Dodaj do ulubionych

Brak czterech szostek - czy aparat pomoze?

09.12.11, 11:28
Witam,

1) nie mam czterech szostek (dwoch na dole od dawna, dwoch na gorze od kilku dni), reszta zebow mocno polatana ale zdrowa wink czy jestem w stanie przy pomocy aparatu pozbyc sie przerw powstalych po wyrwaniu tych zebow? Mam wszystkie osemki, a zeby z przodu sa dosc scisniete/krzywe.
2) w jakim odstepie czasu po wyrwaniu tych szostek ortodonta bedzie mogl zrobic mi wyciski i zalozyc aparat?
3) jak ma sie aparat do ciazy? oczywiscie jesli chcialabym zajsc w ciaze po zrobieniu wszystkich zdjec rentgenowskich i zalozeniu aparatu - czy jest wskazane takie polaczenie?

Dodam, ze mam 30 lat.

I z gory bardzo dziekuje za odpowiedz!!!
Obserwuj wątek
    • ortodonta Re: Brak czterech szostek - czy aparat pomoze? 09.12.11, 18:13
      CIąża w leczeniu orto nie przeszkadza a leczenie orto nie przeszkadza ciąży.

Zamykanie luk po 6kach możliwe jest w zasadzie gdy zachowa się kolejność : najpierw aparat, potem ekstrakcje.

Jeśli właśnie usunięto 6ki, to aparat jak najszybciej.

Gdy zębodoły się wygoją, to zamknięcie luk jest bardzo trudne.
      Ale sprawę trzeba traktować indywidualnie, zawsze jakiś kompromis da się znaleźć.
      • kugelbauch Re: Brak czterech szostek - czy aparat pomoze? 15.12.11, 00:11
        Dziekuje bardzo za odpowiedz smile
        Pobieglam po niej najszybciej jak sie dalo do ortodonty i jeszcze tego samego dnia zalozyl mi aparat na gore (tam mialam swiezo wyrywane szostki). Pojutrze bede miala tez aparat na dole i przy pomocy mikroimplantow i dluzszego leczenia jest szansa, ze i tych luk sie pozbede, mimo ze zeby mialam wyrywane ponad 10 lat temu.

Ciesze sie, ze na to forum zaglada ktos kompetentny, kto odpowiada na nasze pytania i to jeszcze tak szybko!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka