Dodaj do ulubionych

NIE płatnej strefie parkowania w rejonie PKP NI

02.10.11, 22:22
Dzień Dobry,

Mysiadło, dnia 03.10.2011 r.

Wójt Gminy Lesznowola
Pani Maria Jolanta Batycka – Wąsik
ul. GRN 60
05-506 Lesznowola

Dotyczy: Płatna strefy parkowania w rejonie przystanku kolejowego PKP Nowa Iwiczna

Szanowna Pani Wójt,

Zgłaszam wniosek o nie pobieranie opłaty od Mieszkańców Gminy Lesznowola zameldowanych na pobyt stały lub Mieszkańców Gminy Lesznowola mieszkających na terenie naszej gminy i rozliczających się ze swoich dochodów w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie (NIP - 3).

Uzasadnienie:

Budowa parkingu w rejonie przystanku kolejowego PKP Nowa Iwiczna miała na celu poprawę warunków parkowania oraz umożliwienie naszym mieszkańcom swobodnego dojazdu do pracy. Wprowadzenie opłat dla Mieszkańców Gminy Lesznowola zameldowanych na pobyt stały lub Mieszkańców Gminy Lesznowola mieszkających na terenie naszej gminy i rozliczających się ze swoich dochodów w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie (NIP - 3) spowoduje, że znów parking przy szkole będzie w większości zajęty przez parkujące przez cały dzień samochody, ponadto kierowcy autokarów dowożących dzieci będą bali się wjeżdżać na parking, aby nie porysować zaparkowanych byle jak samochodów, które znów będą uniemożliwiały im wjazd i dokonanie skrętu. Moim zdaniem nie o to chodziło. Natomiast, pobieranie opłat od parkujących, zameldowanych poza Gminą Lesznowola, może w części pokryć koszty poniesionej inwestycji oraz dzierżawy gruntu, przyczyni się również, do zameldowania osób, które faktycznie mieszkają na terenie naszej gminy i zwiększenia wpływu z tytułu podatków od osób fizycznych. W załączeniu artykuł z Biuletynu Informacyjnego nr 40.

www.lesznowola.pl/upload/Biuletyn%20Informacyjny%20nr%2040.pdf strona 18

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
  • ulica.szkolna Re: NIE płatnej strefie parkowania w rejonie PKP 28.10.11, 17:24
   Protokół Nr 9/KPG/2011 z posiedzenia Komisji Polityki Gospodarczej w dniu 27 września 2011 r.

   Opinia sprawy dot. zasad korzystania z parkingu w Nowej Iwicznej.

   1) Sprawę przedstawiły : Przewodnicząca KPG RG W. Komorowska i Wójt Gminy M. J. Batycka – Wąsik. Wójt Gminy M. J. Batycka – Wąsik przedstawiła projekt zasad odpłatności z korzystania za parking w Nowej Iwicznej ( szczegółowa treść stanowi zał. nr 5 do protokołu).
   - stawka za jednorazowe parkowanie pojazdów samochodowych wynosi – 6 zł.
   - opłata abonamentowa miesięczna uprawnia do parkowania przez wszystkie dni robocze do parkowania pojazdu o nr rejestracyjnym wpisanym w karnecie miesięcznym,
   - karnet miesięczny dla osób zameldowanych w Gminie Lesznowola i osób które złożyły NIP-3 wynosi – 50 zł.
   - karnet miesięczny dla osób niezameldowanych na terenie Gminy Lesznowola wynosi 120 zł.
   - osoby niepełnosprawne jak i rodzice i opiekunowie prawni osób niepełnosprawnych są zwolnieni z wszelkich opłat .
   2) Dyskusja – wszyscy obecni.
   3) Głosami : z- 5, p – 0, w – 0 KPG RG pozytywnie zaopiniowała zasady korzystania z parkingu w Nowej Iwicznej określone w ppkt. 1.

   Gratulacje!!!!!!! KPG!!!!!

   Maria

   • ulica.szkolna Re: NIE płatnej strefie parkowania w rejonie PKP 28.10.11, 20:34
    Skład Komisji Gospodarczej, za forum NI:

    Komorowska Wiesława – przewodnicząca - MAGDALENKA
    Grochala Łukasz – zastępca - ŁAZY
    Dusza Ryszard - LESZNOWOLA
    Gawęda Justyna - NOWA IWICZNA !!!!!!!!!!
    Gąsiorowski Piotr - WOLA MROKOWSKA
    Mirosław Wilusz - MYSIADŁO !!!!!!!!
    Wiśniewski Jerzy - STARA IWICZNA

    Maria
     • owrank napisz do Kolei Mazowieckich 02.11.11, 16:55
      na benzynie ani dieslu taniej do Warszawy nie dojedziesz, nie wspominając o kosztach parkingu w stolicy. Chyba jedynie gaz mimo podwyżek może wyjść porównywalnie kosztowo

      a swoja drogą - napisz do Kolei Mazowieckich - chcą zatrzymać Ciebie jako klienta to niech współfinansują gminny parking
   • ordyl Re: NIE płatnej strefie parkowania w rejonie PKP 09.11.11, 23:24
    Jak będzie płatny parking przy dworcu to ludzie znajdą sobie inne miejsca do parkowania więc parking (za 400 000 plus wynajem) będzie stał pusty za to inne miejsca będą nie do przejścia przejechania. Parking przy szkole jest bezpłatny więc pójdzie na pierwszy ogień bo i blisko i dużo miejsca. Więc proponuję żeby tam też od razu zrobić płatny parking. To chyba są jedyne miejsca gdzie można spokojnie (no prawie spokojnie przy dworcu oraz w dniach zebrań szkolnych przy szkole) zaparkować więc jak zrobimy je płatne to od razu nam przybędzie miejsc parkingowych.

    Zdrówka
  • mwilusz Re: NIE płatnej strefie parkowania w rejonie PKP 30.10.11, 07:20
   Szanowny mieszkaniec Mysiadła, podpisujący się imieniem Maria specjalizuje sie chyba tylko w manipulowaniu i podżeganiu na lokalnych forach internetowych.
   A teraz Przyjacielu z Mysiadła spójrzmy na fakty. Gmina wydzierżawiła grunt pod parking, za który płaci 9 tysięcy złotych miesięcznie. Koszt położenia betonowych płyt itd. to kolejne 400 tysięcy złotych z kieszeni tych, którzy płacą podatki. Oczywiście „proponowane” ceny opłat za korzystanie z parkingu nie pokryją wszystkich kosztów, a więc gmina nadal będzie dokładała do całego przedsięwzięcia.
   Władze gminy miały kilka opcji rozwiązania problemu parkujących samochodów przy torach kolejowych w NI. Wydzierżawić grunt, doprowadzić go do porządku( postawić szlaban, budkę z pracownikiem, zaplecze sanitarne, twardą nawierzchnie), i rozwiązać problem nielegalnie parkowanych samochodów (często wzdłuż ulicy Kieleckiej). Drugim wyjściem było zmobilizowanie służb mundurowych do stanowczego wyeliminowania nielegalnego parkowania w tamtym rejonie. Trzecim wyjściem było pozostawienie stanu jaki był wcześniej, czyli „parkujemy gdzie się da”, co doprowadzi do tego, że tamten rejon NI ( wliczając w to rejon przy szkole) wyglądać będzie jak znana giełda chyba w …Słomczynie.
   Pragnę również wspomnieć, że o ile przedstawiony wniosek Pana radnego Marcina Kani brzmi rozsądnie i zasługuje na rozważenie, o tyle autor tego wniosku nie przedstawił zawartych w nim pytań podczas posiedzenia Komisji Polityki Gospodarczej lub Sesji Rady Gminy ( tam gdzie opiniuje się wnioski, podejmuje decyzje i prowadzi rozmowy merytoryczne) tylko na …………portalach społecznościowych Mysiadła, NI i Zgorzały.

   Pozdzrawiam
   M.W.
   • kania_marcin Re: NIE płatnej strefie parkowania w rejonie PKP 30.10.11, 16:11
    Dzień Dobry,

    Szanowni Państwo, Szanowni Panie radny

    Napisał Pan o mnie, że (cyt) „nie przedstawił zawartych w nim pytań podczas posiedzenia Komisji Polityki Gospodarczej lub Sesji Rady Gminy ( tam gdzie opiniuje się wnioski, podejmuje decyzje i prowadzi rozmowy merytoryczne) tylko na portalach społecznościowych Mysiadła, NI i Zgorzały”. W związku z powyższym, uprzejmie informuję, co następuje:

    1. Nie jestem członkiem Komisji Polityki Gospodarczej.
    2. Nie zostałem poinformowany o terminie posiedzenia KPG (nie jest to informacja, którą można by znaleźć na stronie BIP)
    3. Nie zostałem poinformowany, że sprawa parkingu będzie omawiana na posiedzeniu KPG w dniu w dniu 27 września 2011 r.
    4. Jak wiadomo, mój wniosek jest z datą 03.10.2011 r. jak więc miałem go przedstawić na KPG, i jak mogłem go przedstawić skoro posiedzenie KPG było tydzień wcześniej? Liczę jednak że będzie omawiany w listopadzie 2011 r.
    5. Interesujące jest to, że już od 27.09.2011 r. wiedział Pan, że taki projekt będzie przygotowany, szkoda tylko o tym fakcie nie wiedzieli ani inni radni, nie będący członkami KPG jak i mieszkańcy.

    Skoro jest Pan tak „poprawny politycznie” to dlaczego nie napisał Pan, że próbowano,” chyłkiem i po cichu” wprowadzić ten projekt uchwały pod obrady Sesji w dniu 06.10.2011 r., bez opinii Komisji których jestem członkiem tj. Komisji Polityki Społecznej (KPS), Komisji Polityki Przestrzennej, Rolnej i Urbanistyki (KPPRiU) ?

    Ponadto uważam, że portal społecznościowy jest tak samo dobrym miejscem na informowanie mieszkańców i zabieganie o ich dobro jak posiedzenie KPG czy sesje RG. Może nawet lepsze, ponieważ ogromna większość mieszkańców pracuje w czasie tych spotkań i nie może wiedzieć co się na nich dzieje. Dużym zaskoczeniem byłoby z pewnością dla nich szlaban, budka i rachunek na xxx złotych za parkowanie . A darmowy parking dla mieszkańców był obiecywany od 2010 r. www.lesznowola.pl/upload/Biuletyn%20Informacyjny%20nr%2040.pdf strona 18


    co czyni mój wniosek zasadnym


    www.marcinkania.pl/dot_platnej_strefy_parkowania_w_rejonie_przystanku_kolejowego_pkp_nowa_iwiczna.pdf

    No i ostatnie …. Może radni okolicznych miejscowości ( Mysiadła, Nowej Iwicznej, Starej Iwicznej i Nowej Woli ) powinni stworzyć szeroką koalicję na rzecz pierwotnych planów związanych z tą inwestycją ? W końcu mieszkańcy wybrali nas, jako swoich radnych, by dbać o ich dobro, by w miejscu zamieszkania żyło im się coraz lepiej.

    Pozdrawiam
    • mwilusz Re: NIE płatnej strefie parkowania w rejonie PKP 31.10.11, 00:50
     Panie Radny Kania;

     1. „ Nie jestem członkiem Komisji Polityki Gospodarczej.”

     To, że radny nie jest członkiem danej komisji merytorycznej nie oznacza, że nie może uczestniczyć w posiedzeniach tej komisji i prezentować swoich opinii. O ile mnie pamięć nie myli, Pan Radny uczestniczył już w posiedzeniach Komisji Polityki Gospodarczej, i to nie raz.
     Ja natomiast Panie Radny, będę uczestniczył w każdej komisji merytorycznej (bez znaczenia czy jestem jej członkiem czy nie) zawsze wtedy, kiedy wymagać tego będzie wspólny interes. Nie inaczej było w dniu 22 września 2011r, podczas posiedzenia Komisji Przestrzennej ( nie jestem jej członkiem) gdzie, „jako gość” zreferowałem temat fatalnego planu zagospodarowania przestrzennego (łączenie ulic Borówki i Agrestowej z Ursynowem). Dzięki temu, sprawa ta będzie kontynuowana na kolejnym posiedzeniu tejże komisji, w którym również będę uczestniczył.

     2. „Nie zostałem poinformowany o terminie posiedzenia KPG (nie jest to informacja, którą można by znaleźć na stronie BIP)”
     3. „Skoro jest Pan tak „poprawny politycznie” to, dlaczego nie napisał Pan, że próbowano, „ chyłkiem i po cichu” wprowadzić ten projekt uchwały pod obrady Sesji w dniu 06.10.2011 r., bez opinii Komisji, których jestem członkiem, tj. Komisji Polityki Społecznej (KPS), Komisji Polityki Przestrzennej, Rolnej i Urbanistyki (KPPRiU)?”
     4. „Interesujące jest to, że już od 27.09.2011 r. wiedział Pan, że taki projekt będzie przygotowany, szkoda tylko o tym fakcie nie wiedzieli ani inni radni, nie będący członkami KPG jak i mieszkańcy.”

     Po raz kolejny Pan Radny okrasza swoją wypowiedź mgiełką tajemniczości i widmem teorii spiskowej, rodem z TVN 24. Fakt Panie Radny jest taki, że był Pan nieobecny podczas posiedzenia swojej komisji (Przestrzennej) w dniu 22 września 2011r, i nie wie, że sprawa opłat za parking w NI była tam również omawiana. W kolejnych dniach Pan Radny nie dowiedział się o tym fakcie, z prozaicznej przyczyny, między Panem a resztą członków Rady Gminy nie ma żadnej formy komunikacji. O fakcie potencjalnych opłat za parking w NI dowiedział się Pan podczas spotkania wiejskiego w Mysiadle w dniu 30 września 2011r. Sprawę obszernie zreferowała Pani Wójt, a Pan w tym czasie robił notatki. Stwierdzenie, więc, „że próbowano chyłkiem i po ciuchu” pozostawię bez komentarza i do oceny Tym, na których rzuca Pan cień podejrzeń.

     5.„Nie zostałem poinformowany, że sprawa parkingu będzie omawiana na posiedzeniu KPG w dniu w dniu 27 września 2011 r.”
     Ja również, sprawa ta nie znalazła się w porządku obrad, które otrzymujemy z kilkudniowym wyprzedzeniem. Została ona wprowadzona podczas obrad, co nie jest chyba niczym nadzwyczajnym?

     4. „Jak wiadomo, mój wniosek jest z datą 03.10.2011 r. jak więc miałem go przedstawić na KPG, i jak mogłem go przedstawić skoro posiedzenie KPG było tydzień wcześniej? Liczę jednak że będzie omawiany w listopadzie 2011 r.”
     Na forach społecznościowych pojawił się już 02.10.2011r. Dziwi mnie więc fakt, że 6 października podczas Sesji Rady Gminy nie zadał Pan pytań zawartych w tym piśmie.

     „ No i ostatnie …. Może radni okolicznych miejscowości ( Mysiadła, Nowej Iwicznej, Starej Iwicznej i Nowej Woli ) powinni stworzyć szeroką koalicję na rzecz pierwotnych planów związanych z tą inwestycją ? W końcu mieszkańcy wybrali nas, jako swoich radnych, by dbać o ich dobro, by w miejscu zamieszkania żyło im się coraz lepiej.”

     To dobrze, że Pan Radny (po 5 latach pełnienia mandatu) zaczyna rozważać możliwości koalicyjne. Proponowałbym jednak szukać wsparcia u członków RG, a nie u Marii z „ulicy Szkolnej.”

     Pozdrawiam
     M.W.

      • mwilusz Re: NIE płatnej strefie parkowania w rejonie PKP 31.10.11, 11:43
       kania_marcin napisał:

       > Dzień Dobry,
       >
       > Szanowni Państwo, Szanowny Panie radny
       >
       > Interesujące jest jednak to, że już od 22.09.2011 r. wiedział Pan, że taki proj
       > ekt będzie przygotowany, szkoda tylko o tym fakcie nie wiedzieli pozostali radn
       > i, jak i mieszkańcy…
       >
       > Pozdrawiam
       >
       Panie Radny,
       Jeszcze raz
       Sprawa potencjalnych opłat za parking w NI omówiona została na;
       1. Posiedzeniu Komisji Przestrzennej w dniu 22 wrzesnia2011r.
       2. Posiedzeniu Komisji Gospodarczej w dniu 27 września 2011r.
       3. Spotkaniu wiejskim w NI w dniu 29 września 2011r.
       4. Na spotkaniu wiejski w Mysiadle w dniu 30 września 2011r.
       W każdym z powyższych przypadków sprawę referowała Pani Wójt. A więc wiedziało o tym
       przynajmniej 10 radnych, 160 mieszkańców NI, i 30 mieszkańców Mysiadła.
       Jeszcze raz podkreślę, że pytania zawarte w Pana piśmie są zasadne. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję porozmawiać na ten temat podczas listopadowej Sesji Rady Gminy. Proponuję również Panu Radnemu przemyśleć strategię działania i nie rozpoczynać lobbowania na rzecz bezpłatnego parkingu w NI od takich stwierdzeń, jak „że próbowano, chyłkiem i po cichu.” Taki sposób prowadzenia debaty publicznej nie służy naszym interesom w Radzie Gminy.
       Pozdrawiam
       M.W.
   • badam1 Re: NIE płatnej strefie parkowania w rejonie PKP 31.10.11, 09:37
    > parking, za który płaci 9 tysięcy złotych miesięcznie. Koszt położenia betonow
    > ych płyt itd. to kolejne 400 tysięcy złotych z kieszeni tych, którzy płacą poda

    400 tysięcy? za piasek i betonowe płyty dziurawki + robocizna - czy ja się nie znam, czy może to jednak za trochę za dużo jak za "ekskluzywną" nawierzchnię?

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka