Dodaj do ulubionych

Rekrutacja elektroniczna - polonistyka

27.05.05, 15:06
Pewnie mnie zlinczujecie za ten post;) ale ja juz kompletnie zglupialam;)
Chodzi o to ze na stronie UWr napisane jest ze KAZDY kandydat bez wzgledu na
wybrany kierunek, musi sie zarejestrowac na owej stronie, wowczas zostanie mu
przydzielony indywidualny numer konta bankowego na ktory ma wplacic oplate
rekrutacyjna. Wszystko byloby jasne gdyby IFP nie podawalo swoich numerow
kont na ktore wlasnie nalezy wplacac pieniadze.. No i ktore konto jest
wlasciwe????????
Moze ktos juz zlozyl papiery i wie o co w tym wszystkim chodzi?!
Obserwuj wątek
    • ewka80 Re: Rekrutacja elektroniczna - polonistyka 31.05.05, 00:14
      Przepraszam, że sie wtrącę tu ze swoim pytaniem, ale jest na temat:) Czy ktoś z
      Was próbował już zarejestrowac się elektronicznie na polonistykę? Bo ja mam
      problem... który polega na tym, że wśród wymienionych w formularzu wydziałów,
      nie ma Wydziału Filologicznego... Nie ma w tym formularzu w ogóle
      polonistyki!!! Nie wiem, czy to tylko mi sie nie wyświetla? Czy to jakiś błąd w
      tym formularzu? Zupełnie nie wiem, o co chodzi i nie mogę sie zarejestrować.
      Pomocy :)) !!!
      • philo_sophia Re: Rekrutacja elektroniczna - polonistyka 01.06.05, 21:00
        No wlasnie. Na polonistyce wroclawskiej, z tego co slyszalam, wszystko jest
        takie zakrecone;)
        Ja jeszcze sie nie rejestrowalam ze wzgledu na te numery kont o ktorych pisze
        powyzej.. Chyba zadzwonie do IFP i zapytam sie o wszystko.. Nie widze innego
        wyjscia..
        Ewka - tez zdajesz egz?
        • ewka80 Re: Rekrutacja elektroniczna - polonistyka 02.06.05, 19:36
          hej, już sie zarejestrowałam, ale musiałam najpierw oczywiście zadzwonic i sie
          dowiedzieć, że mam czekać do następnego dnia i juz "jutro" wszystko będzie
          ok... To rzeczywiście brzmi, jak w "Misiu"... Tak, ja tez zdaje egzamin. Ale
          niestety, nie orientuję sie w zasadach tego wszystkiego. To znaczy, ile miejsc
          maja dla tych, co zdają egzamin wstępny, a ile dla tych z nową matura? Poza
          tym, nie wiem, czy widziałas te testy z ubiegłych lat, z egz. wstepnych na
          polonistykę?? Porównaj je sobie z testami z nowej matury, he he:)))) Dla mnie
          to jest w ogole nieporównywalne:)) Nową maturę zdaje się bez wiedzy o języku:) -
          to po pierwsze. Po drugie, testy na polonistyke we wrocku wymagają tak
          zwanej "wiedzy encyklopedycznej", a nowa matura ma przeciez zupełnie inne
          załozenia... Nie wiem, jakie tam na tej polonistyce będa obowiazywały zasady,
          ale troche mnie to wszystko zniechęca do ubiegania się w ogole o te studia. A z
          drugiej strony, to chyba do niczego innego sie nie nadaję ;)
          • philo_sophia Re: Rekrutacja elektroniczna - polonistyka 03.06.05, 16:17
            Ewa - mam takie same odczucia co ty! Rowniez zgadzam sie z tym ze to jest
            niesprawiedliwe ze my musimy zdawac ten egzamin! Najgorsze jest to ze nowi
            maturzysci moga na maturze pisac nawet FIZYKE I MATEMATYKE i dostac sie na
            polonistyke:((((( Bo IFP nie wymaga konkretnych przedmiotow, mozna z kazdymi
            sie ubiegac o przyjecie:((( Im blizej jest do dnia egzaminow, tym moj entuzjazm
            maleje a w jego miejsce wkrada sie zwatpienie w to ze nie dostane sie... W
            zeszlych latach jak zdalas to sie dostawalas odrazu a w tym tylko iles osob z
            najwyzszymi wynikami sie dostanie!!!!
            Co do twojego stwierdzenia - "chyba do niczego innego sie nie nadaję ;)" - ja
            dokładnie tak samo mysle!:))
            Ps. Przy rejestracji dostajesz nr konta, wiec te ze str IFP sa nieaktualne?
            • tomek854 Re: Rekrutacja elektroniczna - polonistyka 03.06.05, 18:33
              NAWET MATEMATYKE I FIZYKE?

A co złego jest w matematyce i fizyce?

Te przedmioty kształtują bardzo fajną umiejęstnośc logicznego myslenia, wnioskowania, syntezy, która się przydaje wszędzie. I wiem co mówię, bo studiując fizykę robiłem trochę dodatkowo kierunek humanistyczny i jakoś nie mogę powiedzieć, żeby mi źle szło, choć polskiego nie miałem od 4 lat, a w ogóle jestem po technikum...

Co innego jak się zdaje na matematyke albo fizykę - tam bez podstawowych umiejęstności matematycznych nie ma się czego szukać. Ale na polonistykę - wystarczy być inteligentym i oczytanym :)
              • ewka80 Re: Rekrutacja elektroniczna - polonistyka 03.06.05, 21:02
                Tomek, jesteś super! Naprawdę! fajnie piszesz o sobie i w ogole! Ale philo
                sophi w gruncie rzeczy chodziło chyba o cos innego, niż Ci się wydaje...
                Wiesz, rzecz też w tym, że nowa matura na poziomie podstawowym z j. polskiego
                (a taka wystarczy, żeby sie dostać na polonistykę we Wrocławiu) jest
                nieporównywalnie prostsza od egzaminów wstępnych...
                • tomek854 Re: Rekrutacja elektroniczna - polonistyka 05.06.05, 04:16
                  NIe, bo mnie po prostu irytuje strasznie takie lekcewazenie nauk scislych przez humanistow... Moze troche mnie ponioslo...

Philosophio: moj kumpel wylecial z fizyki na drugim roku i poszedl sobie avista i zdal na polonistyke. Juz ma magistra. Wiec da sie.

Zycze powodzenia na egzaminach i juz sie do rozmowy nie wtracam.
                  • philo_sophia Re: Rekrutacja elektroniczna - polonistyka 06.06.05, 09:04
                    Ewa - nie, nie studiuje filozofii. Historia mojego nicka jest inna.

Czy w tym elektronicznym formularzu trzeba napisac zyciorys? Sa tam tez podobno
                    rubryki: wydział, kierunek, specjalizacja.. Co wpisalas w specjalizacje? Ja
                    nie wiem co z tym polem bo nie jestem zdecydowana na zadna konkretnie:( Wiem
                    tylko ze na 100% nie bedzie to nauczycielska;)
                    Poza tym juz na sama mysl o 6 godz. egzaminu, chce mi sie spac;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka