Dodaj do ulubionych

Dodatkowy ząb - przesunięcie aparatem?

08.01.23, 20:03
Hej, miał ktoś z Was kiedyś styczność z dodatkowym zębem jako pacjent/lekarz? Wynika to z zaniedbania w dzieciństwie, trzeba było usunąć nadliczbowego zęba.

Chciałbym żeby jedynki były na środku, centralnie. Idę za jakiś czas do jednego dobrego ortodonty, ale ciekawi mnie co mi zaproponuje - po prostu aparat żeby się przesunęły wszystkie wraz z dodatkowym, usunięcie i kilka lat z pustym miejscem między zębami czy może jakiś zabieg chirurgiczny?

Sprawa dość nietypowa, bo zwykle chodzi się zęby prostować, a nie "przesuwać".
Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie w temacie - proszę o odpowiedź.
Obserwuj wątek
  • angelina_324w Re: Dodatkowy ząb - przesunięcie aparatem? 11.01.23, 10:50
   Ale ten nadliczbowy ząb został usunięty? Bo piszesz, że trzeba było go usunąć, a potem pytasz czy możliwe, że lekarz zaproponuje aparat, zeby wszystkie zęby wraz z dodatkowym się przesunęły. To ten ząb nadal jest czy go nie ma smile Ja miałam w zeszłym roku zakładany aparat w Scandinavian Clinic, to jest przy placu Szczepańskim w Krakowie, dość znane miejsce wiec moze kojarzysz. U mnie problemem były stłoczone zęby wiec w sumie dosc podobna sytuacja - winna była ósemka, którą wcześniej trzeba było usunąć. Jestem bardzo zadowolona z zabiegu i z opieki, wiec polecam serdecznie
   • typiorszczypior1 Re: Dodatkowy ząb - przesunięcie aparatem? 13.01.23, 16:30
    Jest. W dzieciństwie miałem wyjmowany aparat i jedynki miały się utrzymać centralnie razem z tym nadliczbowym, który powinien zająć miejsce dwójki, ale z perspektywy czasu widać, że lepiej było już na początku go usunąć.

    Też się wybieram do SC w Krakowie big_grin termin kosmiczny, zresztą jak do każdego ortodonty, ale podobno bardzo dobrze znają się na rzeczy
  • kawkanawynos Re: Dodatkowy ząb - przesunięcie aparatem? 20.01.23, 12:54
   Ja miałam rok temu podobny problem, poszłam do świetnego specjalisty w klinice dr. Frankowskiego frankowski.pl
   i po wyleczeniu najpierw ubytków, założyliśmy aparat na 6 msc. - uzyskałam super efekt i jestem mega zadowolona. smile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka