Dodaj do ulubionych

zaburzenia w kier. autyzmu. czy ktoś ma doświadcze

07.02.08, 12:48
Mój syn ma 3 lata nie mówi około roku jakby nie słyszał ale teraz to
już przeszło tak samo jak brak kontaktu wzrokowego który
wyćwiczyliśmy w dużym stopniu.Lekarze mówią o zaburzeniach w
kierunku autyzmu ale poza podawaniem nootropilu nic nie robią. Ja
szukam pomocy od 2 lat. Piosałam już o tym na tym forum. Czy ktoś
może mi podpowiedzieć jak postępować z takim dzieckiem i do jakich
lekarzy zwrócić sie o pomoc. Mały ma znami dobry kontakt ale z
innymi ludzmi nie bardzo.
Obserwuj wątek
    • olka794 Re: zaburzenia w kier. autyzmu. czy ktoś ma doświ 19.02.08, 15:37
      Witam. Mój synek ma 5 lat. Nie mówi tzn. coś tam po swojemu, zna cały alfabet ,
      nie których literek nie potrafi wypowiedzieć wtedy mówi po swojemu. Gorszy
      kontakt wzrokowy niż inni rówieśnicy, chociaż jest już dużo lepiej/nosiłam
      naklejkę przyklejoną na czoło i ciągle się na nią patrzył/ też czasami sprawia
      wrażenie jakby nie słyszał, ale słyszy i to dobrze.Chodzi do przedszkola i
      bardzo lubi tam być, chociaż nie zawsze chce robić to co inne dzieci. Bierze lek
      nootropil przepisany przez neurologa, ogólnie idzie do przodu. Też podejrzewali
      autyzm. Ale on po prostu jest moim małym indywidualistą, a jego problemy
      wynikają z tego że był nie dotleniony podczas porodu. Szkoda że nikt nie brał
      tego wcześniej pod uwagę, kiedy miał 2 latka. A co do atyzmu to jeśli się
      zdecydujesz na pójście do specjalisty to idz do naprawdę dobrego który się na
      tym zna. Bo dużo osób ma takie podejście: jak nie wiadomo co to prawdopodobnie
      autyzm. Pozdrawiam
    • grazarub Re: zaburzenia w kier. autyzmu. czy ktoś ma doświ 20.02.08, 08:35
      Witaj,
      Skąd jesteście?
      Jeśli chcesz zdiagnozować synka w kierunku autyzmu, to proponuję
      poczytaj : INNY Świat
      lub zaglądnij na forum www.dzieci.org.pl, jak poszukasz znajdziesz
      tam wiele informacji, lub możesz poprosić o pomoc w poszukiwaniach -
      tam są doświadczeni rodzice i napewno odpowiedzą.

Pozdrawiam
      Grażyna
      • beciakoz Re: zaburzenia w kier. autyzmu. czy ktoś ma doświ 21.02.08, 15:10
        Cześć jest taka fundacja synapsis znajdziesz w necie oni diagnozują
        w kier autyzmu a to co opisujesz niepokoi ja z synem też szukam ma 3
        lata i ograniczony kontakt wzrokowy nie mówi (teraz czekamy na
        Synapsis) ok 10 mies. Nie słuchaj nikogo tylko znajdz specjalistów
        puki nie jest za późno.
      • m8rii Re: zaburzenia w kier. autyzmu. czy ktoś ma doświ 23.02.08, 20:36
        czy możesz podać nr telefonu do tego centrum?

mag333 napisała:

> zgadzam się z moją poprzedniczka , nie słuchaj nikogo tylko pojedź
        > do dobrego specjalisty, np. Teresa Żardecka w Mazowieckim centrum
        > neurologii i neuropsyhiatrii w Zagórzu koło Warszawy,przyjmuje też
        w
        > Warszawie na dzielnej. My dzięki niej wiemy, co dolega naszemu
        synowi
              • krawczykasia Re: zaburzenia w kier. autyzmu. czy ktoś ma doświ 18.03.08, 09:30
                witaj
                spokojnie z tym czytaniem forum jakiegokolwiek.
                Pisze, bo sama wiem jak to jest rzucić się na forum, a potem 3 m-ce nie spac i płakac.
                Poczytaj spokojnie, a już teraz możesz się zapisać np. do NAVICULII. To ośrodek w Łodzi, specjalizują się w diagnozowaniu zaburzeń rozwojowych. Potrzebne jest skierowanie od lekarza I kontaktu. Oni się wzorują na Synapsis i jestem pewna, że tam dobrze zdiagnozują Twoje dziecko.
                Ja ze swoim synem byłam tam w czerwcu ( otrzymałam diagnozę: opóźniony rozwój z zachjowaniami autystycznymi ) a w lipcu w Synapsis stwierdzono nam całościowe zaburzenia rozwoju do obserwacji. Zapytałam dr Wroniszewskiego czy mamy diagnozę autyzmu, powiedział, że nie. Przeszliśmy po granicy z autyzmem. Więc widzisz, dwa rózne ośrodki, diagnozy podobne.
                No i w naviculii nie ma takich odległych terminów, polecam.

Nie wiem jakie papiery już załatwiałaś, ale musisz załatwić:
                1) orzeczenie o niepełnosprawności
                2) iść do Poradni psychol - pedag. i złożyć wniosek o wydanie decyzji o wczesnym wspomaganiu lub kształceniu specjalnym ( my o kształceniu nie dostalismy ), nie zwlekaj z tym, bo długo się czeka. Jak Mały pójdzie do przedszkola to na podstawie decyzji o kształceniu dostanie zajęcia indywidualne
                3) na podstawie decyzji o wczesnym wspomaganiu ( dostanie na pewno ) zapytaj jaka jednostka realizuje ten program w twoim mieście. To są bezpłatne zajęcia i dziecku przysługuje od 4 do 8 godz. miesięcznie różnych zajęć ( logopeda, pedagog itp. )

Moim zdaniem weź się za załatwianie powyższych dokumentów, bo trochę czasu upłynie zanim to załatwisz, a potem usiądź i spokojnie czytaj forum.
                Nie rzucaj się na wszystkie metody terapii i leczenia tam wymienione, bo cudu nie zdziałasz a siebie zdołujesz. Spóbuj po prostu zaczepić syna na wszelkie możliwe zajęcia. Mój syn obecnie ma 8 terapeutów w ciągu tygodnia. Uczy go to elastyczności. Też jeszcze nie mówi, ale komunikuje się gestami i dźwiekami. zaczyna mówić i to jest dobre ( ma 3,5 roku )

Pozdrawiam
                Piszę tak, bo sama w zeszłym roku to przeszłam.

--
                nick allegro Asia66
                nick Noworodek Yennefer
                Maciuś i Kubuś - moje Skarby
                • johana2 Re: zaburzenia w kier. autyzmu. czy ktoś ma doświ 04.04.08, 10:05
                  Krawczykasia, powiedz proszę, gdzie w Łodzi można dostać decyzję o
                  wczesnym wspomaganiu? Kontaktowałam się z poradniami na Sieradzkiej
                  i na Hipotecznej ale nikt nic takiego nie zaproponował, chociaż mamy
                  orzeczenie z Naviculi (tam też nic na ten temat nie było). Znalazłam
                  tylko prywatnie terapeutę po wielu poszukiwaniach. Z kolei w poradni
                  na Motylowej ponoć niedawno wystartowała grupa Dobrego Startu ale
                  umówili mnie ( nie wiem właściwie po co) z psychologiem dopiero na
                  maj! A dla mnie każdy tydzień jest ważny bo mały idzie od września
                  do szkoły..... Chyba mam pecha żeby trafić na specjalistę który
                  naprawdę całościowo pokieruje dzieckiem :(
                  --
                  johana
                  • krawczykasia Re: zaburzenia w kier. autyzmu. czy ktoś ma doświ 08.04.08, 23:29
                    ojej, przykro mi, ale nie pomogę...
                    Jestem z Płocka, Łódź znam jedynie po wizytach w CZMP i Naviculii.
                    My decyzję o wczesnym dostaliśmy z Poradni Psychologiczno - pedagogicznej.
                    Jeśli Twój syn idzie do szkoły to już tego nie dostaniesz. Jest to decyzja dajaca uprawnienia do terapii tylko i wyłacznie do momentu podjęcia nauki w szkole.
                    Staraj się o orzeczenie o kształceniu specjalnym -0 również w PPP.
                    Pozdrawiam

--
                    nick allegro Asia66
                    nick Noworodek Yennefer
                    Maciuś i Kubuś - moje Skarby

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka