowa Wola- Teresin- Niepokalanów-Bronisławów-Błonie

Przewidywany dystans:45 km

W planach zwiedzanie:
      -muzeum kolei wąskotorowej w Sochaczewie

-muzeum ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą

-muzeum Domu Urodzenia Fryderyka Chopina

-sanktuarium w Niepokalanowie z muzeum św.Maksymiliana Kolbego oraz muzeum
      przyklasztornej ochotniczej straży pożarnej

Zbiórka:
      25 marca,niedziela,godzina 8.20
      Piaseczno,dworzec PKP przy ulicy Dworcowej
      wyjazd pociągiem do Warszawy o godzinie 8.39

Istnieje także możliwość dołączenia na stacji Warszawa Zachodnia
      odjazd ze stacji Warszawa Zachodnia o godzinie 9.31 w kierunku Sochaczewa

Powrót z Błonia w późnych godzinach popołudniowych.

Gorąco zapraszamy!
    • jacekglm Niedziela Palmowa(na rowerze) 26.03.07, 17:51
      Zapraszamy na rower w Niedzielę Palmową.
      Jedziemy do Złotokłosu, gdzie organizowany jest w tym dniu
      festyn: kiermasz, pokazy, konkursy.
      W programie także zwiedzanie Złotokłosu oraz możliwość poświęcenia palm.

Start 1.04 przed GOSiR w Piasecznie
      godz. 11.00
    • jacekglm Otwock-podejście drugie... 10.04.07, 12:05
      Chcielibyśmy zaprosić na kolejną wycieczkę rowerową z Pędziwiatrem.
      Otwarto już pałac w Otwocku Wielkim więc tym razem udamy się na drugą stronę Wisły.
      Znajduje się tam jeden z najcenniejszych zabytków Mazowsza.
      Na wyspie Rokola stoi trzykondygnacyjny późnobarokowy pałac projektu Tylmana z
      Gameren zbudowany na przełomie XVII i XVIII w., zaliczany dziś do zabytków I
      klasy. Do niedawna był letnią rezydencją Prezydenta Rzeczpospolitej.

Planowana trasa: Piaseczno-Żabieniec-trakt
      warecki-Nowinki-Wojciechowice-Dobiesz-Baniocha-zielony szlak rowerowy do Góry
      Kalwari-Góra Kalwaria-Glinki-Kępa Nadbrzeska-Otwock Wielki

Powrót:Otowock Wielki-Kępa Nadbrzeska-Glinki-Góra Kalwaria-niebieski szlak
      rowerowy do Konstancina(Podłęcze,Cieciszew)-Chylice-Piaseczno

Przewidywany dystans:65 km

Spotykamy się standardowo pod GOSiR w Piasecznie przy ulicy Sikorskiego 20.
      Niedziela,15 kwietnia,godzina 9
      Prosimy o zabranie niewielkiej gotówki na wstęp do pałacu, koszt:
      8 zł - bilet normalny
      4 zł - bilet ulgowy

Przypominam jeszcze raz:WYJĄTKOWO ZBIÓRKA O GODZINIE 9!!!
    • jacekglm rowerowe mazury 28-30 kwietnia 17.04.07, 17:41
      Witam

Weekend majowy wkrótce więc jeżeli ktoś nie ma planów jeszcze chcielibyśmy
      zaprosić na rowerowanie po Mazurach w dniach 28-30 kwietnia.

Dzień 1
      28 kwietnia
      Wyjazd z Warszawy pociągiem do Olsztyna
      przejazd na trasie:Olsztyn-Barczewo-Jeziorany-Lutry
      dystans do przejechania:50 km
      nocleg w Lutrach-koszt 30zł

Dzień 2
      29 kwietnia
      przejazd na trasie:Lutry-Reszel-Święta Lipka-Kętrzyn-Gierłoż-Sterławki
      Wielkie-Giżycko
      dystans do przejechania:80 km
      nocleg w Giżycku-koszt 30 zł

Dzień 3
      30 kwietnia
      przejazd na trasie:Giżycko-Wydminy-Stare Juchy-Woszczele-Ełk
      dystans do przejechania:50 km
      przejazd pociągiem do Warszawy z przesiadką w Białymstoku

Podczas wycieczki zwiedzanie między innymi:
      -Olsztyn(zamek,Stare Miasto)
      -Reszel(kościół z wieżą widokową,zamek)
      -Święta Lipka(sanktuarium)
      -Kętrzyn(zamek)
      -Gierłoż/Wilczy Szaniec(była kwatera Hitlera)
      -Giżycko(Twierdza Boyen,most obrotowy)
      -Ełk(kolejka wąskotorowa)

Ze względu na konieczność zarezerwowania noclegów zgłoszenia proszę przysyłać do
      dnia 22 kwietnia.

Osoba odpowiedzialna za organizację:
      Jacek Wierzchowski
      jacekglm@gazeta.pl
      tel.603-03-30-15

Pozdrawiam i serdecznie zapraszam!
      • artsg Re: rowerowe mazury 28-30 kwietnia 17.04.07, 18:57
        > Witam
        >
        > Weekend majowy wkrótce więc jeżeli ktoś nie ma planów jeszcze chcielibyśmy
        > zaprosić na rowerowanie po Mazurach w dniach 28-30 kwietnia

Świetna wycieczka! Strasznie żałuję że ostatnio nie jeżdżę z Pędziwiatrem ale
        praca mi koliduje z wycieczkami. Ale za to na początku maja będę samotnie
        pomykał po drogach i plażach w okolicach Dębek.
    • artsg Re: A może by tak z Pędziwiatrem... 17.04.07, 20:48
      jacekglm napisał:

> Ogłoszenia mają swój kąt,rowerzyści mają,Puławska ma więc chyba nic się nie
      > stanie jak założę temat do którego będę wrzucał info o wypadach Pędziwiatra ;)

Informacje Pędziwiatra warto by dać w nagłówku na czerwono.
      • jacekglm [6 maja] Do Tarczyna 02.05.07, 08:38
        Zapraszamy na wycieczkę rowerową "Do Tarczyna".

Trasa: Piaseczno - Wólka Pracka - Złotokłos - Tarczyn - Prace Duże - Łoś -
        Jazgarzew - Piaseczno.

Dystans: ok. 40 km

Termin: 6 maja (niedziela)
        zbiórka o godz. 10.00 przed GOSiR (basen) w Piasecznie, ul. Sikorskiego

Gorąco zapraszamy
            • andrzej19606 Re: [6 maja] Do Tarczyna 04.05.07, 19:16
              Pojechaliśmy w sobotę, teoretycznie do czerska, ale po drodze doszliśmy do
              wniosku, iż golonka w szpruchu wzywa nas no i nie było problemu oprócz bardzo
              silnego i bardzo zimnego wiatru czołowego przez całą drogę do Piaseczna.Na
              koniec trafił sie jakiś zagubiony w naszym mieście Irlandczyk z Dublina
              sympatyzujący z IRA no i było fajnie.......
              • jacekglm Re: [6 maja] Do Tarczyna 04.05.07, 19:22
                no to byliście w tym Czersku czy nie?
                my w sobotę robiliśmy pierwszy etap naszego rowerowania po Mazurach
                pogoda mniej więcej jak dziś,słoneczko,żadnej chmurki
                dopiero pod wieczór,tak około 17-18 zaczęło konkretnie wiać
                a szkoda bo mieliśmy nocleg nad jeziorkiem i nawet byłem skłonny z ogniska
                zrezygnować żeby tylko sobie kajaczkiem popływać

co do Szpruchu/Szprucha to słyszałem już nie raz o tamtejszym grillu
                jak się będę wypuszczał gdzieś na południe dalej to na pewno zajrzę...
                  • jacekglm Re: [6 maja] Do Tarczyna 04.05.07, 19:42
                    spokojnie
                    jeszcze nie jeden wyjazd będzie

teraz to może się pokręcimy po okolicy i Mazowszu ale na przykład na Boże Ciało
                    można gdzieś pojechać dalej

myślę o niezrealizowanym wyjeździe sprzed roku do Kazika,to znaczy Kazimierza ;)
                      • jacekglm Re: [6 maja] Do Tarczyna 04.05.07, 19:47
                        no to prawie zrobiliśmy w zeszłym roku
                        piszę prawie bo musieliśmy odbić do Koluszek by zdążyć na pociąg :)
                        ale okolice Spały i Tomaszowa udało się zwiedzić

kurna,o tym nie pomyślałem
                        coś trzeba będzie w tym kierunku podziałać...
                          • jacekglm Re: [6 maja] Do Tarczyna 04.05.07, 20:06
                            każda pora jest dobra :)
                            zwłaszcza jak się zaczęło "tysiączka" i myśli się o drugim:)

co do Mazur
                            byłem pierwszy raz i czuję że jeszcze tam wrócę
                            parę górek jest,z jeziorkami różnie ale jak zobaczyłem pierwsze z zieloną
                            wodą(takie czyste)to mało z roweru nie spadłem ;)
                            co do założonego planu udało nam się zrealizować go w 100%:Wilczy
                            Szaniec,Twierdza Boyen i resztę oczywiście zaliczyliśmy
                            na koniec jeszcze to co tygrysy lubią najbardziej czyli akcent
                            kolejowy:wąskotorówka w Ełku...w samym mieście byliśmy 3 godziny z czego 2 i pół
                            spędziliśmy na stacji wąskotorówki...piaseczyńska powinna brać z niej przykład
                            jak się obchodzi z turystami...
                            ogólnie pogoda dopisała,poza małymi opadami deszczu(i śniegu) ostatniego dnia

jak się zbiorę i obrobię zdjęcia to podeślę linka
                            • andrzej19606 Re: [6 maja] Do Tarczyna 04.05.07, 20:12
                              w piasecznie też padał śnieg, myślałem że spadnę z roweru, a tak naprawdę nie
                              widziałeś jezior w Borach Tucholskich takich jak na przykład Kryształowe, w
                              sercu Borów gdzie nikt nie dociera oprócz miejscowych. A w Giżycku n ie było
                              komarów, zawsze jak tam byłem to była ich plaga zwłaszcza w twierdzy, oczywiście
                              zimą ale kto tam chodzi w tym czasie.
                              • jacekglm Re: [6 maja] Do Tarczyna 04.05.07, 20:21
                                andrzej19606 napisał:

> a tak obocznie od tematu, czy myślałeś o wyprawie w okolice Gołdapi, byłem tam
                                > przez czas jakiś i to są dopiero mazury, a jakie trasy.....

szczerze to nie ale jak by co można się kiedyś zapuścić
                                    • jacekglm Re: [6 maja] Do Tarczyna 06.05.07, 16:00
                                      no i wykrakali
                                      do Tarczyna jeszcze znośnie było ale już powrotna droga to piach i deszcz
                                      ale powiem że miało to swój klimat
                                      nie wiem jak tam reszta ale dla mnie w sam raz taka odmiana ;]

i wbrew pogodzie uzbierała się nawet fajna grupka
                                          • jacekglm Re: [6 maja] Do Tarczyna 06.05.07, 20:25
                                            nie po to kupiłem go żeby teraz wyrzucać...
                                            jeszcze nie jedno drzewo nim zetnę

a tak serio to było tak:wypadł mi z ręki a ja w głupim odruchu chciałem go
                                            złapać,wiadomo,każdy by tak zrobił
                                            a że refleks mam niezły złapałem go miedzy dwie dłonie
                                            a że spadał poziomo to ostrze wbiło się w środek prawej dłoni

poza kciukiem wszystko działa...
                                            • andrzej19606 Re: [6 maja] Do Tarczyna 06.05.07, 20:32
                                              To wiesz co nastepnym razem nie próbuj z widelcem bo będzie gorzej a tak serio
                                              zaliczyłem glebę w środę w zalesiu, co prawda nie zaatakowało mnie żadne
                                              narzędzie ale jestem trochę poobcierany.
                                              • jacekglm Re: [6 maja] Do Tarczyna 06.05.07, 20:48
                                                no po widelcu to by zostało więcej dziur a tak mam tylko jedną ale szeroką na
                                                centymetr :/
                                                na początku kolega stwierdził "że mam stygmaty",ale mnie to jakoś nie śmieszyło...

no ale co to za rowerowanie bez obrażeń
                                                ja już ten etap,kiedy "się ścierałem" mam za sobą(jeżdżę mniej extremalnie) ale
                                                parę gleb mam za sobą

z największej,którą pamiętam to była ta jak najechałem na krawężnik na wiadukcie
                                                w Piasecznie i rower wybrał kierunek w prawo a ja w lewo
                                                rękawiczki w takich chwilach bardzo dobrze łapią przyczepność i pozwalają
                                                wyhamować na kostce brukowej ;)
                                                więc jak by ktoś miał ochotę jechać rowerem po chodniku w okolicy wiaduktu i nie
                                                daj boże przejeżdżać na drugą stronę ulicy to odradzam
                                                • andrzej19606 Re: [6 maja] Do Tarczyna 06.05.07, 21:01
                                                  Jacku jak rozumiem zmokliście dzis jak niebożeta,i szczerze wszystkim wspólczuję
                                                  bo ja odmiennie od Ciebie traktuję rowerowe wycieczki jako tylko i wyłacznie
                                                  rekreację mającą dostarczać tylko i wyłącznie przyjemności, współczyję z ręką i
                                                  mam nadzieje że szybko się zagoi.
                                                  • jacekglm Re: [6 maja] Do Tarczyna 06.05.07, 22:40
                                                    no trochę mokry wróciłem do domu
                                                    no ale to tylko majowy deszcz...

wrzuciłem podsumowanie majowego weekendu na stronę...
                                                    piasmk.blox.pl/2007/05/Podsumowanie-dlugiego-weekendu.html
                              • richo Re: [6 maja] Do Tarczyna 06.05.07, 17:47
                                andrzej19606 napisał:

> a tak obocznie od tematu, czy myślałeś o wyprawie w okolice Gołdapi, byłem tam
                                > przez czas jakiś i to są dopiero mazury, a jakie trasy.....

Gołdap? To już nie Mazury, ale jak zwał tak zwał, na rower idealne. A jeszcze bardziej na wschód -
                                miód ;-)
    • jacekglm [13 maja]Rowerowa majówka na południu Mazowsza 06.05.07, 23:25
      Zapraszamy na rowerową majówkę na południu Mazowsza w dniu 13 maja

Planowana trasa będzie liczyła ok.70 km i poprowadzi między innymi przez
      Radom,Pionki,Kozienice,Maciejowice do Sobolewa,gdzie skorzystamy z "czarteru"
      Kolei Mazowieckich ;)

Po drodze między innymi:
      -zwiedzanie skansenu leśnej kolei wąskotorowej w Pionkach
      -odcinek trasy przez Puszczę Kozienicką
      -zwiedzanie zespołu parkowo-pałacowego w Kozienicach
      -przeprawa przez Wisłę promem(koszt około 2zł)
      -Maciejowice-miejsce "bitwy pod Maciejowicami" podczas powstania Kościuszkowskiego

Dojazd i powrót pociągami Kolei Mazowieckich
      Ze względu na planowany dystans wycieczka całodzienna-koniec w późnych godzinach
      popołudniowych.

Dla osób z Warszawy wyjazd pociągiem w kierunku Radomia z dworca Śródmieście o
      godzinie 7.55
      Dla osób z Piaseczna zbiórka o godzinie 8.00 przed dworcem kolejowym przy ulicy
      Dworcowej w Piasecznie-wyjazd pociągiem o godzinie 8.29

Powrót pociągiem z Sobolewa przez Warszawę.

Z rowerowym pozdrowieniem
      KTR Pędziwiatr
    • jacekglm IV Rajd Rowerowy im.H.Gintera i J.Goszczyńskiego 12.05.07, 10:55
      piasmk.blox.pl/2007/05/Wycieczka-pociagowo-rowerowa.html
      Zapraszamy na wycieczkę rowerową w ramach IV Rajdu Rowerowego im. Henryka
      Gintera i Jerzego Goszczyńskiego.

Do wyboru dwie trasy kolejkowo-rowerowe:
      - krótsza, ok. 35 km: Pawłowice k. Tarczyna - Prażmów - Piskórka - Krępa - Zimne
      Doły - Piaseczno
      - dłuższa, ok. 65 km: Pawłowice k. Tarczyna - Prażmów - Sobików - Góra Kalwaria
      - Czersk - Konstancin-Jeziorna - Piaseczno

UWAGA: Dojazd z Piaseczna do Pawłowic kolejką wąskotorową!!!

Zbiórka - stacja kolejki wąskotorowej w Piasecznie, ul. Sienkiewicza 14, godz.
      9.30 w sobotę 19
      maja.

Prosimy pamiętać o drobnych na opłatę wpisową: 5 zł.

Do zobaczenia
      KTR "Pędziwiatr" PTTK Piaseczno
    • jacekglm Forum Pędziwiatrowe 14.05.07, 21:18
      Piszemy na różnych forach o naszych wyjazdach a przydałoby się miejsce gdzie
      można by wszystko zebrać do kupy,tak żeby ktoś kto chce się dowiedzieć miał
      ułatwiony dostęp

w tym celu postanowiłem założyć forum
      czy się przyjmie zależy tylko od Was

zapraszam:

pedziwiatr.fora.pl
    • jacekglm 15 lipca "W nieznane..." 10.07.07, 11:52
      Zapraszamy na kolejną rowerową wyprawę Klubu Turystyki Rowerowej "Pędziwiatr".
      Tym razem od nas zależy gdzie pojedziemy,więc trasa będzie ustalana na bieżąco...

Prosimy również o zabranie "czegoś na ząb" na ewentualność ogniska

Jedno jest pewne:miejsce spotkania i pogoda

Niedziela,15 lipca
      godzina 10.00
      Piaseczno
      Gosir,ul.Sikorskiego

z rowerowym pozdrowieniem
      KTR Pędziwiatr
    • jacekglm 29.07.07 Rajd po kamienistej drodze 24.07.07, 12:59
      Zapraszamy na rajd "Po kamienistej drodze" - w 63 rocznicę bitwy pod Pęcicami.
      Trasa: Piaseczno - Pęcice - Piaseczno, ok. 40 km
      Start: niedziela - 29.07,
      g. 10.00, przed GOSiR Piaseczno (basen)

Zapraszamy!

Klub Turystyki Rowerowej "Pędziwiatr" PTTK Piaseczno
    • jacekglm 15 sierpnia 10.08.07, 13:09
      Witam
      Zapraszamy serdecznie na kolejną wycieczkę KTR Pędziwiatr.

Tym razem będzie to wycieczka pociągowo-rowerowa do Ossowa,gdzie co roku 15 sierpnia przybywają rzesze turystów, patriotów oraz zwykłych ludzi by wziąć udział w Uroczystych obchodach wydarzeń z 1920r. W trakcie obchodów odbywają się między innymi Mistrzostwa Polski Formacji Kawaleryjskich organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Kawalerii 1 Pułku Ułanów Krechowieckich na których możemy zobaczyć Rekonstrukcje Bitwy Warszawskiej z 1920r.

Zbiórka w Piasecznie o godzinie 8.00 przed dworcem PKP przy ulicy Dworcowej od strony pętli ZTM.
      Wyjazd pociągiem do stacji Warszawa Wschodnia.

Istnieje możliwość dołączenia w Warszawie na Dworcu Warszawa Wileńska.
      Wyjazd z Warszawy Wileńskiej pociagiem KM7733 w kierunku Tłuszcza o godzinie 10.12.

Stacja docelowa:Ossów

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka