Dodaj do ulubionych

usunięcie wędzidełka czy to boli i na czym polega?

23.02.06, 15:40
Będę mieć usunięte wędzidełko, czy ktoś już to miał, na czym to polega i czy
to bolesny zabieg? Mam diastemę pomiędzy jedynkami . Będę mieć załozony aprat
ortodontyczny i najpierw lekarz usunie wędzidełko . To tak na wstępnej
wizycie dowiedziałm się co przede mną. Nie wiem co robić ? Czy ktoś może mi
przybliżyć na własnym doswiadczeniu na czym to polega?
Z góry dziękuję za odpowiedz.
Obserwuj wątek
      • 100kroteczka1 Re: usunięcie wędzidełka czy to boli i na czym po 29.03.06, 13:36
        Dosyć późno odpisuję ale też miałam usuwane wiązadełko. Nic mnie nie bolało-i
        szybko sie zagoiło...
        Też mam 'przerwę " miedzy zebami (nawet mała) i mam do ciebie pytanko ELLOS czy
        ty zakładasz aparat z powodu tej diastemy? ja też sie zastanawiałam nad
        aparatem, bo szczerze mi to trochę przeszkadza. Jaki aparat zakładasz na ile
        czasu? Czy słyszałeś/aś o tym zabiegu -kosmetycznym zabudowaniu distemy? Bo ja
        mam proste ząbki i tylko ta przerwe... a nie uśmiecha mi sie chodzić w aparacie
        stały.. Odpisz proszę

Z góry dzieki smile
        • meginnia Re: usunięcie wędzidełka czy to boli i na czym po 31.03.06, 21:05
          Miałam usuwane dwa wędzidełka ok. 1,5 roku temu - nad górnymi zębami i pod
          językiem. Nie boli, ale paskudne uczucie - jeszcze jak słyszałam jak mi je
          przecina tymi nozyczkami... a fu, mało nie zemdlałam, ogólnie, całą twarz miałam
          spoconą takim zimny potem, strasznie było crying

Potem przez równo tydzień nie mogłam nic konkretnego jeść, tylko jogurciki przez
          słomeczkę. Jak tylko podnosiłam język to strasznie bolało, ble, i zębów nie
          dałam rady myć ;/ Tamte górne mi nie przeszkadzało, ale te pod językiem to masakra.
          • 100kroteczka1 Re: (((Do ELLOS))- Usuniecie wiązadełka ... 04.04.06, 20:19
            Hej
            Ja miałam usuwane wiązadełko w pażdzierniku ubiegłego roku. Ten zabieg poleciła
            mi moja znajoma dentystka. Miał byż zrobiony po to aby moja diastema sie nie
            powiekszała(teraz ma 2mm. Poza tym mam zdrowe zeby-nie mam innejwaday poza :[
            diastema... Moja "przerwa" bardzo mnie krepuje (dodam że mam, 15 lat) bo
            utrudnia mi to kontakty miedzyludzkie tongue_out i uśmiechanie sie. Byłam u ortodonty
            ale ten powiedział że najlepsze jest właśnie zabudowanie diastemy, albo
            jak sie upre to TYLKO aparat stały.
            Poniewaz niezbyt mi sie uśmiecha nosić aparat stały i wogóle robić całe
            zamiesznie. Dlatego zastanaiwałam sie właśnie nad zabudowaniem...

Ellos mam do ciebie pytanie jakiej wielkości miałeś diastemę? CZy ten kompozyt
            jets "stały" ? Nie obawiasz sie gryząć coś twardego ze ci sie to odkruszy?
            Mógłbys/as mi podać troche szczegłów na temat tego kompozytu??
            Jak możesz oczywiście

Bede bradzo bradzo bradzo wdzieczna.

• ortodonta Re: usunięcie wędzidełka czy to boli i na czym po 04.04.06, 10:10
      samo usunięcie wędzidła jest wskazane przy tzw pull syndromie, czyli zjawisku
      polegającemu na pociąganiu przez wędzidło brodawki międzyzębowej co skutkuje
      negatywnymi zmianami w przyzębiu w tej okolicy.

w przypadku leczenia diastemy zaleca się wykonaie głębokiego wycięcia włókien
      penetrujących między przegrodę międzyzębową, czyli sam zabieg nie polega na
      wyłącznym zastosowaniu nożyczek, jest dużo bardziej skomplikowany.

w/w zabieg należy wykonać tuż przed zamknieciem diastemy lub po zamknięciu.

zbyt wczesne wykonanie w/w powoduje powstanie między jedynkami grubej,
      sprężystej blizny łącznotkankowej, która może uniemożliwić twałe zamknięcie
      diastemy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka