Dodaj do ulubionych

ostrzeżenie - kradzież/e na osiedlu Horowa Góra

21.10.20, 15:05
Drodzy Mieszkańcy,

OSTRZEGAM - NIE POZWALAJCIE POZOSTAWIAĆ PACZEK KURIERSKICH PRZY BUDYNKU OCHRONY.
Historia pod tytułem - jak pod nosem ochrony jesteśmy okradani...

W dniu 2020/10/06 winny do kilku z nas/mieszkańców trafić przesyłki, od różnych kurierów.
Kurier skontaktował się ze mną ok 12.15, iż dostarczy przesyłkę w ciągu kilku minut, a jako, że nie byłam obecna pod wskazanym adresem, wyraziłam zgodę na pozostawienie paczki pod naszą tablica informacyjną, przy budce ochrony. Na własne ryzyko.
Próbowałam przesyłkę odnaleźć popołudniu, nie było jej na miejscu. Uznałam, że ktoś się pomylił i wziął moje mienie, a skoro się pomylił dokona zwrotu. Przesyłka nie została zwrócona ani o 8 rano ani o 17 następnego dnia.
Jak się okazało, nie jestem/byłam jedyną poszkodowaną. W podobnym czasie tj przed godz. 13, w dniu 2020/10/06, inne osoby winny otrzymać paczki (od innego kuriera), jednakże o 16 tych paczek już nie było.
Po zgłoszeniu tematu do administracji otrzymałam informację, że monitoring nie obejmuje w sposób transparentny zakola, przy tablicy ogłoszeń. Nie są w stanie pomóc. Sprawę zgłosiliśmy na policję. Co istotne i godne pochwały - Pani inspektor - profesjonalne podejście, frontem do klienta: otwarta, empatyczna, chcąca pomóc. Miłe zaskoczenie. Czekamy na informacje.

Takiego podejścia życzyłabym sobie od naszej administracji...gdyż oczywiście jestem świadoma, że ani ochrona ani administracja nie ponosi odpowiedzialności za pozostawiane pod tablicą pakunki i ja to szanuję ale PASYWNOŚĆ naszej administracji i brak jakiegokolwiek zrozumienia daje do namysłu.
Mieszkałam w różnych miejscach i nie spotkałam się z taką niechęcią wobec petenta. Trochę więcej "życia" droga administracjo. Przynajmniej byłoby jakoś milej ten mało przyjemny temat procedować.

Podobne incydenty miały miejsce w wielu z firmach kurierskich (w tym roku głośno było o sprawach z marca i czerwca). Dzięki interwencji zgłaszających sprawców ujęto.

Z wyrazami szacunku i ku przestrodze, Magdalena M.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka