Dodaj do ulubionych

Szkoła podstawowa nr 2

19.04.07, 15:42
Witam serdecznie, zwracam się z prośbą o wszelkie informacje nt tej
szkoły.Planuję wysłać do niej moją córkę od września, od kilku osób słyszałam
dobre opinie o tej szkole ale wciąż mam jakieś wątpliwości.Pozdrawiam, Aga
Obserwuj wątek
    • lamia34 Re: Szkoła podstawowa nr 2 19.04.07, 16:50
      Witaj Aga :) Moja Maja też ma iść od września do tej szkoły (do zerówki).Z mojej
      wiedzy wynika że wszystkie dzieci na poziomie klasy ,,0" są sprawdzane
      logopedycznie i dyslektycznie i w wypadku najmniejszych dolegliwości od razu
      dziecko jest kierowane na odpowiednie zajęcia i prowadzone prawidłowo przez całą
      szkołę podstawową. Pełna i ścisła współpraca pod tym kątem z rodzicami i
      nauczycielami. Jako jedyna szkoła podstawowa publiczna w gminie ma tytuł
      ,,szkoła z klasą" i ,,szkoła bez agresji" .
    • pszczolka10 Re: Szkoła podstawowa nr 2 19.04.07, 20:53
      Witam! ja mam córke w tej szkole w klasie drugiej i jestem bardzo zadowolona
      ,wcześniej chodził mój syn egzamin zdał bardzo dobrze. W szkole jest sporo zajęć
      dodatkowych, są organizowane zajęcia wyrównawcze. wyjazdy do teatru, kina i
      lekcje muzealne dość często.
        • lamia34 Re: Szkoła podstawowa nr 2 20.04.07, 09:42
          Niezgadzam się z tym iż ocena szkoły po wynikach egzaminu to dobry pomysł.Owszem
          jest to jeden z plusów przemawiających za szkołą ale nie jest i nie powinien być
          piorytetem. Przykładem szkoła nr 5. W tym rankingu ma wyjątkowo wysokie wyniki
          ale podejście dyrekcji , nauczycieli , agresja i cała reszta pozostawia mnóstwo
          do życzenia . Dlatego uważam iż słusznie dziewczyna czyni zbierając jak
          najwięcej informacji z każdej dziedziny tej szkoły .A odpowiadając na pytanie
          woya - tak to o tą szkołę chodzi. :)
            • aciemny Re: Szkoła podstawowa nr 2 20.04.07, 13:18
              Mi też chodzi o klasę pierwszą i zerówkę- mam dwie córki.
              Może polecacie którąś z Pań.
              Mój rejon jest niestety na ulicy szkolnej ale ze względu na złe opinie chcę je
              oddać do szkoły w Zalesiu.
              Pozdrawiam,Aga
              • woy Re: Szkoła podstawowa nr 2 20.04.07, 14:29
                Potwierdzam zalety opisane w postach powyżej. Wybór zajęć dodatkowych bogaty,
                wycieczki, basen w ramach godzin lekcyjnych w Gosirze itp. Klasy pierwsze w tym
                roku są trzy.
                Wadą widoczną jest luz jaki dają dzieciom na przerwach, pozwala się na
                wybiegania poza teren szkoły. Brak ochrony, identyfikatorów (czy konieczne nie
                wiem). W przypadku zastępstw dyrekcja nie radzi sobie z sytuacją, szczególnie
                dłuższa nieobecność pani wychowawczyni powoduje duże zaległości.
                Acha i mam wrażenie, że religia jest tu przedmiotem obowiązkowym, nie
                proponowano wyboru, przy uroczystościach szkolnych brak poszanowania dla dzieci
                niewierzących bądź dzieci innego wyznania.

w.
              • lamia34 Re: Szkoła podstawowa nr 2 20.04.07, 14:40
                Ja Agnieszko mam ten sam powód.Też podlegam pod Szkolną , ale miałam juz dziecko
                w tej szkole i powiedziałam -nigdy więcej!!!. Jeśli idzie o nauczycieli ze
                szkoły nr 2 to słyszałam same superlatywy o pani Duch ,w szczególności jeśli
                idzie o dzieci nieśmiałe, czy mające jakiekolwiek zaburzenia dyslektyczne itp.
                • martaklara1 Re: Szkoła podstawowa nr 2 26.04.07, 21:58
                  Witam,
                  w maju i w czerwcu przygotowuejmy się do uruchomienia w tej szkole program
                  Witaj Szkoło organizowanego z myślą o przyszłych pierwszoklasistach, ale w
                  ramach niego są również 1 zajęcia o tym jak przygotowywać dziecko, na co
                  zwracać uwagę i wiele innych. Dzięki temu dzieci mają łagodnieszy start (nie
                  tylko kształcą sobie praktyczne umiejętności szkolne ale jednocześnie mogą
                  poznać blizej szkołę. więcej informacji na maila mpaluba@interia.eu
                  • natretna Re: Szkoła podstawowa nr 2 01.05.07, 00:05
                    Ja skończyłam tą szkołę, i musze powiedziec ze w porównaniu z dzieciakami z
                    piaseczyskich szkół byliśmy jak "dziwaki" - bo bylismy ułożeni.
                    Nie mówie ze wszystkie klasy i wszyscy uczniowie.

To samo tyczy sie nauczycieli byli lepsi i gorsi.
                    A co do Pani Duch to znam i lubie1
    • joanna775 Re: Szkoła podstawowa nr 2 05.05.07, 11:16
      Moim zdaniem szkoła jest super, bardzo się cieszę, że udało nam sie do niej
      dostac (też podpadaliśmy pod sławetną "5"). Poziom jest niezły (co jets zasługą
      zarówno nauczycieli jak i...dzieci, prawad jest taka, że duży odsetek stanowią
      dzieci spoza rejomu, czyli dzieci, których rodzicom zależało i zalezy, zyzli
      tacy, któryz sie przykładają, co daje efekty), szkołą jets nieduża stosunkowo
      ok. 300 uczniów chyba, klasy sa po 3 równoległe, do 25 uczniów w klasie.

Nie zgadzam się z woyem, owszem, widać "przyjaźń" między szkołą a parfią, ale
      szacunek dla dzieci nie bioracych udziału w "religii" równiez. Nie ma żadnego
      ostarcyzmu, a lekcje religii (przynajmniej w naszej kalsie) są an pierwszej i
      ostatniej lekcji, co jak mi wiadomo jest rzadkością w polskich szkołach. Lekcje
      w wiekszosci zaczynają sie rano, 1 raz w tygodniu (większosc klas chyba) zaczyna
      później.

Rodzicom przyszłych zerówkowiczów z całego serca polecam panią Małgosię
      Żółcińską, za rok przejmie pierwsze klasy.

Identyfikatory? ochrona? nie dajmy sie zwariowac.
      Szkoła jest w bezpiecznym miejscu, nadzór pań woźnych a na przerwach także
      nauczycieli wydaje sie wystarczajacy.
      A wychodzenie za brame? Nie zauwazyłam nagminnego, raczej tylko dzieci, które
      skończyły lekcje. A jestem tam codziennie i to w porze lekcji/przerw.
      Dzieci szkolne sa na tyle duże by zasadę nie wychodzenia za brame wtłoczyć im do
      głowy. To chyba lepsza metoda niż facet z giwerą przy bramie ;-)
      • mo_nicka_ja Re: Szkoła podstawowa nr 2 07.05.07, 11:22
        widze tu odpowiedź na moje pytania co do liczebności w szkole nr 2

chciałam uświadomić wszystkim zachwalającym te szkołę a wieszającym psy na
        szkole nr 5, że liczba dzieci ma kolosalne znaczenie :)

nie bronię "piątki" bo mozna miec zastrzeżenia do wielu rzeczy - ale wiadomo że
        gdy szkoła ma ponad 1200 uczniów i odpowiednio liczebna kadre nauczycielską -
        problemów będzie więcej, niż proste "razy 4" bo tyle razy więcej uczniów

zobaczymy czy sytuacja sie poprawi po uruchomieniu szkoły na Józefosławiu
        juz jest lepiej odkąd oddano nowa część szkoły w tym roku, choćby to że lekcje
        kończa sie nie o 17.10 a o 16.20 co jesienią i zima ma ogromne znaczenie, może
        od nowego roku szkolnego będzie to 15.25? nie wiem czy odczujemy że w okolicy
        powstanie nowa szkoła

ciekawe jest to że część rodziców narzeka ale jeśli trzeba coś zrobić,
        zaangazowac sie, to nie ma chętnych... inna sprawa to chęć kadry do współpracy

jeśli jednak chodzi o wyniki nauczania - "piatka" nie jest zła
        pamiętajmy że przy takiej liczbie uczniów i szkole rejonowej będa i zdolni i
        kompletnie NIEzdolni a wyniki zalezą nie tylko od nauczycieli i ich chęci i
        umiejętności (choć to odgrywa dużą rolę)
        • lamia34 Re: Szkoła podstawowa nr 2 07.05.07, 20:26
          Kochanie coś ci powiem .Liczba dzieci to jedno. Podejście rodziców to drugie
          .Ale ta szkoła ma nie fer dyrekcje i nauczycieli i tego nie zmieni żadna nowa
          szkoła w okolicy która ją odciąży. Jeśli dziecko wraca ze szpitala ze
          stwierdzoną depresją , ma secjalistyczne zalecenia, oprócz tego ma dysgrafie i
          dysleksje ,potrzebuje zajęć z logopedą i z reedukatorem ,a szkoła ani
          nauczyciele się nie stosują ani do zaleceń lekarzy ani do zaleceń poradni
          psychologiczno-pedagogicznej ,jedyną rzeczą jaką uzyskuje jest reedukator ale
          nauczyciele i tak mają gdzieś w ocenianiu to że dziecko ma trudności danego typu
          -mimo że prawo każe im podchodzić ciut inaczej.Dziecko w efekcie nabawia się
          fobi szkolnej.Potrzebuje psychiatry i psychologa.To jest szkoła?
    • Gość: Moniquer Re: Szkoła podstawowa nr 2 IP: 165.225.206.* 09.06.21, 11:30
      Podbijam wątek, choć być może powinnam założyć nowy w temacie szkoły podstawowej nr 5. Moje dziecko w tej chwili chodzi do 3 klasy w Warszawie, choć od wielu lat mieszkamy w Piasecznie. Chodzi do klasy pływackiej, ponieważ zależało nam na uprawianiu tego sportu. Okazuje się, że od września b.r. w piątce będzie czwarta klasa pływacka! Dziecko zdało testy i dostało się oczywiście i ... zaczęliśmy się zastanawiać czy to dobra decyzja. Dopiero teraz zaczęłam czytać w internecie o piątce i widzę, że ta szkoła okryta jest złą sławą: niski poziom, przeludnienie i agresja. Czy to prawda? Czy naprawdę nie idzie ku dobremu? Nawet odciążenie piątki przez nową szkołę przy Dworcowej/ Jana Pawła nic nie dało?
      Pod względem logistycznym piątka byłaby dla nas super, ale jeśli ta szkoła jest faktycznie słaba, to może jednak lepiej dalej wozić dzieciaka do Warszawy?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka