Dodaj do ulubionych

parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E

17.06.05, 09:40
Witam,

ostatnio, gdy byłem na budowie zauważyłem, że w miejscu, gdzie według planów
miały być place zabaw i tereny zielone - jest teraz parking.

Sprawa dotyczy przestrzeni między blokami A3, C2, D2 i częściowo E - według
planów zagospodarowania osiedla, a także wszelkich wizualizacji - miała tam
być zieleń i place zabaw, a pod nimi - podziemny parking. Gdy kupowaliśmy
mieszkanie - wiadomo było, że parkingu podziemnego nie będzie, ale brakujące
miejsca miały znaleźć się na obrzeżu osiedla (od strony szkoły), a nie pod
oknami...

Ciekaw jestem, co o tym myślą inni zainteresowani?

Ja byłem negatywnie zaskoczony - specjalnie tak wybrałem mieszkanie, żeby
chociaż pod jednym oknem nie mieć samochodów i nie wąchać spalin.

Mam nadzieję, że w perspektywie kilku lat będzie możliwe przeniesienie części
miejsc parkingowych na mniej widoczne miejsca (z tego co pamiętam były plany
budowy garaży).

Pozdrawiam,
artivii
Obserwuj wątek
    • blon14 Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 17.06.05, 11:52
      dzwoniłam na budowę, poinformowano mnie, ze miejsca parkingowe są dokładnie
      tam, gdzie były na planie (?). a zieleń i place zabaw również zostaną wykonane
      zgodnie z planem.
      nie wiem, co o tym myśleć...
      blon/d2
      • neuron8 Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 17.06.05, 12:10
        Wiem ze juz o tym pisalem, ale ja mam nadzije, ze przy blokach (klatkach)
        jednak bedzie wystarczajaca ilosc miejsc (bo iloes miejsc do mieszkan napewno
        sie bedzie zgadac - kwestia usytuowania). Bo tak jak ostatnio liczylme to tak
        na moje oko troche malo. (np przy klace 5 blok C1 naliczylme 12 + 7-8 miesc
        obok bloku D2- to raptem moze 2 kaltki z bloku C1 zakladajac ze mieszkanczy
        bloku D1 i D2 i pewnie C2 nie beda chcieli tam parkować) Zeby sie nie okazalo
        ze samochod bedziesz parkowal z 2 strony osiedla smile Bo miejsca parkingowe -
        podobno - bedziemy sobie MY sami przydzielac (tak mi powiedziano) i logicznym
        jest ze kazdy by chcial miec samochod w miare blizko klatki (a juz bajerem by
        bylo, zeby mozna go bylo z okna zobaczec - mimo ochrony smile)
      • artivii Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 17.06.05, 17:09
        Jeśli mówimy o planie sprzed kilku tygodni - to wtedy to może być prawda...

Mam kserokopię planu zagospodarowania (zrobiłem ją przy podpisywaniu umowy -
        jeszcze w 2004) - wtedy tam (między A3, C2, D2) nie miało być żadnego parkingu.

Poza tym jeśli rzeczywiście wszystko jest zgodnie z planem, to dlaczego - z
        informacji pracowników wykonawcy - zdarzają się sytuacje, że gotowy już parking
        jest przebudowywany, zeby pomieścić na nim więcej samochodów..?

Rozumiem sytuację TBS Millenium, ale rezygnacja z parkingu podziemnego obniża
        koszty inwestycji, a zmniejszenie terenów zielonych zmniejsza wartość osiedla -
        jakoś nie zauważyłem, żeby to wpłynęło na cenę metra kw.

Poza tym jak dla mnie - wystarczyło by proste poinformowanie o sytuacji, bo nie
        lubię, gdy ktoś robi coś za plecami, na zasadzie "i tak nic nie zrobisz, bo nie
        masz tego w umowie".

Mam nadzieje, ze więcej takich sytuacji już nie będzie.

Pozdr.,
        • neuron8 Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 17.06.05, 17:39
          A ma ktos taki NOWy plan zagospodarowania...

Jesli tak to moze by podeslal i mi i zbyszkowi to by na strone www umiesil do
          sciagniecia... zawsze warto sobie popatrzec...
    • evocar Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 19.06.05, 23:42
      Mam pytanie. Czy przydział miejsc ma być wg koljnych zgłoszeń ,czy kto pierwszy
      ten lepszy. Jeśli to my mamy o tym decydować to fajnie by było gdyby ktoś
      ustalił jakieś zasady. moja propozycja to ustalenie listy osób
      zainteresowacnych. myśle że dobrze by było aby to zrobić kiedy zamieszkają
      etapy I i II.
      • scorp33 Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 20.06.05, 08:54
        Witam,
        wg mnie to wszyscy są zainteresowani miejscami postojowymi (szczególnie, że są
        w cenie mieszkania). Ponadto wszyscy są zainteresowani posiadaniem miejsca jak
        najbliżej swojego budynku (a nawet swojej klatki) - co jest z natury normalnym
        zachowaniem.
        Wiadomo ile jest mieszkań, jak i ile jest miejsc postojowych na każdym z
        parkingów (a jest ich kilka). Proponuję każdy parking podzielić na cześci i
        każdą z części przydzielić do najbliższego budynku. W obrębie cześci
        przynależnej do konkretnego budynku mieszkańcy otrzymają miejsce parkingowe na
        zasadzie losowania. Myślę, że to jest najbardziej sprawiedliwe.
        Być moze TBS Millenium ma jakis inny pomysł na podział miejsc postojowych.
        Pozdrawiam
        • neuron8 Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 20.06.05, 11:47
          TBS Millenium che zebysmy to my - mieskzancy sobie przydzielili mijejsca
          postojowe.
          • scorp33 Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 10.09.05, 22:55
            Witam,
            chciałbym się odnieść do informacji od BLON14 z dnia 17.06.2005.
            Na pierwszym dniu otwartym dla II etapu zwróciłem uwagę na zagospodarowanie
            terenu przed budynkami A2,C2,D2. W dniu 20.08.2005 zagospodarowanie tego terenu
            było bardzo zbliżone do planu zagospodarownia z marca 2004 (taki plan
            otrzymałem podczas podpisywania umowy w kwietniu 2005), czyli istniał już
            parking (zgodnie z planem zagospodarowania) oraz bardzo dużo wolnego miejsca na
            plac zabaw dla dzieci, kort tenisowy, ławeczki i dużo zieleni. Taki stan mnie
            bardzo ucieszył (będzie gdzie chodzić z dzieciakami na spacerki).
            Dzisiaj z przerażeniem zauważyłem, iż parking rozrósł się prawie na całą wolną
            przestrzeń (widać to po ustwionych krawężnikach na terenie budowy II etapu,
            brakuje tylko ułożonej kostki). Oznacza to, że placu zabaw dla dzieci i kortu
            nigdy już nie będzie na osiedlu (nie ma wystarczająco dużo wolnego miejsca).

CZY WY DRODZY SĄSIEDZI
            na takie niekonsultowane zmiany w zagospodarowaniu naszego osiedla
            POZWOLICIE ?

Nie widzę żadnego uzasadnionego powodu do wprowadzania zmian w projekcie.
            Podczas zatwierdzania planu było wiadomo ile będzie mieszkań na osiedlu oraz że
            jedno miejsce przypada na jedno mieszkanie (każdy z nas był o tym poinformowany
            przez TBS). TBS policzył ile miejsc parkingowych potrzeba i zatwierdził plany
            do realizacji. Więc pytam się:
            1. skąd przyczyna zmian na niekorzyść mieszkańców ?
            2. kto powyższe zmiany zatwierdził i kiedy ?
            3. czy mieszkańcy zostali o tym powiadomieni ?
            Mam wrażeni, że i tym razem zostaniemy zrobieni w balonoa (tak jak w przypadku
            SuperMedii)!!!
            Ale teraz jest jeszcze czas na reakcję !!!!
            • scorp33 Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 10.09.05, 23:15
              Dla zainteresowanych (jakby ktoś nie otrzymał przy podpisywaniu umowy)
              posiadam wersję elektroniczną "Projektu Zagospodarowania Terenu Osiedla
              Mieszkaniowego "Horowa Góra"w skali 1:500".
              • mentos1 Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 11.09.05, 15:10
                Witam sąsiadów,

poprosze taką wersję na maila: marek.skomorowski@pl.pvmgrp.com

dzięki, pozdrawiam, Marek.
                • neuron8 Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 11.09.05, 21:44
                  Ja tez poprosze: neuron4@wp.pl
              • hazaeel Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 12.09.05, 09:05
                witam,
                również prosiłabym o przesłanie hazaeel@gazeta.pl
                pozdrawiam e53
              • blon14 Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 12.09.05, 14:53
                ja również proszę o taki plan na blon14@gazeta.pl. dziękuję z góry. zobaczymy o
                co chodzi...
            • artivii Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 11.09.05, 22:06
              Jesteś pewien, ze są to krawężniki parkingu? Bo ja cały czas się łudzę, że to mogą być np. chodniki... Jeśli nie, czyli będzie to rzeczywiście parking, to z całym przekonaniem będę mógł powiedzieć, że TBS Millenium świadomie i z premedytacją wprowadza swoich mieszkańców w błąd, istotnie zmienia warunki, słowem - stosuje oszukańcze praktyki!

Mam nadzieję, że się mylę...
              • pbilly Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 11.09.05, 22:27
                ja rowniezbym bardzo prosił o podesłanie tego planu na maila pbilly@poczta.onet.pl
                Z góry dziekuje i pozdrawiam
                • enduro03 Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 11.09.05, 22:51
                  byłabym wdzęczna za przesłanie planu.z góry dziękuję.enduro03@tlen.pl
                  • washichu Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 12.09.05, 07:49
                    czołem, jeśli to nie jest duży problrm prześlij i mi ten plan smile
                    kroczacy@poczta.onet.pl
                    dzieki.
                    • andzialotek Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 12.09.05, 09:50
                      Ja również poproszę o plan: andziora.r@wp.pl

dziękuję
                      • rrobi Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 12.09.05, 13:01
                        ja również jestem zainteresowana, jeśli to nie problem, to proszę o przesłanie
                        na adres robertynka@wp.pl
                        • ania_dawid Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 12.09.05, 13:43
                          my ówniez jestesmy zainteresowani.
                          bardzo prosimy o przesłanie na e-maila: ania.wisniewska@buziaczek.pl
                          • misaki10 Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 12.09.05, 15:13
                            my też bardzo poprosimy taki plan smile
                            z góry dziękujemy
                            sylwia.kot@g7agencja.pl

S&M
                            • betina99 Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 12.09.05, 15:53
                              moze dałoby sie umiescic ten plan na stronie, a jesli nie to prosze o
                              przysłanie go na adres: trzcinkabea@wp.pl,
                              dzieki i pozdrawiam
                              • scorp33 Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 12.09.05, 16:14
                                Witam,
                                wysłałem do wszystkich zainteresowanych, jak i również do admina strony
                                osiedla. Prośba o zamieszczenie w serwisie do samodzielnego ściągnięcia.
                                Pozdrawiam
            • blon14 Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 12.09.05, 16:39
              czy masz może zdjęcie tego, co zastałeś? wprawdzie będziemy tam w sobotę na
              kolejnych "dniach..." jednak, już dzisiaj mnie to interesuje. a moze ktos z
              obecnych mieszkańców zrobi zdjęcie? drugi etap byłby wdzięczny
              • scorp33 Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 13.09.05, 09:02
                Niestety - nie mam żadnych zdjęć.
                Do soboty to już będzie po zawodach sad TBS poastawi przed faktem dokonanym.
                Informacja była potwierdzona przez jednego z kierowników będacych na placu
                budowy.
                • edyta_marcin Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 13.09.05, 11:48
                  Cześć scorp33,
                  jesli nie jesteś jeszcze za bardzo znudzony wysyłaniem e-maili to ja też
                  poprosze o przysłanie na adres : edyta.szczes@scanholiday.com.pl
                  Bardzo dziekuje
                  Edyta
            • lidiagojlo Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 13.09.05, 10:39
              Jeżeli można to ja również poproszę o taki plan na adres: lidiagojlo@wp.pl
              • webadmin3 Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 13.09.05, 11:25
                Plan będzie dostępny w serwisie dla mieszkańców dziś wieczorem.
                • washichu Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 19.09.05, 08:09
                  A wiecie, że podobno pod oknami C2 ten placyk ogrodzony krawęznikami to ma być
                  boisko wysypane piaskiem do gry w siatkówkę plażową! A plac zabaw dla dzieci
                  pod blokiem D2 troche mniejszy.

O ile dobrze zrozumiałem.
                  • lukaszwawa76 Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 19.09.05, 09:10
                    Dobrze zrozumialessmile. To ma byc boisko do siatkowi i placyk dla dziecismile.

Rety za 3 tygodnie odbieram mieszkanie smile

pozdr
                    Lukasz
                    38/c2
                    • misaki10 Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 19.09.05, 09:14
                      hej
                      Plac zabaw, mimo wcześniejszych spekulacji, będzie zgodnie z projektem, a co do
                      boiska do piłki sitkowej to chyba nie usłyszałam ale jak będzie to pierwsza
                      lece z piłką wink

My też się starsznie cieszymy bo mieszkanko już tuż tuż wink
                      • accrual Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 19.09.05, 10:10
                        No z tymi "boiskami" i "placami zabaw" Milennium się nie popisało.
                        Ale Wam z grugiego etapu gratuluję wyboru osiedla - mieszka się bosko smile)))))

Pozdrawiam sąsiadów!
                    • washichu Re: parkingi pod oknami A3, C2, D2 i E 20.09.05, 07:23
                      Czołem Łukasz będziemy sąsiadami my C2/39. Witam sąsiada "Precla", wpadnij
                      czasem na czat 7:15 - 15:00.
                      pozdr.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka