Dodaj do ulubionych

Przebudowa ul.Polnej c.d.

06.12.11, 22:08
Chciałbym zapytać Sz.P. Radnych czy tak jak jest teraz będzie do wiosny? W sobotę zdemontowano resztę kostki wzdłuż os. Białopole i os. Mirabel i od tamtego czasu żywej duszy nie widziałem. Ekipa pracuje przy budowie kanalizacji deszczowej ale fachowców od drogi ani śladu. Trochę popadało i już mamy błoto a jak zacznie się prawdziwa słota?
Obserwuj wątek
  • mwilusz Re: Przebudowa ul.Polnej c.d. 07.12.11, 08:24
   Witam
   Kostka wzdłuż osiedli została usunięta, gdyż zaistniała potrzeba przesunięcia kabla wysokiego napięcia. Przez min. ten sam kabel, nie dokończono prac brukarskich do łącznika z ulicą Ogrodową.
   Ekipa elektryków, będzie dzisiaj przesuwać słup (bliżej ulicy Granicznej) i ma się zająć (jak najszybciej) przesunięciem w/w kabla. Oczywiście zaraz po nich wejdzie Falbruk z kostką, tak aby przykryć jak największą powierzchnię Polnej (miejmy nadzieję, że korzystna aura będzie dopisywać).
   Oczywiście każdemu zależy, aby te prace zakończyć jak najszybciej (widać to po tempie prac, odwodnienie jest już w końcowym etapie). Musimy jeszcze uzbroić się w cierpliwości. Końcowe efekty są już częściowo widoczne, patrząc na końcówkę ulicy. Wygląda to chyba dobrze?
   Pozdrawiam
   mirekwilusz.pl/
   • kania_marcin Przebudowa ul.Polnej w Mysiadle - wniosek 07.12.11, 08:29
    Dzień Dobry,

    Przebudowa ulicy Polnej w Mysiadle wraz z kanalizacją deszczową i przebudową linii nN i SN oraz linii telekomunikacyjnej TP i NETIA w roku 2011 – wniosek

    Zwróciłem się do urzędu gminy z wnioskiem o podjęcie rozmów z firmą FAL-BRUK, ul. Karczunkowska 49, 02-871 Warszawa mających na celu zwiększenie ilości ekip budowlanych, pracujących przy przebudowie ulicy Polnej w Mysiadle. Powyższy wniosek ma celu zrealizowanie inwestycji w całości w roku 2011 (włączając w to budowę kanalizacji deszczowej i przebudowę linii nN i SN oraz linii telekomunikacyjnej TP i NETIA).

    Pozdrawiam
    • redmaciek.1 Re: Przebudowa ul.Polnej w Mysiadle - wniosek 07.12.11, 09:33
     Panie radny
     Ilu ludzi według Pana potrzeba, aby zakończyć Polną w 12-14 dni? Czy radny napisał również wniosek do odpowiednich służb, aby zagwarantować, że do końca grudnia nie będzie żadnych opadów, mrozów i silnych wiatrów?
     Z całym szacunkiem, ale jest to kolejny wniosek radnego oderwany od rzeczywistości.
   • kulka85 Re: Przebudowa ul.Polnej c.d. 07.12.11, 08:52
    Witam,
    Dlaczego całe prace zostały rozpoczęte tak późno-tzn w listopadzie? W Polsce zwykle nie jest to okres dobrej pogody. Poza tym czy zostanie uzupełnione oświetlenie na ulicy Polnej-na odcinku od Polnych Kwiatów do uliczki po prawej stronie dochodzącej do Borówki ,patrząc w stronę Granicznej, nie ma żadnej latarni.
    • kania_marcin Re: Przebudowa ul.Polnej c.d. 07.12.11, 09:07
     Dzień Dobry,

     Realizacja inwestycji drogowej dotyczącej budowy ulicy Polnej w Mysiadle wraz z kanalizacją deszczową i przebudową linii nN i SN oraz linii telekomunikacyjnej TP i NETIA rozpoczęła się w II połowie roku z uwagi na protest byłego Przewodniczącego Rady Sołeckiej Mysiadła. Były Przewodniczący Rady Sołeckiej Mysiadła złożył odwołanie od decyzji Starosty Piaseczyńskiego Nr 2LR/11.

     Pozdrawiam
     • kulka85 Re: Przebudowa ul.Polnej c.d. 07.12.11, 10:05
      A co z oświetleniem?
      • kania_marcin Re: Przebudowa ul.Polnej c.d. 07.12.11, 10:11
       Dzień Dobry,

       Przebudowa (wraz z robotami energetycznymi) ul. Polnej w Mysiadle jest w trakcie realizacji. Oświetlenie ul. Polnej było, jest i będzie.

       Pozdrawiam
       • kulka85 Re: Przebudowa ul.Polnej c.d. 08.12.11, 23:37
        kania_marcin napisał:        > Przebudowa (wraz z robotami energetycznymi) ul. Polnej w Mysiadle jest w trakci
        > e realizacji. Oświetlenie ul. Polnej było, jest i będzie.
        >
        No właśnie nie ma, na dość długim odcinku, a teraz jak się idzie po tym rozgrzebanym, rozjeżdżonym błocie to nic nie widać. Proponuję przejść się po zmroku. Ja tamtędy codziennie muszę chodzić.

        • kania_marcin Re: Przebudowa ul.Polnej c.d. 08.12.11, 23:45
         Dzień Dobry,

         Jestem codziennie o rożnych porach, więc obecny stan ulicy i infrastruktury towarzyszącej jest mi znany. Proszę pamiętać, że ulica Polna jest placem budowy, więc ma prawo nie być częściowo oświetlenia ulicznego. Proszę o cierpliwość.

         Pozdrawiam
     • badam1 Re: Przebudowa ul.Polnej c.d. 08.12.11, 11:50
      To w żaden sposób nikogo nie tłumaczy. Protesty zawsze mogą się zdarzyć i nie ważne kto je składa. Powinni to byli przewidzieć. To jest wyraz jakiejś horrendalnej głupoty rozpoczynać prace licząc, że w grudniu pogoda będzie jak we wrześniu czy październiku.
      Jak ktoś rozpoczyna budowę własnego domu, to nie planuje budowania ścian zimą, żeby dom potem się nie zawalił, ale to jest "tylko" droga gminna, więc niczyja, najwyżej mieszkańcy zapłacą za jej poprawienie, albo będą jeździć po nierównej drodze. Taka jest niestety prawda.
  • mwilusz Re: Przebudowa ul.Polnej c.d. 07.12.11, 16:04
   Kabel wysokiego napięcia, który blokuje postęp w pracach, ma zostać przełożony do końca tygodnia. Ekipa, która zajmuje się kładzeniem kostki, planuje od poniedziałku wznowić prace brukarskie i kontynuować je w stronę 1 bramy osiedla Mirabel (od rowu melioracyjnego). Największym znakiem zapytania jest oczywiście pogoda. Zagrożeniem będzie temperatura poniżej 6-8 stopni (krawężniki i kostka). Prace związane z odwodnieniem zakończą się za 2 tygodnie (pozostało około 200 metrów do ulicy Granicznej).
   Pozdrawiam
   M.W.

   • rysiek.olborski Re: Przebudowa ul.Polnej c.d. 07.12.11, 18:52
    No tak. Przecież jak zaczynali to tego kabla nie było.
    • rysiek.olborski Re: Przebudowa ul.Polnej c.d. 08.12.11, 19:12
     A jak wygląda sprawa z ogrodzeniem naszego ulubionego inaczej stolarza? W myśl zasady równi i równiejsi? Robotnik przy budowie kanalizacji, zapytany bez zażenowania wypalił "no przecież tu droga omija".
     • rysiek.olborski Re: Przebudowa ul.Polnej c.d. 29.12.11, 19:00
      Widzę że w sprawie drogi przy stolarni Państwo Radni milczą. Informacyjnie - dzisiaj energetycy prawdopodobnie zakończyli przenoszenie kabla WN na wysokości os.Mirabel. Jeśli porównywać prędkość ich działania, to spece od kanalizacji deszczowej poruszają się 2x szybciej i nie zostawiają po sobie takiego pobojowiska.

      W świetle powyższego chciałbym zapytać czy FALBRUK rozpocznie prace 02.01.2012 czy przez kolejny tydzień będziemy mieli darmowe miejsce do zapasów w błocie?
      • mwilusz Re: Przebudowa ul.Polnej c.d. 29.12.11, 20:33
       Firma Falbruk planuje wejść na plac budowy zaraz po Nowym Roku. W świetle zapisów umowy wykonawca ma czas do marca 2012.
       Proszę również wysłać swój adres mailowy na moją skrzynkę ( radnywilusz@onet.pl ) w celu otrzymywania bieżących informacji o postępach w pracach.
       Pozdrawiam
       M. W.
       mirekwilusz.pl/
       • kania_marcin Przebudowa ul. Polnej - informacja 09.01.12, 12:27
        Dzień Dobry,

        Przebudowa ulicy Polnej w Mysiadle wraz z kanalizacją deszczową i przebudową linii nN i SN oraz linii telekomunikacyjnej TP i NETIA - informacja.

        Jestem po rozmowach z Inspektorem nadzoru, Panią Barbarą Jaroń. Z otrzymanych informacji wynika, ze firma FAL – BRUK wznawia od dziś prace na wszystkich swoich budowach po świąteczno – noworocznej przerwie. Pani Inspektor zwróciła się więc dziś do wykonawcy z prośbą o jasną deklarację „Co dalej z przebudową ul. Polnej w Mysiadle”? Wykonawca poinformował Panią Inspektor, że ostateczną decyzję podejmie po wizji w terenie. Wizja odbędzie się prawdopodobnie jutro. Obecnie rozpatrywane są dwa warianty: kontynuacja prac oraz wstrzymanie prac, a co za tym idzie zabezpieczenie obecnej nawierzchni i przywrócenie jej do stanu używalności. Wkrótce poinformuję Państwa o podjętych krokach.

        Pozdrawiam
        • rysiek.olborski Re: Przebudowa ul. Polnej - informacja 09.01.12, 14:23
         Wstrzymanie? Czy ja dobrze przeczytałem? I co tu może zmienić wizja? Rozgrzebane i błoto od kolan. Dochodzę do wniosku, że falbruk chyba za często i za dużo wygrywa przetargów a teraz zaczyna się klasyczne rotowanie ekipami.
         • adi-5 Re: Przebudowa ul. Polnej - informacja 09.01.12, 21:25
          może Pan Radny nam wszystko wyjaśni? słowo "wstrzymanie" zaniepokoiło równiez mnie więc proszę o informacje z jakiego powodu miałoby do niego dojść i po co ta wizja...
  • mwilusz Re: Przebudowa ul.Polnej c.d. 10.01.12, 15:58
   Witam
   Od jutra firma Falbruk wznawia prace na Polnej.
   Pozdrawiam
   M.W.
   mirekwilusz.pl/
   • kania_marcin Przebudowa ul. Polnej - informacja z 10.01.2012 r. 10.01.12, 16:16
    Przebudowa ulicy Polnej w Mysiadle wraz z kanalizacją deszczową i przebudową linii nN i SN oraz linii telekomunikacyjnej TP i NETIA - informacja z 10.01.2012 r. godz. 16.00

    Referat Budowy, Utrzymania Dróg i Zasobów Mieszkaniowych (RDM) oraz wykonawca, firma FAL - BRUK poinformowali mnie, że w dniu 11.01.2012 r. wchodzą na roboty.

    Pozdrawiam
    • ksenia_123 Re: Przebudowa ul. Polnej - informacja z 10.01.20 10.01.12, 17:46
     Mam pytanie z innej "beczki" komu mam zgłosić, ze znak przystanku na ulicy Granicznej przy pizzerii stojący na ulicy przeszkadza przy wymijaniu aut? Wcześniej stał na chodniku, rozumiem, że też pieszym przeszkadzał i wcale się nie dziwię;(
     Panie Radny jak rozwiązać ten problem? Pozdrawiam.
     • mwilusz Re: Przebudowa ul. Polnej - informacja z 10.01.20 10.01.12, 18:17
      Znak ten dwukrotnie był już przestawiany z ulicy na chodnik przez służby gminne. Jak widać to nie wystarczyło. Kolejnym problemem jest fakt, że odcinek chodnika (na wysokości Pizzy) jest bardzo wąski, i podstawa tego znaku uniemożliwia płynny ruch na chodniku. Najlepszym rozwiązaniem będzie usunąć podstawę i wkopać ten znak. Jutro porozmawiam na ten temat ze służbami gminnymi.
      Pozdrawiam
      M.W.
      • aga_i_oli Re: Przebudowa ul. Polnej - informacja z 10.01.20 10.01.12, 18:26
       A może poprosić właściciela działki, aby umożliwił przyczepienie znaku do płotu, albo przyczepić znak do latarni?
       W jaki sposób przejechać chodnikiem z wózkiem???
       • kania_marcin Re: Przebudowa ul. Polnej 10.01.12, 18:55
        Dzień Dobry,

        Słupek przystankowy był przestawiany przeze mnie z ulicy na chodnik już dwukrotnie. Ponadto proszę nie zapominać, że jest "tymczasowy" tj. obecna lokalizacja jest tylko i wyłącznie na czas budowy kanału deszczowego w Nowej Iwicznej i Mysiadle. Wkrótce utrudnienia znikną.

        Pozdrawiam
        • redmaciek.1 Re: Przebudowa ul. Polnej 10.01.12, 20:44
         Dobry Wieczór Panie Kania
         Mógłby Pan przesmarować furtkę na ulicy Topolowej przy wjeździe do warsztatu Subaru, strasznie skrzypi. Sugeruje użyć W-40. Dzięki.
         • kania_marcin Ok. 10.01.12, 21:23
          Dzień Dobry,

          Ok. nie ma problemu. Sprawa będzie załatwiona. Dodatkowo, właścicieli warsztatu poproszę o regularne smarowanie i etc.

          Pozdrawiam
    • rysiek.olborski Re: Przebudowa ul. Polnej - informacja z 10.01.20 12.01.12, 18:39
     A teraz zagadka. Czy pracownicy falbruku, robiąc nasypy przy wjazdach do bram os.Mirabel dają znak że na nawierzchnię przyjdzie nam poczekać?
     • kania_marcin Wstrzymanie prac drogowych 26.01.12, 16:09
      Dzień Dobry,

      Wstrzymanie prac drogowych na ul. Polnej w Mysiadle

      Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne prace drogowe zostały wstrzymane aż do odwołania przez Inspektora nadzoru, Panią mgr inż. Barbarę Jaroń. Firma FAL - BRUK została pisemnie zobowiązana przez Urząd Gminy Lesznowola / Inspektora nadzoru do zabezpieczenia obecnego stanu nawierzchni i zapewnienia jej przejezdności. Wznowienie prac nastąpi prawdopodobnie w marcu/kwietniu 2012 r. W przypadku jakichkolwiek problemów z przejezdnością, proszę o kontakt telefoniczny, będę interweniował.

      Pozdrawiam
      • rysiek.olborski Re: Wstrzymanie prac drogowych 26.01.12, 20:49
       Życzę Pani Jaroń aby jakaś ekipa rozgrzebała ulicę przy której ta Pani mieszka i żeby wydała decyzję o wstrzymaniu prac. Jeździła (prywatnym!) brudnym samochodem codziennie narażanym na uszkodzenia podwozia. Istnieją technologie umożliwiające prowadzenie prac budowlanych przy ujemnych temperaturach - dużo niższych niż te, które mamy teraz. Ale ewidentnie czuć, że jakaś ręka rękę myje.

       Osobiście zastanawiam się nad dostarczeniem do Gminy faktur za naprawiony, uszkodzony "na Polnej" zderzak i co drugie, nadprogramowe mycie.

      • ampat Re: Wstrzymanie prac drogowych 20.02.12, 19:27
       Obecny stan Polnej, Granicznej i Szkolnej można określić tylko jednym słowem -MASAKRA. Nietrudno było przewidzieć, ze rozpoczynianie prac w listopadzie nie pozwoli na ich dokończenie przed nadejściem prawdziwej zimy. Równie nietrudno było przewidzieć, ze "zapewnienie przejezdnosci" poprzez wysypanie kamieni zakończy się jedną wielką masakrą.
       Do kogo należy kierować rachunki za uszkodzone amortyzatory, nie mówiąc już o kosztach dodatkowych myjni? Do gminy, do Państwa Radnych?
       • awr-uk Re: Wstrzymanie prac drogowych 24.02.12, 13:57
        A może Radni za zniszczone amortyzatory zapłacą z łapówek, które pewnikiem biorą od Falbruka i innych dziadowskich firm? Może niech Radni swoimi samochodami przejadą się kilka razy Polną, szczególnie na wysokości Mirabel.
        WSTYD! Dziadostwo typowe dla lokalnych "grup trzymających władzę". Dlaczego remont nie mógł być rozpoczęty w kwietniu po Świętach i trwać 4-5 tygodni? Radny W. mieszka przy Kwiatowej z tego co wiem, a zatem remont tejże odbył się wtedy kiedy trzeba i bez takich cyrków, jakie mamy na Polnej.
        Pozdrawiam Wszystkich oprócz radnych
        • rysiek.olborski Re: Wstrzymanie prac drogowych 24.02.12, 20:18
         Z tym rozpoczynaniem w kwietniu to chyba kolega trochę, ten tego, jak kulą w płot. Wiadomo przecież że trzeba było budżet zamknąć. Może jak w Alternatywach. Jedna spadła z Planu, to musiała wejść inna...
         Tak czy tak sytuacja jest dramatyczna. Jak poczekamy jeszcze trochę to przy Polnej 10/12, będziemy mieli żaby.
         I po części sami sobie fundujemy to piekło. Z tego miejsca chciałem podziękować kierowcy ze Skody oklejonej OPEK, Panu z szarego Citroena Xara Picasso, Pani Krystynie z dallmer`u i paru innym dzięki którym musimy urządzać sobie slalom (pomiędzy ich autami i dołami które pozostawił falbruk) wyłącznie dlatego że Państwo mają problemy z chodzeniem a czasami myśleniem o innych.
         • mwilusz Re: Wstrzymanie prac drogowych 29.02.12, 15:30
          Witam
          W dniu dzisiejszym firma Falbruk planowała rozpoczęcie korytowania kolejnego odcinka ulicy Polnej. Niestety, okazało się, że ziemia jest ciągle zamarznięta, dlatego postanowiono wykonać tylko drobne prace kosmetyczne. Według kierownictwa firmy, jeżeli temperatura pozostanie dodatnia, to wznowienie prac nastąpi za 2 tygodnie.
          Pozdrawiam
          mirekwilusz.pl/
          • valdore Re: Wstrzymanie prac drogowych 01.03.12, 09:53
           Zmarznieta ?! Do jakiej glebokosci jest zmarznieta ? Czy tam ktos sobie jaja robi ? Jakim cudem samochody grzezna w blocie, skoro jest tam zmarznieta ziemia ? Kpina.
           • rai1 Re: Wstrzymanie prac drogowych 01.03.12, 11:33
            jakby ci tu wytłumaczyć, żebyś dobrze zrozumiał/a ? po takich mrozach jakie mieliśmy w styczniu i lutym ziemia jest zmarznięta na gł. ok. 1 m... a jak się "rozmarza" to nie od "wewnątrz" :) dlatego na wierzchu mamy błotko a mimo to kopać jeszcze nie można :) taka to oto filozofia :)) do ogródka też już Waść ze szpadlem wchodzisz ?

            a jeśli chodzi o rozpoczęcia prac przez tamtą firmę - to my, mieszkańcy - nie miejmy tak naprawdę żalu do nich, ale przede wszystkim do naszych sąsiadów, którzy złożyli odwołanie od wydanej przez Starostę decyzji... gdyby nie to - zapewne prace trwały by od maja zeszłego roku i zakończyłyby się co najwyżej jesienią... sami sobie zgotowaliśmy ten los, więc trzeba w pokorze spuścić głowę i cierpliwie czekać
            a tym, którzy zamierzają się tu mądrzyć na temat tego co inni powinni robić proponuję się zastanowić nad samym sobą i mądrością przez siebie reprezentowaną :) (patrz: wyjaśnienie powyższego pytania np.)
            • kulka85 Re: Wstrzymanie prac drogowych 02.03.12, 15:35

             Witam
             > a jeśli chodzi o rozpoczęcia prac przez tamtą firmę - to my, mieszkańcy - nie m
             > iejmy tak naprawdę żalu do nich, ale przede wszystkim do naszych sąsiadów, któr
             > zy złożyli odwołanie od wydanej przez Starostę decyzji... gdyby nie to - zapewn
             > e prace trwały by od maja zeszłego roku i zakończyłyby się co najwyżej jesienią
             > ... sami sobie zgotowaliśmy ten los, więc trzeba w pokorze spuścić głowę i cier
             > pliwie czekać

             Może wystarczyło zacząć prace tej wiosny jeśli z powodu odwołań nie udało się wcześniej. Pochylić głowę w pokorze to powinien ten kto wpadł na pomysł rozpoczynania prac w listopadzie. I tak była wyjątkowo dobra pogoda ale w Polsce to nie jest sezon na takie roboty.

             > a tym, którzy zamierzają się tu mądrzyć na temat tego co inni powinni robić pro
             > ponuję się zastanowić nad samym sobą i mądrością przez siebie reprezentowaną :)
             > (patrz: wyjaśnienie powyższego pytania np.)
             To właśnie wystarczyło zrobić przed tą odpowiedzią.
             • rai1 Re: Wstrzymanie prac drogowych 02.03.12, 15:47
              Najwyraźniej zupełnie nie masz pojęcia o tym, jak bardzo mieszkańcom, radnym, urzędowi zależało na rozpoczęciu prac "już" teraz" "jak tylko będzie pozwolenie"... bez względu na konsekwencje związane ze zbliżającą się wtedy zimą... mówisz, że w Polsce "to nie jest sezon na takie roboty"... - ojej, a ile ulic w gminie powstało parę lat temu w wyjątkowo sprzyjającym wtedy miesiącu...styczniu :) więc może się jednak nie wypowiadaj w takich kwestiach, bo zupełnie nie wiesz o czym mówisz.
              A w Polsce żadna pora na takie roboty nie jest dobra.
              A jeśli myślisz, że sprzyjająca aura wyeliminuje zapowiadające się problemy z naszymi sąsiadami to jesteś w kolejnym błędzie :)) oj, jak wielkim :)
              • owrank Re: Wstrzymanie prac drogowych 02.03.12, 16:18
               W naszej okolicy, co forum pokazuje najlepiej, ludzie po fakcie są najmądrzejsi.
               Trzeba było w listopadzie zapytać na forum jaka pogoda będzie w styczniu i lutym i byśmy mieli całą masę POPRAWNYCH odpowiedzi i byłoby wtedy w listopadzie jasne, że prac nie należy zaczynać :)
               Musimy po prostu korzystać z doświadczeń, które pokazały, że jedna trzecia forum wiedziała na długo przed wyborem pierwszego wykonawcy szkoły, że splajtuje ;)
               • kulka85 Re: Wstrzymanie prac drogowych 02.03.12, 16:38
                owrank napisał:

                > W naszej okolicy, co forum pokazuje najlepiej, ludzie po fakcie są najmądrzejsi
                > .
                > Trzeba było w listopadzie zapytać na forum jaka pogoda będzie w styczniu i lut
                > ym i byśmy mieli całą masę POPRAWNYCH odpowiedzi i byłoby wtedy w listopadzie j
                > asne, że prac nie należy zaczynać :)

                No rzeczywiście mrozy lub śniegi w zimie to w Polsce anomalia pogodowa ;)

                > Musimy po prostu korzystać z doświadczeń, które pokazały, że jedna trzecia foru
                > m wiedziała na długo przed wyborem pierwszego wykonawcy szkoły, że splajtuje ;)

                Jaki ma to związek z rozpoczynaniem budowy drogi w listopadzie?

              • kulka85 Re: Wstrzymanie prac drogowych 02.03.12, 16:34
               rai1 napisała:

               > Najwyraźniej zupełnie nie masz pojęcia o tym, jak bardzo mieszkańcom, radnym, u
               > rzędowi zależało na rozpoczęciu prac "już" teraz" "jak tylko będzie pozwolenie"
               > ... bez względu na konsekwencje związane ze zbliżającą się wtedy zimą... mówisz
               > , że w Polsce "to nie jest sezon na takie roboty"... - ojej, a ile ulic w gmini
               > e powstało parę lat temu w wyjątkowo sprzyjającym wtedy miesiącu...styczniu :)
               Rozumiem ze ty wiesz wszystko najlepiej ? W takim razie jeśli ulice w styczniu powstawały w naszej gminie to czemu teraz trzeba czekać jak sam piszesz.
               > więc może się jednak nie wypowiadaj w takich kwestiach, bo zupełnie nie wiesz o
               > czym mówisz
               Wiem że od kilku miesięcy jest błoto i bałagan a od 2-ch miesięcy nikt nic nie robi.
               > A w Polsce żadna pora na takie roboty nie jest dobra.
               Jest: sezon wiosenno-letni
               > A jeśli myślisz, że sprzyjająca aura wyeliminuje zapowiadające się problemy z n
               > aszymi sąsiadami to jesteś w kolejnym błędzie :)) oj, jak wielkim :)
               Nie wiem o jakich problemach z sąsiadami mówisz- widzę tylko co się dzieje, a właściwie nie dzieje na Polnej.
               Ponieważ najwyraźniej na każde pytanie czy sformułowaną opinię masz odpowiedź z rodzaju: ja wiem lepiej wiec się nie wypowiadajcie, z mojej strony EOT.
             • rai1 Re: Wstrzymanie prac drogowych 02.03.12, 15:50
              kulka85 napisała:


              > Może wystarczyło zacząć prace tej wiosny jeśli z powodu odwołań nie udało się
              > wcześniej.

              świetny pomysł ! trzeba było jeszcze przedłużyć rozpoczęcie robót,a potem jeszcze obciążyć firmę karami, bo na pewno by się nie wyrobili ! Ależ to była możliwość - nie dość, że ulica byłaby za darmo to jeszcze można było na niewykonaniu jej w terminie zarobić WOW !
              O, jak np. pewnej firmie za Arenę Ursynów :) Gazeta o tym długo i namiętnie pisała :)
              • 68agata Re: Wstrzymanie prac drogowych 02.03.12, 15:55
               rai1 ma rację
               dajmy im skończyć wiosną naszą ulicę i zapomnijmy o budowie!
               już wystarczy "pustych" krzykaczy, którzy wszystko blokują :(
               • mwilusz Re: Wstrzymanie prac drogowych 03.03.12, 08:07
                Kłótnie nie wniosą nic dobrego a tym bardziej nie przyspieszą zakończenia prac budowlanych. Rozumie frustrację związaną z nawierzchnią ulicy Polnej, ale proszę również o więcej zaufania do lokalnych liderów. Jeszcze raz podkreślę, że rozpoczęcie prac budowlanych w okresie jesiennym było jedynym gwarantem tego, że od wiosny 2012 ulica Polna będzie wyglądać tak jak Borówki czy Kwiatowa. Nikt nie chciał podjąć dość ryzykownej decyzji (rozpoczęcia prac budowlanych na wiosnę), której skutkiem mogłoby być wstrzymanie przebudowy Polnej na kolejne 2-3-4 lata. Zapewniam również, że mamy dość sporą wiedzę i dużo przesłanek, ku takiemu wnioskowi. Proszę również pamiętać, że sprawa Polnej została zamknięta przez Wojewodę, ale otwarta przez jeden z sądów rejonowych.
                Za kilka tygodni wszyscy będą zadowolenia z nowej nawierzchni na Polnej. My radni, będziemy mogli zacząć lobbować w sprawie łączników z Borówki. Trwają intensywne prace przy budowie CEiS na Kwiatowej, a więc trochę więcej wiary i optymizmu:):)
                Pozdrawiam
                M.W.

                • mwilusz Re: Wstrzymanie prac drogowych 05.03.12, 14:30
                 Witam
                 Zakończenie prac brukarskich do łącznika z ulicą Ogrodową ( odcinek wzdłuż osiedla Mirabel i segmentów nr 12) planowany jest na czwartek.
                 Pozdrawiam
                 M.W.
                 • kania_marcin Wznowienie robót budowlanych 10.03.12, 22:03
                  Dzień Dobry,

                  Idą jak burza! Jeśli utrzymają takie tempo to wkrótce będzie już po robocie. Jednocześnie informuję, że zwróciłem się w drugiej połowie 2011 r. do urzędu z wnioskiem o rozważenie montażu koszy na śmieci na ul. Polnej w Mysiadle (niezwłocznie po realizacji prac drogowych).

                  Pozdrawiam
                  • mwilusz Re: Wznowienie robót budowlanych 11.03.12, 15:15
                   Witam
                   W sobotę zakończono prace brukarskie pasa jezdnego. Etap ten zakończono przed 1 nieruchomością na skrzyżowaniu z ulicą Graniczną. Odcinek ten zostanie wykończony po przesunięciu ogrodzenia wspomnianej posesji, czyli poszerzenia tego odcinka.
                   Od przyszłego tygodnia planowane są prace przy chodnikach. Wyprofilowane zostaną wjazdy do osiedli Mirabel, Białopole, i łącznika z Ogrodową.
                   Pozdrawiam
                   M.W.
                   • rysiek.olborski Re: Wznowienie robót budowlanych 12.03.12, 15:15
                    Witam.
                    Kolejne pytanie to progi zwalniające. Wiem, że kilka osób jeszcze na długo przed rozpoczęciem przebudowy wnioskowało o montaż ww. na odcinku Mirabell - w stronę kanału/placu zabaw.
                    Mimo zakończenia prac przy nawierzchni progów jakoś nie widać. Już w tej chwili samochody pędzą wzbijając obłoki kurzu, a co będzie jak prace zostaną zakończone? Dodatkowo odbudowany próg na wysokości parkingu os.Mirabel jest o dużo mniejszym kącie niż poprzedni.

                    • mwilusz Re: Wznowienie robót budowlanych 14.03.12, 14:31
                     Na Polnej zaplanowane zostały 4 progi zwalniające. Na łączniku z Ogrodową planowany jest znak ostrzegawczy A5 skrzyżowanie dróg. Pierwszeństwo, więc będą miały pojazdy wyjeżdżające z łącznika. Ma to być naturalna forma spowolnienia ruchu.
                     Co do kątów nowych progów, to są one takie jak na Kwiatowej, łagodne, ale nie warte zignorowania.
                     Do kogo składane były wnioski w sprawie progów poniżej Mirabel?
                     Jeżeli oczywiście większa liczba mieszkańców uważa, że należy zainstalować kolejny spowalniacz na odcinku Mirabel – plac zabaw to ewentualnie gdzie? Sprawa jest otwarta.
                     Pozdrawiam
                     mirekwilusz.pl/
  • mwilusz Re: Przebudowa ul.Polnej c.d. 14.03.12, 08:29
   Ostatniej nocy skradziono 6 wpustów burzowych na ulicy Polnej. Sprawa została zgłoszona do odpowiednich służb gminnych.
   Pozdrawiam
   M.W.
   • badam1 Re: Przebudowa ul.Polnej c.d. 14.03.12, 11:46
    plus jeden na rogu przebiśniegów i różanej, widać jakaś zorganizowana akcja
    • mwilusz Re: Przebudowa ul.Polnej c.d. 14.03.12, 14:13
     Tak, okazało się również, że 8 na ulicy Kwiatowej. W innych rejonach gminy również zniknęły pokrywy. Straty? Około 10 000 złotych.
     • kania_marcin Stan na 16.03.2012 r. 16.03.12, 14:31
      Dzień Dobry,

      Dziś wykonywane są roboty drogowe (wjazdy) na wysokości Polnej 12, łuki wjazdów na Osiedla, łuk łącznika Polna - Ogrodowa, chodnik oraz prace przygotowawcze do rozbiórki ogrodzenia w rejonie skrzyżowania z ul. Graniczną.

      Na bieżąco monitoruję przedmiotową inwestycję.

      Pozdrawiam
     • w-boc Re: Przebudowa ul.Polnej c.d. 16.03.12, 15:03
      Czy zgłoszono to również na policję?
      • mwilusz Re: Przebudowa ul.Polnej c.d. 16.03.12, 16:57
       Tak, gmina złożyła oficjalne pismo.
       Pozdrawiam
       • kania_marcin 19.03.2012 r. 19.03.12, 10:51
        Dzień Dobry,

        Ogrodzenie w rejonie skrzyżowania z ul. Graniczną zostało rozebrane. Prace drogowe są kontynuowane.

        Pozdrawiam
        • bristo1 Re: 19.03.2012 r. 19.03.12, 12:14
         To bardzo cenne informacje. Na pewno nikt tego nie zauważył od piątku. Dzięki!!
         • kania_marcin Stan na 20.03.2012 r. 20.03.12, 14:42
          Dzień Dobry,

          Finał przebudowy coraz bliżej - skrzyżowanie ulic Graniczna/Polna w Mysiadle.

          img40.imageshack.us/img40/5880/200320121198.jpg
          Pozdrawiam
          • ksenia_123 Re: Stan na 20.03.2012 r. 20.03.12, 16:59
           Witam,

           Mam pytanie jak finał przebudowy tego skrzyżowania się skończy to zacznie się naprawa Szkolnej??? Powiem, że strach czasami chodzić po chodniku...auta już po nim jeżdzą aby nie po wertepach...

           Pozdrawiam

           > Dzień Dobry,
           >
           > Finał przebudowy coraz bliżej - skrzyżowanie ulic Graniczna/Polna w Mysiadle.
           >
           > img40.imageshack.us/img40/5880/200320121198.jpg
           > Pozdrawiam
           >
           • kania_marcin @ksenia_123 20.03.12, 18:15
            Dzień Dobry,

            W nawiązaniu do przeprowadzonych rozmów (i pisma), uprzejmie informuję, że nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Granicznej zostanie ułożona przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Nawierzchnia zostanie ułożona na całej szerokości ul. Granicznej na odcinku od ul. Kwiatowej do ul. Szkolnej w Mysiadle / Nowej Iwicznej. Ostateczne decyzje o terminie prac zostaną podjęte po zakończeniu robót związanych z budową kanału deszczowego.

            Nawierzchnia ulicy Szkolnej zostanie również odtworzona.

            Pozdrawiam
            • rysiek.olborski Kto płaci za wymianę kostki podjazdów do garaży? 20.03.12, 20:57
             Pytanie Pan Kania, Pan Wilusz - jak w tytule.

             Kto płaci za wymianę kostki podjazdów do garaży posesji Polna 12?
             Chyba nie gmina bo obowiązkowo przekazano (powinno być przekazane) grunt na chodnik będący częścią drogi (i to rozumiem) a nie podjazdy w obrębie działek szeregu segmentów.
             • mwilusz Re: Kto płaci za wymianę kostki podjazdów do gara 20.03.12, 22:38
              Zakres prac obejmuje przebudowę chodnika wzdłuż segmentów, zaś podjazdy do garaży ( niektóre) to sprawa pomiędzy właścicielami a wykonawcą.
              Pozdrawiam
              M.W.
              • rysiek.olborski Re: Kto płaci za wymianę kostki podjazdów do gara 22.03.12, 20:39
               Dziękuję.
               Mistrzem jest "Pan (mieszkaniec!)", który szuflą do śniegu zgarnia "technologiczny" piasek z kostki, drugiego dnia po jej ułożeniu.

               Pozdrawiam.

               p.s.
               Luki też Was pozdrawia!
  • mwilusz Re: Przebudowa ul.Polnej c.d. 16.05.12, 20:23
   Witam
   Od jutra planowane jest wznowienie prac budowlanych na łączniku ulic Polnej i Ogrodowej. Położona zostanie nawierzchnia brukowa.
   Pozdrawiam
   mirekwilusz.pl/
   • chytry.lis Re: Przebudowa ul.Polnej c.d. 18.05.12, 18:02
    he,he,he....
    ale batalii z Panem Malborskim o jego "matecznik" i "zielone płuca Mysiadła" to już się nie udało wygrać i jak łącznik był " wąską kiszką" tak już pozostanie po wsze czasy
    i pomyśleć że ja głupi zamiast nasadzić sobie drzew w granicy działki i walnąć sobie ogrodzenie z klinkieru żeby gminę nie było stać na jego przesunięcie cofnąłem się z płotem i teraz do końca moich dni będę musiał płacić podatek za oddany pod chodnik kawał mojej działki
    • kania_marcin łącznik ulic Polna - Ogrodowa 18.05.12, 18:21
     Dzień Dobry,

     Właśnie wróciłem z kolejnej, gospodarskiej wizyty na placu budowy łącznika ulic Polna - Ogrodowa. Prace przebiegają bez niespodzianek (mimo dwóch wizyt Policji). Prawdopodobnie jutro zostaną zakończone na łączniku prace brukarskie.

     Wykonawca przebudowy ulicy Polnej usunie "usterki" zgłaszane przez Państwa, dot. m.in. rejonu Polnej 25, rejonu Polnej 12, hydrantu/kosza na śmieci w rejonie skrzyżowania ulic Graniczna/Polna.

     Pozdrawiam
     • chytry.lis Re: łącznik ulic Polna - Ogrodowa 19.05.12, 11:19
      >....(mimo dwóch wizyt Policji)...
      ciekawe kto wzywał policję - pewnie właściciel "matecznika" i "zielonych płuc Mysiadła"
      he, he, he...
      • kania_marcin usuwanie usterek 31.05.12, 16:38
       Dzień Dobry,

       W dniu dzisiejszym wykonawca przebudowy rozpoczął usuwanie usterek. Dodatkowo zostało wykonane oznakowanie poziome jezdni.

       Pozdrawiam
  • mwilusz Re: Przebudowa ul.Polnej c.d. 08.06.12, 08:02
   W dniu dzisiejszym kontynuowane są prace związane z czyszczeniem kanalizacji burzowej w Mysiadle. Pracami objęte są wszystkie ulice posiadające taki system, od wschodniego Mysiadła do ulicy Borówki. Prace prowadzi firma MPO z Warszawy.
   Pozdrawiam
   M.W.
  • mwilusz Re: Przebudowa ul.Polnej c.d. 11.06.12, 13:09
   Witam
   W dniu dzisiejszym zainstalowany zostanie nowy hydrant na rogu ulicy Polnej i Granicznej. Będzie on zainstalowany w ziemi, tak, aby nie utrudniać ruchu w pasie chodnika.
   Pozdrawiam
   M.Wilusz
   • kania_marcin Odbiór techniczny ul. Polnej w Mysiadle 06.07.12, 11:34
    Dzień Dobry,

    Ulica Polna w Mysiadle została odebrana bez uwag. Wkrótce zostaną również ustawione kosze na śmieci.

    Szerokości!

    Pozdrawiam
  • mwilusz Re: Przebudowa ul.Polnej c.d. 18.07.12, 09:02
   Witam
   Zlecone zostało wykonanie boiska na placu zabaw przy ulicy Polnej. W najbliższych dniach teren (obok górki) zostanie wyrównany ( „wytalerzowany”), posiana będzie trawa i postawione bramki.
   Pozdrawiam
   mirekwilusz.pl/
   • kania_marcin Boisko przy Polnej 18.07.12, 13:20
    Dzień Dobry,

    W odpowiedzi na liczne e - mailowe zapytania:

    Potwierdzam powyższe.

    Prace są koordynowane wspólnie z ZOPO.

    MYSIADŁO GOLA!

    Pozdrawiam
    • danstel_1 Re: Boisko przy Polnej 27.08.12, 15:25
     Dzień dobry,

     Panie Marcinie, kilka tygodni temu zwracałem uwagę że łącznik między ogrodową a polną w trakcie modernizacji polnej był wykorzystywany przez ciężki sprzęt budowlany. Sam byłem świadkiem jak wielokrotnie podczas przejazdu "gubiono" różne ilości kruszyw piachu i innych nieczystości budowlanych. Uwaga moja dotyczyła zapchanych, zamulonych odpływów na wysokości numerów Ogrodowa 9c,d. Podczas opadów deszczu tworzy się tam zastoina. Obiecał Pan że wpusty zostaną przeczyszczone. Generalnie problem nie został załatwiony, woda jak stała tak stoi.Proszę o skuteczną interwencję w tej sprawie.

     Pozdrawiam
     Daniel S
     • kania_marcin Wpusty na Ogrodowej 27.08.12, 19:02
      Dzień Dobry,

      Wpusty zostały wtedy oczyszczone. W dniu jutrzejszym poproszę o ponowne wykonanie prac.

      Pozdrawiam
  • mwilusz Re: Boisko na Polnej 24.08.12, 08:30
   Witam
   Teren pod boisko na placu zabaw przy ulicy Polnej został już przygotowany ( odchwaszczony, wstępnie wyrównany itd.) W przyszłym tygodniu posiana zostanie trawa.
   Pozdrawiam
   M.W.
   • rasputin007 Re: Boisko na Polnej 03.09.12, 21:30
    Panie Mirku,
    A można trochę więcej szczegółów? Jakie to będzie boisko? Tylko do nożnej? Czy może jakiś kosz też się pojawi? A może coś dla amatorów siatkówki?
    • mwilusz Re: Boisko na Polnej 04.09.12, 09:17
     Teren gdzie znajduje się plac zabaw na Polnej nie jest własnością gminy. Są plany jego zagospodarowania, ale na dzień dzisiejszy nikt nie będzie inwestował na wydzierżawionym gruncie. Koszt boiska do koszykówki znacznie przewyższa koszt posiania trawy i postawienia bramek. Boisko do koszykówki znajduję się w NI i w większości czasu świeci pustkami. Jeśli chodzi o siatkę to myślimy o boisku do siatkówki plażowej.
     Pozdrawiam
     • kania_marcin Wpusty na Ogrodowej oczyszczono 15.09.12, 12:03
      Dzień Dobry,

      Wpusty deszczowe/studnie na łączniku ulic Polna - Ogrodowa oczyszczono.

      Pozdrawiam
      • danstel_1 Re: Wpusty na Ogrodowej oczyszczono 17.09.12, 17:18
       Dzień dobry,

       dziękuję za skuteczną interwencję

       Pozdrawiam
       Daniel S
       • kania_marcin Re: wpusty na Ogrodowej oczyszczono 17.09.12, 18:33
        Dzień Dobry,

        Cieszę się, że mogłem pomóc, pozdrawiam
  • mwilusz Boisko przy Polnej 18.09.12, 13:39
   Witam
   Zlecono już zakup nowych bramek na boisko przy ulicy Polnej. Zostaną one zainstalowane do „końca przyszłego tygodnia.”
   Pozdrawiam
   mirekwilusz.pl/
   • kania_marcin "Zielono" na boisku przy Polnej 24.09.12, 10:21
    Dzień Dobry,

    Już "zielono" na boisku. Bramki zostaną posadowione wkrótce, pozdrawiam
    • mwilusz Re: "Zielono" na boisku przy Polnej 24.09.12, 12:04
     kania_marcin napisał:

     > Dzień Dobry,
     >
     > Już "zielono" na boisku. Bramki zostaną posadowione wkrótce, pozdrawiam
     >
     Podczas dzisiejszego spotkania z przedstawicielem ZOPO, w którym uczestniczyłem wraz Panią Radną Przemyską uzgodniliśmy, że zanim postawimy nowe bramki, należy najpierw skosić nowo posianą trawę ( jeszcze w tym tygodniu), tak by była trwalsza. Dopiero później ustawimy nowe bramki ( za około 2 tygodnie). Wniosek o zakup nowych bramek złożyłem w dniu 3 września. Będą one mniejsze od standardowych ( 2 na 5) i mają być wyposażone w siatkę.
     Pozdrawiam
     mirekwilusz.pl/
     • kania_marcin Re: "Zielono" na boisku przy Polnej 24.09.12, 14:38
      Dzień Dobry,

      Dziękuję za uzupełnienie informacji. Zapomniałem napisać o "koszeniu".

      Pozdrawiam
      • mwilusz Re: "Zielono" na boisku przy Polnej 24.09.12, 17:16
       kania_marcin napisał:

       > Dzień Dobry,
       >
       > Dziękuję za uzupełnienie informacji. Zapomniałem napisać o "koszeniu".
       >
       > Pozdrawiam
       >
       No właśnie, jest to kolejna próba „koszenia” innych radnych z ich małych osiągnięć :):):)
       • kania_marcin Re: "Zielono" na boisku przy Polnej 24.09.12, 18:08
        Dzień Dobry,

        Dokładnie TO miałem na myśli:)))))

        Pozdrawiam
        • kania_marcin Kosze na śmieci 19.10.12, 14:42
         Dzień Dobry,

         Kosze na śmieci zostały już zamontowane, pozdrawiam
  • mwilusz Re: Przebudowa ul.Polnej c.d. 07.11.12, 08:52
   Witam
   W dniu dzisiejszym wylano podmurówkę pod bramki na placu zabaw przy ulicy Polnej. Bramki zainstalowane zostaną w piątek. Siatki są w moim posiadaniu, i zostaną zainstalowane po okresie zimowym.
   Rozbite lustro drogowe na ulicy Granicznej ( przy wylocie z Polnej) zostało wymienione w zeszłym tygodniu.

   Pozdrawiam
   mirekwilusz.pl/
   • citronella Re: Przebudowa ul.Polnej c.d. 22.11.12, 16:30
    Mam jeszcze jedno pytanie i jednocześnie postulat :) Dlaczego przy okazji urządzania boiska do piłki nożnej nie zajęto się graniczącą z nim górką? Cały czas porastają ją jakieś brzydkie krzaki a jej zbocza są strasznie nierówne. Czy nie można było tego przy okazji poprawić?
    • kania_marcin Re: Przebudowa ul.Polnej c.d. 22.11.12, 16:55
     Dzień Dobry,

     Zrobi się:)))))

     Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka