Dodaj do ulubionych

Aparat ortodontyczny u 27 letniej kobiety

10.01.12, 11:52
Witam,
wczoraj byłam u ortodonty. Spojrzał na mój pantogram (prześwietlenie wszystkich zębów, chyba dobrze napisałam wink) i powiedział, że ponieważ mam zęby leczone niektóre kanałowo i część przeleczonych częściowo on widzi same przeciw aparatowi. Powiedział, że mam raczej cieszyć się, że wogóle mam zęby i że pewnie po zdjęciu aparatu będą martwe lub będą stany zapalne przy korzeniach. Czy to faktycznie aż tak straszne są skutki noszenia aparatu? Mój dentysta doradza mi aparat bo mówi że wyrównam szpary między zębami gdzie szczoteczką nie jestem w stanie doczyszczać. I że ogólnie pomoże mi to w utrzymaniu zębów w czystości i estetyce.
Teraz się boję i sama nie wiem co mam o tym myśleć.

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • malutkiwielorybek Re: Aparat ortodontyczny u 27 letniej kobiety 10.01.12, 21:13
      Mam 33 lata. Zęby leczone kanałowo, wszystkie maja slady borowania. Na chwilę obecną mam juz 4 miesiąc aparat wcześniej mialam 5 miesięcy dystalizer ( zabacz na nacie co to jest) mialam wystająca dwójką. Jedyną rzeczą jaką musialam zrobić to usunąć jedną ósemke. Resze zebów mam. Wszystkie. Dziś jestem po wymianie drucika na ostateczny. W maju chyba sciągam aparatsmile dziś sie dowiedziałam. Lecznie idzie jak u kobiety w ciążysmile. wiec chyba trafilas na orto który nie lubi wyzwań, lub nie za bardzo się zna. Proponuję zmianę i znalezienie orto który podejmie wyzwania smile Pozdrawiam
      • semka-0 Re: Aparat ortodontyczny u 27 letniej kobiety 11.01.12, 09:49
        Witam,
        aha to bardzo dobra wiadomość dla mnie smile Czyli jednak można je prostować i nie jest to takie straszne w skutkach jak opowiadała ortodontka. Może faktycznie się czegoś boi albo nie wie jak się zabrać do tego. Powiem szczerze, że powiedzenie komuś "A może jednak zostanie Pani z tą wadą ? To w końcu nie aż tak bardzo pokrzywione zęby." nie jest zbyt profesjonalne. Zrobiło mi się przykro. Pani słowa to miód na moje serce smile Dziękuję za odpowiedź.
        • anusia29 Re: Aparat ortodontyczny u 27 letniej kobiety 11.01.12, 11:08
          Mnie swego czasu ortodontka zaproponowała założenie aparatu tylko na zęby siekacze, bo jej zdaniem trzonowych juz nie da rady. A problem tkwił głownie w trzonowych. I spiłowanie jako metoda wyrównująca zęby dłuższe i krótsze. Na szczęście wtedy (4 lata temu) nie zdecydowałam się na usługi tej pani. dzis nosze już prawie ok aparat u kogoś innego. Trzonowe prościutkie, siekacze tez. I równośc tez coraz lepiej. Mam 37 lat skończone.
    • jobi Re: Aparat ortodontyczny u 27 letniej kobiety 11.01.12, 16:29
      Pewnie wszystko zależy od indywidualnego przypadku.
      Ja do aparatu miałam specjalnie trzy zęby przeleczone kanałowo, żeby się trzymały i wytrzymały trudy aparatu, a po aparacie mam mieć na nich koronki, więc chyba aż tak bardzo kanałowo przeleczone zęby nie przeszkadzają.
      Spróbuj jeszcze u innego ortodonty.
      • dontax Re: Aparat ortodontyczny u 27 letniej kobiety 11.01.12, 17:54
        jeśli to Ci pomoże to ja też jestem po 30-cesmile aparat noszę 16 miesięcy, też miałam leczone zęby, jeden kanałowo i nikt mnie nie zniechęcał do założenia aparatu
        myślę jednak,że coś z tymi korzeniami musi być narzeczy,bo mój lekarz przed zdjęciem aparatu robi badania stanu korzeni
    • miedzy_innymi Re: Aparat ortodontyczny u 27 letniej kobiety 19.01.12, 22:29
      Witaj,
      każdy przypadek jest inny, indywidualny. Moim zdaniem powinnaś skonsultować się jeszcze z innym ortodontą.
      Ja też rok temu założyłam aparat(w wieku 27 lat), a duża część zębów była wcześniej leczona, jeden kanałowo. Właśnie z powodu stłoczenia zębów łatwiej o próchnicę.
      A wiek nie ma znaczenia, do aparatu można się szybko przyzwyczaić i efekty są warte bólu. No właśnie, ból jest okropny, bo to duże siły działają na zęby...dlatego możliwe, że kolejny ortodonta powtórzy to, co pierwszy. Jednakże warto to zweryfikowaćsmile
      Zanim znalazłam dobrego ortodontę, sporo się naczytałam historii, opinii...i każda jest inna. Ja dopiero za czwartym razem znalazłam rzetelnego ortodontę, który dokładnie przeanalizował różne warianty leczenia ( i którego mogę polecić, a leczę się w Krakowie).

Pozdrawiam i życzę determinacjismile
      • semka-0 Re: Aparat ortodontyczny u 27 letniej kobiety 20.01.12, 20:37
        Hejka,
        właśnie jestem po konsultacji u innej ortodontki smile Powiedziała, że nie ma problemu i że kiedy chce zacząć to tak zaczniemy. Leczenie ponoć zębów plombowanych jest z innymi siłami prowadzone niż zdrowych. Powiedziała rówznież, że 2 lata będę nosić aparaty smile Już 8 lutego mam odlewy i zdjęcie boczne i ustalanie leczenia smile
        Dziękuję za odpowiedzi smile

Trochę się boję wink ale chyba dam radę wink
    • candeopoznan Re: Aparat ortodontyczny u 27 letniej kobiety 26.01.12, 11:00
      Szanowni Państwo

Z wadami zgryzu można, a nawet trzeba walczyć niezależnie od tego czy mamy dziesięć, trzydzieści czy pięćdziesiąt lat. Krzywe uzębienie jest bowiem bardziej narażone na próchnicę czy choroby przyzębia, nadmiernie ściera się podczas jedzenia, a także zaburza pracę stawów skroniowo-żuchwowych, co z kolei prowadzi do bólów głowy, karku i pleców. Wielu z nas obawia się jednak, że na założeniu na zęby metalowych elementów ucierpi nasza uroda. Tymczasem dziś istnieje wiele sposobów na prostowanie zgryzu, które nie wiążą się z koniecznością założenia rzucającego się w oczy metalowego aparatu. Zamki – najbardziej widoczną część łuku korekcyjnego – wykonuje się obecnie z różnych materiałów. Najmniej zauważalne klamry zrobione są z porcelany lub kryształu. Dorośli zgłaszają się do specjalisty nie tylko ze względów zdrowotnych. Wiele osób chce za pomocą pięknego uśmiechu poprawić sobie samopoczucie i urodę. Dzięki leczeniu ortodontycznemu wyglądamy lepiej nie tylko dlatego, że mamy równe zęby. Wyrównane uzębienie lepiej podpiera też policzki i wargi i nadaje kształt naszej twarzy.

Poznańskie Centrum Stomatologii Candeo
    • 5abiabi Re: Aparat ortodontyczny u 27 letniej kobiety 03.01.13, 21:34
      po pierwsze, nie wracaj do tego ortodonty.poszukaj sobie na internecie lepszego, takiego ktoremu bedzie zalezalo na twoim usmiechu i zadowoleniu.
      Mam zalozony od 6miesiecy apart Damon. Jestem bardzo zadowolona.Efekt jest juz widoczny.Zostalo mi jeszcze 18m-cy ale chyba zakonczy sie to wczesniej.
      Zanim aparat zostal zalozony (jestem w podobym wieku co ty), musialam troche przejsc czyli:
      - mikroskopowe leczenie kanalow w czterech (wiadomo martwych)zebach (niektore z kanalow nie sa do konca wypelnione bo byly za bardzo krete itd, ale nie zawaza to na leczeniu, prznajmniej narazie)
      - resekcje zeba ,czyszczenie nad korzeniami itd (rekonwalescencja trwala pol roku i wszystko ma sie dobrze)
      -mam 2 ubytki dzieki dentyscie o pseudonimie rzeznik (wtedy nie bylo mnie stacna prywatne leczenie). Zeby przesuna sie do tego stopnia ze dziury po ubytkach beda duzo mniejsze.
      Po drugie, wez swoje zdj , pantogram, do ENDODONTY i tylko i wylacznie do niego bo zaden dentysta, ZADEN ,ani zaden ortodonta nie beda w stanie tobie powiedziec co zrobic z zebami, tymi ktore mialas juz kanalowo leczone i czy wytrzymaja nacisk aparatu. (po zabiegu mikroskopowego leczenia kanalow 3mce rekonwalescencji, rtg po 3miesiacach w celu spr czy nie ma infekcji)
      Po trzecie, rowny zgryz = wszystkiemu co wymienilas w ostatnich zdaniach i wiele wiecej.
      Mimo ze koszty na samym poczatku beda duze to wez pod uwage to ze wizyty u dentysty zminimalizuja sie co znaczy ze nie bedziesz musiala placic za roznosci spowodowane wada zgryzu.
      Po czwarte, nie polecam zwyklego metalowego aparatu poniewaz nacisk, ucisk itd na zeby jest bardzo duzy. Przy takich zebach jak twoje czy moje, aparat DAMON jest najlepszym rozwiazaniem poniewaz posiada inny rodzaj zamkow.(poczytaj o tym aparacie na necie).
      po piate, nie ma sie czego bac. Wiadomo ze cos tam moze sie przydarzyc po drodze juz po zalozeniu aparatu. Ja jak narazie nic nie mialam. kolezanka ma ulamana jedynke od wielu lat(oczywiscie dosztukowana ) i kompletnie nic sie z nia nie stalo przez dwa lata noszenia aparatu.
      POWODZENIA!!!
      Mam nadz ze odp na twoje pytania.
    • chemiczka28 Re: Aparat ortodontyczny u 27 letniej kobiety 04.01.13, 15:24
      Zęby leczone kanałowo, szczególnie te już jakiś czas temu, mogą być w różnym stanie. Nie widzieliśmy pantogramu. Wg mnie, uwaga odnośnie nie leczenia mogła być słuszna i dobrze świadczy o lekarzu, który jest świadom ryzyka i nie wyciąga kasy dla zdobycia klienta.
      Poszukałabym na twoim miejscu kogoś dobrego i skonsultowała to, może zapytaj ludzi ze środowiska, np, swoją dentystkę.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka