Dodaj do ulubionych

Netia, Orange/TP czy ktoś inny?

02.03.15, 15:21
Mam pytanie - przez miesiące toczyła się dyskusja a propos podłączenia naszej miejscowości do sieci (światłowody?). Czy ta inwestycja już się zakończyła? Co zrobić by faktycznie mieć szybki internet, bo Netia od lat mi odpowiada, że nie ma warunków na więcej niż realnie 1 do 4 MB/s.
Będę wdzięczny za info.
Obserwuj wątek
    • mwilusz Re: Netia, Orange/TP czy ktoś inny? 02.03.15, 15:40
      To jest dobre pytanie. Orange/TPSA postawiła szafy ONU i doszła do refleksji, że kontynuowanie tej inwestycji jest „wysoko nieefektywne”. Netia ma szansę dostarczania szybkiego Internetu, ale nie jest chętna zainwestować w szybką infrastrukturę – puścić okablowanie miedziane od szaf ONU. W przypadku ulicy Borówki Netia była w stanie to zrobić, ale dużą cześć kosztów inwestycji chciała scedować na mieszkańców.
      mirekwilusz.pl/acrobat/prezes_orange_1.pdf
      mirekwilusz.pl/acrobat/ugl_%20internet.pdf
      • eartur Re: Netia, Orange/TP czy ktoś inny? 02.03.15, 16:09
        Domyślam się, że na te zapytania wciąż nie ma odpowiedzi?
        To swoiste paradoksy, że wg Forbes (naszepiaseczno.pl/news/103712/lesznowola-nr-1-w-rankingu-forbesa) jesteśmy gminą nr 1 pod względem biznesu, ale jako mikroprzedsiębiorca, który przyczynia się do takich wyniku w rankingu potrzebuje sprawnego internetu do pracy... A z infrastrukturą akurat to u nas na bakier - już od wjazdu od Puławskiej "akcja łatka" na Granicznej po internet...
    • chytry.lis Re: Netia, Orange/TP czy ktoś inny? 04.03.15, 12:41
      eartur pytanie gdzie w Mysiadle mieszkasz. Ja do zeszłego roku miałem u siebie Internet z Netii o szybkości 4 MB/s bo nie było możliwości technicznych by był on szybszy. Mniej więcej w połowie ubiegłego roku jak zastanawiałem się czy nie zrezygnować z Netii i nie wziąć internetu LTE okazało się że Netia może "dać" mi Internet o prędkości do 8 MB/s (albo 10 MB/s - nie pamiętam). Ponieważ cena była taka sama jak za Internet 4 MB/s to się zdecydowałem.
      • flejmi20wwa Re: Netia, Orange/TP czy ktoś inny? 04.03.15, 15:18
        Witam , będę nowy mieszkańcem Mysiadła i jestem ciekawy jak to jest z tym internetem tutaj ?
        Jest jakieś połączenie stacjonarne czy tylko bezprzewodowe ? Będę mieszkać przy ul.Borówki także jak to jest z dostępnością internetu na tej ulicy ? Którego dostawce internetu najlepiej wybrać ?

• eartur Re: Netia, Orange/TP czy ktoś inny? 04.03.15, 17:55
        Na Ogrodowej. Miałem ofertę Netti na 20 Mb/s ale w życiu tyle nie miałem. Realnie czas pobierania to 1 MB/s. W testach wychodzi że 4 MB/s to download, a 1 MB/s to upload. Najgorsze, że wobec Netii nie ma alternatywy. Szybciej działa na komórce, ale tutaj są limity transferu. Dlatego ten Orange i światłowody byłyby "zbawieniem"...
        • rudab1979 Re: Netia, Orange/TP czy ktoś inny? 05.03.15, 22:55
          No to ja znów odwrtoną sytuację miałam byłam w złodziejskim UPC płaciłam 130 PLN za neta i tv na szczęście przeprowadziłam się na wolę i płacę 35 w netii za gigakabel. Nie narzekam na transfer i cieszę się że 100 zostaje co miesiać w kieszeni.
        • chytry.lis Re: Netia, Orange/TP czy ktoś inny? 08.03.15, 13:36
          To dziwne bo ja mieszkam w tej samej okolicy i mam z Netii 8,3 Mbps na pobieraniu i 0,87 Mbps na wysyłaniu. Nie brałem szybszego internetu bo pracownicy Netii mi to odradzili (teoretycznie mogłoby być szybciej ale stabilność łącza byłaby słaba co przejawiałoby się niestabilnym połączenia).
          Ostatnio miałem problem z netem, zgłosiłem do Netii, sprawdzili centralę, przysłali montera do domu, coś tam potestowali i znów śmiga aż miło. Ja jestem z Netii zadowolony, od momentu jak tylko Netia pojawiła się w Mysiadle korzystamy z jej usług. Wiem że ludzie mają czasem problemy z podłączeniem się do ich sieci nawet jak w ulicy jest infrastruktura.
    • tomaszk0p Re: Netia, Orange/TP czy ktoś inny? 26.03.15, 15:19
      Od siebie dodam, mam na ulicy Kwiatowej łącze od Netii 20mbps, realnie wyciąga 13-14 via speedtest.net. Przy ściąganiu do 1,3 mb/s dojdzie. W maju będę walczył z Netią o szybsze łącze. Wiem od brata (odległość od Naszych mieszkań to 900m po drodze - nie po linii prostej, że w NI na ul. Szkolnej oferowany jest internet od Netii "50mb/s" a realnie lekko ponad 30mb/s. W tej kwestii trzeba było uderzać do Netii o przepięcie na VDSL. Bez zmian fizycznych na linii w mieszkaniu.
      • chytry.lis Re: Netia, Orange/TP czy ktoś inny? 31.03.15, 12:04
        Tomasz ja się nie zdecydowałem na interet 20Mb/s właśnie ze względu na to że miałbym łącze niewiele szybsze niż mam obecnie - 10Mb/s - a płaciłbym za łącze dwukrotnie szybsze.
        Raczej nie spodziewałbym się że Netia da ci szybszy internet bo różnica 900 metrów między tobą a bratem jest w tym przypadku kolosalna. Poczytaj w necie. Teoretycznie w Mysiadle jest możliwość posiadania internetu w technologii VDSL2.

"VDSL2 na odcinku 300 m pozwala na dwukierunkową transmisję z prędkością 200 Mb/s. Niestety dalej obserwujemy gwałtowny spadek prędkości, do 100 Mb/s po 0,5 km oraz do 50 Mb/s po 1km i jest ona zbliżona do VDS. Po tym odcinku prędkość już nie spada gwałtownie, na długości od 1 do 1,5 km jest większa od VDSL i ADSL2+. Powyżej 1,5 km jest na podobnym poziomie co ADSL2+." - koniec cytatu.

Teraz dowiedz się gdzie w Mysiadle stoi "szafa" Netii i będziesz wiedział jak szybki internet możesz mieć.
          • chytry.lis Re: Netia, Orange/TP czy ktoś inny? 02.04.15, 10:23
            Zadzwoń na infolinie i spytaj, w zależności na kogo trafisz albo się dowiesz albo nie :-)
            W ostateczności spytaj po prostu jak jest odległość między ich "centralą" a tobą - bez problemu uzyskasz taką informację bo to nic ściśle tajnego (mi powiedzieli).
            Możesz też zalogować się do swojego konta w Netia i zadać im takie pytanie mailem (opcja wysyłki zapytań).
      • chytry.lis Re: Netia, Orange/TP czy ktoś inny? 01.04.15, 08:14
        Tomasz - na chwilę obecną nie masz co liczyć na szybszy internet. Ja mieszkam na Polnej i z informacji jakie właśnie dostałem od Netia max szybkość łącza na jaką mogę liczyć to przy obecnej infrastrukturze do 15 Mb/s. Internet jest w technologii ADSL. ADSL pozwala na transmisję z prędkością do 24 Mb/s (oczywiście wszystko zależy od odległości od "centrali").
        Co do kosztów to umowę podpisałem w zeszłym roku i płacę 49,90 zł/m-c. Teraz ceny są już lepsze i w takiej cenie mógłbym mieć internet do 50 Mb/s (internet do 10Mb/s kosztuje wg obecnych stawek 39,90 zł/m-c).
      • tomaszk0p Re: Netia, Orange/TP czy ktoś inny? 26.05.15, 16:43
        Patrząc na ofertę TIP Sękocin, szkoda zachodu :)
        Na jakiej zasadzie Netia nie zapewni większej prędkości? Wg. informacji, przy przyłączeniu do VDSL (o ile u Nas jest to możliwe) możemy (mieszkam niedaleko - Kwiatowa) osiągnąć w granicach 30-50mb/s. Zbliża mi się koniec umowy i poproszę o przełączenie na VDSL, mój brat tak zrobił w Nowej Iwicznej i nie miał z tym problemu, a odległości od szafy porównywalne.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka