Dodaj do ulubionych

Brak górnych dwójek, trójki zamiast dwójek?

26.02.16, 11:23
Witam, mam 18 lat.Jak w temacie, nie mam górnych dwójek, pomiędzy przednimi zębami mam 2 milimetrowy szpary.W wieku 7 lat nosiłem aparat zdejmowany, zęby jedynki, trójki i czwórki miały się do siebie zsunąć, szpary miały zostać zamknięty i byłoby ok.Ja jako że byłem głupi, tzn. nie wiedziałem jeszcze po co mi coś takiego i zęby mnie po tym bolały to przestałem nosić aparat.I zostały te 2 milimetrowe szpary, do 18 roku życia mi to nie przeszkadzało, nawet nie dostałem żadnej uwagi że mam brzydki uśmiech ale wiem że mam.W tym roku stwierdziłem że jednak pasowało by coś z tym zrobić bo nie wygląda to ciekawie i można powiedzieć że jestem niedowartościowany przez te zęby, jeżeli gadam z jakąś dziewczyną, już mam wrażenie że patrzy na moje zęby i w myślach mnie obgaduje.To bardzo, ale to bardzo niekomfortowe.Stałem się nie śmiały.Więc w tym roku postanowiłem umówić się do ortodonty na wizyte.Tydzień temu była moja pierwszy wizyta.Wyszło coś takiego: albo rozsuwamy jedynki i trójki, robimy miejsce i wkładamy implanty albo zsuwany wszystkie zęby, czyli bym miał trójki zamiast dwójek, oczywiście byłem za drugą opcją, ponieważ nie wyglądało by to jakoś bardzo ciekawie(bo trójki mają spiczasty kształt) ale zaoszczędziłbym jakieś 8 tyś jak nie więcej więc...Druga sprawa, chciałbym nosić aparat ruchomy, czemu?To samo, koszt, dużo można zaoszczędzić, do jedzenia sobie go zdejmujesz i jest ok.Nosiłbym go praktycznie cały czas kiedy jestem w domu i ściągałbym tylko do jedzenia.Było by ok.Ok, następny wizyta była wczoraj, pojechałem już z mamą, podniecony że już za nie długo będę miał aparat z pełnym spokojem poszedłem do doktora.O dziwo przy mojej mamie ortodonta mówił coś innego, powiedział że nie ma innej możliwości jak rozsunięcie zębów i wstawienie implantów.Druga sprawa powiedział że w gre wchodzi tylko aparat stały, koszt 3200 zł bo aparat ruchomy się nosi, i nie nosi i aparat stały masz 24 na dobe.Ja mu powiedziałem że ja wiem czego chce i jestem bardzo zdeterminowany i że aparat ruchomy ściągałbym tylko do jedzenia no i oczywiście do szkoły bym w nim nie chodził a tak to ok.No ale kur**, tak jakby nic mu się nie dało wytłumaczyć.A o tym zsunięcie zębów, też mnie zdenerwował bo powiedział że tylko implanty wchodzą w gre bo to będzie później źle wyglądało i że żuchwa jest za duża(?), ja mu powiedziałem że chce mieć zsunięte mimo wszystko bo przerwy 2 milimetrowe nie są jakieś duże i dajmy po roku bym już ich nie miał, druga sprawa, cena implantów, a trzecia rozsunięcie, czyli przesunięcie kilka milimetrów to wydaje mi się żeby zeszło z tym 4 lata więc odpada...No ale kur** nic mu się nie dało wytłumaczyć, stwierdziłem że wychodze bo kompletnie nie da się z nim dogadać.I teraz nie wiem co mam robić, wczoraj wypaliłem pół paczki bo jestem zdenerwowany zaistniałą sytuacją.Aa i przeglądałem sobie też internet, co doradzają i większości, wstawiają sobie implanty ok, ale w kilku przypadkach po prostu zsuwają trójki do jedynek i jest ok, na prawde, widziałem 3 zdjęcia u trzech różnych osób i to nie wygląda wcale źle...Więc troche mnie to podbudowało.Stwierdziłem że pójde do innego ortodonty który będzie chciał ze mną współpracować i po prostu zrobi aparat który mi zsunie te zęby a nie, jakieś implanty...I do was forumowicze, czy znacie kogoś kto miał tak zsunięte zęby?W sensie zamiast dwójek miał trójki?Jak tak to możecie powiedzieć jak to wygląda, i czy ortodonta z wami współpracował.

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • nikola123427.93 Re: Brak górnych dwójek, trójki zamiast dwójek? 06.03.16, 19:05
      Mam 16 lat, chodziłam do ortodonty który nie chciał założyć mi apratu żeby zsunąć zęby, tylko aby je rozsunąć i wstawić w przyszłości implanty (ja oczywiście tego nie chciałam) to zmieniliśmy ortodontę i dentystę. Teraz jeżdżę z mamą do kliniki gdzie podjęli się leczenia mnie i właśnie 23 marca jadę na stały aparat żeby te trójki zsunęły się do jedynek smile myśle że będzie dobrze i na twoim miejscu zrobiłabym to samo co ja
      PS ja przed tą kliniką miałam aparat ruchomy który nie dał mi za wiele.
    • midarek_gazeta Re: Brak górnych dwójek, trójki zamiast dwójek? 07.03.16, 15:38
      @Pieter - nie jestem stomatologiem, ortodontą ani protetykiem. Moje dzieci mają ten sam problem jak Ty, lecz są młodsze o prawie10 lat i dopiero jestesmy na początku tej drogi. Jezeli pozwolisz, to podam Ci moje przemyślenia:
      1. idź do drugiego ortodonty i poproś o jego kontr-ekspertyzę
      2. Ustawienie zębów w gornej szczęce to nie wszystko. Muszą one jeszcze współpracować ze swoimi odpowiednikami w dolnej szczęce. Taki przypadek ma mój syn- obecnie rozszerzamy mu górną szczękę, robimy miejsce na przyszłościowy implant lecz już teraz widać, że zęby z dolnej szczęki wykrzywiają się bo nie pracują równomiernie z górną szczęką. Wszystko zapewne wyprostujemy bo mamy czas ale Twoja szczęka kończy już rosnąć i takie przestawianie sobie zębów z miejsca na miejsce może się w najgorszym przypadku źle skończyć. Wówczas wydasz na ratowanie zębów wiele więcej.
      3. Pomysły i techniki zrób-to-sam nie są "doskonałe" delikatnie mówiąc a pytanie o opinię ludzi w internecie, których nie znasz i nie wiesz czy mają nawet odrobinę pojęcia o stomatologii to ryzykowanie. Ryzykowanie własnym zdrowiem a nie ich zdrowiem. Stomatologa możesz zaskarżyć za błędy, internetowych doradców - nie.
      4. Mieszkam w Niemczech i opinię tutejszych 3 (!) ortodontów skonsultowałem odpłatnie w Polsce, zapytałem też panią pracującą w Anglii... Wszyscy mówią to samo czyli rozsuwanie 1-3. Twój przypadek może być jednak inny. Musisz to przemyśleć i spojrzeć na te kilka tysięcy złotych z perspektywy wydatków na przestrzeni najbliższych lat.
      5. na koniec- wiem, że implantom daaaaleko do naturalnych zębów...

pozdrawiam

--
      midarek
    • pieter12345 Re: Brak górnych dwójek, trójki zamiast dwójek? 08.03.16, 15:38
      Byłem u innego ortodonty.Stwierdził że nie trzeba żadnych implantów.Tylko trzeba przesunąć trójki do jedynek i je upodobnić do dwójek.Czyli ok, wole tak zrobić i zaoszczędzić te 10 tyś. zł.Druga sprawa to bez aparatu stałego się nie obejdzie.Troche byłem zażenowany ale z drugiej strony faktycznie może być w tym troche prawdy.Może aparat ruchomy się po prosty nie nadaje?I muszę też pierwszy nosić aparat poszerzający szczęke, jakieś 4-6 miesięcy.Dopiero później założą mi stały.Ale jestem dobrej myśli, wady nie mam tragicznej i wydaje mi się że za rok już będę mógł się cieszyć ładnym uśmiechem bez szpar, tyle że aparat pewnie będę musiał nosić ale nie szkodzi.W końcu też go mi zdejmą.

Pozdrawiam
      • maryshaa Re: Brak górnych dwójek, trójki zamiast dwójek? 10.03.16, 17:53
        Zapytaj jeszcze tylko jak będzie "upodabniał" górne czwórki do dolnych kłów. Bo pamiętaj,że dół musi się schodzić z górą. A jak zsusniesz kły na górze do jedynek to będziesz miał trzonowe w miejscu górnych kłów ...i te trzonowce muszę się zejść z kłem na dole... mam tak na górze czwórkę w miejscu kła...właściwę jej resztkę, bo też mi ją ortodonta mocno dopiłowywał, żeby się spasowała z kłem na dole... także to nie jest takie hop siup jak Ci się wydaje. Z tym rozwiązaniem będziesz miał piłowane oba kły i obie czwórki. Co też będzie miało z czasem konekwencje. Nie krytukuję wyboru, bo każdy dokonuje własnych. Tylko zawsze warto poptrzeć na problem z różnych stron. I tak, tylko stały aparat przy takich zmianach, ruchomy nie zdał by egzaminu.Pozdrawiam i życzę powodzenia i cierpliwości.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka