Dodaj do ulubionych

Ulubiona pływalnia ....

IP: *.mst.gov.pl 23.05.02, 13:50
...ktoś obcy powiedział mi że Puławy to miasto basenów. I to prawda. Nr 1 to
basen na Wólce Profeckiej. Co Wy na to?
Obserwuj wątek
    • Gość: agat1 Re: Ulubiona pływalnia .... IP: 195.116.92.* 23.05.02, 13:55
      Pamiętam z głębokiego dzieciństwa i mam ogromny sentyment.
      A jeśli chodzi o te baseny, to rzeczywiście jest ich niemało w mieście. Tu,
      gdzie teraz mieszkam, pierwszą krytą pływalnię wybudowano cztery lata temu !
      Spotykam mnostwo doroslych ludzi, którzy nie potrafią pływać, bo ani rzeki z
      prawdziwego zdarzenia, ani basenu, to gdzie się uczyć ? Ja wychowana nad Wisłą,
      myślałam naiwnie, że woda do pływania jest wszędzie..
      • m.in Re: Ulubiona pływalnia .... 23.05.02, 14:07
        no prosze, jazzak to rzeczywiście musi byc ziomal :)
        TYLKO WÓLAK PROFECKA, te dojazd emką koło smierdzącej żelatyny, wyliniałe
        trawniczki, rów od Azotów, pola uprawne w okolicy i zajebiste osadniki z
        rybkami. taki basen to skarb, bez porównania z tym, ... cholerajakonsienazywal
        no... koło stadionu...
        m.in
        • Gość: Jank Re: Ulubiona pływalnia .... IP: *.pl 23.05.02, 14:17
          m.in napisał(a):

> TYLKO WÓLAK PROFECKA,

Wólke pamiętam praktycznie tylko z baaardzo wczesnego dzieciństwa. Strach nawet
          pomysleć jak dawno to było...

taki basen to skarb, bez porównania z tym, ... cholerajakonsienazywal
          > no... koło stadionu...

No jak to - w Puławach mógł się nazywać tylko "Wisła" ! :o)
          Kupa igliwia z drzew, wrzeszczaca dzieciarnia, dzikie tłumy, rodziny "białych
          inaczej" przychodzące do kąpieli. Biegało się pędem po betonowych alejkach,
          stało w kolejkach po oranżade i drożdżówki w sklepiku...
          To były klimaty... Ludność grzecznie leżała na ręczniczkach lub kocykach
          zajadając ociekające masłem kanapki (przecież wszystko i tak sie spłucze w
          basenie), Lato z radiem.
          Pozdrowienia.

• Gość: Jank Re: Ulubiona pływalnia .... IP: *.pl 23.05.02, 14:09
        O kurcze, to rzeczywiście temat dla mnnie :o)
        Pływałem przez 3 lata w sekcji na naszym krytym basenie. Z perspektywy czasu
        musze powiedzieć, że jakość i standard tego obiektu była na zupełnie, ale to
        zupełnie dobrym poziomie. Z sentymentem wspominam zwłaszcza jednego z
        trenerów, który był olimpijczykiem (w Montrealu ?). Fajny gość, dbał o nas.
        • m.in Re: Ulubiona pływalnia .... 23.05.02, 15:09
          po kolei: basen może i "Wisła" ale jakoś inaczej na niego się mówiło
          szło sie nie "na Wisłę" ale "na...." no właśnie
          a smród absolutnie nie z mleczrni, żelatynę się robi z mielonych kopyt,
          scięgien i tym podobnych przyjemności (+kilka zestawów chemikaliów, w tym
          "aromaty dentyczne z naturalnym") i ten smród to na mur, że byłz magazynów tego
          syfu. Smród z mleczarni to nic przy tym.... Chyba, ze na Wólkę jedziłes po
          zamknieciu fabryki, ale to chyba niemożliwe, bo ona nie tak dawno padła (4
          lata?) jakoś tak
          m.in
          • Gość: jazzak Re: Ulubiona pływalnia .... IP: *.mst.gov.pl 23.05.02, 15:20
            m.in napisał(a):

> po kolei: basen może i "Wisła" ale jakoś inaczej na niego się mówiło
            > szło sie nie "na Wisłę" ale "na...." no właśnie
            Na trybuny?
            > a smród absolutnie nie z mleczrni, żelatynę się robi z mielonych kopyt,
            > scięgien i tym podobnych przyjemności (+kilka zestawów chemikaliów, w tym
            > "aromaty dentyczne z naturalnym") i ten smród to na mur, że byłz magazynów tego
            >
            > syfu. Smród z mleczarni to nic przy tym.... Chyba, ze na Wólkę jedziłes po
            > zamknieciu fabryki, ale to chyba niemożliwe, bo ona nie tak dawno padła (4
            > lata?) jakoś tak
            > m.in

a ja Ci powiadam waliło z mleczarni ;-))
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka