Dodaj do ulubionych

Leczenie trwa zbyt długo

27.11.19, 14:34
Witam wszystkich
Mam pytanie do osób które zakończyły leczenie lub leczą się już dłuższy czas. Aparat założyłem w maju 2017 więc minęło już 2,5 roku, a końca leczenia nie widać. Nie miałem wyrywanych zębów, nosiłem jedynie lip bumper na dolne zęby przez ok. 1,5 roku, który w zasadzie niewiele dał, miał rozsunąć dolne 6 swoje zadanie zrobił w może pół roku a później na wizytach kontrolnych był tylko wyjmowany z ust i wkładany z powrotem, latał sobie luźno i gdyby nie gumki, które go trzymały wypadłby podczas mówienia czy jedzenia. Również po wizycie nie zauważam uczucia rozpierania zębów (od sił jakie wywiera na nie aparat) może podczas 3 czy 4 wizyt aparat był mocno "dokręcony". Mam wrażenie, że ortodontka działa zbyt opieszale były takie okresy kiedy w przeciągu 3 wizyt układ zębów praktycznie się nie zmienił.
I tu pojawia się zasadnicze pytanie, czy to normalne że leczenie trwa tak długo, czy orto nie działa zbyt delikatnie i to jest przyczyną długiego leczenia? jakie były wasze odczucia?
Obserwuj wątek
    • mamuska33 Re: Leczenie trwa zbyt długo 26.01.20, 20:58
      Trafiłeś widocznie na konowała i oszusta jak i ja. Do leczenia ortodontycznego trzeba wybrać specjalistę ortodontę a nie dentystę po kursach. Moje leczenie trwało ponad 4 lata! Damonem. A miało trwać półtorej roku jak w tych broszurkach! nawet pokazywał mi konował ile trwa czas leczenia Damonem 1 rok i pół.... niestety jak się na fachu nie zna to się cwaniaczy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka