Dodaj do ulubionych

Jako mieszkaniec Mysiadła czuję niesmak

23.10.10, 21:34
Jako mieszkaniec Mysiadła, obserwuję to forum od dłuższego czasu i coraz bardziej czuje niesmak. Rada Solecka zaczyna traktować to forum, jako kolejne prywatne źródło propagandy. Zakłamanie, i notoryczne manipulowanie faktami zaczyna mnie oburzać.
Robert Czarnota, kandydat na Radnego z listy Sołeckiej (robert.polna), pisze w swoim blogu, że Ich główne zastrzeżenia budzi;” - lokalizacja stacji kolejki dla Mysiadła (na nierealistyczną i niegospodarną!)”

Proszę wiec sprawdzić stronę mysiadlo.eu, iść do MY-sołectwo, a następnie iść do KALENDARIUM i czytać punkt 4, który mówi o głównych celach sołectwa „
Połączenie z W-wą (w tym: rozwiązania drogowe, działanie na rzecz powstania stacji kolejki w Mysiadle).”

Dzisiejsze zastrzeżenia Pana Czarnoty do studium zagospodarowania, są zaprzeczeniem tego, do czego tak gorliwie dążyło sołectwo przed 2 laty. Uwaga ta również dotyczy się Pani Katarzyny Przemyskiej (te same zastrzeżenia pojawiają się na stronie Pani Sołtys), której najwidoczniej brakuje daru logicznego myślenia. Do tego jakiś Pan Ordyłowski, (którego intelekt pozostawia wiele do życzenia) promuję tą zakłamaną stronę WWW, jako „nowy serwis informacyjny.”
Jako członek stowarzyszenia „Zielone Mysiadło” jestem również oburzony faktem, iż na stronie internetowej mysiadlo.eu, (kalendarium), trzeci kandydat z listy Soleckiej został przedstawiony „Halina Bujanowska - ze stowarzyszenia "Zielone Mysiadło."
Nasze stowarzyszenie, odcięło się od wszelkich spraw dotyczących polityki i wyborów samorządowych. Dlatego uważam, że Pani Bujanowska powinna niezwłocznie zostać wydalona z tej organizacji, a Pani Przemyska za tę publikacje na swojej stronie WWW, powinna jak najszybciej przeprosić wszystkich członków stowarzyszenia. Zachowanie to, po raz kolejny pokazuje brak jakiegokolwiek szacunku dla mieszkańców Mysiadła, pogardę do opinii i odczuć innych.
Drodzy Państwo, każdy kandydat na funkcje publiczną, powinien być kompetentny, zaufany, a przede wszystkim wiarygodny. Pan Czarnota i Pani Przemyska po raz kolejny pokazują, że są przeciwieństwem tego. Dlatego, jako mieszkaniec Mysiadła, proszę ich o oszczędzenie tego forum od jadowitych i zakłamanych informacji, od manipulowania ludźmi i przeniesienie swojej podstępnej i ułomnej kampanii do salonów własnych domów.
Obserwuj wątek
   • drjeremi Re: Jako mieszkaniec Mysiadła czuję niesmak 24.10.10, 07:17
    Odnośnie Wyborów Samorządowych.
    Stowarzyszenie "Zielone Mysiadło", z założenia jest apolityczne i neutralne.
    Nie wystawiamy swoich kandydatów.
    Nie popieramy nikogo.
    Przeciwko nikomu się nie opowiadamy.

    Kilka osób będących członkami naszego Stowarzyszenia kandyduje na radnych. Jest to decyzja podjęta indywidualnie i niezależnie.
    Zarząd Stowarzyszenia " Zielone Mysiadło" informuje , że nasze osiągnięcia są wspólną zespołową pracą.
    Nikt nie otrzymał od nas zgody na wykorzystywanie naszej wspólnej pracy, jako własnych osiągnięć.

    Jednocześnie namawiamy wszystkich do zainteresowania się kandydatami i wzięcia udziału w w Wyborach.

    Zarząd Stowarzyszenia "Zielone Mysiadło"


    Powyżej przedstawiam list, który otrzymali członkowie. Dlatego uważam, że używanie nazwy tego stowarzyszenia było nie etyczne i żądam przeprosin.
    Jeszcze raz przestrzegam Panią Przemyską, Pana Czarnotę, i Pana Ordyłowskiego przed notorycznym manipulowaniem i oszukiwaniem nas wszystkich. Proszę uprawiać sobie waszą chorą propagandę w swoich domach na Polnej i Kwiatowej, a nie na publicznym forum, które jest naszym wspólnym dobrem.
   • polabar Odwagi Panie Ordyl !!! 24.10.10, 07:58
    Panie Ordyl!!!
    Proszę o wydobycie z siebie, choć krztyny odwagi i odpowiedzieć, czy w głosowaniu, w którym jak to Pan napisał Rada Sołecka wyłoniła 3 kandydatów, brały udział osoby nieuprawnione do tego?

    Proste pytanie, prosta odpowiedź.
    Za dużo wymagam?

    My mieszkańcy wybraliśmy Radę sołecką, i rozszerzanie jej składu w głosowaniu jest bezczelnym oszustwem !!!

    POLA
   • czeresniak12 za dużo wymagam Ordyl? 24.10.10, 10:19
    Proszę odpowiedzieć na pytanie, kto opłacał stronę internetową mysiadlo.eu? Proszę pokazać faktury. Przypominam tylko, że strona ta naraziła dobry wizerunek mieszkańców Mysiadła.
    To przecież Ordyl mówił o współpracy z sąsiadami, o jawności i transparentności.


    Proste pytanie, prosta odpowiedź.
    Za dużo wymagam Ordyl?
  • rentman Re: Jako mieszkaniec Mysiadła czuję niesmak 24.10.10, 17:06
   Ten post Pana C. został zredagowany bardzo chaotycznie. Chodzi, zapewne o to, że Gmina uznała to rozwiązanie za nierealne, a sołectwo się temu sprzeciwia. Osobiście również uważam, że lokalizacja przystanku kolejowego jest kompletnie nierealna i należy o tym jak najszybciej zapomnieć. Nie znaczy to jednak, że inne pomysły sołectwa są rozsądne. Uważam, że wojna toczona z gminą ma podłoże prywatne i szkodzi nam wszystkim. Większośc decyzji dotyczących infrastruktury Mysiadła zapada w gminie i tam należy szukać i wybierać ludzi, z którymi, przynajmniej, można rozmawiać o naszych problemach. Zarówno nasz lokalny samorząd, jak i owo stowarzyszenie opierają swoje poglądy i działania na bardzo subiektywnych przesłankach. A tu potrzeba wiedzy i merytorycznych argumentów, a nie krzyku, pieniactwa i wzajemnej adoracji towarzyskiej.
   • czeresniak12 Re: Jako mieszkaniec Mysiadła czuję niesmak 24.10.10, 19:43
    Uważam, że wojna toczona z gminą ma podłoże prywatne i szkodzi nam wszystkim.


    Zgadzam się, wojna wywołana przez Panią Przemyską i Pana Czarnotę szkodzi na wszystkim, czyli mieszkańcom Mysiadła. Jak widać, dla tych ludzi prywata bierze górą. Przypomnę ze to w/w osoby opublikowały sfabrykowane zdjęcia na stronie Sołectwa Mysiadło, obrażając tym samym naszych samorządowców, i podważając wizerunek mieszkańców Mysiadła. Dlatego uważam że osoby te powinny zniknąć ze wszystkich organizacji w Mysiadle, raz na zawsze.
    • ordyl tak 25.10.10, 10:18
     1. Nie przejmuj się tym, co ludzie myśla, nie robią tego zbyt często.
     2. Sztuczna inteligencja nie może równać się z naturalną głupotą.
     3. Jeśli musisz wybrać między jednym złem a drugim, wybierz to, którego jeszcze nie próbowałeś.
     4. Sumienie to to, co boli, kiedy wszystko inne czuje się świetnie.
     5. Okazje zawsze wydają się większe kiedy odchodzą, niż kiedy przychodzą.
     6. Zawsze jest jeden kretyn więcej niż zakładałeś.
     7. Doświadczenie to wspaniała rzecz. Pozwoli ci dostrzec błąd, kiedy go ponownie popełnisz.
     8. Ktoś, kto mysli logicznie stanowi ładny kontrast dla reszty świata.

     Zdrówka
  • robert.polna Re: Jako mieszkaniec Mysiadła czuję niesmak 25.10.10, 10:44
   Witam,

   rozumiem Pana zaangażowanie w kampanię negatywną, proszę jednak nie wprowadzać mieszkańców w błąd.

   1. Kwestionowanie nierealistycznej lokalizacji stacji kolejki nie oznacza rezygnacji z pomysłu jej powstanie, a nawet wręcz przeciwnie, właśnie dlatego, że tak bardzo nam zależy na jej powstaniu, przywiązujemy wagę do wszelkich okoliczności, które jej powstanie mogło by odsunąć w czasie lub uczynić nierealistycznym.

   2. Skoro Pan w swojej wypowiedzi powołuje się na członkostwo w stowarzyszeniu Zielone Mysiadło, to na jakiej zasadzie odmawia Pan tego prawa innym? - czyżby logika Kalego?

   3. Jeżeli z tych 2 faktów ma wynikać pogarda i brak szacunku, to jest Pan mało przekonywujący.
  • habal222 Re: Jako mieszkaniec Mysiadła czuję niesmak 25.10.10, 11:37
   Witam.
   Zagladam na forum Mysiadła i Nowej Iwicznej bo szukam tu informacji co dzieje się w naszej okolicy.Ostatnio jednak forum Mysiadla zrobiło się trudne do czytania.Pełno tu jadu,nienawisci i i jakiś pokrętnych insynuacji.Przykro to czytać.
   Nie wiem kto i dlaczego tak zaciekle atakuje Panią Sołtys ale nie podoba mi się to .Nie wiem jakim sołtysem jest P.Przemyska ale znam ja z działań w radzie rodziców i mam wrażenie ,że mówimy o dwóch różnych osobach.Ja odbieram ją jako pełną zaangażowania,kulturalną i kontaktową osobę .Sama byłam świadkiem kilku działań w których uczestniczyła i nic złego nie mogę o niej powiedzieć.Wręcz przeciwnie.Nie sądzę aby nagle jako sołtys była inna.
   Nie wiem jak działa u siebie w Mysiadle bo jako ,że jestem z Nowej Iwicznej nie uczestniczę zbyt w życiu Mysiadła.Widziałam jednak Pania Kasię i podczas zbiórki elektrośmieci w Nowej Iwicznej i ubiegłorocznego festynu nad stawem i nawet na zebraniu wiejskim w Nowej Iwicznej.To świadczy chyba o jej aktywności i zaangażowaniu.O większości imprez i wydarzeń też dowiaduję się z jej postow na forum.
   Ataki na nią są wyjątkowo niesmaczne.Panowie którzy produkują się na forum działają na zasadzie obrzucajmy błotem a może się coś przyklei.Wygląda mi to na klasyczną kampanię negatywną.A myślałam ,że te metody to tylko w tz.wielkiej polityce.Ale niestety przykład jak widać idzie z góry.
   Łatwo pisać rożne rzeczy anonimowo na forum.Nie wazne słusznie czy nie.Internet jest cierpliwy,jeszcze bardziej niz papier.Ale bzdury jakie Panowie typu:czeresniak,sołtysiak,drjeremi i inni wypisują(a może jest to ta sama osoba)są trudne do czytania.
   Np.Pani Przemyska ma przepraszać za to ,że pani Bujanowska jest ze stowarzyszenia Zielone Mysiadło.Bzdura.Sprawdziłam sobie,Rzeczywiście jest i to w Zarządzie Stowarzyszenia.Nikt nie sugeruje ,że ma poparcie Stowarzyszenia .Po prostu w nim działa i to jest fakt.I za co tu przepraszać?
   Nie spotkałam również żadnych postów Pani Przemyskiej które by kogoś obrażały . czy wskazywały na" brak jakiegokolwiek szacunku dla mieszkańców Mysiadła, pogardę do opinii i odczuć innych."


   Jeśli inne rewelacje są taki jak ta to tym Panom (lub Panu)dziękujemy.
   Dość agresji w polityce,nie potrzeba jej przenosić na grunt lokalny.

   Pozdrawiam mieszkańców Mysiadła
   Halina B.


   • kamil-kaniowski Re: Jako mieszkaniec Mysiadła czuję niesmak 25.10.10, 13:16
    > Łatwo pisać rożne rzeczy anonimowo na forum.Nie wazne słusznie czy nie.Interne
    > t jest cierpliwy,jeszcze bardziej niz papier.Ale bzdury jakie Panowie typu:czer
    > esniak,sołtysiak,drjeremi i inni wypisują(a może jest to ta sama osoba)są trudn
    > e do czytania.

    Toś pani dała czadu, zarzuca pani ludziom że są anonimowi a Pani się podpisała Halina B. rozumiem że jest pani tak znana w Iwicznej że jak się powie Halina B. to wszyscy wiedza o kogo chodzi, u nas w Mysiadle Halina B. jest bardziej anonimowe niż sołtysiak czy czereśniak, czy ordyl, bo każdy zna tych ludzi. Jak Pani wspomniała jest Pani z Iwicznej wiec Mysiadła nie zna. I zapewne nic nie słyszała o ohydnych fotomontażach na stronie sołeckiej, obrażaniu radnych i innych ludzi. Ma Pani szczęście że mieszka w sołectwie gdzie sołtys i radni razem pracują u nas tak nie jest wiec niech nas Pani nie poucza bo my wiemy co trzeba zmienić w Mysiadle. Zawsze jest tak że z daleka rodzina wygląda na kochającą a w środku są prane brudy. W mojej ocenie działania Pani sołtys szkodzą Mysiadłu, a prywatnie jest to arogancka pełna pychy osoba.    Kamil Kaniowski
    • ordyl Re: Jako mieszkaniec Mysiadła czuję niesmak 25.10.10, 13:28
     Po pierwsze skąd wiesz jak wygląda współpraca w NI?

     Po drugie Sołtysiaki i Czereśniaki są anonimowi natomiast możemy się domyślać kto to jest. Skoro popierają młodych zdolnych, którzy się już sprawdzili jako radni to mamy tu takich dwóch Kania oraz Gieleciński. Żaden z nich się nie odciął od nich, więc idzie to na ich konto.

     Ordyl jest osobą prywatną, znaną na tym forum, więc tym bardziej nie rozumiem tych pieniackich ataków, na moją osobę (nie kandyduję w wyborach). Gdybym był pieniaczem jak mi zarzucacie, oddałbym sprawę do sądu. Podobnie mogłem podać wcześniej osoby które kłamały pod przysięgą lub zarzucały mi czyny których nie popełniłem. Są na to paragrafy, tyle że ja w przeciwieństwie do niektórych nie bardzo chcę tracić czas na rozprawy sądowe. Mam ciekawsze zajęcia niż bicie piany.

     Zdrówka
     • kamil-kaniowski Re: Jako mieszkaniec Mysiadła czuję niesmak 25.10.10, 14:08
      Po pierwsze wystarczy poczytać ich forum które wygląda jak tablica ogłoszeń tam nikt się z nikim nie kłóci i generalnie nie słychać żeby radni wrzucali sołtysowi albo sołtys radnym. W sumie nie wiem jak jest masz racje może i się gryzą tylko po cichu ale to ich sprawa. Ja pisałem żeby Halina B. z Iwicznej zajęła się Iwiczną a nie Mysiadłem. Jak ty pisałeś na ich forum to ci wyrzucali że im forum śmiecisz a oni u nas mogą? Słusznie mówisz że możemy się domyślać ale sam dobrze wiesz że te domyły są słuszne. My je mamy a Pani Halina B. nie, bo jest z Iwicznej. Powiedz sam czy nie jest hipokryzją zarzucanie komuś że jest anonimowy i samemu się podpisać Halina B.? Pytam się czy Halina B. to nie jest anonim? A co do tego że jesteś prywatną osobą, od jakiegoś czasu tak ale byłeś członkiem rady sołeckiej. Co to zmienia zresztą czy jesteś prywatną osobą , czy kandydujesz czy nie. Wypowiadasz się na forum prezentując poglądy przyjazne Pani sołtys, masz do tego prawo i cenie cię za to że masz odwagę od ponad 4 lat bronić swoich poglądów i opcji. Ja się z twoimi poglądami nie zgadzam i tez jestem osobą prywatną i nie kandyduje do niczego z Mysiadła, ale mieszkam tu i jak z sąsiadem mogę z tobą wymienić poglądy bo mieszkamy w jednym domu któremu na imię Mysiadło. A co do tego ma gość z Iwicznej Pani Halina B.? Nie wypada żeby gość krytykował dom gospodarza bo jak tak robi jest gościem nie mile widzianym. Sama Pani Halina B. przyznała że zna Panią sołtys z rady rodziców , czyli co koleżanka chwali koleżankę? Ja bym chciał żeby ktoś tak ciepło o naszej sołtys mówił będąc mieszkańcem Mysiadła i nie był jednocześnie byłym, obecnym lub przyszłym członkiem rady sołeckiej albo rady rodziców.

      Kamil Kaniowski
     • soltysiak2012 Re: Jako mieszkaniec Mysiadła czuję niesmak 28.10.10, 12:19
      ordyl napisał:
      > Po drugie Sołtysiaki i Czereśniaki są anonimowi natomiast możemy się domyślać k
      > to to jest. Skoro popierają młodych zdolnych, którzy się już sprawdzili jako ra
      > dni to mamy tu takich dwóch Kania oraz Gieleciński. Żaden z nich się nie odciął
      > od nich, więc idzie to na ich konto.

      To jest chwałą Internetu, że osoby nieśmiałe mogą anonimowo wypowiadać się na forum, bez przykrych konsekwencji. Kanię widział żem ze dwa razy w życiu, a o istnieniu Gielecińskiego dowiedziałem się z forum. Perfidnie ordylku przypisujesz nas do czcigodnych radnych. Pan Kania ma spore poparcie w Mysiadle, stąd największe prawdopodobieństwo, że przeciętny forumowicz oddał głos na tego człowieka.

      ordyl napisał:
      > Ordyl jest osobą prywatną, znaną na tym forum, więc tym bardziej nie rozumiem t
      > ych pieniackich ataków, na moją osobę (nie kandyduję w wyborach).

      Ordylku, w pieniacki sposób nawrzucałeś nowe wątki na forum zaśmiecając forum prostacką propagandą. Zmieniłeś znaczenie i sens istnienia forum, że aż z innych sołectw ludzie dziwią się i wzywają nas do nawrócenia na drogę właściwą. Nowych wątków żeś nazakładał, że informacje istotne zaginęły w natłoku propagandy. Nie kandydujesz, ale ordylskie zaangażowanie w działalność propagandową komitetu wyborczego, uznać należy za wybitnie głębokie uznanie stronniczości poparcia w korelacji własnych celów emocjonalnych popartych być może korzyściami doczesnymi w formie samozadowolenia.

      >Gdybym był pi
      > eniaczem jak mi zarzucacie, oddałbym sprawę do sądu.

      Grożenie sądem jest w Polsce ścigane przez prokuraturę.

      >Mam ciekawsze zajęcia niż bicie piany.

      Ciekawsze zajęcia ordylka niż bicie piany- bicie piany na forum. Mam nadzieję, że ciasta wychodzą ordylkowi smaczniejsze, niż posty na forum.
   • monia-polna Re: Jako mieszkaniec Mysiadła czuję niesmak 25.10.10, 17:13

    Dla Tych, co tak bronią wizerunku Sołtysa, przypominam tylko artykuł z Kuriera Południowego. Kilkaset osób z naszej miejscowości oddało swe glosy na Panią Wójt, i mają prawo być oburzeni takim zachowaniem. Do dzisiaj słyszy się w Urzędzie Gminy, że mieszkańcy Mysiadła nie lubią wójtowej. A wszystko to przez niezbyt mądre zachowanie grupki ludzi, do których jak widać, nie dotarło jeszcze ile szkód narobili. I zgadzam się, że sołtys powinna przeprosić Tych, którzy lubią i glosują na Panią Jolantę Batycką-Wąsik. Ja należę do tej grupy.


    17 października odbyła się druga rozprawa w procesie z powództwa wójt gminy Lesznowola, Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik przeciwko twórcom serwisu internetowego Mysiadła.

    Na stronie internetowej www.mysiadlo.eu, która prowadzona jest pod patronatem rady sołeckiej Mysiadła, w ubiegłym roku pojawił się fotomontaż. Wykorzystano zdjęcie z konferencji teherańskiej przedstawiające Stalina, Roosevelta i Churchilla. Miejsce twarzy tzw. Wielkiej Trójki zastąpiły postaci znane w środowisku lokalnym. Wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik użyczyła swej fizjonomii Stalinowi, sołtys Mysiadła Katarzyna Przemycka - Rooseveltowi, a Robert Czarnota Churchillowi. Zdjęcie towarzyszyło artykułowi pt „Negocjacje na wesoło”.
    „Gdybyśmy tylko na poważnie traktowali to wszystko co się w naszej gminie i sołectwie dzieje to byśmy już dawno osiwieli” - czytamy w artykule. - „Doskonałym remedium na wszystkie stresy i niezdrowe emocje jest humor i dystans”.

    Satyra, nie tylko internetowa

    Szybko okazało się, że w swoim poczuciu humoru twórcy serwisu internetowego są osamotnieni, a przynajmniej do śmiechu nie było ani wójt Batyckiej-Wąsik, ani większości radnym, ani urzędnikom gminy. Wydruk ze strony internetowej zaczął krążyć po urzędzie, a na skutek interwencji prawnika gminy po kilku dniach zdjęcie zostało usunięte. Administratorzy strony odmówili jednak zamieszczenia przeprosin.
    We wrześniu ubiegłego roku odbyło się spotkanie wiejskiej w Mysiadle. Uczestniczyli w nim mieszkańcy, sołtys, rada sołecka oraz władze gminy. Za pomocą rzutnika wyświetlano na ścianie materiały informacyjne i graficzne. Po zakończeniu spotkania oczom zebranych ukazał się fotomontaż, niektórym znajomy już ze strony internetowej www.mysiadlo.eu.
    Kolejny fotomontaż pojawił się przed Świętami Bożonarodzeniowymi. Przedstawiał wójta gminy, jako Matkę Boską, która ma urodzić gminny budżet. Przed panią wójt „trzej królowie” składają hołd, ofiarując piwo, paluszki, prezenty. Obok pustej kołyski z napisem „BUDŻET 2008” leży zwitek banknotów dolarowych.
    - „To w jednoznaczny sposób sugeruje możliwość wpływania na moje decyzje przez wręczanie korzyści majątkowych” - zinterpretowała wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik w pozwie o ochronę dóbr osobistych przeciwko Robertowi Czarnocie, Tadeuszowi Ordyłowskiemu i Bartłomiejowi Soszyńskiemu. - „Przedstawienie mojego wizerunku zamiast Stalina przypisuje mi negatywne cechy oraz sugeruje podejmowanie działań zrównanych, w ocenie autora, z działaniami Stalina podczas konferencji jałtańskiej”(zdjęcie pochodzi z konferencji teherańskiej - przyp. red. ) - podnosi w pozwie wójt Maria Batycka-Wąsik i domaga się od autorów strony internetowej przeprosin, zarówno w internecie jak i podczas najbliższego zebrania wiejskiego w Mysiadle oraz wpłacenia 8 tys. złotych na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża.

    Chwyt poniżej
    pasa czy „wielkie halo”?

    - Można krytykować, czy nawet obśmiewać, ale trzeba to robić z jakimś wyczuciem i smakiem - mówi jeden z radnych gminy Lesznowola. - Te fotomontaże to zwykłe chamstwo i chwyt poniżej pasa
    - dodaje radny, prosząc by nie ujawniać jego imienia i nazwiska. Również anonimowo wypowiada się inny samorządowiec:
    - To głupota i błahostka. Dziwię się, że wójt wytoczyła ciężkie działa i poszła z tym do sądu. Wiadomo, że piastując takie stanowisko czasami trzeba oberwać. Mam wrażenie, że wójtowa za bardzo przyzwyczaiła się do tego, że wszyscy ją głaskają i dlatego z byle czego zrobiła wielkie „halo!”.
    Wątpliwości w negatywnej ocenie fotomontaży nie ma natomiast przewodnicząca rady gminy, Hanna Kosik, oraz wiceprzewodniczący Ryszard Dusza, którzy tydzień temu, jako świadkowie złożyli zeznania w sądzie.
    - Odbiór tego zdjęcia jest negatywny dla wszystkich Polaków, podczas tej konferencji zostaliśmy sprzedani i straciliśmy wolność na kilkadziesiąt lat - mówił przed sądem Ryszard Dusza. - Wszyscy odebrali ten fotomontaż bardzo negatywnie.
    - Odbiór tych fotomontaży był bardzo zły - nie kryła oburzenia Hanna Kosik. - Godzą one w uczucia moralne, religijne... We wszelkie uczucia! Mówię to w swoim odczuciu i w odczuciu całej rady, która upoważniła mnie do wyrażenia takiego stanowiska. Autorzy tych fotomontaży przekroczyli granice dobrego smaku, gustu, kultury osobistej. Takie wyrażanie swoich poglądów o osobie i funkcji, którą sprawuje pani wójt jest absolutnie naganne - oceniła przewodnicząca zachowanie oskarżonych. - Sama jestem osobą publiczną i nie chciałabym znaleźć się w takim fotomontażu.

    Naruszyć
    świętobliwy wizerunek

    Podczas rozprawy oskarżeni nie życzyli sobie byśmy robili fotografie. - Nie zależy nam na tym, żeby wokół tej sprawy robić rozgłos - powiedział na korytarzu po sprawie, Robert Czernota. Czy autorzy strony żałują zamieszczenia fotomontaży?
    - Gdybyśmy mogli cofnąć się w czasie to prawdopodobnie podjęlibyśmy podobną decyzję - mówi Bartłomiej Soszyński. - Zawsze jest tak, że każda krytyka jest konstruktywna. Jeśli ktoś traktuje krytykę swojej działalności na urzędzie jako przytyk do własnej osoby, to chyba pomylił się z powołaniem.
    - Przebieg tej rozprawy przekonuje mnie o słuszności naruszenia takiego świętobliwego wizerunku ikonostasu gminnego - dodaje Robert Czarnota. - Tekst i zamieszczony fotomontaż zachęcał do zdobycia się na dystans i popatrzenie na siebie samych z pewną ironią. W naszym zamierzeniu nie było intencji obrażania, personalnego atakowania czy poniżania kogoś. Użycie tych postaci historycznych i zdjęcia z konferencji teherańskiej miało tylko pokazać, że istnieje jakiś układ sił i są prowadzone rozmowy, z określonym podziałem ról. Pani wójt została przedstawiona jako Stalin, bo podobnie jak on ma decydujący głos.
    Podczas ostatniej rozprawy przesłuchano dwoje świadków Hannę Kosik i Ryszarda Duszę na okoliczność prezentowania zdjęcia z wizerunkiem wójta jako Stalina podczas zebrania wiejskiego w Mysiadle. Do przesłuchania pozostało jeszcze siedmioro świadków wskazanych przez powódkę. Wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik w procesie nie bierze udziału, w pozwie wniosła o wydanie wyroku pod jej nieobecność.

    FOTO: Fotografia z 1943 roku z Teheranu posłużyła do fotomontażu,
    który pojawił się na mysiadłowskiej stronie internetowej
   • owrank Re: Jako mieszkaniec Mysiadła czuję niesmak 26.10.10, 00:03
    nie doszukuj się logiki w anonimowych postach pewnych ludzi bo to forum ma to do siebie, że czasami niektórzy ludzie rozmawiają sami z sobą tyle, że pod innymi loginami
    Poza tym .... NA PEWNO JESTEŚ KUMPLEM ORDYLA :) bo kto śmie napisać cokolwiek pozytywnego (albo nie-negatywnego) o Pani Sołtys albo Panu Ordyłowskim musi być koniecznie ich kumplem i znajomym i w ogóle manipuluje no i oczywiście prawdy nie pisze... na szczęście prawda jest taka, że to forum nie ma żadnego znaczenia bo zagląda tu niewiele osób w porównaniu z np. liczbą wyborców
   • soltysiak2012 Re: Jako mieszkaniec Mysiadła czuję niesmak 28.10.10, 11:51
    habal222 napisała:
    > Zagladam na forum Mysiadła i Nowej Iwicznej bo szukam tu informacji co dzieje s
    > ię w naszej okolicy.

    Przyznam również, że bałagan wprowadzony na obu forach przez ordylka, głęboko zakłócił harmonię wartości rzetelnych i ciekawych informacji z okolicy. Cieszę się, że nie jestem osamotniony z tym spostrzeżeniem.

    habal222 napisała:
    > Ostatnio jednak forum Mysiadla zrobiło się trudne do czytania

    Wielokrotnie wspominałem na forum, że niektóre osoby mają problemy z prawidłową interpretacją tekstu pisanego. Gratuluję za szczere i głęboko osobiste wyznanie.

    habal222 napisała:
    > Pełno tu jadu,nienawisci i i jakiś pokrętnych insynuacji.Przykro to czytać.

    Twój niniejszy tekst osobiście odebrałem wyjątkowo przykro.

    habal222 napisała:
    > Nie wiem kto i dlaczego tak zaciekle atakuje Panią Sołtys ale nie podoba mi się

    Ależ gdzie była mowa o jakiś atakach. Kilka osób postawiło proste pytania i przytoczyło kilka faktów z życia, a tu już, że atakuje.

    habal222 napisała:
    > Nie wiem jakim sołtysem jest P.Przemyska ale znam ja z działań w radzie
    > rodziców i mam wrażenie ,że mówimy o dwóch różnych osobach.

    To się sprawa wyjaśniła. Żem sobie poczytał tu i tam i żem znalazł opinię, że pani sołtys to ma spore poparcie w radzie rodziców – teraz to się potwierdziło.

    habal222 napisała:
    > Nie sądzę aby nagle jako sołtys była inna.

    habal222 napisała:
    Może rada rodziców to dla niej właściwe miejsce, a rada sołecka przerasta jej możliwości. Nie wiem, ciekaw jestem opinii mieszkańców. Jeżeli tak jest, to rada gminy to już ponadnormatywność.

    habal222 napisała:
    > Ataki na nią są wyjątkowo niesmaczne.

    Jakie ataki? Czemu wymuszasz tak negatywną atmosferę? Z pełnym szacunkiem odnosimy się do wszystkich i razem szukamy najlepszych rozwiązań dla Mysiadła.

    habal222 napisała:
    >Wygląda mi to na klasyczną kampanię negatywną.

    Halinko, przepraszam za ordylka.

    habal222 napisała:
    >Ale bzdury jakie Panowie typu:czer
    > esniak,sołtysiak,drjeremi i inni wypisują(a może jest to ta sama osoba)są trudn
    > e do czytania.

    Wypraszam sobie. To, że koleżanka Halinka nie rozumie tekstu ze względu na jego trudność, nie oznacza, że wartość słowa jest bzdurą. Bogactwo treści, znajomość problematyki Mysiadła, kreatywność rozwiązań, troska o sąsiadów, to znacząco pozytywne cechy wypowiedzi większości forumowiczów. Natomiast dzięki takim osobom jak soltysiak, czeresniak czy drjeremi, intensywność i otwartość dyskusji uzyskała niesłychanie wysoki poziom, którego pozazdrościć nam mogą inne sołectwa.

    habal222 napisała:
    > Nie spotkałam również żadnych postów Pani Przemyskiej które by kogoś obrażały
    > . czy wskazywały na" brak jakiegokolwiek szacunku dla mieszkańców Mysiadła, pog
    > ardę do opinii i odczuć innych."

    Ach Halinko, bo forum niniejsze to kolebka poprawności słowa pisanego. Zapewne chodziło tobie o stronę sołecką, gdzie takie przypadki mają miejsce. Szczegóły zawiedzionych uczuć znajdziesz natomiast na tym forum.

    Zagladam na forum Mysiadła i Nowej Iwicznej bo szukam tu informacji co dzieje się w naszej okolicy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka