Dodaj do ulubionych

dobry i tani ortodonta w Trójmiescie

05.09.06, 09:56
okazalo się, że starszy syn bedzie musiał mieć założony stały aparat. koszt
jest duży, a więc szukam dobrego i w miare taniego ortodonty w Trójmieście.
Bardzo proszę o pomoc
Obserwuj wątek
    • heca5 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 05.09.06, 12:56
      Hmm jak ktos jest dobry to raczej wysoko siebie ceni i na pewno nie bedzie wykorzystywal swoich umiejetnosci za marne grosze. Więc nie radze nastawiac sie na "taniego" naprawde dobrego ortodonte... a czy tanio to jest 100zl za wizyte? Bo niektorzy placa 200...
    • moniczka_251 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 06.09.06, 23:30
      Ja polecam z całego serca Doktora Czajkowskiego. Super ortodonta, gabinet
      czysty, pełno dyplomów, naprawde godny polecenia fachowiec. Lecze sie u niego 5
      lat, tylko że ja naprawde miałam ogromną wade, dwójki daleko w tyle uncertain a teraz
      wygląda to wspaniale, a że mam jeszcze wade bródki i zgryzu to mam planowany
      zabieg (ale to już w Akademi medycznej). Doktor Andrzej Czajkowski jest
      wspaniały, nie ma wygórowanych cen, poniżej 100 zł za wizyte (około 60 zł) a
      czasami robi prezent i w ogóle nie bierze pieniedzy. Polecam ul.Żwirki i Wigury 12.
      • moniczka_251 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 06.09.06, 23:33
        A numer telefonu (058) 3463680 jak coś może Pani powiedzieć że poleciła go Pani
        Agnieszka Hallmann. Ten doktor jest wspaniały, jak i zarówno jego syn który też
        jest ortodontą i pamięta pacjentów po imieniu smile. Gorąco polecam, tego lekarza
        można tylko zachwalać, bardzo wiele mu zawdzieczam i uważam że jest to najlepszy
        wybór. Mam 18 lat i już piękne zeby.
        • awok Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 08.09.06, 16:57
          to było chyba do mnie smile
          więc dół mam od stycznia 2005, górę od czerwca 2005 (albo odwrotnie, już nie
          pamiętam, mam wrażenie, że po prostu druty są tam od zawsze wink
          być może we wrześniu zdejmą mi całość, chociaż ja chętnie bym jeszcze ponosiła
          aparat - boję się jak będzie bez drutu wink
          mnie leczy Pani Doktor Słomińska smile Bardzo fajna Pani Doktor smile
          • yoceline Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 11.09.06, 10:34
            ja lecze się u Onoszko i chyba jej nie polecam ;-(( Regulacje mam bardzo
            rzadko, górnego łuku w ogóle mi nie reguluje, trochę to wszystko dziwne. aparat
            nosze od lutego br, rezulataty marne, idzie sie załamać szczególnie że "mam już
            swoje lata" i chciałabym mieć to wszystko za sobą.
            A tak na marginesie to pytanko było do Moniczki hihi ale dzięki za
            zainteresowanie wink
            • awok Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 12.09.06, 18:02
              Ja chyba z Dr A.Słomińskiej jestem zadowolona. Jestem blisko końca (a może
              tylko w połowie?), może w tym, albo w następnym, miesiącu zdjejmę odrutowanie.
              Układ zębów zmienił się bardzo. Osobiście wychodzę z założenia, że to one
              (Orto) się znają. Uważam też, że akademia daje możliwość konsultacji z drugim
              Orto. Udało mi się nieusuwać zębów, mimo że na dole mam o 2 więcej.
              efekt chyba ok (a mam już swoje lata - 37!!!).
              Nie jest to dokładnie szczęka Julii R. Ale jest porzędnie smile
              Jeśli coś Ci nie gra - spróbuj pogadać smile Głowa do góry smile
    • agna76 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 11.09.06, 13:47
      ja leczę się u dr Orzelskiej Gdańsk Jagiellońska 2. Na razie nie wiem czy jest
      dobrym orto, bo leczenie dopiero co rozpoczęłam. Jest droga. Za górny łuk metal
      zamki mini zapłaciłam 2100 : koszt wizyty 140 za dwa łuki. Mam nadzieje ze
      okaże się dobrym specjalistą (poleciła mi ją moja stomatolog). Aparat noszę
      krótko, bo od 1.09.2006 ( na razie górny łuk. Pozdrawiam
          • phi_phi1 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 20.09.06, 12:44
            do agna76. nic nie slyszalam o naszej orto, zaufalam swojemu stomatologowi
            ktory mi ja polcil. konsultowali sie razem w moje sprawie, on powiedzial jak ma
            mi zabki ustawic zeby on mogl je potem ladnie powykanczac,a orto mowila jemu
            jak ma przygotowac moje zeby do aparatu. za aparat zaplacilam 2200 za gorny
            luk. za pol roku czeka mnie dolny. mysle ze sie sprawdzi nasza orto i bedzie
            ok. ile juz nosisz aparacik?
            • agna76 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 20.09.06, 13:27
              do phi_phi1.ja tez zaufalam mojej stomatolog(leczyl sie u niej jej syn).Co
              prawda nie konsultowaly sie ze sobą osobiście ale jedna i druga mialy to samo
              zdanie ze bez wyrywania zębów sie nie obejdzie, zgodne byly nawet ktorych
              konkretnie sie pozbyc. aparat nosze od 1 wrzesnia tzn.górny łuk plus separatory
              a w poniedzialek 25.09 ide na zalozenie pierścieni i zmiane drutu.Dezycja o
              zakładaniu dolnego łuku należy do mnie ( tez wstepnie za pol roku).Ale w umowie
              koszt dolnego uzwględniony 2000 zl plus 100 zł.Cena wysoka ( za mini zamki
              metal) patrząc na ceny jakie podają ludzie na forum.tyle płaca za
              kosmetyczny.Krępowalam sie zapytac z czego wynika taka cena.dzieki za odp.
              • phi_phi1 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 20.09.06, 18:46
                do agna76. ja 27.09 idę na zalożenie pierścieni wink znajomy w wawie za aparat
                kosmetyczny zapłacił 4tys za górny łuk, wydaje mi sie że ceny zależa od miasta-
                czym wieksze tym ceny wyższe. jak nie zapomne to zapytam sie na wizycie o różne
                ceny aparatow i dam znac.
                • agna76 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 21.09.06, 07:48
                  do phi_phi1.szok! Ceny w w-wie jeszcze bardziej kosmiczne, z naszymi nie jest
                  tak źle. Musze w poniedzialek troche naszą panią orto pociągnąć za język.
                  Naczytalam sie tu o rurkach policzkowych, wiec jakos odrzuca mnie od tych
                  pierścieni-zapytam czy musi koniecznie je zakladac. Boję się ze zęby będą się
                  pod nimi psuć. Mam duże stłoczenia. A na zdjęciu rtg (samych szóstek) trudno
                  nawet bylo dojrzeć czy na stykach coś się dzieje. Podobno nic sie nie dzieje.
                  Ale i tak mam stracha zakładać je. Poza tym musze spytac jakby wyglądało
                  leczenie, gdybym nie zdecydowała się na dolny łuk - jak wtedy zostanie
                  dopasowana górna szczęka na dolnej, nie kumam tego. No nic . Zasypie ją w
                  poniedziałek pytaniami. Odezwe sie po wizycie.
                    • agna76 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 27.09.06, 07:29
                      do phi_phi1. no i nie udalo sie z rurkami. mam pierscienie bo przy rurkach nie
                      mogą być nakładane duże siły, a takie beda naladane u mnie bo zęby są mocno
                      pokrzywione. pani orto nie bylo, pierscienie nakladala asystentka (chyba p.Ela)
                      co mnie troche zdziwilo. mialam tez zmieniony drut i gumki. nieciekawie z tymi
                      pierscieniami. specjalnie nadlany cement na jednej szóstce nie pozwala mi
                      domknąć szczęki ale podobno za kilka dni samo sie to zetrze i bedzie ok. troche
                      przeszkadzaja mi tez zamki na pierscieniach od wewnętrznej strony, na razie
                      jednak nie musialam ratowac sie woskiem czy dentoseptemA. nast wizyta dopiero
                      pod koniec listopada. moze tobie uda sie "wywalczyc" rureczki. daj znac jak ci
                      poszlo. pa
                      • phi_phi1 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 28.09.06, 21:58
                        do agna76.hej hej! też nie udało mi sie z rurkami wink, mam pierścienie i
                        niesamowicie cierpie. mam pochaczone policzki i jesc nie moge bo zeby na
                        ktorych mam pierscienie bola jak gryze. co do cen aparatow to sie nie spytalam
                        bo nie bylo naszej orto(ma urlop} wizyte mam tak jak ty wink pod koniec
                        listopada. po 3 tyg noszenia aparatu widze zmiany jak ząbki do przodu mi sie
                        przesunely oby tak dalej. po skonczonym leczeniu czeka mnie jeszcze operacja
                        szczeki bo jest za duza w stosunku do rzuchwy sad a jak u ciebie, widzisz jakies
                        zmiany przez ten czas co masz aparat? pozdrawiam
                        • agna76 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 29.09.06, 08:26
                          hej phi_phi1. nie mam klopotów z jedzeniem, poliki troche pohaczone ale da sie
                          przezyc.Jem normalnie tylko przeszkadza mi ten nadlany cement na jednym zębie z
                          perścieniem i przez to nie moge normalnie zamknąć szczęki.Mam mocno pokrzywione
                          zęby, do tego z jednej i z drugiej strony zapadnięte od 4-6(dlatego
                          przeszkadzają mi gorzej te zamki od wewnętrznej strony). po 2 tyg noszenia
                          zauważyłam ze jedynki sie juz prostują (wcześniej nachodzily na siebie)teraz
                          zrobila sie między nimi przerwa. ciekawa jestem co dalej bo zęby na razie nie
                          bolą,tylko jakby chrupią przy nacisku. no i czekam cierpliwie az zniknie mi
                          przerwa po wyrwanej piątce- tu na razie nic sie nie ruszyło. może będzie mnie
                          czekac drut na podniebieniu sad jesli nie uda sie samym aparatem wypchnąć na
                          zewnątrz zapadniętych zębów. o rety jeszcze rok i 11 m-cy z aparacikiem! niech
                          czas szybciej biegnie! pa
                            • agna76 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 22.11.06, 09:17
                              Phi_phi1 napisz czy juz jestes po kolejnej wizycie. Jesli tak to jakie
                              wrażenia. Ja jade dzisiaj. Zęby super się przesuwają. Juz mi sie zachcialo
                              dolnego łuku. Od 3 tygodni nic kompletnie mnie nie boli. Jem normalnie, gryze
                              juz sobie nawet jedynkami smile tylko pewnie po dzisiejszej wizycie skończy się
                              ten "luksus". pozdrawiam
                              • phi_phi1 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 22.11.06, 10:32
                                hej agna76! tez ide dzisiaj do orto na 14. napisze po wizycie. tez mi sie zabki
                                przesunely, az jestem wszoku bo nie mialam wyrywanych zabkow. jem wszystko
                                nawet orzeszki smile ale dzisiaj to sie skonczy i znowu 3 tyg bede na jogurtach i
                                platkach na mleku sad odezwij sie po wizycie. buziaki kiss
                                • phi_phi1 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 22.11.06, 21:10
                                  jestem po wizycie. juz nie mam kolorowych ligaturek sad mam druciki zamiast
                                  nich, podobno lepiej przyciagna zabki, mam tez separatorki na ostatnich zabkach
                                  bo drugie pierscienie bede miala zakladane. nastepna wizyta 27 grudnia. jeszcze
                                  nic mi nie mowila o aparacie na dol. juz jesc nie moge tak mnie wszystko boli :-
                                  ( i tak przez najblizsze 3 tyg.... pozdrawiam
                                  • agna76 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 23.11.06, 07:44
                                    Twoja wizyta podobna do mojej- tez metalowe ligaturki, tez separatorki na ost
                                    zębach, tez dojda pierścienie na "7" sad nie znosze ich (u mnie po to żeby
                                    wyciągnąć zapadnięte zęby 4, 5 i 6). Juz troche boli, ale na szczęście na razie
                                    tylko z jednej strony. Nast wizyta 16 grudnia będą zakładane pierścienie. Na
                                    początku stycznia mam wyrwać "4" na dole a pod koniec zakładam dolny łuk.Jedno
                                    co mi się nie podobało to za szybkie tempo bo na poczekalni pełno ludzi.Znów
                                    zajęła się mną pani asystentka. ale nie dałam się spławic. To o co chcialam
                                    zapytac to zapytałam i w koncu pani orto musiala zajrzec mi w buzie. gdyby nie
                                    moje pytania to chyba w ogóle by mi nie zajrzała.Ciekawe jak bedzie nastepnym
                                    razem. No nic troche ci sie pożaliłam. pozdrawiam
                                    • phi_phi1 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 24.11.06, 14:57
                                      do agna76.ja bylam ok 14 godz pacjentow wogole nie bylo. wydaje mi sie ze nasza
                                      orto patrzy w buzie na wyniki leczenia a wszystkie rzeczy przy pacjencie robi
                                      asystentka, orto mowi co ma zrobic, zalozyc... ciebie jeszcze czeka wyrywanie
                                      brrrrr ja jak narazie nie musialam wyrywac zabkow. dolny luk nie wiem kiedy
                                      bede miala zakladany. jezeli moge sie zapytac to jaka masz wade? ile bedzie
                                      trwalo twoje leczenie? pozdrawiam
                                      • agna76 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 27.11.06, 08:48
                                        Do phi_phi1. Na ost wizycie dowiedzialam sie ze mam zgryz krzyżowy. Zęby mam
                                        stłoczone, jeden wampirzy kieł, który juz niedługo wejdzie do łuku smilejedynki
                                        nachodziły na siebie (juz sie wyprostowały)a tylnie zęby zapadniete do
                                        wewnątrz. Krótko mówiąc jeden wielki koszmar w buzi. Ale efekty juz naprawde
                                        widac, co prawda na razie tylko z przodu,ale jak dojda pierścienie na te "7" to
                                        mam nadzieje ze zapadniete ząbki ruszą sie troche na zewnątrz. Leczenie
                                        zaplanowane na 2 lata a retencja dożywotnia bo juz nie taka młódka ze mnie smile
                                        Chcialabym krócej go nosić, ale chyba mam za dużą wadę żeby trwało to krócej.
                                        Dobrze bedzie jak sie uda w dwóch latach zamknąć leczenie. Ty pewnie nie jesteś
                                        aż tak skomplikowanym przypadkiem. pozdrawiam
                                        • phi_phi1 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 27.11.06, 22:04
                                          do agna76. kochana jestem skomplikowanym przypadkiem sad mam za duza żuchwe w
                                          porównaniu do szczęki czy jakos tak. nie wiem jak wachowo to sie nazywa ale na
                                          nastepnej wizycie zapytam orto. po zalozeniu dolnego łuku i jak ząbki sie
                                          ustawia czeka mnie wizyta u chirurga szczękowego i operacja skrócenia zuchwy.
                                          na sama mysl o tym robi mi sie slabo ale zakladajac aparat wiedzialam ze
                                          operacja jest nieunikniona. w tej chwili zeby gorne dotykaja dolnych a nie sa
                                          przed nimi tak jak byc powinno i dlatego musze skrocic zuchwe. nie bardzo wiem
                                          jak chirurg to zrobi. u gory mam stloczone i cofniete zeby od 1do 3. orto chce
                                          je wyprostowac i wyciagnac do gory, na dole mam prote zabki ale musza sie
                                          dopasowac do tych gornych dlatego za jakis czas tez tam bedzie aparacik. a i
                                          mloda tez nie jestem bo mam 27 lat wink no to skrocilam ci moja historie ;-D
                                          pozdrowienia. odezwij sie czasem napisz jak po nastepnej wizycie. buzka kiss
                                          • agna76 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 18.12.06, 14:00
                                            do phi_phi1. Byłam w sobote na kolejnej wizycie sad pierścienie na "7" założone,
                                            zmiana drutu plus powrót do gumowych ligaturek. Boli bardziej niz po poprzednim
                                            razie. Siódemki mam tak daleko ze niezle musiala sie namęczyć zeby mi te
                                            pierścienie założyć. Bylo o wiele lepiej bez nich. Teraz mam wrażenie ze cala
                                            buzia w żelastwie (teraz mam mały kryzys, nie wiem jak wytrzymam 1rok i 8 m-cy
                                            i do tego z dołem).W sobote i niedziele staralam sie jeść normalnie choć zęby
                                            bolały. Teraz się troche glodze (pitny jogurcik którym sie wcale nie najem).
                                            Niedługo rwanie dolnej "4" a 22 stycznia juz sie umówiłam na zakładanie dolnego
                                            łuku.
                                            P.S. racja - Twój przypadek skomplikowany bardziej niż mój, nieciekawa
                                            perspektywa operacji. Ale brawo za odwagę!!! Ja bym jej nie miała.
                                            Aga
                                            • phi_phi1 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 18.12.06, 15:39
                                              do agna76. az sie boje tych 2 pierscieni! ale wizyte mam po swietach zeby nie
                                              ograniczac sie z jedzeniem w swieta winkod ostatniej wizyty nic mnie nie boli az
                                              sie zastanawiam czy te metalowe ligaturki cos daja, nawet orzechy moge jesc. 27
                                              zalozy mi 2 piercienie i bede tak jak Ty na jogurtach i platkach na mleku. te
                                              niecale 2 lata szybko zleca i nawet nie bedziesz pamietala jak cierpialas a
                                              usmiech jaki piekny bedzie. glowa do gory! bedzie dobrze! odezwe sie po mojej
                                              wizycie. WESOŁYCH ŚWIĄT!
                                              • phi_phi1 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 30.12.06, 17:25
                                                do agna76. witaj agna. juz jestem po wizycie, mam 2 pierscienie sad przez 2 dni
                                                pilam kubusia i jogurty ale dzisiaj jest juz lepiej nawet kanapki jem. jezyk
                                                mam tylko obtarty od tych piescieni, wosk nawet na noc nakladam. nastepna
                                                wizyta pod koniec lutego. nie mowila mi kiedy zakladam dol. najgorsze jest to
                                                ze mam srebrne ligaturki sad za pozno sie obejrzalam zeby mi jakies kolorowe
                                                zalozyla, juz nie chcialam zeby mi je wymieniala bo spieszylama sie. kiedy
                                                zakladasz dolnu luk? ile bedziesz placila? tyle samo co za gore? i jak twoje
                                                zabki? bola jeszcze? pozdrawiam
                                                • agna76 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 02.01.07, 08:57
                                                  hej phi_phi1. Zęby juz nie bolą, bołały tylko przez kilka pierwszych dni po
                                                  wizycie. Wosk nie był mi potrzebny choć uprzedzala mnie że może mnie mocno
                                                  obcierać. 27 grudnia usunęłam "4". Mam nadzieje że to już ostanie usuwanie.
                                                  Dolny łuk zakładam 22.01 czyli jeszcze 3 tyg.i będę miała komplet. Juz nie ma
                                                  odwrotu, ząb wyrwany. Nie pytałam ile bede płaciła. Chyba tyle ile ustalono w
                                                  tej umowie, też 2100 tak jak za góre, na tyle się nastawiłam. Ale gdybym nie
                                                  spytala sama kiedy dolny łuk, orto by nic na ten temat nie wspomniala.
                                                  Powiedziała ze jesli pani chce to juz trzeba się szybko decydowac. I wcisnęła
                                                  mnie jeszcze na styczeń na zakładanie (mialam mieć wizyte na początku lutego).
                                                  Znów ful ludzi, czekałam ponad pół godziny na poczekalni. Orto zajrzała mi w
                                                  paszcze dopiero jak spytalam o ten dolny łuk. Nie wiem moze to tylko ja mam
                                                  to "szczęście" trafiać na taki tłok albo to normalka sad pozdrawiam
                                                  • phi_phi1 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 03.01.07, 20:16
                                                    hej agna! teraz to zabki mnie wogole nie bola smile ja wizyty mam na ok.13godz ch
                                                    i nie ma ludzi w poczekalni ani tłoku, Ty pewnie po południu i dlatego jest
                                                    full ludzi. jak czyscisz zabki z tymi drugimi pierscieniami?? ja nic
                                                    dentystyczna jakos przewlekam a potem irygatorem płuczę masakra!! pół godziny w
                                                    łazience winkpozdrawiam
                                                  • agna76 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 04.01.07, 07:37
                                                    do phi_phi1. Wiem, wiem troche marudze i narzekam smileZ czyszczeniem to
                                                    rzeczywiście jest problem. Irygatora nie mam, tylko samą szczotke elektryczną.
                                                    Do tych ostatnich pierścieni dotre tylko szczotką międzyzębową, bo duże szpary
                                                    mi się tam porobiły. Nić dentyst strasznie trudno mi tam przewlec bo siódemki
                                                    mam daleko, daleko. Używam takie zwykłej nici. Nie wiem może są specjalne do
                                                    aparatu którymi łatwiej by bylo sie posługiwać. A wieczorem na koniec dnia
                                                    jakis płyn do płukania ust. Niezła gimnastyka z tym myciem. Mam wrażenie ze to
                                                    moje czyszczenie nie jest takie jak należy. Dlatego się martwie o te zęby na
                                                    których są pierścienie, co z nich zostanie po zdjęciu aparatu. Jak bedzie mi
                                                    orto zakładac dół spytam czy jest możliwość przyklejenia rurek policzkowych.
                                                    Napisz mi czy jesteś zadowolona z irygatora, czy warto go kupic. Paaa
                                                  • phi_phi1 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 05.01.07, 10:26
                                                    witaj agna! mam irygator razem ze szczoteczka firmy braun i full koncowek
                                                    (szczoteczek) do mycia zabkow. irygator jest rewelacyjny! najpierw myje zabki
                                                    szczoteczka elekt. 3 roznymi koncowkami a potem uzywam irygatora i zawsze cos
                                                    tam jeszcze mi wyplucze z zabkow, szczegolnie tam gdzie mam pierscienie. jestem
                                                    bardzo zadowolona z tego sprzeciku. ale tez mnie martwi to jak moje zeby beda
                                                    wygladaly po zdjeciu calego zelaztwa i to po 2 latach. czasami w pracy nie mam
                                                    kiedy leciec do toalety umyc zabki po jedzeniu i to tez mnie martwi a ja duzo i
                                                    czesto cos podjadam. papapapa
                                                  • agna76 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 05.01.07, 14:04
                                                    hej phi_phi1! Tez powinnam kupic ten irygator. Jak kupowałam szczotke elektr.
                                                    brauna to troche sie przerazilam ceną calego zestawu i zrezygnowalam. Ale
                                                    pewnie warto sie w niego zaopatrzyc (moze są do kupienia same irygatory).
                                                    Zasuwam do pracy z elektryczną szczotką (robiłam w toalecie wielką sensację )
                                                    bo ona lepiej jednak czyści niz zwykła. Ze zwykłej całkiem zrezygnowałam. Nie
                                                    podjadam w pracy ani w domu ale jak juz jem to jem porządnie smile) A jeśli chodzi
                                                    o pierścienie to jak pójde na wizyte 22.01 to zapytam czy po jakims czasie
                                                    można je zdjąć po to by sprawdzic czy sie tam cos pod nimi nie dzieje. Ktos
                                                    niedawno pisal na forum ze nie ma innego sposobu, rtg nie wykażę. Orto
                                                    zapewniala ze nic sie nie powinno dziac bo te miejsca są dobrze uszczelnione
                                                    cementem. Ale ale ... czy cemencik moze sie wypłukac? pierścieni mamy aż cztery
                                                    na samej górze wiec szkoda spaprac sobie 4 zęby. Zdejme aparat razem z zębami.
                                                    Bede pytac na wizycie. pozdrawiam papa
                                                  • phi_phi1 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 05.01.07, 16:51
                                                    do agny. odkad mam aparat to powyrzucalam zwykle szczoteczki bo sie nie nadaja
                                                    do czyszczenia zabkow z aparatem. sam irygator ok.320zl kosztuje. zestaw ze
                                                    szczoteczka kupilam za 400zl, mam dobrze bo pracuje w sklepie ze sprzetem agd i
                                                    rtv wiec kupuje ze znizka, normalna cena takiego zestawu to ok.600zl. zobacze w
                                                    pon za ile taniej moza kupic sam irygator. uzywasz szczoteczki ortho( koncowki
                                                    do szczoteczki elek.)? dobrze czysci aparacik, a i jest tez taka do szczelin
                                                    tez plecam bo dobrze czysci szczeliny miedzy drucikiem a zabkami. jak myje
                                                    zabki w publicznej toalecie to wywoluje sensacje, ludzie sie gapia jakby zebów
                                                    nigdy nie myli wink juz sie do tego przyzwyczailam. jak cos to pisz.
                                                    pozdrawiam smile papapapa
                                                  • agna76 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 08.01.07, 10:35
                                                    Phi_phi1 jak byś miała czas to zobacz ile kosztuje sam irygator brauna i jaki
                                                    model. Z góry dziekuje! Samą szczotke brauna kupowałam przez znajomą która
                                                    prowadzi sklep agd i sprzedala mi wg cen hurtowych-płaciłam ok 210zł za oral-b
                                                    za dobry model ( nie mialam wtedy kasy na zestaw - 400zł). Wiec mialabym
                                                    mozliwosc kupienia przez nią taniej tylko model bym musiala jej podac. Końcówki
                                                    ortho tez używam tylko b.szybko sie zużywa - duża eksploatacja no nie? A tej do
                                                    szczelin nie mialam. Ona chyba wystepuje tylko w zestawie (tzn. 3 szt jakas do
                                                    jezyka, miedzyzebowa i ... nie pamietam). Dzieki smilepozdrawiam i papapa
                                                  • phi_phi1 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 08.01.07, 22:10
                                                    hej agna!!! cena 449 zl zazestaw jest calkiem dobra. u mnie kosztuje w
                                                    normalnej cenie 499zl a w euro agd rtv 609zl! samych irygatorow w tej chwili
                                                    nie mamy ale za 2tyg powinny byc to podam Ci cene. pozdrawiam!! daj znac jak na
                                                    dole bedziesz miala aparacik. pa pa
                                                  • agna76 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 23.01.07, 08:20
                                                    Hej phi_phi1! no i juz po wizycie. Od wczoraj wieczora zadrutowana jestem na
                                                    maxa tzn.naklejone zamki plus separatory. Wrażenie takie jak po założeniu góry.
                                                    Czuję jakby zęby były jeszcze bardziej stłoczone i ściśniete. Na razie bardzo
                                                    mi przeszkadza, ale pewnie po tygodniu czy po dwóch przejdzie. Za to góry w tej
                                                    chwili w ogóle nie czuje, jakbym jej nie miała. Gumeczki zafundowalam sobie
                                                    kolorowe (bordo ale wygląda jak przybrudzony róż) bardzo mi sie podobają. O
                                                    gryzieniu mogę zapomniec przez kilka dni. Jogurciki płynne juz w pogotowiu
                                                    czekają smileOrto mnie pocieszyla bo powiedziala ze góra i dół bedzie zdejmowana
                                                    razem a nie że 2 lata musze czekać od zalozenia każdego z łuku. Poczekamy
                                                    zobaczymy. Pa!!!
                                                  • phi_phi1 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 29.01.07, 09:03
                                                    hej Agna!! dopiero teraz odpisuje bo bylam na urlopie i nie mialam tam
                                                    internetu. to teraz jestes zadrutowana po calosci wink zapytam sie na swojej
                                                    wizycie kiedy mnie to czeka. dobrze ze gory nie czujesz tylko dol, bo to by
                                                    bylo nie do zniesienia. pozadrawiam!!! buziaki!!!
                                                  • agna76 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 29.01.07, 10:52
                                                    hej phi_phi1. Teraz po tygodniu jest juz lepiej tzn.nie bolą tylnie zęby więc
                                                    moge normalnie gryźć, przód dalej boli przy nagryzaniu. Dalej mi przeszkadza
                                                    ten dół. Mam nadzieje ze z czasem przyzwyczaje sie do niego tak jak do górnego
                                                    łuku. Teraz dopiero widac ze nosze aparat, dół bardziej widoczny u mnie niż
                                                    góra. 21 lutego założenie pierścieni na "6". Znów pytalam o rurki policzkowe,
                                                    ale niestety za duża wada u mnie (zamykanie szpary po wyrwanej czwórce)przy
                                                    pierścieniach moga być nakładane większe siły. Za jakis czas tych pierścieni w
                                                    buzi bedzie z 8 sztuk. Tyle metalu ze pewnie waga pokaże 1kg więciej smilepa
                                                  • phi_phi1 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 29.01.07, 15:01
                                                    hej hej!!jak lecialam teraz do londynu(urlop)to balam sie ze bramki na lotinsku
                                                    beda piszczaly przez moj aparat wink tyle zelastwa w buzi. ale nie bylo tak zle.
                                                    do londynu wosku nie wzielam i nagle nie wiadomo czemu pierscienie jezyk
                                                    obcieraly, myslalam ze oszaleje z bolu nic jesc nie moglam. a do tego mam
                                                    zapalenie pluc, dzisiaj u lekarza bylam. co za pechowy urlopsad tak sie
                                                    zalatwic. no to sie pozalilamwink pozdrawiam
                                                  • agna76 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 22.02.07, 09:19
                                                    Hej phi_phi1! No i juz po kolejnej wizycie. Na dole doszły pierścienie na "6",
                                                    w planach tez maja byc na "7"sad( A na górze tylko zmiana gumeczek. Nic nie
                                                    boli. Nast wizyta na samym początku kwietnia. Moze wtedy bedzie zmieniony łuk
                                                    na górze. Bo jak na razie wydaje mi sie, że ząbki bez zmian, że nic sie nie
                                                    zmieniło, szpara po wyrwanej piątce wolno sie schodzi. Teraz jak doszly
                                                    pierścienie na dole to może zęby ruszą, bo tam tez dziura, ślad po czwórce.
                                                    Napisz jak twoje ząbki sie czują smile pozdrawiam. aga
                                                    P.S. tym razem obsługiwala mnie nowa mloda pani doktor, chyba początkująca, ale
                                                    na szczęście same pierścienie zakładała p.Ela /ale i tak mialam stresa /
                                                  • phi_phi1 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 22.02.07, 09:54
                                                    witaj Agna! ja mialam miec wczoraj wizyte ale nie moglam wyrwac sie z pracy i
                                                    przelozylam na marzec. u mnie zabki ok nic nie boli ale po wizycie znowu
                                                    zacznie. teraz mam wrazenie ze zabki stoja w miejscu ze nic sie nie przesuwa.
                                                    szkoda ze nasza orto ma tylu pacjetów, bo jak przekladalam wizyte to 1 termin
                                                    byl rowno za miesiac. wiesz moze gdzie kupic wosk? pytam sie w aptekach ale tam
                                                    nawet nie wiedza co to jest. pozdrawiam
                                                  • agna76 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 22.02.07, 10:16
                                                    Z terminami u niej kiepsko. Przypadkiem usłyszalam ze na wstepne konsultacje
                                                    umawiala ludzi dopiero na początek kwietnia. Mi ostatnio te wizyty wypadają
                                                    średnio raz w m-cu. Wydaje mi sie ze wosk byś dostała w sklepie medycznym. Ja
                                                    mam najbliżej na Jaśkową Dolinę bo mieszkam we Wrzeszczu. Nie orientuje sie
                                                    gdzie są inne tego typu sklepy. Ja z kolei mialam problem z kupnem gumeczek, bo
                                                    notorycznie mi spadala z jednego zęba, ale zawsze ją znajdowalam w buzi i jakoś
                                                    sobie z powrotem nakładałam. Aż do tej soboty, zjadałam ją razem ze sniadaniem.
                                                    Polecialam do sklepu ale mieli jakies wieeeelkie rozmiary, nie na nasze mini
                                                    zameczki. Wiec wczoraj poprosilam "początkującą" panią doktor i dala mi kilka w
                                                    razie czego. Ten sklep jest mniej wiecej naprzeciwko starego kina Bajka.
                                                    Powinni mieć wosk, mają tez wszystkie specjalistyczne szczoteczki do zębów i
                                                    inne stomatologiczne "sprzęty". pa
                                                  • phi_phi1 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 22.02.07, 20:22
                                                    do Agny. smile)))))) wielkie dzieki za info, pracuje na manhattanie wiec wyskocze
                                                    na przerwie. w aptekach jak sie pytalam to nie wiedzieli co to jest. luk nie
                                                    wiem jak ale przesunal sie za pierscien a ze pierscien mam na ostatnim zebie to
                                                    wbija mi sie w policzek. mam strasznie obtarte. jak bylam w anglii to wpadlam
                                                    na pomysl zeby guma do zucia to zalepic no i dziaslo mi spuchlo od tej gumy i
                                                    tak tydzien sie meczylam. teraz jest ok ale ciezko sie je a wizyta za
                                                    miesiac sad jeszcze raz dzieki za pomoc. pa pa pa
                                                  • phi_phi1 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 15.03.07, 09:55
                                                    witaj Agna!!! wczraj bylam u orto na wizycie. jest zadowolona z efektow
                                                    leczenie i ja tez. pokazala mi zdjecia zrobione przed zalozeniem aparatu, az
                                                    sie wierzyc nie chce ze mialam takie pokrzywione zabki. zalozyla mi taki luk co
                                                    wyciagnie zabki do przodu. najpierw go troche podgrzala zapalniczka chyba zeby
                                                    byl bardziej gietki i zalozyla mi go. strasznie ciagnie zeby juz po zalozeniu
                                                    mnie bolalo. dzisiaj wstalam i patrze a zabki przesunely mi sie do przodu przez
                                                    noc. ale boli niesamowicie nawet platkow na mleku nie moge zjesc na sniadanie,
                                                    cale podniebienie mnie boli sad( i kazdy zabek przy dotknieciu. musze
                                                    zaopatrzyc sie w jogorty. na nastepnej wizycie (23.04) orto zadecyduje kiedy
                                                    dolny luk zalozy. pozdrawiam
                                                  • agna76 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 15.03.07, 14:43
                                                    Cześć Phi_phi1! Wpółczuje ci. To pewnie byla najboleśniejsza wizyta. Nie za
                                                    bardzo kumam o jakie przesuwanie się zebów do przodu chodzi. Miałas je
                                                    zapadniete do wewnątrz? Czy to o to chodzi? Bo nie pamietam jaką miałaś wadę. U
                                                    mnie jakos nic się nie dzieje. Góra juz naprawde fajnie wygląda tylko martwi
                                                    mnie to że te boczne zębiska dalej są zapadnięte do wewnątrz. Nie wiem czy dam
                                                    rade wywinąć sie od łuku na podniebieniu. Juz na samą myśl o nim robi mi sie
                                                    niedobrze. Wczoraj wieczorem pierwszy raz poczułam jak mi się zęby dolne
                                                    ruszają, dziwne uczucie sad . Po założeniu dolnego łuku cisza, zęby się jakoś
                                                    słabo przesuwają a minie za tydzień juz 2 miesiące jak go mam. Ja na wizyte
                                                    wybieram sie 4.04 . mój nr gg 6658725 pozdrawiam! Aga
                                                  • agna76 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 05.04.07, 20:51
                                                    czesc phi phi1! no i po kolejnej wizycie jestem. nic nie boli oprócz ...
                                                    martwej piątki. troche dziwnie. Łuk nie byl zmieniany tylko same gumki wiec
                                                    moze dlatego tak bezbolesnie jest. nie chwaląc sie wszystkie panie w gabinecie
                                                    byly pod wrazeniem duzych zmiansmilewarto sie troche pomeczyc. Nast wizyta 23
                                                    maja. A jak Ty sie czujesz? pozdrawiam Aga
                                                  • phi_phi1 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 25.04.07, 07:28
                                                    hej Aga!!! dopiero odczytalam Twoj post wink ja jestem po wizycie w poniedzialek
                                                    bylam. tez orto i jej asystentka byly zachwycone jak ladnie ustawily mi sie
                                                    zabki smile) zmienily mi luk i strasznie mnie teraz boli nic nie jem od 2 dni
                                                    tylko apap sad( nastepna wizyte mam w czerwcu jakos w polowie i wtedy bede
                                                    miala zalzony dolny luk, to dopiero bedzie meka. pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!
                                                  • agna76 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 26.05.07, 13:56
                                                    Hej Phi_phi!. Jeszcze troche i stuknie nam roczek z aparatemsmile Mam zaliczoną
                                                    kolejną wizyte. Bylam w srode 23.05. Na dolnym łuku od lewej 4 do prawej 5 mam
                                                    założony łańcuszek, który strasznie ciągnie mi zęby. Ma za zadanie przesunąć 5
                                                    na miejsce wyrwanej 4 ale tez i po to żeby 3 juz pozostala na tym miejscu co
                                                    jest. Przez jakies ostatnie 3 miesiace nic mnie nie bolało. Teraz nadrabiam
                                                    zaległości z tym bólem. Bo kurcze boli! Je mi sie marnie, boli jak gryze. Na
                                                    następną wizyte ( poczatek lipca) mam zrobic zdjęcie panoramiczne i bede wtedy
                                                    miala przeklejane górne zamki na inne miejsca, żeby zęby dalej sie przesuwaly.
                                                    No i dojdą mi jeszcze pierścienie na dolne siódemki. Bede juz miala komplet w
                                                    buzi (8). Wizyty robia się coraz ciekawsze, wiecej zaczyna sie dziać, a nie
                                                    tylko zmiana gumek smile Napisz po swojej wizycie /czerwiec?/ co slychac. Bo chyba
                                                    dojdzie ci wtedy dolny aparat. P.S. mnie gorzej bolało po załozeniu góry, dół
                                                    spoko. Pozdrawiam! pa
                                                  • phi_phi1 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 27.05.07, 13:08
                                                    hej Agna!!! wizyte mam za 3tygodnnie i na niej bede miala zakladany dulny luk.
                                                    zrobilam nowe zdjecie panaoramiczne i poszlam do dentysty na przeglad zabkow.
                                                    idac tam bylam pewna ze wszytko jest ok bo niw widzialam zadnych ubytkow, i
                                                    bylo z zewnatrz ok ale moj stomatolog ogladajac to zdjecia zauwazyl ze od
                                                    korzenia psuje mi sie dolna 6 no i zaczelo sie wiercenie i czyszczenie kanalow
                                                    zeby nie stracic zeba. dobrze ze wizielam do niego to zdjecie i ze to zobaczyl.
                                                    fakt ze leczenie 500zl mnie wyniesie sad ale bede miala pewnosc ze juz wszystko
                                                    jest ok z zabkami i ze sa wyleczone. mnie nicnie boli normalnie wszystko jem
                                                    ale za 3tyg to sie zmieni brrrr. odezwe sie po wizycie. pozdrawiam! papapapa
                                                  • phi_phi1 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 14.06.07, 17:26
                                                    witaj Agna!!! od wczoraj mam zalozony gorny łuk. nic nie jem tak mnie boli.
                                                    lece na kubusiach i jogurtach. za miesiac bede miala zalozone separatory i
                                                    pierscienie. na dolnym luku mam 2 zamki z haczykami cos tam ma byc w
                                                    przyszlosci zalozone ale zapomnialam co winkzalozylam sobie zielone gumeczki na
                                                    gorne zabki a na dolne blekitne wink)) a jak tam Twoje zabki?? widac efekty z 2
                                                    łukami?? pozdrawiam Phiphi
                                                  • agna76 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 14.06.07, 21:30
                                                    Czesc Phi_phi1! Gratuluje kompletnego "zadrutowania" smile kilka dni i ból ci
                                                    przejdzie i bedzie ok. Te zamki z haczykami to po to, żeby poźniej orto miala o
                                                    co zahaczyc wyciągi (dopasowanie górnej szczęki i dolnej) ale to dopiero czeka
                                                    nas na sam koniec leczenia. Takie zamki z haczykami mam na górnych i dolnych
                                                    dwójkach. Efekty? Jakos wolniej ten dół mi sie ustawia, bardzo wolno zamyka sie
                                                    szpara po wyrwanej czwórce(a to juz 5m-cy z dolnym łukiem). Coś czuje ze ten
                                                    łańcuszek na dole to bedzie miala na dlużej założony. Nic nie boli. Góra jakby
                                                    stanęła w miejscu. Nie widze zeby cos sie zmienialo. Ale na następnej wizycie
                                                    (2lipca) jak mi przeklei zamki na górze na inne miejsca to wtedy pewnie cos sie
                                                    ruszy. Musze zrobic zdjęcie panoramiczne na tą wizyte. Mam nadzieje ze
                                                    żadnej "niespodzianki" takiej jak u Ciebie mi tam nie odkryją. Ale w sumie
                                                    dobrze, ze zdążyłas wyleczyc tą "6" przed zapakowaniem jej w pierścień. Martwi
                                                    mnie tez lewa górna strona, cały czas zęby tylnie zapadnięte, nic sie nie
                                                    ruszyły na zewnątrz. Oby tylko nie doszedl mi jakis łuk na podniebienie. Jak
                                                    zwykle martwie sie na zapas. Papa! Aga
                                                  • agna76 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 03.07.07, 07:54
                                                    Hej Phi_phi1! Jestem po wizycie. Tradycyjnie zmiana gumeczek (teraz
                                                    niewidoczne, kolor przydymiony brązowy, który po założeniu wygląda jak
                                                    przezroczysty). Na dole od dwójki do dwójki założona blokada tzn. najpierw
                                                    przepleciony jak łańcuszek drucik, na to dopiero założony normalny drut na cały
                                                    łuk. Zamki nie byly przeklejane, wszystko zostalo na dawnym miejscu.
                                                    Przeklejany miał być zamek na martwej jedynce, bo coś opornie sie ustawia. Mam
                                                    iść na konsultacje do stomatologa-protetyka, który bedzie sie zajmował
                                                    estetyczną korektą jedynek. Ma powiedzieć czy takie ustawienie martwej jedynki
                                                    może zostać do tej odbudowy. Bo niepotrzebne przeklejanie zamka na martwym
                                                    zębie moze go osłabić i pewnie by ten zamek moze już tak dobrze się nie
                                                    trzymał. Poza tym doszły mi pierścienie na dolnych siódemkach. Teraz one
                                                    mogą "obudzić" moje uśpione w dziąśle ósemki. Mogą zacząć napierać i wywołać
                                                    jakis stan zapalny tych ósemek. Więc mam iść na kolejną konsultacje tym razem
                                                    do chirurga szczęk. i on ma zdecydować jakie ósemki usunąć i kiedy. Boje sie
                                                    jak ... tego chirurgicznego dłutowaniasad Ale chyba innego wyjścia nie będzie.
                                                    Kiepski okres na takie usuwanie. Chyba w tym roku urlop spędze na dochodzeniu
                                                    do siebie po zabiegu. Znasz może jakiś dobrych chirurgów szczęk. ale na NFZ? Bo
                                                    jakoś mi się nie uśmiecha robić tego prywatnie, za drogo. Następną wizytę u
                                                    orto mam 14.08. Pozdrawiam Cię! pa
                                                  • phi_phi1 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 03.07.07, 09:40
                                                    hej Agna!!! ale mialas wizyte, tyle rzeczy na raz sie dowiedziec co ciebie
                                                    czeka. nie potrafie sobie wyobrazic co masz teraz w buzi wink nie znam chirurga
                                                    szczekowego, mnie wizyta u niego za jekis rok czeka wiec na razie nie
                                                    rozgladalam sie za lekarzem. a nasza orto nie polecila ci jakiegos?? ja wizyte
                                                    mam 30.07, gumka mi spadla z 1 zamka, musze podejsc do tego sklepu na jaskowej
                                                    i kupic gumki, drucik odstaje i ociera mi policzek. trzymaj sie i nie martw
                                                    wyrywaniem 8, dasz rade. pozdrawiam. phiphi
                                                  • agna76 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 03.07.07, 14:07
                                                    Nie jest aż tak źle w tej buzi. Gorzej było z tym łańcuszkiem. Blokade ledwo
                                                    widać. Zęby aż tak nie bolą jak po poprzedniej wizycie. Raczej kości mnie bolą
                                                    w okolicy uszu sad ale to moze przez te pierścienie na siódemkach. Rozpychają.
                                                    Nasza orto poleciła mi chirurga, swoją koleżanke, u której wyrywałam juz 5 i 4.
                                                    Kosztowało to w granicach 100-140 zl za ząb. Da się przeżyć taką kwotę. Ale
                                                    takie dłutowanie pochowanych poziomo ósemek to duzo drożej ok.300-400zl za ząb.
                                                    Na konsultacje pójde do niej, ale na zabieg u niej to nie wiem czy się
                                                    zdecyduje. Poszukam jeszczego kogoś na NFZ. Przetre szklaki. I moze wtedy ja
                                                    Tobie polece jakiegoś dobrego specjaliste, skoro Ciebie też czeka zabieg
                                                    chirurg.
                                                    Takich gumeczek co my mamy to nie kupisz na Jaśkowej. Możesz zobaczyć, ale jak
                                                    ja potrzebowałam to mieli jakieś mega wielkie. Notorycznie mi spadala ale z
                                                    któregoś środkowego zamka. Więc jakiś czas chodziłam bez a na wizycie
                                                    poprosiłam tą najmłodszą panią dr o kilka sztuk w razie czego. Zdziwiona była
                                                    ze założe sobie sama smile do sposobu zakładania na nitke czy szydełko nie
                                                    przyznałam sie big_grin. Na nitke łatwiej założyć! pa
                                                  • phi_phi1 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 03.07.07, 19:11
                                                    jakos wyrzymam do nastepnej wizyty bez 1 gumki ale tez wezme ze 2 na zapas. ja
                                                    przez nic dentystyczna je zakladam smile kedys za bardzo dlubalam przy zamku i
                                                    spadla mi gumka ale nie mialam problemu z zalozeniem jej wink daj znac jak
                                                    bedziesz po dlutowaniu brrr nawet nie wiem jak taki zabieg wyglada ale sama
                                                    jego nazwa jest straszna wink a i napisz jak znajedziesz chirurga i co ci
                                                    powiedzial. papapapapapa
                                                  • phi_phi1 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 31.07.07, 07:48
                                                    Witaj Agna!!!! wczoraj bylam na kolejnej wizycie. z gornym lukiem orto nic nie
                                                    robila ale za to z dolnym TAK. mialam robiony stripping( nie wiem czy dobrze
                                                    napisalam) czyli pilwanie zabkow. wkladala mi taki maly pilnik miedzy dolne
                                                    zeby i pilowala!!! musi tak robic ba mam za duze zeby i sie nie mieszcza w
                                                    luku. dzisiaj to ledwo co mowie tak mnie wszystko boli. na sniadanie platki i
                                                    to bardzo miekkie i tak do konca dnia czeka mnie taka dieta wink a i zalozone mam
                                                    separatory na dolnych 7. dobrze ze z gornym lukiem nic nie robila bo juz nic
                                                    dzisiaj bym nie zjadla sad pozdrawiam!!!!!!
                                                  • agna76 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 31.07.07, 16:03
                                                    Na samą myśl o piłowaniu przeszły mnie dreszcze, brrrr! to sie nacierpisz
                                                    teraz. Ja na wizyte ide 14 sierpnia. Na razie w sprawie ósemek bylam prywatnie
                                                    na konsultacji u pani chirurg która wyrywała mi ząbki dla potrzeb aparatu. I
                                                    stwierdzila, że mam bardzo małą szczękę i żuchwe i ze ona na razie sie w ogóle
                                                    nie podejmuje ich usuwać, za głęboko one siedzą, górna b.daleko prawie przy
                                                    uchu. Jeśli sie nie odezwą, nie zaczną boleć (a przez cale moje 30-letnie życie
                                                    wcale sie nie odzwaly)nic nie mam robic. Jesli teraz by zaczęła cos robic w
                                                    trakcie zabiegu mogłaby mi dosłownie połamać żuchwe sad(( Z jednej strony bylam
                                                    w szoku a z drugiej sie cieszylam ze na razie mnie to ominie. Ciekawe co na to
                                                    powie orto, czy pozostawienie ósemek nie wplynie jakos na leczenie
                                                    ortodontyczne. Spróbuje jeszcze w tym tygodniu pojsc na konsulatcje na akademie
                                                    medyczna na wydzial chirurgii szczekowej (tam są podobno nalepsi specjaliści) i
                                                    do woj.przychodni stomatologicznej na rogu al.zwycięstwa i tragutta. Licze po
                                                    cichu na to ze powiedza mi to samo-nic nie robic! A przy okazji oglądania
                                                    zdjęcia panoramicznego pani chirurg nie spodobała się moja górna dwójka,
                                                    dopatrzyła sie na zdjęciu jakiejs torbieli. Zdziwiłam sie bo nic mnie nie
                                                    bolało ani nie boli. No i teraz kto wie moze czeka mnie leczenie kanałowe tej
                                                    dwójki.za 2 dni wizyta u stomatologa. Oj dzieje sie, dzieje!!! pozdrawiam, pa
                                                  • phi_phi1 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 20.09.07, 09:51
                                                    witaj Agna, wczoraj mialam kolejna wizyte. mam juz pierscienie na
                                                    dolne zabki, czyje sie na maxa zadrutowana smile gdzie jezykiem nie
                                                    ditkne tam druty smile strasznie mnie bola wszystkie zeby, nawet
                                                    platow na mleku nie moglam zjesc(w blenderze na papke je
                                                    przemielilam wink jakos trzeba sobie radziec) a jak Twoje zabki?? co
                                                    z 8?? bylas na konsultacjach?? pozdrawiam
                                                  • agna76 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 20.09.07, 20:13
                                                    Cześć! oj oj mam chyba zaległości w naszych relacjach z wizyt. No
                                                    wiec moja ostatnia wizyta byla 14 sierpnia.Okazało sie ze pani
                                                    chirurg u której konsultowalam ósemki jest super specjalistą
                                                    (pracuje tez na akademii med na oddziale leżącym chirurgii
                                                    szczekowej)i jeśli ona powiedziala ze ósemki mają na razie zostać to
                                                    tak ma być, nie ma potrzeby zebym gdzieś indziej sie konsultowała.
                                                    Nasza pani orto okresliła 8 jako bomby zegarowe które kiedys mogą a
                                                    nie musza sie odezwac. Musze tylko dopytac sie jak to ma sie do
                                                    dalszego leczenia orto. Poza tym orto niezadowolona z ustawienia
                                                    górnych jedynek i dwójek. Niestety są dalejlekko krzywe. Na zdjęciu
                                                    rtg korzenie ustawione prawidłowo, gorzej z koronami. Wysłała mnie
                                                    na konsultacje do mojej stomatolog zeby jeszcze raz sie
                                                    wypowiedziała na ich temat, czy da rade kosmetycznie je skorygowac.
                                                    stomatolog stwierdzila ze lepiej zamki przekleic na nowe miejsca i
                                                    wyprostowac je porządnie. Mam wrażenie ze nic sie nie dzieje z moimi
                                                    ząbkami. Nic mnie nie boli. Wszystko jakby stanęło w miejscu. A nast
                                                    wizyta dopiero 17 października sad
                                                    Współczuje ci tego bólu. Mi az do tego stopnia nie dokuczał aparat.
                                                    Za jakis czas pierścieni nie bedziesz czuć, choc dłużej trwało
                                                    jednak przyzwyczajanie sie do tych dolnych. Język leciał mi do nich
                                                    mimowolnie. Ale pocieszmy sie ze minął nam juz roczek! Jestesmy w
                                                    połowie (mam nadzieje ze sie nie przedłuży , o nie)
                                                    P.S. szarpnęłam sie i wybieliłam sobie od wewnątrz martwą jedynke,
                                                    wiec tak gdzies od miesiąca szerzej sie usmiecham smilepozdrawiam Cie,
                                                    pa
                                                    Aaaaa usuwałaś moze kamień juz w trakcie noszenia aparatu? Albo
                                                    robilaś jakieś piaskowanie? Bo mnie orto wysyłała ostatnio.
                                                  • phi_phi1 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 21.09.07, 22:03
                                                    hej hej!!! co do pisakowanie zebów to pytalam sie czy musze to
                                                    zrobic a orto powiedziala ze nie, wiec nie robie smile ale sie
                                                    nachodzilas po lekarzach, mnie pewnie tez to czeka. juz roczek mamy
                                                    aparacik smile)) ale to zlecialo. jak patrzena na zdjecia zebow z
                                                    przed roku to nie moge uwierzyc ze mogly byc az tak krzywe! oby
                                                    jeszcze rok i koniec. ja nastepna wizyte mam pod koniec
                                                    pazdziernika. papapapapa
                                                  • agna76 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 18.10.07, 21:02
                                                    Cześć Phi_phi1! Wczoraj mialam wizyte. Narzekalam ze mnie nic nie
                                                    boli no to mam za swoje smileNa dole miałam przeklejany zamek na trójce
                                                    w nowe miejsce bo mi sie "zrotowała". Orto uprzedzila ze po wizycie
                                                    moze boleć tak jak po założeniu dolnego łuku. No i zęby bolą od 5 do
                                                    5. Slabo z gryzieniem. A najgorzej boli przy myciu. Więc jeść mi sie
                                                    odechciewa na samą myśl o myciu. Oprócz przeklejania zamka mialam
                                                    tez podpiłowane jedynki górne na stycznej. Ma to im pomóc ustawic
                                                    sie prosto. Jak to nie pomoze to te zamki tez przeklei. Nast wizyta
                                                    05.12.07. Pozdrawiam. Paaaaa
                                                  • agna76 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 11.12.07, 21:36
                                                    Phi_phi jak tam twoje ząbki? Miałam wizyte kilka dni temu. Wróciłam z niej
                                                    "uchachana" bo być może troche wcześniej aparacik będzie zdjęty. Nie wiem ile
                                                    jest to "troche" i czy na pewno bedzie to wczesniej, ale jakas nadzieja jest
                                                    smileOrto mówiła, ze leczenie u niej nie trwa dłużej niz 2 lata. No ale
                                                    najwazniejsze że nie dlużej jak to niektórzy opisują tu na forum. Poza tym mam
                                                    znów założony łańcuszek na dole od 3 do 3. Na nast wizycie mają byc przeklejane
                                                    dwa zamki i rozpocznie sie zamykanie na dobre szpar po ekstrakcji. A jak u Ciebie?
                                                    pozdrawiam
                                                  • phi_phi1 Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 27.12.07, 16:08
                                                    hej Agna, na ostatniej wizycie tez uslyszlalam dobre wiesci ze zabki
                                                    sa dobrze ustawione i ze raczej ominie mnie operacja smile. dostalam
                                                    torebke z gumkami i musze je nosic laczac szczeki. nie wiem jak
                                                    fachowo sie to nazywa. zaczepiam gumke o gorny pierscien i o maly
                                                    haczyk na zamku nadolnej 2 i tak z obu stron. i tak musze spac i w
                                                    dzien w miare mozliwosci nosic. nastepna wizyte mam w lutym. a i
                                                    musze skonsultowc sie ze stomatologiem czy teraz chce mi zrobic
                                                    zabki czy po skonczeniu leczenia. orto moze mi zdjac zamki na czas
                                                    poprawiania zebow. pozdrawiam i zycze Szczesliwego Nowego Roku!
                                                  • agna76 Re: do agna 09.09.08, 15:39
                                                    Hej! Tak zaglądam tu od czasu do czasu. Jak ząbki? No więc juz swojego metalowca
                                                    się pozbyłam smile 18 czerwca czyli po roku i 5 m-cach zdjęłam dół a 21.07 mialam
                                                    zdjętą góre (nosilam rok i 11 m-cy). Na dole od razu mialam podklejane zęby od
                                                    wewnątrz od 3 do 3 a na góre dostałam płytkę retencyjną. Z nią troche problemu
                                                    było. Nie mogłam normalnie mówic, strasznie sepleniłam ale mineło gdzieś po 3
                                                    tygodniach. Noszę ją non stop tylko w dzień do mycia i jedzenia zdjemuje,
                                                    obowiązkowo na noc zakładam. A jeśli chodzi o efekt z dołu jestem zadowolona, z
                                                    góry trochę mniej. Nie podobają mi się dwójki, jak patrze w lustro widzę ze są
                                                    dalej krzywe, inni tego nie widzą wiec juz nie wiem czy to moje jakieś
                                                    schizy...czy rzeczywiscie tak jest. Ogolnie jest oczywiście duża różnica niż
                                                    przed leczeniem. Za tydzień ide na wizyte kontrolną. To bedzie pierwsza wizyta
                                                    po ściągnięciu aparatu. A co u Ciebie slychac? Tez sie pozbyłas aparatu? pozdrawiam
                                                  • phi_phi1 Re: do agna 15.09.08, 01:45
                                                    hej Agna,
                                                    u mnie sytuacja sie skomplikowala. mam zdjety doł i przyklejony
                                                    drucik ale na gorze mam nadal aparat bo zle sa zeby ustawione.
                                                    troche jestem zmeczona juz tym ale wytrzymam jeszcze troche.
                                                  • agna76 Re: do agna 15.09.08, 22:43
                                                    pytalam kilka razy czemu tak zostawia krzywą tą dwójkę a ona na to ze nic juz
                                                    sie nie da z nią zrobic a ja co patrze w lustro to tylko ją widzę i sie wkurzam
                                                    bo jak prostowac to porządnie a nie... wczoraj moja siostra zauważyla ze lewa
                                                    jedynka wyszla mi troche na zewnątrz sad ech... ten drut od płytki powinien biec
                                                    wzdluż zębów na wysokości 1/2 a mi podłazi bardziej w górę, może przez to ta
                                                    jedynka wylazła na zewnątrz, jutro wtorek jade na wizyte i znow bede pytac
                                                    "dlaczego" niech mi wytłumaczy po raz n-ty, tyle kasy wywalonej a ja nie mam
                                                    prostych zębów sad nie wiem moze wpadam w jakąś paranoje...
                                                  • phi_phi1 Re: do agna 16.09.08, 09:39
                                                    ja mialam juz zdjety aparat gorny ale zeby byly zle ustawione i
                                                    znowu mam zalozony na szczescie tylko 4 zamki na 1ki i 2ki ale i tak
                                                    meka od nowa i kasa...ehh.
                                                  • agna76 Re: do agna 17.09.08, 20:23
                                                    Jestem w szoku po tym co napisałaś. Dlaczego podjęta została decyzja o zdjęciu
                                                    aparatu skoro zęby nie były jeszcze ustawione prawidłowo? I dlaczego ciebie
                                                    obciążono finansowo za następne zamki? szok! Słów mi brakuje. Nie rozumiem. Ile
                                                    masz jeszcze nosić aparat? Minęły już planowane 2 lata.
                                                    Na wczorajszej wizycie pani orto z lekka mnie zbyła z tą dwójką, powiedziała, że
                                                    taki jej urok, że można ją troche podszlifować czy nadbudować i ze zęby mam
                                                    pięknie ustawione że sama by chciała takie mieć. W płytce mocno podgięła mi
                                                    drut, bo była za luźna, teraz ledwo ją wkładam a dziś czuje przednie zęby jakby
                                                    znów się ustawiały. U góry między zębami porobiły się szpary ale plytka ma to
                                                    zlikwidować. Wizyta ekspresowa 3 min na fotelu. Nowy gabinet nieźle wypasiony.
            • korogo Re: dobry i tani ortodonta w T. -chyba będzie OK 06.10.06, 18:13
              Witam.

Ja zakładam 10.10.2006r. pierwszy łuk na górę. Mam wysunięte i skrzywione
              (30 stopni w osi) dwójki oraz cofnięte do środka jedynki. Nie muszę usuwać
              zebów bo mam niestety braki po obu stronach(6). Mam bardzo stłoczonę żuchwę,
              więc docelowo dojdzie jeszcze dolny łuk za jakiś czas. Dodatkowo mam bardzo
              głęboki przodozgryz. Górne zęby przykrywają Mi całkowicie dolne zęby, które
              skutecznie zjadam sad. Od 3 miesięcy noszę płytkę dystansową (ok.7mm grubości) -
              tzw. szynę ze śrubą - na dolnych zębach (celu poprawy działania stawu
              szczękowego). To skutecznie utrudnia mi mówienie (za mało otwieram usta). Ten
              aparat ruchomy noszę blisko 20 godzin na dobę. W tym czasie dolne zęby zyskały
              szparę ok.2 mm. Wiem, że to mało ale mimo wszystko jestem optymistką. Powód
              zabiegu ... czysto zdrowotny. Mam 41 lat, więc pewnie okażę się jedną z
              najstarszych tu piszących pacjentek wink. Koszt aparatu 1500 zł. za łuk. Kilka
              miesięcy temu konsultowałam się u dr. Słomińskiej (z AM ) w jej gabinecie
              prywatnym w Wrzeszczu. Powiedziała, że będzie trudno ale coś da się zrobić.
              Koszt łuku i wizyty w tamtym okresie był porównywalny z kosztem u mojego
              aktualnego ortodonty. Czas leczenia obie lekarki określiły podobnie. Moja
              ortodontka wytrzymała tysiące moich pytań, wątpliwości, "1 odwrót spod
              drzwi" , burzące koncepcje leczenia Moje działania kosmetyczne w stosunku
              do górnych jedynek. Po blisko 2 letnich wahaniach podejmuję leczenie. Nie
              wiem jak długo będzie trwało. Na pewno forum pozwoliło Mi zapoznać się
              problemami i doświadczeniam innych pacjentów. Na koniec kiedyś tam jeszcze
              leczenie protetyczne (wysokość tylnich zębów, może jakiś implant z tyłu (może
              ceny spadną dalej)- implantologa już mam na oku (ul. Garncarska) i
              kosmetyka. Ale to pewnie po 2010r. Sorki za przydługi tekst. Pozdrawiam i
              zyczę wszystkim powodzenia w leczeniu.
              • korogo Re: dobry i tani ortodonta w T. -chyba będzie OK 26.10.06, 19:24
                Witam
                Mineło 16 dni od założenia aparatu na górny łuk.
                Na poczatku troszeczkę uczucie nacisku, które mineło po kilku dniach.
                Zostawiono mi troszeczke przydługie druty na pierścieniach (brak 6 po
                obu stronach a tym samym duże przestrzenie miedzyzębowe) co spowodowało
                niepotrzebne katusze (rany,opuchnięcie,BÓL). Po skróceniu do ok. 3mm
                wystających końcówek jest OK. Szoruje ząbki intensywnie w pracy (a co mi
                tam)i jakoś nie wzbudzam sensacji.
                Rety jaka Ja głupia byłam mając z tego powodu opory !!!
                Jem prawie wszystko. Zdradliwe są chrupki i serki topione (pięknie sie
                lepią). Bardzo dobry jest chleb tostowy z dodatkami. Po 16 dniach
                niby coś się już ruszyło (tak twierdzi druga połówka)? Ale ja nic nie
                widzę ?

Pozdrawiam
      • tanga_m Re: dobry i tani ortodonta w Trójmiescie 26.11.06, 00:16
        zamki mini należą do najtańszych, płacąc za "aparat" naprawdę płacisz za
        leczenie, wiem, bo moja kuzynka jest ortodontką, a lekarz ma albo niższą albo
        wyższą cenę (marżę) za swoje usługi i nie zawsze to zależy od fachowości,
        często też od przyzwoitości. najdroższe są zamki damon a takze kosmetyczne, a i
        tak założenie jednego łuku aparatu kosztuje ok 2000. ja jestem z południa, ale
        tu studiuję, a moja kuzynka chwali dr czajkowskiego i dr słomińską, co nie
        znaczy, że inni są niedobrzy.
        • korogo do tanga_m 26.11.06, 12:03
          A jakie zdanie ma twoja kuzynka na temat młodych ortodontów w okresie
          specjalizacji? Czy warto ryzykowac i zacząć sie u niech leczyć ?
          Moja zaczeła sie troszeczkę irytować, gdy zaczełam zadawać zbyt
          dociekliwe pytania. Czy mozna gdzieś sprawdzić , kto i gdzie
          aktualnie robi specjalizacje i pod czyimm kierunkiem (opieką) ?

Pozdrawiam
          • tanga_m Re: do tanga_m 27.11.06, 00:31
            korogo, aż tak to ja z nią nie rozmawiałam, ponieważ jestem w gdańsku a ona
            mieszka we Wrocławiu to chciałam się dowiedzieć tylko dla koleżanki, która
            planowała leczenie tutaj co i jak i stąd moja wiedza.
            trudno ci odpowiedziec, jak w każdej dziedzinie tak i w ortodoncji zdarzają się
            równiez młodzi swietni, ale doświadczenie robi swoje.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka