Dodaj do ulubionych

Nauka słówek – fiszki – rewolucyjny sposób

29.11.15, 10:22
Tradycyjna nauka słówek polega na tłumaczeniu i powtarzaniu. Tym razem chciałabym Wam zaproponować coś tak rewolucyjnego, co całkowicie odmieni Twój sposób nauki słówek i języka, przyjemność, ograniczy ilość powtórek i pozwoli Ci czuć słowa z języka obcego, a nie tylko je w myślach tłumaczyć.

Typową wadą tradycyjnych metod jest powtarzanie. Pamiętasz, gdy powtarzasz. Przestaniesz powtarzać słówka i stopniowo wszystko zapomnisz. Tą metodą jest zupełnie inaczej. Nasza pamięć jest wspierana dzięki uczuciom, a nie powtórkom.

Metoda nazywa się 5s. Stosuję ją od ponad 2 lat. Sposób nauki słówek jest zupełnie odmienny od wszystkiego co znasz.

Gdy spotykamy się ze słowami z języka ojczystego, to jest cała masa słów, które pamiętamy przez lata bez powtarzania. Dlaczego pamiętamy? Pamiętamy tego typu słówka, ponieważ słowa połączone są z unikalnymi doświadczeniami. Im rzecz jest bardziej unikalna, tym większą uwagę na nią zwracamy i tym lepiej pamiętamy słówko. Podobnie działa ta metoda nauki słówek.

Gdy połączysz słówka i uczucia razem, to rzadkie doświadczenia, zjawiska, ludzie czy wydarzenia będziesz lepiej pamiętał właśnie dlatego, że są rzadko spotykane. Nie będziesz musiał słówek w sztuczny sposób powtarzać, sprawdzać co pamiętasz, a co już zapomniałeś.

Sposób ten opisuję tutaj: szybkanaukajezykow.blogspot.com/2015/11/fiszki-metoda-5s-nauka-sowek.html
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka