Dodaj do ulubionych

Czy Puławy pójdą do referendum?

IP: *.acn.pl 16.05.03, 11:23
Witam,

Jazzak postulował "zapodanie" newralgicznego tematu, więc się wysilam ;o)

Ale poważnie, jestem ciekaw czy puławiacy pójdą głosować, za lub przeciw?
Czy widać w NUMie jakąś lokalną, puławską kampanię, czy mówi się o
głosowaniu?
Obserwuj wątek
    • jazzak Re: Czy Puławy pójdą do referendum? 16.05.03, 12:12
      Gość portalu: Jank napisał(a):

> Witam,
      >
      > Jazzak postulował "zapodanie" newralgicznego tematu, więc się wysilam ;o)

Bardzo dziękuję Jank za 'wysiłek' ;0)
      >
      > Ale poważnie, jestem ciekaw czy puławiacy pójdą głosować, za lub przeciw?
      > Czy widać w NUMie jakąś lokalną, puławską kampanię, czy mówi się o
      > głosowaniu?

Obawiam się że będzie kiepawo, ale zobaczymy.

• Gość: Jank Re: Czy Puławy pójdą do referendum? IP: *.acn.pl 16.05.03, 14:14
          jazzak napisał:

> > pójdą, ja daję 62,3%
          >
          > optymistka, max 44 (a z rodu jego bohatery)

No to jakby tak Wasze stawki zsumować, to wyszłoby modelowe referendum :o)
          Ale czy w NUMie ktokolwiek pracuje nad namawianiem do pójścia na referendum,
          może chociaż jakieś baloniki rozdają? Malują buzie na niebiesko-żółto? Rozdają
          biało-czerwone krawaty?
          Czy też jak zwykle - "brak akcji jest"??
          • Gość: Max Re: Czy Puławy pójdą do referendum? IP: *.obw-wihe.pulawy.pl 19.05.03, 13:12
            hhmmm...w P nie widać namawiania ani żadnej innej publicznej nakłanianki do
            głosowania. Za to w przedszkolach i szkołach-owszem.
            W przedszkolu dzieci nauczyły sie trzech wierszyków o Uni i jednego
            namawiającego Polaków na głosowanie TAK, do tego stosowna pioseneczka.

W szkole oprócz ogólnej nagonki CO WIEMY O UNI I KRAJACH, KTÓRE DO NIEJ NALEŻĄ,
            było dekorowanie korytarzy, każda klasa miała przygotować wiadomości na temat
            wybranego kraju Uni, itd.

Pojawiło się sporadycznie parę plakatów na NIE(nawet nie wiem, czyje, szybko
            zniknęły).
            Ja stawiam na frekwencję niecałe 40%. Z moich wywiadów osobistych wynika, że
            niewiele osób się wybiera do głosowania........

kto tu ma głosować: emeryci? im to wisi, do pracy do Uni się nie wybierają.....
            • Gość: Jank Re: Czy Puławy pójdą do referendum? IP: *.acn.pl 19.05.03, 14:31
              No tak, ogólne samozadowolenie.
              Ciekawe, czy w tym pięknym kraju wszystko musi się odbywać na zasadzie
              pospolitego ruszenia w ostatniej chwili, wezwanego przy pomocy dramatycznych
              apeli papieża, prezydentów, noblistów, generałów i kogo tam jeszcze. W takim
              NUMie są jakieś władze, jakieś znane postaci, dlaczego nikt nie widzi potrzeby
              ruszenia d*** i przynajmniej narobienia zamieszania?

Dzieci uczą się wierszyków - cacy, ale tu pewnie przydałyby się zajęcia z wf
              pod hasłem "jak zaciągnąć dorosłych na głosowanie". Żeby oddali głos. Jakiś.
              Ważny.

No i chyba nie sami emeryci w NUMie zostali. Zresztą, akurat emeryci z
              najstarszej generacji mają raczej zdrowe poglądy na to jak powinno być i skąd
              się biorą ważne rzeczy w życiu.

A swoją drogą, jakoś dziwi mnie, że nikt (?) nie używa w propagandzie
              argumentu, że to nie "jakieś tam kolejne głosowanie na jakichś tam facetów",
              tylko wydarzenie, które w naszym życiu już się pewnie nie powtórzy (oby).
              Koniec z plebiscytami, referendami, ogólnopolskimi zrywami Polaków. Potem już
              tylko normalna, codzienna przepychanka, ewentualnie okresowe wybory kolejnych
              własnych mężów opatrznościowych.

Trochę szkoda nie uczestniczyć w czymś co się już pewnie nie powtórzy?
                  • jazzak * 20.05.03, 08:31
                    Gość portalu: Jank napisał(a):

> Tylko dlaczego automaniaków???

To taka moja quasi skala ocen zaczerpnięta z tv lub gazety o motoryzacji
                    dokoptowana do wszelkich radosnych ocen.... i takie tam inne.

ps. generalnie lubię czytać Twoje teksty - poważanko & mir!
                    • Gość: Jank Re: * IP: *.acn.pl 20.05.03, 13:49
                      jazzak napisał:

> > To taka moja quasi skala ocen zaczerpnięta z tv lub gazety o motoryzacji
                      > dokoptowana do wszelkich radosnych ocen.... i takie tam inne.
                      >

No nic nie rozumiem ale zakładam, że wszystko w porządku :o)

> ps. generalnie lubię czytać Twoje teksty - poważanko & mir!

Jakbym był panienką, tobym się zaczerwienił. A tak, to się tylko ukłonię
                      nisko ;o)))
                • Gość: Jank ;o) IP: *.acn.pl 21.05.03, 13:06
                  Otrzymałem takie coś w dzisiejszej poczcie emaliowanej:

Kozia Wólka 1.05.2005 r.

Kochana Mamusiu!

Mam dla Ciebie wspaniałą wiadomość! Właśnie przed chwilą dowiedziałem się
                  że
                  nasz Pan Prezydent Roman G. podpisał umowę o wymianie turystycznej z
                  Białorusią , Rosją,Mongolią i Chinami !
                  Tak że już niedługo będziesz mogła do nas przyjechać bez specjalnej
                  przepustki i wizy !
                  Kiedy do nas przyjedziesz bardzo się zdziwisz jakie zmiany u nas zaszły!
                  Nasza córka Kasia pracuje i już dostala pierwszą wypłatę! Na początek
                  niewiele ok. 5.000.000.000 zł. Tak! Nie przewidziało ci się! Nasz wspaniały
                  Pan
                  Premier Andrzej L. wraz z Panią Minister Finansów Renatą B. odkryli że
                  pieniądze leżą w bankach i należy je rozdać ludziom którzy są w potrzebie.
                  Od tego czasu pieniędzy nam nie brakuje bo jak tylko sejf jest pusty to
                  natychmiast pieniądze są dodrukowne. Balcerka i tą całą bande z tej rady
                  pognali i teraz każdy se może wziąć kredytu ile chce a spłacać nie musi

Kasia pracuje w fabryce i wyplata koszyki z trzciny. Kiedyś miała tam być
                  fabryka jakichś samochodów czy cóś ale po 8 czerwca 2004 roku wlaściciel
                  uciekł. To był jakiś anglik czy żyd, czort go wie.. Całe szczęście bo
                  gdzieby teraz nasz Kaśka pracowała.
                  Pieniądze nie są nam w ogóle potrzebne bo i tak nie są nic warte ale to nam
                  nie przeszkadza. W sąsiedniej wsi produkują bimber a u nas w pegeerze
                  chodujemy świńki i krowy.Raz na miesiąc na jarmarku robimy wymianę i każdy
                  jest zadowolony.

Prąd u nas we wsi wyłączyli bo to przez tych hanysów ze Śląska.
                  Powiedzieli że huta ma im dać stal a elektrownia prąd. No to elektrownia
                  powiedziała że da prąd jak hanysy dadzą węgiel. A huta powiedziała że chce
                  i
                  prąd i węgiel. No a potem się okazało że żeby wydobyć tone węgla z kopalni
                  to trzeba dać tone dla elekt
                  wni i dwie tony dla huty. No i się wszyscy pokłócili i prądu we wsi ni ma.

Ale to nic! Momy NAFTE!!! Bo jak tego węgla brakło to Pan Prezydent
                  powiedział że Polska mo NAFTE i nikogo prosić się nie musi. No i teraz mamy
                  w domu lampki naftowe.
                  A jak my od razu mówili że trza do NAFTY do nas żaden nie słuchał.
                  :-))))))))

Są też smutne wieści: umarła ciotka Stefka. Bo jak to te wszyskie lekarze
                  pouciekali w tym 2003 roku to został nom się ino weterynarz Józek no i mu
                  się dawki zastrzyku z koniem pomyliły...
                  A!!! I umarł też ten Heniek z sąsiedztwa i to na AIDS-a !!! Bo to chodził
                  do
                  tych ruskich panienek co to u nas we wsi mieszkają no i się zaraził!
                  A Pan Minister Zdrowia Gabriel J. ostrzegał że połowa ruskich mo AIDSA a
                  połowa gruźlice i żeby się zadawać ino z tymi co kaszlą...

W zeszlym tygodni pisali w gazecie że złapali na granicy z tą uniom kilku
                  takich co to chcieli uciec do unii niby to za robotom. Ale ja se myśle że
                  to
                  jakieś szpiegi musieli być bo to przcież Pan Minister Propagandy mówił że w
                  tej unii to roboty ni ma a
                  ieda aż piszczy.

Muszę kończyć bo zaraz idę na zebranie Koła Prawdziwych Rodzin a jak sie
                  spóźnię to zaś mi zabiorą talon na nafte.

Daj znać kiedy przyjedziesz to wyślemy furmana na stację.
                  Pozdrawiam
                  Twój Syn
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka