Dodaj do ulubionych

Ekstrakcja zębów przed założeniem aparatu

16.07.17, 13:08
Witam. Za 2 tygodnie mam mieć zakładany aparat na górny łuk i w związku z tym muszę usunąć czwórkę i piątkę. Nie jestem pewna czy dobrze zapamiętałam, ekstrakcji dokonuje się maksymalnie tydzień przed założeniem aparatu żeby łatwiej było przesunąć pozostałe zęby? I drugie moje pytanie, czy to prawda że nie da się usunąć stłoczenia kosztem ósemek i dlatego usuwa się czwórki lub piątki? Za pół roku zakładam aparat na łuk dolny i będę musiała dokonać takiej samej ekstrakcji dla zachowania symetrii, nie jest łatwo rozstać mi się z 4 ładnymi i w pełni zdrowymi zębami..
Obserwuj wątek
    • zebowy_wrozbita Re: Ekstrakcja zębów przed założeniem aparatu 23.07.17, 13:27
      Owszem, jeśli rana nie zdąży się zabliźnić, to łatwiej zamknąć lukę po zębie.
      Usuwanie stłoczenia kosztem ósemek wymagałoby przesunięcia całego łuku zębowego, co jest pomysłem dość wątpliwym. Współczesna ortodoncja zna techniki leczenia bezekstrakcyjnego i lekarze z nich korzystają, ale nie można czepiać się go za wszelką cenę, jeśli jednak istnieją przesłanki ku ekstrakcjom. Najlepiej porozmawiać z lekarzem, by zrozumieć dokładnie plan leczenia oraz dobór takich, a nie innych metod. Dobrze przeprowadzone leczenie ekstrakcyjne nie wiąże się z pogorszeniem wyglądu, ani innymi problemami, a demonizowane takiej metody przez subiektywne opinie pacjentów w Internecie nie można uznać za jakościowe źródło informacji.
      • 82monikask Re: Ekstrakcja zębów przed założeniem aparatu 28.08.17, 19:27
        " Dobrze przeprowadzone leczenie ekstrakcyjne nie wiąże się z pogorszeniem wyglądu, ani innymi problemami, a demonizowane takiej metody przez subiektywne opinie pacjentów w Internecie nie można uznać za jakościowe źródło informacji. " Właśnie DOBRZE! Pacjenci niekoniecznie orientują się w zakresie medycyny i sposobów leczenia, a jest zapewne grono osób faktycznie oszpeconych poprzez ekstrakcję zdrowych zębów. Ocena pacjentów często jest słabo obiektywna bo mają znikomą wiedze medyczną, a lekarze bywają bezkarni, małe znaczenie ma NFZ czy prywata.
    • natalia880 Re: Ekstrakcja zębów przed założeniem aparatu 20.11.17, 18:38
      Nie można usuwać zębów! Bo wtedy cała symetria uśmiechu jest psuta. W sobotadent.pl/ zakłądają aparat bez ekstrakcji zębów! Mi też usunęli zęby do noszenia aparatu i potem musiałam wszczepiać sobie implanty! Ci co wyrywają to idą na łatwiznę i nie wiedzą że da się inaczej!
    • natalia880 Re: Ekstrakcja zębów przed założeniem aparatu 20.11.17, 20:57
      Nie można usuwać zębów! Bo wtedy cała symetria uśmiechu jest popsuta. W sobotadent.pl/ zakłądają aparat bez ekstrakcji zębów! Mi też usunęli zęby do noszenia aparatu i potem musiałam wszczepiać sobie implanty! Ci co wyrywają to idą na łatwiznę i nie wiedzą że da się inaczej!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka