Dodaj do ulubionych

brak stałej dwójki u nastolatki

07.09.17, 22:35
Córce nie wyrosła górna dwójka. Plan jest taki, aby trójka zastąpiła dwójkę. Nosi apart wyjmowany.
Ortodonta zalecił przebudowę trójki, aby "upodobnić" ją do dwójki. Mam pytanie, jak wygląda taka przebudowa? Podobnie do zakładania koronki? Czy jej stały ząb zostanie zeszlifowany? Czy jest sens robić coś takiego dwunastolatce, czy osłabi to jej ząb?
Obserwuj wątek
    • maryshaa Re: brak stałej dwójki u nastolatki 10.09.17, 16:14
      Jeśli piłowanie kła ma być tylko estetyczne, a nie zdrowotne to bym nie piłowała. Dałabym córce wybór jak podrośnie. Gdyby się okazało, że kieł jest za długi i trzeba...to wtedy bym piłowała tylko tyle ile to potrzebne, żeby zgryz się dobrze schodził. Każde szlifowanie osłabia szkliwo. Ja miałam piłowaną czwórkę...kła mam też w innym miejscu niż powinien, bo miałam przesunięty zawiązek zęba kieł urósł mi na górną czwórką... Także teraz mam je zamienione miejscami. Czwórkę musiałam spiłować, bo nie spasowałabym się z dolnym kłem. Górny kieł jest zostawiony bez szlifowania. Jest na tyle krótki, że schodzi się z dołem a estetyczne piłowanie zęba uważam za zbędne smile Dbaj żeby córka miała zdrowy zgryz, estetyczne modelowanie zębów można zrobić zawsze później, jak córka będzie duża i będzie chciała.
    • savannah0102 Re: brak stałej dwójki u nastolatki 24.10.17, 17:44
      Nosiłam przez kilka lat wyjmowany aparat i szczerze mówiąć na niewiele sie zdał. Z własnego doświadczenia wiem, że jeśli chodzi o przesunięcie zębów na właściwe miejsce to tylko stały aparat może tu pomóc. Jeśli chodzi o dopasowanie to tu bym się nie martwiła- mam kolegę który nie miał jedynki i teraz na tym miejscu ma dwójkę i w ogóle nie widać, że nie jest to jedynka.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka