Dodaj do ulubionych

Aparat ortodontyczny a dziury w zębach

19.07.06, 22:16
Witam,

Od ośmiu miesięcy noszę ruchomy aparat ortodontyczny. Przez 21 lat nie miałem
żadnych problemów z zębami (poza krzywym zgryzem) a teraz nagle, mimo
przestrzegania higieny jamy ustnej, zrobił mi się ubytek w jednym zębie, co
wymaga leczenia kanałowego. Mam więc pytanie: Czy aparat ortodontyczny może
być przyczyną powstania ubytków w zębach? Dentysta nie chciał powiedzieć.
Trochę głupia sprawa, ale uważam, że 22 lata to zdecydowanie za wcześnie na
kłopoty z zębami i chcę wiedzieć czego spodziewać się w przyszłości, ponieważ
gdybym miał mieć kłopoty z innymi zębami to raczej nie warto nosić aparatu.
Obserwuj wątek
    • awok Re: Aparat ortodontyczny a dziury w zębach 19.07.06, 22:56
      nie wydaje mi się, żeby proces powstawania takiej dziury żeby konieczne było
      leczenie kanałowe nie trwa 8 miesięcy
      ale zaznaczam, nie znam się
      moje dwa kanały to zapuszczone gdzieś w podstawówce dziury jak leje po bombie,
      uszkodzona plomba i "akcja" pod plombą sad tak to wyglądało
      próchnica nie powinna penetrować szybciej tylko dlatego, że nosi sie aparat
      jednak, ponieważ wydawało mi się, że nie jestem w stanie umyć zębów na tyle
      dokładnie jak bez aparatu, co 3 miesiące chodziłam na przegląd do swojej Pani
      Stomatolog
      Jestem tuż przed zdjęciem aparatu i nowych dziur nie odnotowano, starych też
      nie musiałam leczyć
      Może to "tylko" zbieg okoliczności???
    • heca5 Re: Aparat ortodontyczny a dziury w zębach 20.07.06, 12:16
      Mysle ze noszenie ruchomego aparatu nie prowadzi do leczenia kanalowego. To raczej zbieg okolicznosci. Na wieksze straty sa chyba narazeni wlasciciele stalych aparatow - bo trudniej sie myje zeby. Poza tym w takim wieku zęby niestety sie juz psuja... sama co prawda nie mialam leczenia kanalowego ale pare plombek juz mam...

Poza tym dlaczego aparat ruchomy? Wedlug mnie nic nie daja takie aparaty - zwlaszcza w tym wieku - widzisz jakies rezultaty? W porownaniu ze stalymi aparartami to noszenie ruchomego jest męczarnią smile. Wiem co mowie bo nosilam kilka ruchomych... i bylo to bez sensu....
      • mbrechtacz Re: Aparat ortodontyczny a dziury w zębach 20.07.06, 12:45
        > Poza tym dlaczego aparat ruchomy? Wedlug mnie nic nie daja takie aparaty - zwla
        > szcza w tym wieku - widzisz jakies rezultaty? W porownaniu ze stalymi aparartam
        > i to noszenie ruchomego jest męczarnią smile. Wiem co mowie bo nosilam kilka rucho
        > mych... i bylo to bez sensu...

Staram się, poprawa była, ale miałem awarię aparatu i ząbki po trzech tygodniach
        powróciły na swoje miejsce. Aparat naprawiony i wszystko jakby od nowa. Wątpię,
        czy jest sens leczenia, lecz za dużo pieniędzy wydałem, żeby się teraz wycofać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka