Dodaj do ulubionych

Folia na kratkach wentylacyjnych

01.02.06, 20:19
Jestem właścicielem jednego z tarasów na dachu i ostatnio bardzo nurtuje, a
nawet niepokoi mnie pewna sprawa. Ktoś pozakładał na wszystkich kratkach
wentylacyjnych, które znajdują się na kominach na dachu - folię.
Administracja nic nie wie na ten temat, a więc zrobił to ktoś na własną rękę.
Pierwsza sprawa - to nie wiem czy to jest bezpieczne!!! Domyślam się, że
osoba, która to zrobiła miała na celu ocieplenie naszych mieszkań, ale nie
sądzę, aby było to rozsądne rozwiązanie.
Druga sprawa - ktoś, kto to zrobił, wszedł na mój taras bez mojej zgody!!!
Nie jest to zbyt komfortowa sytuacja, kiedy mam świadomość, że w każdej
chwili każdy może sobie wejść na mój taras i robić na nim co chce ( na
tarasie jest pełno śladów, pomimo, iż ostatnio nie chodziliśmy po nim).
Szanuję czyjąś własność i oczekuję tego samego od innych osób. Naprawdę nie
jest to przyjemne gdy widzę po śladach, które znajdują się na tarasie, że
ktoś po nim chodził. Dodam, że tarasy poszczególnych mieszkań są odgrodzone
od siebie. Nawet administracja, może dostać się na taras wyłącznie po
wcześniejszym uzgodnieniu tego z właścicielem.

Jeżeli ktos wie coś wiecej na temat pozaklejanych folią kratek
wentylacyjnych, bardzo proszę o informację.
Obserwuj wątek
    • kamelia17 Re: Folia na kratkach wentylacyjnych 03.02.06, 11:10
      Witaj,
      zapewne Cię nie pocieszę ale zapewnię,że nie jesteś sama. Także po naszym
      tarasie chodzili obcy ludzie bez naszej zgody i wiedzy, również bez wiedzy
      administracji jak się okazało. U nas też ktoś pozaklejał kratki, zastanawiam
      się czy w przypadku jakiejś awarii (katastrofy) nie będziemy przesłuchiwani
      jako pierwszi - bo teoretycznie mamy dostęp do kratek wentylacyjnych. W związku
      z powyższym chyba należy poprosić administrację o usunięcie tej folii...

Ponieważ szacunek dla cudzej własności nadal pozostaje wartością iluzoryczną to
      zastanawiam się nad rozwiązaniem podobnego problemu w przyszłość
      Ponieważ nieuprawnione wtargnięcie na cudzą własność jest przestępstwem to
      zapwene w przyszłości z tym problemem nie zostaniemy bez pomocy...
      • justyna1534 Re: Folia na kratkach wentylacyjnych 06.02.06, 14:27
        No nareszcie ktoś się zorientował o co chodzi, przecież od razu było wiadomo ze
        to nie mógł być ktoś z prywatnych ludzi. W końcu takie rozwiazanie było o wiele
        tańcze niż przebudowa całej instalacji. Nie wim jak u was ale w budynku F1
        znowu woieje, pewnie ekipa zrzucajaca snieg z dachów w sobotę zdjęła folię po
        przeprowadzeniu ekspertyzy
    • justyna1534 Re: Folia na kratkach wentylacyjnych 03.02.06, 11:40
      A może to administracja lub TBS postanowiło w ten sposób docieplić nasze
      mieszkania, ponieważ ostatnio było dużo reklamacji odnosnie wentylacji. To
      zawsze tańszy sposób niż naprawa tego co się źle zrobiło. Może to tylko na czas
      zimowych mrozów. A przyznać i tak się nie przyznają bo w końcu sami wydali
      zakaz zakrywania kratek wentylacyjnych
      • kamelia17 Re: Folia na kratkach wentylacyjnych 03.02.06, 11:52
        Administracja zaprzecza, żeby cokolwiek o tym wiedziała. Nie wydaje mi się,
        żeby TBS zaprzeczał sam sobie - zwłaszcza w konteście przytoczonego przez
        Ciebie zakazu. Zresztą TBS przestrzegałby chyba postanowień regulaminu
        porządku, którego jest współautorem
        Przychylam się do wątpliwości Guni i chciałabym wiedzieć, czy takie zaklejanie
        kratek jest bezpieczne...
    • misi2 Re: Folia na kratkach wentylacyjnych 03.02.06, 17:38
      Gunia i inni właściciele tarasów.
      Po moim tarasie też ktoś chodził bez mojej wiedzy. Ślady na śniegu wskazywały,
      że ktoś tym razem zainteresowany był kominami. Założone były folie na kratki
      wentylacyjne.
      Strasznie się zdenerwowałem z kilku powodów:
      1) Ktoś od tak, bez mojej wiedzy urządzał sobie spacery po moim terenie. Dla
      mnie jest to wtargnięcie = włamanie oraz odpowiednie tego konsekwencje w
      Policją włącznie!
      2) Póki co można bez większych problemów przechodzić z tarasu na taras.
      Sąsiedzi, jeśli ktoś się dostanie na jeden taras może zrobić szkody na tarasach
      lub mieszkaniach w całym bloku! Bądźmy czujni. Tu chodzi o bezpieczeństwo nas
      wszystkich!
      3) Czy nie należało by zrobić jakieś przegrody tarasów? Co będzie jeśli ktoś z
      klatki dostanie się przez właz na jeden z balkonów i "obrobi" wszystkie
      mieszkania z tarasami?
      4) Czy mamy się spodziewać ponownych odwiedzin przy okazji akcji zdejmowania
      foli po ustaniu mrozów? Może tak co sezon jak z oponami na zimę i lato?
    • artivii Re: Folia na kratkach wentylacyjnych 03.02.06, 17:54
      Witam,

nie znam się na tym, ale zaklejanie folią kanałów wentylacyjnych jest
      nielegalne, nie tylko dlatego, że ktoś naruszył przy tym własność prywatną, ale
      także dlatego, że prawidłowe fukcjonowanie wentylacji jest wymagane przepisami.

Nie chodzi tutaj tylko o wilgoć i przepływ powietrza, ale przecież my w domach
      mamy gaz i piec - nie wolno przecież umieszczać pieca gazowego w niewentylowanym
      pomieszczeniu.

Poza tym nie wiem, czy nasze piece są posiadają zabezpieczenie przed samoczynnym
      cofnięciem się spalin (w tym czadu - niestety) - a takie coś może się zdarzyć,
      gdy w pomieszczeniu z piecem jest podciśnienie (a takie może powstać przy
      zablokowanej wentylacji).

Nie chcę Was straszyć, ale myślę, że osoba/osoby zatykające wentylację wykazały
      się bezmyślnością nie mniejszą niż właściciele tej hali w Chorzowie sad
      • andzialotek Re: Folia na kratkach wentylacyjnych 03.02.06, 21:06
        Jestem ciekawa Dzrodzy Sąsiedzi czy mieszkacie w tym samym bloku??? Jak to możliwe żeby ktoś chodził po dachu przez nikogo nie zauważony? nie mieszkam w dwupoziomowym mieszkaniu ale wydaje mi się to dziwne... czy jeśli administracja chciałaby się dostać na dach to za każdym razem pytałaby się Was o zgodę??

pozdrawiam
        A
        • jarek9927 Re: Folia na kratkach wentylacyjnych 05.02.06, 16:26
          Witam
          Bardzo mnie zaskoczyło to co przeczytałem w waszych postach i zaczynam wątpić w
          to, że zrobił to sobie ktoś prywatnie. Mimo, że mam ogromny problem z kratkami
          wentylacyjnymi z których leci do mieszkania powietrze podobne do tego co jest
          na zewnątrz i nie można nagrzać pomieszczeń to nie wpadłbym na pomysł żeby
          wchodzić na dach i zaklejać komin. Z tego co czytał to nie był zaklejony jeden
          komin na jednym z mieszkań tylko na kilku bardzo dziwny zbieg okoliczności. W
          takim razie to strach zostawić włączone ogrzewanie na noc bo możemy sie nie
          obudzić jeśli wylot spaliń bedzie niedrożny. Pięknie coraz bardziej mi sie
          podoba na tym osiedlu.

pozdrawiam
    • deroadrunner Re: Folia na kratkach wentylacyjnych 06.02.06, 13:06
      Witam,

Jako dociekliwy mieszkaniec chyba wiem już o co chodzi z tym zaklejaniem smile

Otóż tak ... pisaliśmy reklamację dotyczącą wentylacji i nic ...
      dowiedzieliśmy się że będzie zrobiona ekspertyza co do poprawności działania
      kanałów wentylacyjnych ... dowiedziałem się że :
      1. ekspertyza została wykonana
      2. wszystko jest OK
      3. normalna to sprawa ma ustąpić po 3 sezonach ...

znajomy budowlaniec i ekipa ubrechtali się z tego, bo:
      1. espert od espertyzy chyba dostał w łapę
      2. To nie jest normalne, gdyż komin i kanał wentylacyjny z definicji ma WYCIĄGAĆ
      a nie tłoczyć

Ponadto expertyza mogła się powieść jedynie w przypadku braku tłoczenia
      powietrza do wewnątrz ... A TO JEST MOŻLIWE W PRZYPADKU POZATYKANIA OTWORÓW
      WENTYLACYJNYCH ... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

JUż wiecie po co ta folia ?????

Mam nadzieję iż może wyjaśniłem wasze pytanie PO CO ... ???

pzdr

deroadrunner
      • kamelia17 Re: Folia na kratkach wentylacyjnych 06.02.06, 17:28
        no tak, Twoje informacje całkiem sporo wyjaśniają. Już wiem, że przeprowadzona
        została ekspertyza, zgodnie z którą wentylacja działa dobrze, rozumię po co
        zaklejone zostały kratki wentylacyjne i dlaczego zrobiono to w takiej tajemnicy
        i bez informowania właścicieli.
        TYLKO CZY ZAKLEJENIE CAŁEJ WENTYLACJI JEST BEZPIECZNE? Cy w przypadku zalania
        palnika gazowego na kuchence nie wysadzę całego bloku w powietrze? Przy braku
        wentylacji, szczelnie pozamykanych oknach szanse chyba istnieją, na co zwracam
        wszystkim forumowiczom uwagę.

Tak po trzech latach problem wentylacji sam się rozwiąże, bo uprawnienia z
        tytułu rękojmi za wady fizyczne budynku wygasną!!! I w ten oto sposób już do
        końca zimę w Horowej Górze będziemy rozpoczynali od zaklejania kratek
        wentylacyjnych, żeby nam nie wiało chłodem i nie zamarzała woda w rurach!!!
        • artivii Re: Folia na kratkach wentylacyjnych 07.02.06, 14:48
          Witam,

a tak przy okazji, to kto z Was zgłosił problem z wentylacją pisemnie do
          administracji? Bo samo pisanie na forum i narzekanie nie ma żadnej mocy - jeśli
          chcecie coś zrobić, to niestety musi to być udokumentowane.

I dlatego namawiam - zgłaszajcie uwagi na piśmie i bierzcie potwierdzenia takich
          złożonych pism. Bo inaczej to skończy się tak, że trzy latka miną i zostaniemy
          na zawsze już z darmowym nadmuchem zimnego powietrza i zamarzającą wodą w rurach
          - zainteresowani wyprą się, że nie było żadnego problemu zgłaszanego, albo że
          były to pojedyncze przypadki.

Pozdrawiam,
          • edyta_marcin Re: Folia na kratkach wentylacyjnych 07.02.06, 16:13
            Hej,
            my zgłaszalismy na piśmie w administracji problem wentylacji jak równiez
            zamarznieta wodę w WC i nieszczelne okna. Tego samego dnia wpadła do nas ekipa
            podokręcala okna, sprawdziła że przez kratke wentylacyjną wieje i jako
            rozwiązanie problemu zastosowali zasłoniecie kratki i mieli zasłonić również
            otwór wentylacyjny przy kominie.Akcja na tyle skuteczna że woda na drugi dzien
            rozmarzła a przez okna i kratki wentylacyjne teraz znowu wieje smile)Tez
            słyszeliśmy o tym,ze ma być przeprowadzona ekspertyza ale co dalej nie wiadomo.
            Moze musimy sie postarać o to by dostać na pismie wyniki ekspertyzy i
            zapewnienie że jesli zajwisko po 3 latach nie zniknie to poprawia to w ramach
            reklamacji ! ( O ile cos takiego jest realne ?)
            Pozdr. E&M
      • jarek9927 Re: Folia na kratkach wentylacyjnych 06.02.06, 19:32
        Witam
        Bardzo zaciekawiała mnie Twoja teoria. Jeśli jest to prawda to mieszkamy sobie
        miło do momentu kiedy nie wydarzy się nam z tego powodu krzywda. Może
        powinniśmy na własną ręke dokonać sprawdzenia naszych instalacji kominowych i
        ich prawidłowego działania.

pozdrawiam
          • mak_22 Re: Folia na kratkach wentylacyjnych 12.02.06, 21:50
            Witam sasiadow!!!!
            Tez jak najbardziej jestem za , mysle ze powinnismy znalezc taka instytucje
            ktora jest uprawniona do wydawania ekspertyz na ten temat .Ja osobiscie
            sprobuje sie dowiedziec w miare moich mozliwosci gdzie nalezy sie zglosic i
            oczywiscie poinformuje sasiadow na forum czy mi sie udalo.a co do rzekomej
            ekspertyzy o ktorej pisza poprzednicy to mam pytanko czy ktokolwiek widzial ta
            ekspertyze na oczy na dokumencie czy to tylko zaslyszane gdzies informacje bo w
            takie juz nie wierze zwlaszcza uslyszane od tbs za kazdym razem mona uslyszec
            cos innego aby pozbyc sie upierdliwego lokatora smile)))pozdrowionka dla Wszystkich
            • artivii Re: Folia na kratkach wentylacyjnych 13.02.06, 09:40
              To nie jest skomplikowane - należy udać się do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru
              Budowlanego w Wołominie:
              www.bip.powiat-wolominski.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=2107
              PINB zaleca jednak, żeby napierw próbować sprawę załatwić z zarządcą budynku -
              dopiero wobec braku rozwiązania - zgłosić się do nich.
              • mak_22 Re: Folia na kratkach wentylacyjnych 13.02.06, 10:12
                Witam!!!
                No to super ze tak szybciutko wiemy tylko teraz moje drugie pytanko o ktorym
                pisalam czy taka ekspertyza o ktorej pisza wyzej sasiedzi ktora zlecil TBS
                rzeczywiscie istnieje i ewentualnie kto ja robil bo jesli ten sam specjalista
                to to bez sensu jesli nie to mysle ze mozemy sprobowac cos zdzialac smile
                oczywiscie mysle ze dobrze by bylo w takim pismie zebrac podpisy wszystkich
                ktorzy sa za bo jesli to ma byc "walka" jednej osoby to nie wiem czy dam
                rade smile hihihihih pozdrowionka dla wszystkich no i udanych walentyneksmile))
                • deroadrunner Re: Folia na kratkach wentylacyjnych 13.02.06, 10:53
                  Hi,

Więc tak ... wizytowaliśmy biuro TBS ... poprosiliśmy o ekspertyzę ... i ... nie
                  ma takiej na piśmie ... było jakieś ściemnianie o kominiarzach, którzy to coś
                  sprawdzali ale na papierze nic nie okazano ...
                  Heh ... może i dobry to znak, bo znakiem tego może coś zrobią jednak konkretniej
                  niż umywanie rąk, w końcu czytają forum i chyba nie sadzą, to co TBS powie tak
                  będzie i rację mają, ludzie przyjmą jako pewnik ... złożyliśmy dawno reklamację
                  i nic ... ale jeszcze czekamy

PZDR

deROADRUNNER
                  • renatalink Re: Folia na kratkach wentylacyjnych 13.02.06, 11:43
                    Co do ekspertyzy, to coś było na rzeczy, ponieważ kilka dni temu zapukali do
                    mnie dwaj panowie (przysłani prawdopodobnie przez TBS) z prośbą o wpuszczenie
                    na taras w celu uśnięcia folii z kratek wentylacyjnych (to już wielki postęp,
                    że nie weszli tam bez mojej zgody jak poprzednio!!!)
                    Na moje pytanie, kto je tam umieścił próbowali coś pokrętnie tłumaczyć, że
                    zrobili to, ponieważ na zamarzniętych przewodach kominowych tak ekspertyza by
                    się nie udała…. cha, cha!!! Nieźle! Tym samym przyznali, że przewody były
                    zamarznięte, czyli bubel budowlany!
                    • artivii Re: Folia na kratkach wentylacyjnych 13.02.06, 21:28
                      Witam,

ekspertyza była w pierwszą sobotę lutego - stąd te folie. Zatem jeśli z
                      ekspertyzy będzie wynikało, że wszystko jest OK, to i tak wyznania Szanownych
                      Sąsiadów dają dobrą podstawę, żeby taką ekspertyzę odrzucić.

Mam nadzieję, że zaklejanie kominów się już nie potwórzy...

Pozdrawiam,

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka